Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FAQ – Czakry
Autor Wiadomość
Ardoris Offline
Użytkownik

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 7
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
FAQ – Czakry
FAQ – Czakry.
Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi odnośnie czakr.1. Co to jest czakra?

Czakry to główne ośrodki energetyczne odpowiadające za kontrole i energetyzowanie odpowiednich części ciała fizycznego oraz energetycznego i za wiele innych funkcji psychicznych. Wchłaniają, przetwarzają energię i rozprowadzają ją po różnych częściach ciała, a tym samym je kontrolują, odpowiadają za ich prawidłowe funkcjonowanie.

2. Jak jest zbudowana i do czego służy?

Czakry mają postać sferycznego skupiska energii ( obracające się wiry energii wytwarzające stożkowe lub cylindryczne centrum energii ), ich kolor zależy od danej czakry ( jej funkcji itp. ) oraz od stanu człowieka. Czakry według wielu obracają się w konkretną stronę ( wg. Jednych w zależności od płci, inni uważają że obracają się naprzemiennie ( pierwsza w prawo, druga w lewo, trzecia znów w prawo itd. ), według badań jakie przeprowadzał Choa kok sui, efekt obracania się w jedną stronę czakr jest tylko złudzeniem. Tak naprawdę obracają się one naprzemiennie raz w lewo raz w prawo. Raz wydalając, raz pobierając energie. Robią to tak szybko, że zdaje się że obracają sie tylko w jedna stronę, to czy czakra w danym momencie pobiera energie, czy ją wysyła zależy od tego w którą stronę mocniej będzie się obracać, i z jaką prędkością będzie to robić. Rozmiary 7 głównych czakr u przeciętnego człowieka mieszczą się w przedziale 7,5-10 cm średnicy, natomiast mniejszych ważnych czakr np. śledziony około 1/2 - 2/3 wielkości głównych czakr. Tak jak już wcześniej napisałem, czakry wchłaniają, przetwarzają energię i rozprowadzają ją po różnych częściach ciała, a tym samym je kontrolują. Odpowiadają poniekąd za prawidłowe funkcjonowanie ciała, psychiki i mentalności człowieka.

3. Ile mamy czakr?

Nikt jeszcze dokładnie nie określił ich ilości, gdyż jest ich bardzo wiele (niektóre źródła piszą nawet o kilku tysiącach) i większość z nich jest bardzo mała. Przyjęło się skupiać tylko na głównych, choć i liczba głównych czakr jest zależna od systemu jakim się rozwijamy. Generalnie jednak większość mówi o systemie 7 głównych czakrach ( podstawy, sakralnej, splotu słonecznego, serca, gardła, trzeciego oka i korony ).

4. Po co mamy o nie dbać?

Oczywiście ze względu na ich funkcje. Zaniedbane czakry słabiej lub źle pracują, a w skrajnych przypadkach nawet się deformują i zaprzestają działać w pewnych sferach za które odpowiadają. Dbanie o czakry jest tym samym co dbanie o swoje ciało i umysł.

5. Co jest najważniejsze w dbaniu o czakry?

Jak w życiu codziennym, regularność i sumienność. Dbanie o czakry nie kończy się na ich oczyszczaniu energetycznym raz na jakiś czas. Aby odpowiednio zadbać o czakry trzeba zadbać o siebie i swoją mentalność. Czakry odpowiadają za ciało fizyczne oraz energetyczne, psychikę i emocję. Dlatego też należy oddziaływać na czakry nie tylko w sposób energetyczny, ale również fizyczny i po przez zmianę swojego zachowania, życia. Przykład: czakra podstawy odpowiada przede wszystkim za układ mięśniowy i kostny (w aspekcie fizycznym) oraz za podstawowe zachowania – ośrodek instynktu samozachowawczego ( w aspekcie psychicznym ). Przy pracy nad tym czakramem prócz regularnego oczyszczania i energetyzowania, należy zadbać o swoje ciało przez ćwiczenie fizyczne (bieganie, siłownia, fitness itd. kto co lubi…) oraz kontrolowanie swoich podstawowych zachowań, odruchów. Należy analizować swoje postępowanie i je kształtować, być świadomym siebie. Samo energetyzowanie przeważnie okaże się zbyt słabe i tylko zrazicie się do pracy z czakrami.

6. Co trzeba już umieć/opanować by móc zajmować się czakramami ?

Do podstawowych prac nad czakrami, tylko wola i chęć do pracy oraz oczywiście trochę wiedzy. W dalszych etapach prac z czakrami, wraz z rozwojem nauczycie się kolejnych rzeczy ( np. kontrola energii, diagnozowanie czakr u siebie i innych, aktywowanie ich oraz różnego rodzaju stymulacje energetyczne ). Jeżeli pracuje się regularnie to wszystko przychodzi naturalnie. Może przytoczę kolejny przykład obrazujący, że naprawdę niewiele potrzeba by zacząć prace nad czakrami. Jeżeli chcemy pracować nad czakramem gardła( odpowiadającym miedzy innymi za komunikację, kreatywność, twórczość) pierwszym naszym krokiem powinna być analiza naszego zachowania. Czy mamy problemy z komunikacja z innymi ludźmi? Może jesteśmy wstydliwi, zamknięci na innych? Wyrażamy siebie w jakiś inny sposób niż samo bycie? Pytań powinno być wiele. A od odpowiedzi zależy dalsze postępowanie. Jeżeli mamy problem z wyrażaniem siebie, zacznijmy komponować wiersze, grać na jakimś instrumencie. Początki bywają trudne, ale nie zrażajmy się i bądźmy konsekwentni. Jeżeli mamy problem z komunikacją, zapiszmy się na jakieś zajęcia grupowe, obcujmy z ludźmi. Na początku będzie trzeba się niejako zmusić do tego i przełamać, ale właśnie na tym polega praca nad sobą – nad przełamywaniem własnych granic, ograniczających nas. Medytacje oczywiście pomogą nam w tym, ale mają tylko dopomóc, najważniejsza jest praca nad własnym podejściem do życia. Nie podchodźmy też do medytacji jakby to było jakieś strasznie trudne. Wystarczy chcieć i poświecić temu więcej niż 10-15 minut dziennie, a rezultaty bardzo szybko zaczną nas zachwycać. Nawet nie widząc stanu czakr, odczujecie znaczącą różnice i obiecuje wam to, wasze czakry będą też znacznie lepiej wyglądać i działać co pozwoli na szybszy rozwój.

7. Przy chorobach jakaś czakra zawsze będzie zaburzona?

Tak, każdy fragment naszego ciała fizycznego ma jakiś odpowiednik w ciele energetycznym w postaci czakry. Na większe organy ma wpływ wiele czakr, a główne czakry maja wpływ na wiele organów. Wszystko jest ze sobą powiązane i oddziałuje ze sobą. Uszkodzenia (choroby) fizyczne mają odzwierciedlenie w ciele energetycznym, natomiast zniekształcenia, zaburzenia i uszkodzenia w ciele energetycznym przyczyniają się do powstawania chorób w ciele fizycznym.
8. Czy słabo na energetyzowana czakra podstawy może wywoływać choroby psychiczne, głosy, etc.?
Czakra podstawy m.in. odpowiada na za naszą równowagę psychiczną, twarde stąpanie po ziemi i rozumowanie realiów otaczającego nas świata. Jeżeli jest nie do energetyzowana to nie spełnia w pełni swojej funkcji. Objawia się to często nieracjonalnym podejściem do życia, łatwowiernością, naiwnością itp.. W przypadkach gdy wyższe czakry np. 3 oka są nadaktywne, nie jesteśmy w stanie kontrolować pewnych bodźców które odbieramy, zaczynają nas przerastać, przytłaczać co prowadzi do depresji, załamań psychicznych, aż w skrajnych przypadkach do poważnych chorób psychicznych. Właśnie dlatego ważna jest harmonijna i równomierna praca ze wszystkimi czakrami.

9. Jakie są największe błędy popełniane w pracy nad czakrami?

Brak regularności, wytrwałości, chęć zbyt wczesnych i niesamowitych efektów. Nie skupianie się na wszystkich aspektach pracy nad czakrami (np. tylko oczyszczanie i energetyzowanie czakr, nie zważywszy na ich aspekty w życiu codziennym) oraz nie pracowanie nad wszystkimi czakrami równomiernie, co prowadzi do dysharmonii w ciele energetycznym.

10. Co oznacza ból głowy przy otwieraniu czakry podstawy, jak temu zaradzić, jakie mogą być konsekwencje otwierania czakry podstawy przy bólu głowy?

Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak otwieranie i zamykanie głównych czakr. Czakry od początku Twojego życia są otwarte, bo przepływa przez nie energia, jak przestanie to umrzesz. To jest jak z krwią, jak przestanie płynąc przez pewne organy to obumrą co ostatecznie spowoduje śmierć człowieka. Oczywiście im mniejsza czakra tym mniejszy obszar za który odpowiada. Tak jak możemy żyć bez palca, tak i możemy bez pewnych mniejszych czakr. Jednak główne czakry odpowiadają za wiele rzeczy i ich nie funkcjonowanie skończyłoby się śmiercią.

11. Z tego co wiem, rozwijanie czakr to sposób samodoskonalenia, czy to prawda i dlaczego sporo osób nie chce mieć rozwiniętych wszystkich czakr, dlaczego nie dążą do doskonałości ?

Jak wcześniej napisałem, od czakr zależy nasze zachowanie, nasza siła fizyczne, psychiczna, mentalna, a nawet po części duchowa. Rozwijając czakry rozwijamy siebie, swój charakter, poszerzamy możliwości i umiejętności. Wraz z rozwojem czakr rozumiemy pełniej otaczający nas świat, łatwiej się z nim integrujemy. Ile ludzi tyle poglądów i zdań, każdy ma wolną wolę i słusznie. Jak ktoś nie chce to nie musi, może znajdzie własny sposób rozwoju lub nawet nie wie, że pracując nad własnym zachowaniem, zwykłą codziennością w odpowiedni sposób, też pracuje nad swoimi czakrami. Czakra to tylko słowo, liczą się czyny i chęci rozwoju.

12. Raz otwarta czakra zostaje otwarta już na stałe?

Tak jak wcześniej napisałem, wszystkie główne czakry są otwarte. To co często ludzie nazywają otwieraniem czakr to po prostu odnajdywanie w czakramie nowych możliwości, rozwijanie i aktywowanie ich. W dzisiejszych czasach często ludzie mają zaburzone i brudne czakry. Spowodowane jest to złym trybem życia i wpływem otoczenia, które zresztą sami sobie tworzymy. Z tego względu dużo ludzi ma częściowo zablokowane czakry, dlatego ich oczyszczenie i odblokowanie może kojarzyć się z otwarciem czakry. Jednak należy pamiętać, że od początku życia mamy otwarte czakry.

13. Jakie korzyści płyną z otworzenia czakr?

Stosunkowa łatwość w rozwoju osobistym, łatwiejsze utrzymanie zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Korzystanie w pełni z możliwości danych czakr w danym momencie, a z dalszym rozwojem odkrywanie kolejnych.


14. Czy mogą być jakieś negatywne skutki otwarcia czakr?

Oczywiście, wszystko źle wykorzystane może mieć negatywne skutki. Dobrym przykładem negatywnych skutków jest pytanie 8. W tamtym przypadku trzecie oko było nadmiernie ”otwarte” ( choć jak już wcześniej pisałem czakry są otwarte z natury, mogę jedynie być mniej aktywne lub częściowo zablokowane ), w czasie gdy inne czakry, między innymi czakra podstawy były w słabej kondycji. Dysharmonia pomiędzy czakrami prowadzi do zaburzeń w ciele energetycznym, a w dalszym efekcie do chorób fizycznych na różnych płaszczyznach zdrowotnych.

15. Co sie stanie jak rozwalę Czakry technika kundalini?

Gdy kundalini samo wzrasta, robi to tylko w przypadku gdy czakry są na to gotowe. Niestety jednak wiele osób próbuje rozwijać kundalini na siłę, gdy czakry i ciało energetyczne nie są na to gotowe. Prowadzi to do wielu zaburzeń, zwyrodnień i złego funkcjonowanie czakr. Odbija się to oczywiście na ciele fizycznym oraz psychice i to bardzo szybko. Pojawiają się bóle, choroby, zaburzenia, wizje i myśli na które nie jesteśmy przygotowani co może doprowadzić do chorób psychicznych.

16. Jak można zapchać czakry?

Jeżeli czakra jest częściowo zablokowana, a my na siłę wysyłamy do niej energie to oczywiście czakra nie wyrobi z jej przetwarzaniem i powstają zatory i stany „ zapchania”. W tym przypadku czakrę można porównać do lejka, jak wiadomo im mniejszy lejek i mniejszy otwór w nim tym mniej przepuści wody ( w naszym przypadku energii ). Nie rozważnie wlewając wodę możemy doprowadzić do przelania się jej. W Przypadku czakr prowadzi to do zaburzeń i złego funkcjonowanie pobliskich czakr.

17. Czy ból przy otwieraniu cos znaczy?

Błędnie rozumiane „otwieranie” przeważnie wygląda jak pompowanie energii w zabrudzoną czakrę co prowadzi do jej zaburzeń, a nawet poważnych uszkodzeń, stąd ból. Czyli co to oznacza ? Dokładnie to, że robimy sobie krzywdę przez własna głupotę.

-------------------------------------------------------------------------------------


Materiał opracowany na podstawie własnej wiedzy zdobytej z wielu źródeł oraz własnych doświadczeń. Starałem się nie zagłębiać zbytnio, lecz skupiać na najważniejszych rzeczach. Temat będzie kontynuowany w miarę potrzeby i powstałych pytań.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2013, 11:03 {2} przez Olimpia.)
03-03-2013, 09:38
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,760
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 327
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Post: #2
RE: FAQ – Czakry.
Super, ale nie kapuje czemu tak się czepiasz ''otwarta'' ''zamknięta'' czakra, przecież to tylko słowa, każdy wie o co biega. xD

PS: Ból przy otwieraniu na ogół znaczy że się czakra otwiera. ^^' Zależy jeszcze jaki ból, i co boli.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
03-03-2013, 11:03
Znajdź Posty Reply
Ardoris Offline
Użytkownik

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 7
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: FAQ – Czakry
Olimpia w tym problem, że właśnie nie każdy... Lepiej zwalczać nieścisłości i błędne myślenie już od podstaw.

Otwierana, czyli oczyszczana z zatorów czakra nie boli, może co najwyżej być odczuwana w dziwny sposób, nawet trochę niekomfortowy ale nie powinna boleć. Jak boli to oznacza że została energetyzowana przed odpowiednim oczyszczaniem. Zdarza się często, że oczyszczanie po prostu było nie wystarczające.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2013, 11:25 {2} przez Olimpia.)
03-03-2013, 11:22
Znajdź Posty Reply
~Amber
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #4
RE: FAQ – Czakry
A ja rozumiem Olimpia, niby tylko słowa ale różnice w nazywaniu tworzą błędne rozumowanie. Lepiej, jeśli Ardoris prostuje od razu, nie będzie niedomówień. Bardzo dobrze opracowane, na pewno wiele osób skorzysta. Dziękuję Ardoris. Uśmiech
03-03-2013, 11:33
Reply
atik Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 146
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #5
RE: FAQ – Czakry
Może bardziej doświadczeni magowie polecą jakieś DOBRE kompendium o rozwijaniu czakrach dużo jest tematów w necie ale wole nie uczyć się z byle czego :-)
04-09-2014, 13:44
Znajdź Posty Reply
Tetram Offline
Szukający

Liczba postów: 60
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #6
RE: FAQ – Czakry
Ja, młodszy i niedoświadczony Tetram, który nie śmie nazywać się nawet adeptem, polecam Ci przeglądnąć forum. A jako moderator, znalazłem dla Ciebie już pierwszy temat:

http://witchcraft.org.pl/T-czakra-podsta...ejsze--284

I masz podstawy do rozwijania czakry - swoja drogą, też podstawy. Od tego zacznij, a potem naucz się wykorzystywania opcji - szukaj, która istnieje na forum. Tam wpisujesz hasło - czakra i ziut, magicznym zdarzeniem losu , wyszukuje nam tematy. Wybacz za moje podejście, ale usprawiedliwiam je chęcią pomocy (brutalnej) dla młodszych poszukiwaczy. Bo przede wszystkim - W magii musimy nauczyć się samodzielności.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2014, 14:02 {2} przez Tetram.)
04-09-2014, 14:00
Znajdź Posty Reply
atik Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 146
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #7
RE: FAQ – Czakry
(04-09-2014, 14:00)Tetram napisał(a): Ja, młodszy i niedoświadczony Tetram, który nie śmie nazywać się nawet adeptem, polecam Ci przeglądnąć forum. A jako moderator, znalazłem dla Ciebie już pierwszy temat:

http://witchcraft.org.pl/T-czakra-podsta...ejsze--284

I masz podstawy do rozwijania czakry - swoja drogą, też podstawy. Od tego zacznij, a potem naucz się wykorzystywania opcji - szukaj, która istnieje na forum. Tam wpisujesz hasło - czakra i ziut, magicznym zdarzeniem losu , wyszukuje nam tematy. Wybacz za moje podejście, ale usprawiedliwiam je chęcią pomocy (brutalnej) dla młodszych poszukiwaczy. Bo przede wszystkim - W magii musimy nauczyć się samodzielności.

cały dział czytam ale jednak wolę książki od A do Z jeżeli chce coś zglebić :-)
04-09-2014, 14:09
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB