Szyszynka- "Trzecie oko jest gruczołem fizycznym"
Autor Wiadomość
Irbis Niedostępny
Stały Bywalec

Liczba postów: 325
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 10
Podziękowania: 53
Podziękowano 68 razy w 80 postach
Podziękowano 68 razy w 80 postach
Post: #1
Szyszynka- "Trzecie oko jest gruczołem fizycznym"
Czym jest szyszynka ?

Szyszynka jest gruczołem znajdującym się w naszym mózgu. Leży pomiędzy wzgórkami górnymi blaszki pokrywy.Gruczoł znajduje się w zagłębieniu, pod blaszką czworaczą, kontaktując się z kresomózgowiem szypułą szyszynki- Czyli w miejscu tz. czakry trzeciego oka.
Szyszynka jest wielkośći ziarenka grochu, ma 5-8mm długości i 3-5 mm szerokości.

Szyszynka zawiera Dimetylotryptaminę – organiczny związek chemiczny który jest psychodeliczną substancją psychoaktywną, a komórki szyszynki produkują melantoninę. Melantonina koordynuje pracę nadrzędnego zegara biologicznego u ssaków, regulującego rytmy okołodobowe, m.in. snu i czuwania- jest nazywana "hormonem snu".


[Obrazek: pineal.jpg]

Szyszynka a Kartezjusz.

Kartezjusz, który poświęcił badaniu szyszynki wiele czasu nazwał ją „siedzibą duszy”. Określenie to miało przylgnąć już na dobre. Miała ona dla niego tak wielkie znaczenie, gdyż uważał ją za jedyną nieparzystą część mózgu. Człowiek może mieć tylko jedną myśl w określonym czasie – argumentował Kartezjusz, dlatego bodźce zewnętrzne muszą zostać połączone w jedność, aby mogły zostać rozważone przez duszę (którą pojmował bardziej jako intelekt). Za najlepiej położoną i najlepiej nadającą się do tego celu uważał właśnie szyszynkę.

Wnioski o budowie ciała opierał on na przeprowadzonych przez siebie sekcjach zwłok. Podobnie jak Kartezjusza wieki później uderzyła go jednostkowość szyszynki, odróżniająca ją od innych części mózgu mających swe lustrzane odbicia. Ponadto za szalenia istotne uznał fakt, że zaopatrzenie szyszynki w krew (a co za tym idzie w tlen i substancje odżywcze) ustępuje jedynie temu dla nerek, których celem jest filtrowanie całej krwi z nieczystości. Ze względu na tę unikalną, anatomiczną konfigurację doszedł on do wniosku, że szyszynka musi pełnić główną rolę w funkcjonowaniu świadomości i musi być „wrotami do naszego prawdziwego Ja”.


NAUKA

Współczesna nauka oferuje coraz więcej istotnych informacji na temat funkcjonowania szyszynki. Wiemy, że powstała z międzymózgowia już u niektórych prymitywnych kręgowców wodnych, zastępując w całości zadania oka ciemieniowego – utraconego w procesie ewolucyjnym trzeciego oka. Komórki szyszynki – pinealocyty, bardzo przypominają światłoczułe receptory oka. Wielu biologów ewolucyjnych uważa, że komórki szyszynki i komórki siatkówki mają wspólne, ewolucyjne korzenie.

DMT

W latach dziewięćdziesiątych psychiatra Dr Rick J. Strassman z University of New Mexico przeprowadził badania z użyciem DMT – dimetylotryptaminy, jednej z najpotężniejszych substancji psychoaktywnych, która swą budową bardzo zbliżona jest do serotoniny i melatoniny. W kontrolowanych warunkach szpitalnych wstrzykiwano badanym silne stężenia DMT. Uczestnicy donosili o stanach podobnych do śmierci klinicznej, podróżach do innych wymiarów i spotkaniach z „innymi istotami”, „obcymi” z wysoce zaawansowanych technologicznie światów. Opierając się na założeniu, że wszystkie substancje potrzebne do syntezy DMT występują w szyszynce, a ich koncentracja jest tam większa niż w jakiejkolwiek innej części ciała, Strassman doszedł do wniosku, że to właśnie szyszynka jest odpowiedzialna za wytwarzanie naturalnie występującego w ludzkim organizmie DMT.

Melatonina

W 1958 roku Aaron Lerner odkrył melatoninę, organiczny związek chemiczny syntezowany u człowieku z serotoniny właśnie w szyszynce. Zauważył on również, że produkcja melatoniny zależna jest od cyklów dobowych, praktycznie ustając podczas dnia i raptownie wzrastając po zapadnięciu zmroku. Związek ten pełni bardzo ważną rolę w regulacji naszych cyklów czuwania i snu, można powiedzieć, że synchronizuje nasz tzw. „biologiczny zegar”. Melatonina jest również bardzo silnym antyoksydantem. Wiadomo także, że reaguje z systemem immunologicznym. Zależności te nie są jeszcze w pełni znane i dobrze udokumentowane, jednak niektóre badania sugerują, że melatonina może być pomocna w walce z chorobami zakaźnymi, infekcjami bakteryjnymi a nawet w leczeniu nowotworów. Wielu badaczy wskazuje również na jej związek z procesem starzenia i możliwym jego opóźnieniem. Dobrze udokumentowany jest dramatyczny wzrost długości fazy REM snu i aktywności mózgu podczas jej trwania u badanych, którym podano melatoninę.

SZYSZYNKA U DZIECI JEST DUŻO WIĘKSZA, W TRAKCIE DORASTANIA Z BIEGIEM CZASU SIĘ KURCZY I PRZYJMUJE ROZMIARY ZIARENKA GROCHU.

Oko Horusa to szyszynka.

OKO uznawane dotąd za oko egipskiego boga Horusa okazało się być.... szyszynką, przez którą wznosimy się na wyżyny światła, dźwięku i wzorów, będących esencją świętej geometrii.
Tu znajdujemy dostęp do kronik Akaszy - eterycznej biblioteki, w której zapisane są losy Wszechświata i każdej duszy w wędrówce przez inkarnacje.
Tu przeżywamy odrodzenie i przywrócenie zdrowia, tu możemy znaleźć odpowiedzi na trudne pytania i rozwiązania wszystkich naszych problemów.
Tą drogą od wieków kontaktują się z nami istoty z wyższych wymiarów, a jednym z nich jest właśnie Ayahuasca.

Roman Warszewski pisał: "...Ayahuasca daje dużo wrażeń świetlnych, właśnie złotych. Pokazuje świetliste nici, które wiążą wszystko i wszystkich. Rysuje piramidy..." - zarówno te które istnieją jak i te, które dopiero powstaną.
Nic zatem dziwnego, że po poświęceniu piramidom ponad 20-tu lat życia, Ayahuasca już na jednym z pierwszych rytuałów ukazała mi techniczne szczegóły POWER YANTRY.


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQIl7BBf1lAUM3WRXZAWjS...JFOntRZCvx]

"ZABIJANIE" naszej szyszynki.

W późnych latach 90-tych, naukowiec o imieniu Jennifer Luke wykonała pierwsze badanie wpływu fluorku sodu na szyszynkę. Stwierdzono, że szyszynka, znajdująca się w środku z mózgu, jest ewidentnym celem fluorku.
Tkanka miękka szyszynki u dorosłego człowieka zawiera więcej fluoru niż jakakolwiek inna tkanka miękka w ciele – jest to poziom fluoru (ok. 300 ppm), który może powodować inhibicję enzymów. Szyszynka zawiera też tkankę twardą (apatyt hydroksylowy), w której zbiera się więcej fluoru (nawet 21 000 ppm) niż w jakiejkolwiek innej tkance twardej w ludzkim ciele (np. kościach czy zębach). Fluorek sodu kalcyfikuje szyszynkę i silnie hamuje jej aktywność, tak, że nie jest już w stanie skutecznie utrzymywać równowagi hormonalnej w ciele. Żebyśmy mieli jasność. Fluorek sodu robi z szyszynką coś na podobieństwo marskości wątroby. To znaczy, że zahamowanie czynności szyszynki wynika z tego, że jej komórki obumierają. Fluorek sodu ZABIJA SZYSZYNKĘ - zamienia ją na przeźroczystą galaretkę.

[Obrazek: zwapnienia_w_szyszynce.jpg]


źródło- opracowane ze zbiorów z:
*wikipedi
*http://instytutarete.pl/poczytaj/cialo/na-zdrowie/468-jak-zabija-sie-twoja-szyszynke.html
*http://www.hopl.pl/artykuly/czym-jest-szyszynka.html
*inne strony
07-04-2013, 13:31
Znajdź Posty Reply
~LordAnayami
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Szyszynka- "Trzecie oko jest gruczołem fizycznym"
Na necie jest sposób, aby ją oczyścić. Jednym z nich jest THC, który eliminuje stwardniałe komórki, przez co szyszynka może stworzyć sobie nowe w miejscu starych. Dodatkowo warto jeść orzechy i czekoladę, które mają dobry wpływ na nią oraz usunąć fluor z życia, czyli pasty z nim oraz stosować magnez, który wspomaga organizm.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2013, 17:23 {2} przez Mikael.)
07-04-2013, 14:03
Reply
Irbis Niedostępny
Stały Bywalec

Liczba postów: 325
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 10
Podziękowania: 53
Podziękowano 68 razy w 80 postach
Post: #3
RE: Szyszynka- "Trzecie oko jest gruczołem fizycznym"
Wie ktoś może czym zastąpić pasty do zębów, by unikać fluoru ?
07-04-2013, 14:05
Znajdź Posty Reply
~LordAnayami
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #4
RE: Szyszynka- "Trzecie oko jest gruczołem fizycznym"
Są pasty, które je nie zawierają, w sklepach ziołowych można je sobie ogarnąć, ponadto buddyści używają zmiętolonych patyczków do czyszczenia, nie wiem jak to opisać :D Ja sobie kupiłem pastę za 15 zeta około i z miesiąc co najmniej powinno mi starczyć. Ponadto dużo jeść owoców i warzyw polecam, a jak najmniej mięsa :D
07-04-2013, 14:27
Reply
Shaira Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 88
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 1 postach
Podziękowano 0 razy w 1 postach
Post: #5
RE: Szyszynka- "Trzecie oko jest gruczołem fizycznym"
A będzie źle, jeżeli będę przestrzegać wszystkich wskazówek i nadal jeść mięso (kocham)? ;_;
07-04-2013, 18:32
Znajdź Posty Reply
Feras Offline
aka. Laominos

Liczba postów: 133
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Podziękowania: 28
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #6
RE: Szyszynka- "Trzecie oko jest gruczołem fizycznym"
Chude mięso powinno być okej, no i pamiętaj o fluorze w diecie, tak jak już wyżej napisali unikaj pasty z fluorem oraz jedz owoce.
disregard GF, acquire gangas
[Obrazek: zyzz_bdy_loupu-d5ituzq.png~c200]
07-04-2013, 18:47
Znajdź Posty Reply
Shaira Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 88
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 1 postach
Post: #7
RE: Szyszynka- "Trzecie oko jest gruczołem fizycznym"
Owoce pożeram w kilogramach (i częściowo przerażam tym ludzi -.-"), a w czym oprócz pasty jest fluor (i jaka pasta ma właściwości podobne do tych z fluorem, bo ja nie mam wyjścia, muszę stosować fluor -.-"), no i czy do chudego mięsa zalicza się wieprzowina (jeahhh, macie tu kuchennego noba XD)? ^^
07-04-2013, 18:57
Znajdź Posty Reply
Hydrus Offline
Gromowładny

Liczba postów: 56
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #8
RE: Szyszynka- "Trzecie oko jest gruczołem fizycznym"
Możesz też użyć pasty do mycia zębów dla niemowlaków i dzieci, ponieważ one połykają pastę to do ich pasty nie dodaje się fluoru.
Przekroczyć wszystkie bariery.
27-04-2013, 11:57
Znajdź Posty Reply
Shaira Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 88
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 1 postach
Post: #9
RE: Szyszynka- "Trzecie oko jest gruczołem fizycznym"
Chodzi mi o słabe szkliwo. Taka pasta pomaga na nie?
27-04-2013, 12:13
Znajdź Posty Reply
Feras Offline
aka. Laominos

Liczba postów: 133
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Podziękowania: 28
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #10
RE: Szyszynka- "Trzecie oko jest gruczołem fizycznym"
Nie zapomnijmy, że Oko Horusa można znaleźć pod nazwa "Udjat Eye", jednak oko Horusa jest częściej używaną nazwą. Zostało znalezione na szyi Tutenchamona.
disregard GF, acquire gangas
[Obrazek: zyzz_bdy_loupu-d5ituzq.png~c200]
27-04-2013, 15:08
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB