Ocena wątku:
  • 2 głosów - 4.5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Istoty Ziemi
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,779
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 329
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Post: #1
Istoty Ziemi
Duchy ziemi, które strzegą żywiołu ziemi, mieszkają na niej, kierują nią, mają różnorodne kształty, formy, a także rozległe pole działania. W ich gestii znajdują się duchy drzew, lasów i ląk, wszystkie rodzaje karłów i elfów, oraz olbrzymy, które strzegą surowych mocy ziemi... Istoty ziemi są silnie związane z ziemią i mają głębokie zrozumienie dla jej pramocy. Troszczą się o ziemię i dysponują rozmaitymi mocami magiczymi: znają moc objawienia się (moc, dzięki której idea przyjmuje powoli i stale widzialne kształty) oraz materializacji (moc, dzięki której z niczego nagle tworzone są kształty). Znają moce stawiania się i mijania, wieczny cykl. Strzegą prastarych rytuałów ziemi, tradycji oraz mądrości i dysponują ogromnym bogactwem i skarbami.

Hierarchia istot ziemi

Stróże ziemi: Virgo i Pelleur
Symbol: żółw/byk
Przełożeni żywiołu ziemi: gnomy
Władca: Ghob
Król: Urinaphton
Pierwszy stopień rozwoju: twórca kryształu żywiołu ziemi, istoty żywiołu ziemi w człowieku i zwierzętach, istoty żywiołu ciała, wszelakie karły, gnomy, koboldy, satyrowie, pixy, puki, brownie, trolle, olbrzymy, elfy ziemi, alby, czarne
Drugi stopień rozwoju: gnomy, mądry starzec, kochająca stara mateczka, fauny
Trzeci stopień rozwoju: Pan, Matki Ziemi jak Fanna i Stanna, stóże ziemi i przełożeni
Stopień kosmiczny: przewodniczka kryształów, wróżki ziemi, dewy, i anioły (np. Buriel, archanioły Zadkiel i Jophiel), które z kosmosu kierują, prowadzą i wspomagają żywioł ziemi na wszystkich poziomach rozwoju i wraz ze wszystkimi właściwościami żywiołu.
Bogowie i Boginie ziemi: Gaja (Bogini Ziemi), Gaea (grecka Bogini ziemi), Mawu (afrykańska Bogini ziemi), Geb (egipska Bogini ziemi), Changing Woman (Bogini ziemi Apaczów), Dementer (grecja Bogini uprawy zboża), Hoy Tu (chińska Bogini ziemi i pramatka), Ceres (rzymska Bogini żyzności), Tkaczka/Spiderwoman (pramatka Hopi) i wiele innych.


Istoty ziemi, tak żeńskiego, jak i męskiego rodzaju, mają następujące cechy główne: z reguły są nieproporcjonalnie niskie albo wysokie. Ich ciała są raczej pełne, ale swój wygląd mogą zmienić, kiedy chcą, według upodobania. Skóra ich twarzy upodabnia się często do wyglądu ziemi: poorana zmarszczkami, zgrubiała, z bruzdami, ja i wykuta w kamieniu czy skale. Przeważnie są zadowolone i wesołe, mają duże poczucie humoru i chętnie płatają ludziom figle. Żyją na wszystkich terenach górskich, na stromych, skalistych stokach i w wąwązach, w sękatych korzeniach, olbrzymich drzewach itp.

Chętnie tworzą wiersze i rymy i często powtarzają je w monotonnym śpiewie. W pracy są pilne i niezmordowane, a większość z nich to rzemieśnilcy, którzy potrafią porządnie zabrać się do pracy.

Bramy do światów ziemi znajdują się w starych korzeniach, pieczarach, grotach itp. Ponieważ duchy ziemi opanowały doskonale swój żywioł, są w stanie materializować się i przyjmować dowolne kształty, np. wszelakiego rodzaju zwierząt na ziemi. Mogą błyskawicznie stać się niewidoczne, by za chwilę znów się ukazać, podobnie jest z rzeczami - powodują szybkie ich znikanie, by za chwilę uczynić je widzialnymi. Ich zadaniem jest strzeżenie i pielęgnowanie ziemi, a także troszczenie się o inne formy życia. Duchy ziemi tworzą ziemię żywą, natomiast tereny, na których nie przebywają, są martwe i nieurodzajne.

Upominkami i darami istot ziemi są przedmioty magiczne, jak czapki czy płaszcze niewidki, które posiadaczowi dają moc znikania, są nimi również amulety lub monety przynoszące dostatek i bogactwo, lub też skarby materialne, jak kamienie szlachetne, złoto, srebro i inne skarby ziemi. Duchy ziemi dają nam pokój wewnętrzny i lepsze zrozuminie istot ziemi. Połączone są z planetami Saturn (powaga, świadomość, wywiązywanie się z obowiązków) i Jowisz (powodzenie, władza).

Barwami istot ziemi są wszystkie kolory ziemi, jak brąz, prawie wszystkie odcienie zieleni, wszystkie odcienie czerwieni, ochra i inne odcienie żółci. Podporządkowane im metale to cyna i ołów. Ich instrumentami są bębęki i instrumenty rytmiczne, didgeridoos, głębokie dźwięki gongu. Odpowiednimi dla nich zapachami są kadzidełka wykonane z różnych gatunków drewna np. styrakowca, sandałowego drzewa lub innych żywic.

Gdy istoty ziemi przyjdą do Ciebie, ich obecność poznasz po tym, że coś dotknie Cię lub uszczypnie w stopę lub nogę, nagle znikną jakieś przedmioty i znowu się pojawią, nagle zmieni się na chwilę droga, którą idziesz, niespodziewanie zaczniesz w myślach mówić wierszem, choć nie jesteś poetą.

Źródło: W świecie Duchów Natury, autor: Jeanne Ruland
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
03-04-2013, 20:20
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB