Astralne Istoty
Autor Wiadomość
Irbis Niedostępny
Stały Bywalec

Liczba postów: 325
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 10
Podziękowania: 53
Podziękowano 68 razy w 80 postach
Podziękowano 68 razy w 80 postach
Post: #1
Astralne Istoty
autor-„Robert Bruce”

Astralny wymiar zawiera szeroki wybór tego, co można by nazwać niefizyczymi, subtelnymi formami życia; lub jak zręcznie nazywał je Carlos Castaneda nieorganicznymi istotami. Niektóre z nich posiadają pozytywną naturę (są miłe), a inne wydają się posiadać naturę negatywną. Ich poziom inteligencji znacznie się różni. Ogromna większość wydaje się kierować własnymi prawami, np. skłonnością do trzymania się razem i ogólnie brakiem sympatii dla kłopotliwych, przeszkadzających im istot. Nie licząc istot wysokiego poziomu, takich jak: półbogowie, aniołowie, duchy mistrzów, które w swym zakresie mogą być od przyjaznych i pomocnych, poprzez okazjonalnie pomocne, żartobliwe, obojętne, psotne, do złośliwych, wręcz paskudnych i złych.

Nieorganiczne istoty jawią się w szerokiej różnorodności swych iluzorycznych form. Te mniej inteligentnego rodzaju zdają się być zwierzęcymi i drapieżnymi w swej naturze, podobnie jak zwierzęta i insekty znajdujące się w przyrodzie fizycznego wymiaru. Nazywam te mniej inteligentne zwierzęce i negatywne typy po prostu astralną dziczą.

Mimo że wszystkie one wydają się pochodzić z okolic wymiaru astralnego, wiele z nich potrafi działać w strefie czasu rzeczywistego. Na nieszczęście niektóre z nich czerpią przyjemność z dręczenia dokonujących projekcji, szczególnie nowicjuszy. Na płaszczyznach astralnych możesz znaleźć absolutnie wszystko dzięki płynnej naturze ich wielu wewnętrznych środowisk. W pewnym sensie wymiar astralny może być porównany do oceanu: są tam ryby, skorupiaki, ośmiornice, delfiny, wieloryby, rekiny, barakudy, morskie węże, kraby, krewetki, meduzy, żółwie, foki, pingwiny itd. Część z morskiej fauny jest przyjazna, część jest nieszkodliwa, część może być szkodliwa, tylko gdy jest niepokojona lub głodna, część jest „niechcący” szkodliwa, pozostała część jest całkowicie niebezpieczna przez cały czas. Jest tam również wielu podróżników, niektórzy z odległych krain, żeglujących, latających czy pływających po okolicy.

Chociaż wiele z astralnych płaszczyzn wydaje się być pełne życia, podróżując w tych okolicach dość rzadko można spotkać interesujące istoty, lecz okazjonalnie się to zdarza. Właściwie każda astralna płaszczyzna i kraina posiada swych lokalnych mieszkańców. Te formy życia mieszkają w specyficznych obszarach czy krainach i często są całkowicie nieświadome, że istnieją inne rzeczywistości czy wymiary niż ich własny. Są często zdumieni spotykając astralnego podróżnika. Inne rodzaje, które napotkasz wydają się być świadome istnienia innych wymiarów, lecz większość z nich zdaje się nie zwracać uwagi na dokonujących projekcji i mają skłonność do ignorowania ich. W pewnym sensie podejście astralnych istot jest bardzo podobne do podejścia do ludzi obcych w fizycznym wymiarze. Większość ludzi jest ignorowana przez nieznajomych, nawet gdy uprzejmie pytają o drogę lub zadają jakieś pytania. W najlepszym razie otrzymają pobieżne odpowiedzi od ludzi pośpiesznie oddalających się i aktywnie ignorujących pytającego. Astralne istoty, jak większość nieznajomych, nie wydają się być zadowolone z angażowania się w nie swoje sprawy, gdyż zwykle mają własne rzeczy do zrobienia. Podczas projekcji okazjonalnie możesz napotkać innych ludzi dokonujących projekcji, lecz większość z nich nie będzie tego świadoma. Wydaje się, że ich świadomość i pamięć dotycząca fizycznej egzystencji, tego kim i jacy są, bardzo się zmienia. Wielu wydaje się lunatykować lub śnić, albo postępować zgodnie z płynącym życiem i wydarzeniami świata astralnego, jakby byli jego częścią i aktualnie żyli w nim. Często są całkiem zaskoczeni, gdy pokazuje się im na przykład, że potrafią latać.

Podejrzewam, że ta zmienność pamięci i świadomości jest spowodowana wieloma czynnikami, takimi jak: rozwój i aktywność energetyczna, ilość energii płynąca do wyprojektowanego sobowtóra z jego fizyczno-eterycznego ciała, czy dokonujący projekcji doprowadził do wyjścia świadomości, czy nie, czy później nie utracił świadomości. Świadome wyjście poza ciało wydaje się być przyczyną znacznie większego przepływu energii do wyprojektowanego sobowtóra niż przy projekcji podczas snu. Jest również prawdopodobnym, że nieprzerwana kontynuacja świadomości, powstała dzięki świadomej projekcji, usuwa wiele sennych właściwości związanych z istnieniem w innych wymiarach. Najważniejszą rzeczą jest zrozumieć, że nie wszystkie istoty, inteligentne czy nieinteligentne, które możesz spotkać w wymiarze astralnym, są tylko istotami snu czy kreacjami własnego podświadomego umysłu. Zwykle mają one swoje własne życie, zamiary i cele, cokolwiek może to znaczyć. W większości przypadków nie są one zwykłymi dodatkami, którymi każdy astralny podróżnik może się bawić lub je wykorzystywać. Większość astralnych istot nie uważa za zaszczyt być pytanym i zaczepianym przez przypominających ciągły strumień, zagubionych i wścibskich podróżników astralnych. Pomimo tego niektóre astralne istoty będą rozmawiać, doradzać, a nawet aktywnie pomagać astralnym podróżnikom, szczególnie jeśli ci będą zachowywać się z kurtuazją, a ich podejście będzie szczere. Podobne przyciąga podobne w astralnych przestrzeniach, więc jeśli jesteś przyjazny i szczery, bardziej prawdopodobne będzie, że spotkasz istoty również przyjazne i szczere.
30-03-2013, 12:12
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB