Medytacja koła medycyny
Autor Wiadomość
Irbis Niedostępny
Stały Bywalec

Liczba postów: 325
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 10
Podziękowania: 53
Podziękowano 68 razy w 80 postach
Podziękowano 68 razy w 80 postach
Post: #1
Medytacja koła medycyny
Jest to indiańska medytacja, pozwalająca otrzymać, zależnie od potrzeb, wiedzę, inspirację, siłę lub uzdrowienie. Mimo że wygląda na zwykłą wizualizację, jest to bardzo potężna praktyka ze względu na archetypy, z którymi się wchodzi w kontakt - podejdź do niej z szacunkiem.

Usiądź lub połóż się wygodnie. Dobrym podkładem muzycznym są dźwięki bębnów i fletów[Ja polecam LINK ]. Zamknij oczy i spowolnij oddech. Wyobraź sobie, że idziesz przez otwartą przestrzeń. Trawa prerii sięga ci po pierś, rozstępując się łagodnie, gdy idziesz przez nią. Jest jasny, słoneczny dzień. Niebo jest czyste. Słyszysz ptaki prerii. Idąc, dochodzisz do kręgu drzew. Wejdź między nie i stań pośrodku kręgu.
Zwróć się na północ. Stoi tam stary Indianin. Jest starszy niż stary, ubrany w skórę, na szyi nosi obsydianowy naszyjnik, a we włosach ma czarne pióra. Na jego piersi opadają dwa strumienie srebrnych włosów. "Ja jestem tym, który strzeże północy" mówi. "Przychodzę, by przynieść pewność i wiedzę". Spójrz mu przez chwilę w oczy, potem zwróć się na wschód.
Stoi tam młoda Indianka. Jest ubrana w białe skóry, zdobione turkusami, a we włosach ma błękitne pióra. Jej włosy, związane w koński ogon, opadają jej na plecy. "Ja jestem tą, która strzeże wschodu" mówi. "Przychodzę, by przynieść wgląd i inspirację." Spoglądaj przez chwilę w jej oczy.
Zwróć się na południe. Stoi tam wojownik. Jego pierś jest naga, pomalowana na czerwono i żółto. Z jego szyi zwisa naszyjnik z czerwonego jaspisu. W jego czarnych włosach, opadających po obu stronach głowy na jego pierś, są czerwone pióra. "Jestem tym, który strzeże południa" mówi. "Przychodzę, by przynieść siłę i odwagę." Spoglądaj przez chwilę w jego oczy.
Zwróć się na zachód. Stoi tam stara kobieta, ubrana w zafarbowaną na fioletowo skórę. Wokół jej szyi owinięty jest naszyjnik z muszli, a w jej włosach, związanych z tyłu głowy, są fioletowe kwiaty. "Ja jestem tą, która strzeże zachodu" mówi. "Przybywam, przynosząc uzdrowienie." Spójrz w jej oczy.
Spójrz wokół siebie. Pójdź w tym kierunku, który cię najbardziej pociąga, w tym, który może dać ci to, czego w danej chwili potrzebujesz. Porozmawiaj ze Strażnikiem, posłuchaj, co do ciebie mówi. Zostań tam tak długo, jak tego potrzebujesz.
Potem wróć do środka koła. Strażnicy mówią razem: "My jesteśmy Kołem medycyny, tymi, którzy strzegą. Odejdź ze swoją nową wiedzą, i wróć do nas wtedy, gdy będziesz tego potrzebował."
Zwróć się na północ. Strażnik zamienia się w czarnego wilka i znika na prerii.
Zwróć się na wschód. Strażnik zamienia się w orła, i znika w przestworzach nieba.
Zwróć się na południe. Strażnik zamienia się w złotego lwa i znika na prerii.
Zwróć się na zachód. Strażnik zmienia się w mewę i znika w przestworzach nieba.

źródło: chomikuj.pl
14-04-2013, 18:59
Znajdź Posty Reply
kingulowa Offline
Neofita

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Medytacja koła medycyny
Kiedyś próbowałam tej medytacji, bardzo mi się spodobała. W ogóle lubię próbować nowych rzeczy i sprawdzać czy mają rzeczywiście przełożenie. Podoba mi się medytacja koła medycyny, myślę, że każdy może jej wypróbować.
16-03-2017, 19:48
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB