Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otwieranie Czakr
Autor Wiadomość
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 17
Podziękowano 291 razy w 94 postach
RE: Otwieranie Czakr
Widzenie czakr jako kul wydaje się raczej najnormalniejsze i najodpowiedniejsze, albowiem są one związane z poszczególnymi sferami (planami) świata. Sfery z kolei od zawsze były symbolizowane poprzez okrąglutkie planetopodobne kulki.

Kwiat pasuje do kultury wschodniej, a otwieranie (rozkwitanie) również ma swoje oczywiste znaczenie. Jednakże w naszej kulturze, kwiaty będą oddawać naturę czakr już tylko podczas ćwiczeń wizualizacyjnych, jako pośrednik do otwierania ich.
06-23-2013, 02:12
Znajdź Posty Reply
~Amber
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
A ja słyszałam inne określenie, że czakry są... jak "pulsujące gwiazdy z promieniami." Każdy widzi po swojemu, a i ludzie są rożni, mają rożną energetykę. Każdy opis wiec może być prawidłowy. Uśmiech
06-23-2013, 08:35
Reply
Mintka Offline
Matka Boska Napalmowa

Liczba postów: 129
Reputacja: 2
Podziękowania: 52
Podziękowano 121 razy w 50 postach
Odświeżam temat. Jeśli do kogoś przemawia wizualizacja kwiatów to przedstawiam ćwiczenie, które mi pomogło i które wypracowałam w miarę praktyki. Każda roślina ma swoje korzenie, jeśli przykładowo chcemy otworzyć trzecie oko to wyobraźmy sobie, że korzonki kwiatu sięgają nam wgłąb czaszki, poczujmy je. Czujmy również płatkami kwiatu skupiając się na tym, że w środku pączka znajduje się centralny punkt energii. Kwiat jest częścią naszego ciała, jesteśmy z nim zespoleni. Czujemy powoli rozchylające się płatki i medytując wczuwamy się w rolę roślinki, która właśnie się "budzi". Metoda dobra dla osób, które zaczynają z otwieraniem czakr, przy okazji dobre ćwiczenie na wizualizację. Mnie pomogło i już za pierwszym razem poczułam otępienie i ból czoła :D.
08-13-2015, 19:00
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB