Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poziomy jaźni
Autor Wiadomość
Poisoned Offline
exposer entrepreneur

Liczba postów: 121
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #1
Poziomy jaźni
Medytacja środka ciszy oparta jest na kabalistycznej i hermetycznej fizjologii i psychologii. Chociaż specyficzna terminologia obu nie jest istotna dla doświadczania ich przedmiotów, to zdecydowałem się załączyć następujący zarys systemu. Dla tej dyskusji wymienię tylko dwa takie zestawy: tradycyjny system Zoharu (zawarty w Golden Dawn) oraz odmianę używaną przez Ordo Lux Kethri (Obrządek Światła Kethrycznego).
Psychologia oparta na Zohar.

Przypisania Zohar.

Najwyższym aspektem Jaźni jest Yechidah (Yechidah). Przypisywana do Kether-1, z grubsza reprezentuje tę iskrę Jednej Jaźni, której wszyscy jesteśmy ośrodkiem ekspresji. Samo słowo jest żeńską formą słowa bazowego ("jednoczyć", "łączyć"), lecz implikuje "drogość", "samotność", "odosobnienie").

Następnie jest Chiah (Chiah) przypisywane Chokmah-2. jest to Witalna Siła Życiowa, Pierwotna wola, gdyż ukazuje się ona poprzez nasze konkretne centrum ekspresji. Bazowym słowem jest ("żyć") i Chiah jest jego żeńską formą, oznaczającą "żywą rzecz".

Ostatnim aspektem Boskiej Triady jest Neshamah (Neshamah), przypisywane do Binah-3. To ponownie jest żeńska forma od słowa bazowego ("oddychać") i oznacza "umysł" bądź "ducha". Neshamah jest łącznikiem, przez który Yechidah i Chiah przybierają formę. Jest to łono, z którego wyłaniają się niższe aspekty Jaźni.

Pierwszym aspektem Jaźni poniżej Otchłani jest Ruach (Ruach), poziom indywidualnej wyjątkowości. Słowo Ruach jest pochodzenia chaldejskiego i oznacza "wiatr", "ducha", "umysł", bądź "ducha Boga". O ile w tłumaczeniu jest podobne do Neshamah, to różnica pomiędzy "oddychaniem" ( ) a "wiatrem" jest bardzo znacząca. "Wiatr" i "powietrze" Ruach są tym, co Neshamah wydycha. Jest to ekspresja Neshamah. Zatem Ruach można postrzegać jako Jaźń Indywidualności. Wyjawia to jej umieszczenie na Drzewie Życia jako obejmujące sefiry od Gedulah-5 do Hod-8.

W tradycji Golden Dawn, Ruach jest dalej definiowane poprzez przypisywanie konkretnych aspektów każdej z pięciu sefir.

Jaźń Indywidualności połączona jest z fizycznym ciałem poprzez Nephesh (Nephesh), czyli jaźń Instynktowną. Nephesh pochodzi od słowa bazowego oznaczającego "wdychać", "nabierać oddechu", "odświeżać się" i jest tłumaczone jako "zwierzę", "osoba", "życie", "jaźń", "uczucia" i "pragnienia". Jest przypisywane do Yesod-9 i oznacza niższą emocjonalną, instynktowną jaźń - poziom, na którym myśl i doświadczenie są tłumaczone na cielesne manifestacje, takie jak: napięcie bólu głowy czy też zamknięta postawa. Na poziomie Nephesh przybiera formę Osobowość.

Ostatecznie, przypisany do Malkuth-10 jest Guph (Guph), ciało fizyczne. Guph oznacza "zatrzasnąć" i jest zazwyczaj tłumaczone jako "martwe ciało", takie, które zostało zamknięte na wpływ ducha. Sensem tego stwierdzenia jest to, że ciało jest postrzegane jako pozbawione życia bez obecności Ruach; widziane jedynie jako zmieszanie czterech elementów, ożywianych wyłącznie poprzez dodanie Kwintesencji.
"Poziomy Jaźni" O.L.K.:

Poziomy Jaźni O.L.K.

Diagram Poziomy Jaźni ilustruje odmianę używaną przez Ordo Lux Kethri.

Ciało fizyczne jest przypisane do Malkuth-10, sfery czterech elementów. Jest ono postrzegane jako fizyczny wehikuł astralnej osobowości, której sercem jest Yesod-9. Zatem Jaźń osobowości obejmuje Yesod-9 (niższą energetyczną matrycę astralną), Hod-8 (niższy racjonalny i osądzający intelekt), Netzach-7 (niższe emocje) i Malkuth-10 (ciało fizyczne).

Z kolei Jaźń osobowości jest wehikułem dla Jaźni Indywidualności. Tiphareth-6 jest rdzeniem Indywidualności, punktem, w którym konkretne centrum ekspresji Bóstwa realizuje się jako autonomiczna, wyjątkowa indywidualność. Geburah-5 jest wyższą wolą Indywidualności, a Gedulah-4 to wyższe emocje.

Jaźń Indywidualności jest bezpośrednią ekspresją, inkarnacją Większej Jaźni i zawiera osobowość i ciało jako swoje materialne wehikuły. Samozrealizowana Indywidualność dzierży te wehikuły w służbie dla celów Większej Jaźni (które ostatecznie są celami Jednej Jaźni).

Większa Jaźń może ukazywać kilka swoich inkarnacji, wiele Indywidualności (a zatem osobowości i ciał) poprzez tkaninę czasu i przestrzeni w swoim zadaniu samorealizacji. Jest łonem, z którego wszyscy wychodzimy, naszą Wieczną Matką.

Binah-3 jest Kreatywnym aspektem naszego Rozumienia, a Chokmah-2 jest Inspiracją Mądrości. Oba mogą być uważane za aspekty Superświadomości, czyli wyższego ciała mentalnego.

Obejmujący Wszystko jest Kether-1 i Jedna Jaźń - źródło, którego szukamy, by się samozrealizować. Jest to identyczne z zoharycznym Yechidah - ta iskra Pierwotnej Woli Dobra, której wszyscy jesteśmy środkiem ekspresji (parafrazując Paula Case'a) - tym pojedynczym ograniczeniem Ayin Soph Aur.

Ważne jest, by zauważyć w tej filozofii, że Jedna Jaźń nie jest oddzielona od ciała fizycznego. Ciało fizyczne jest wehikułem wyższych poziomów Jaźni. Tak naprawdę każdy poziom zawiera poziomy niższe i równocześnie zależy od poziomów wyższych. Wtóruje to koncepcji, że wszyscy istniejemy na wielu poziomach równocześnie, lecz w danym momencie jesteśmy świadomi tylko małej ich liczby.

Źródło: http://franzbardon.pl/index.php
--------------------------------------------
– A tak właściwie, co oznacza treść tego egzorcyzmu?
– Idź stąd i wychędoż się sam.
~Wiedźminhttp://www.youtube.com/watch?v=cHgIQYvv9kk 
-Is school fun Satan? 
- No. Uśmiech 

-I thought wishes should always come true.
- Nope, they're just like prayers.
18-03-2013, 22:24
Znajdź Posty Reply
~LordAnayami
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Poziomy jaźni
Nie przyjmuję tego podziału, z niego wynika, że wszyscy są tą samą istotą, co nie jest moją drogą w rozwoju duchowym :D
18-03-2013, 22:59
Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 297 razy w 96 postach
Post: #3
RE: Poziomy jaźni
Cytat:Nie przyjmuję tego podziału, z niego wynika, że wszyscy są tą samą istotą, co nie jest moją drogą w rozwoju duchowym
Który fragment tekstu wskazuje na to?
19-03-2013, 00:43
Znajdź Posty Reply
~LordAnayami
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #4
RE: Poziomy jaźni
(18-03-2013, 22:24)PoisonedOnce napisał(a): Jaźni jest Yechidah (Yechidah). Przypisywana do Kether-1, z grubsza reprezentuje tę iskrę Jednej Jaźni, której wszyscy jesteśmy ośrodkiem ekspresji.Jaźń Indywidualności jest bezpośrednią ekspresją, inkarnacją Większej Jaźni i zawiera osobowość i ciało jako swoje materialne wehikuły. Samozrealizowana Indywidualność dzierży te wehikuły w służbie dla celów Większej Jaźni (które ostatecznie są celami Jednej Jaźni).

Większa Jaźń może ukazywać kilka swoich inkarnacji, wiele Indywidualności (a zatem osobowości i ciał) poprzez tkaninę czasu i przestrzeni w swoim zadaniu samorealizacji. Jest łonem, z którego wszyscy wychodzimy, naszą Wieczną Matką.

Wtóruje to koncepcji, że wszyscy istniejemy na wielu poziomach równocześnie, lecz w danym momencie jesteśmy świadomi tylko małej ich liczby.

Źródło: http://franzbardon.pl/index.php


Te elementy sprawiają, ze sądzę, że chodzi tu o RHP :d
19-03-2013, 01:51
Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,093
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 870
Podziękowano 1378 razy w 682 postach
Post: #5
RE: Poziomy jaźni
Wszyscy jesteśmy złączeni ze sobą, jesteśmy indywidualną całością. xD
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
19-03-2013, 20:24
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB