Modlitwa do Żywiołaków
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,093
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Post: #1
Modlitwa do Żywiołaków
MODLITWA ONDYN
Królu straszliwy morza, który dzierżysz klucze katarakt niebieskich, który zamykasz wody podziemne w wyżłobieniach ziemi, władco potopu i deszczów wiosennych, panie wilgoci, która jest, jak krew ziemi, ją użyźniająca, ubóstwiamy cię i wołamy do ciebie. My, nikłe istoty uwielbiamy twoją potęgę.
O nieskończoności, w której giną wszystkie strumienie istNienia. O oceanie doskonałości! Ześlij nam prawdę! Spraw, abyśmy byli godni ofiarować ci wodę, krew i łzy, w celu uzyskania odpuszczenia grzechu. Amen. Takie jest zwykłe poświecenie wody. Podczas wielkich ceremonii należy po trzykrotnym chuchnięciu domieszać do wody niewielką ilość soli poświeconej i popiołu z wonności poświeconych. Podczas mieszania mówić:
In sale sapientiae aeternae et in aqua regenerationis et in sinere germinante terram novam, omnia fiant per ELOIM, GABRIEL, RAPHAEL et URIEL in saecula et aeonas. Amen.

MODLITWA GNOMÓW
Niewidzialny, który wziąłeś w obronę ziemię i który utworzyłeś przepaście, aby napełnić je swoją wszechpotęgą, ty, którego imię grzmi pod sklepieniami świata, który kazałeś 7 metalom płynąć w żyłach kamienia, monarcho 7 światłości, nadzorco pracowników podziemnych, wprowadź nas do upragnionego królestwa światła. Czuwamy i pracujemy bez spoczynku, szukamy i mamy nadzieję, przez 12 kamieni świętego miasta, przez wszystkie talizmany, przez klucz magiczny, który przechodzi środkiem świata. Panie, Panie, Panie, miej litość nad cierpiącymi, ulżyj naszym piersiom, podnieś nasze głowy, powiększ nas, o stałości wieczna i ruchu, o dniu osłoniony nocą, o jasności, panie, który nie zatrzymuje zapłaty robotnikom, o białości srebrzysta, blasku złocisty, o korono diamentów żywych i śpiewających, Ty, który nosisz niebo na palcu jak pierścień szafirowy, Ty, który kryjesz pod ziemią przecudne nasienie gwiazd, żyj, króluj i bądź wiecznym rozdawcą bogactw, których stróżami nas uczyniłeś. Amen.

MODLITWA SYLFÓW
Duchu światłości, duchu mądrości, którego oddech daje i przyjmuje formę wszelaką: Ty, wobec którego życie stworzeń jest jak cień, który swym tchnieniem zaludniasz przestrzenie bez końca i sprawiasz, że to, co wychodzi od Ciebie, powraca do Ciebie; ruchu bez końca w nieruchomości wiecznej, bądź błogosławiony wiecznie. Spraw, aby przeniknął do nas promień twego rozumu i ciepło twej miłości: co było ruchome, będzie stałe, cień stanie się ciałem, marzenie myślą. I my nie będziemy unoszeni przez burzę, lecz trzymać będziemy mocno lejce skrzydlatych koni poranku, kierować będziemy podmuchem wiatrów wieczornych, aby niosły się przed tobą. O rozumie rozumów, o niewyczerpane tchnienie życia, o twórcze westchnienie, o usta tchnące życiem wszelakim!

MODLITWA SALAMANDER
Wieczny, niewypowiedziany ojcze wszechrzeczy, który pędzisz na rydwanie wokoło światów; panie nieskończoności eterycznych, gdzie wznosi się tron twej potęgi, z którego wysokości twe oczy straszne widzą wszystko, wysłuchaj twe dzieci, które ukochałeś w zaraniu wieków. Twój umysł nieskończony karmi wszystko i tworzy to niewyczerpane bogactwo substancji, zawsze dostępnej dla tych, którzy do niej dążą, jako do początku wszechrzeczy. Z twego umysłu powstali ci świeci królowie, którzy otaczają twój tron i którzy tworzą twój dwór, ojcze światów, jedyny, ojcze szczęśliwych śmiertelnych i nieśmiertelnych. Ty w szczególności stworzyłeś substancje cudowne, podobne do twej nieśmiertelnej myśli i uwielbianej treści; postawiłeś je wyżej niż aniołów, zwiastujących twe prawdy światu; wreszcie umieściłeś nas w trzecim rzędzie w naszym państwie elementarnym. Stąd naszym bezustannym ćwiczeniem jest chwalenie i uwielbianie twych pragnień; stąd gorejemy bezustannie żądzą osiągnięcia ciebie, ojcze i matko, arcywzorze macierzyństwa i czystej miłości! Synu, kwiecie synów; wzorze wszystkich wzorów, duchu, rozumie, harmonio i liczbo wszechrzeczy! Amen.
Uczeń magii po przygotowaniu tych czynności przedwstępnych posiada już niezbędne przedmioty do upiększenia pracowni magicznej. Pozostaje jeszcze do objaśnienia przygotowanie zwierciadła magicznego, które umieszcza się nad ołtarzem. Zwierciadło to może być przygotowane ze szkła bezbarwnego i wklęsłego, albo lustra wklęsłego, albo też z metalu. Podajemy opis szczegółowy przygotowania takiego zwierciadła.

Źródło: Czarna Magia i jej praktyczne zastosowanie, Autora nie pamiętam.
21-09-2012, 07:20
Znajdź Posty Reply
~driud
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Modlitwa do Żywiołaków
Bardzo imponujące ale czy do tego trzeba np. uklęknąć czy tak normalnie stać/siedzieć i czy trzeba zapalić świeczki czy coś takiego ? Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2012, 02:45 {2} przez Olimpia.)
26-10-2012, 19:47
Reply
 Podziękowali: Nilvan
Feras Offline
aka. Laominos

Liczba postów: 154
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Podziękowania: 9
Podziękowano 22 razy w 10 postach
Post: #3
RE: Modlitwa do Żywiołaków
Dzięki wielkie, jesli nie sprawi Ci kłopotu mogłabys opisać zrobienie ołtarzyków dla poszczególnych żywiołów (Lub jednego jesli Ci się nie chce Język).
26-10-2012, 20:07
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,093
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Post: #4
RE: Modlitwa do Żywiołaków
Druid, nie musisz klęczeć.

Laominos miałeś pod nosem. xD http://witchcraft.org.pl/Thread-O%C5%82t...Salamandra
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
28-10-2012, 02:46
Znajdź Posty Reply
Żmijewic Niedostępny
łapię pierwsze pokemony

Liczba postów: 22
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #5
RE: Modlitwa do Żywiołaków
Cytat:Podczas mieszania mówić:
In sale sapientiae aeternae et in aqua regenerationis et in sinere germinante terram novam, omnia fiant per ELOIM, GABRIEL, RAPHAEL et URIEL in saecula et aeonas. Amen.
[...]
Ty, który nosisz niebo na palcu jak pierścień szafirowy, Ty, który kryjesz pod ziemią przecudne nasienie gwiazd, żyj, króluj i bądź wiecznym rozdawcą bogactw, których stróżami nas uczyniłeś. Amen.
[...]
Stąd naszym bezustannym ćwiczeniem jest chwalenie i uwielbianie twych pragnień; stąd gorejemy bezustannie żądzą osiągnięcia ciebie, ojcze i matko, arcywzorze macierzyństwa i czystej miłości! Synu, kwiecie synów; wzorze wszystkich wzorów, duchu, rozumie, harmonio i liczbo wszechrzeczy! Amen.
A co, jeśli nie wyznaje się żadnej z bliskowschodnich religii ani żadnego z ich późniejszych odkształceń tudzież kombinacji np. z wierzeniami europejskimi?

Wtedy jesteśmy przegrani już na starcie i lepiej, żebyśmy nie brali się za magię naturalną w żadnej z wszystkich licznych jej postaci?
Byłbym skłonny uważać inaczej Uśmiech.

Również wcale nie są koniecznie potrzebne żadne ustalone przez greckich mędrców symbole żywiołów pojętych zresztą dość schematycznie. Żywioły chińskie i japońskie chociażby różnią się znacznie od tych klasycznych. Wiele zależy od ścieżki obranej przez danego maga. Nie nazywając pewnych rzeczy po imieniu, mylisz drogę początkującym, którzy sami z siebie często nie wiedzą, co z czym jeść.
Myślę, że na wstępie należałoby zaznaczyć, że owe modlitwy odnoszą się do synkretyzmu grecko-bliskowschodniego. W przeciwnym razie można dojść do wniosków takich jak odpowiedź twierdząca na moje pytania - błędnych.
02-06-2013, 15:49
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 296 razy w 96 postach
Post: #6
RE: Modlitwa do Żywiołaków
Cytat:Również wcale nie są koniecznie potrzebne żadne ustalone przez greckich mędrców symbole żywiołów pojętych zresztą dość schematycznie.
Używanie znanych symboli i zaklęć jest bardziej zalecane dla początkujących. Przez wieloletnie używanie ich przez naszych przodków, są one już podpięte pod konkretne siły. Także dopiero gdy adept pozna te siły i nauczy się do nich odnosić w dowolnym momencie, może zacząć używać innych (własnych) symboli, które wspomogą jego wolę. Mówiąc metaforycznie: Jeśli ktoś jeszcze nie był nad jeziorem, to lepiej będzie, aby szedł po wyraźnych ścieżkach, które go tam zaprowadzą. Inaczej zgubi się w lesie i nad jezioro nie trafi. A gdy ktoś już zna położenie jeziora na pamięć, to może samemu sobie zrobić skrót przez środek lasu. Aż z czasem wydeptany skrót będzie mógł się stać ścieżką dla innych.
02-06-2013, 16:06
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nilvan
Żmijewic Niedostępny
łapię pierwsze pokemony

Liczba postów: 22
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #7
RE: Modlitwa do Żywiołaków
Oth napisał(a):Używanie znanych symboli i zaklęć jest bardziej zalecane dla początkujących.
W jakim sensie znanych? Niektóre znane symbole robią np. ze współczesnych katolików neopogan, hinduistów i magów. Wg Kościoła pójdą oni za to do piekUa. A wg ich rodziców staną się trudni do zrozumienia. Jedno jest pewne - nieświadomie użyte symbole, zaklęcia, modlitwy... - mogą coś w duchowości danego człowieka na trwałe zmienić. Nie koniecznie w taki sposób, w jaki on sobie to zamierzył.
Czy dobry mag zmienia rzeczywistość tak, żeby było dobrze, czy inaczej - w jakikolwiek sposób?
Cytat:Przez wieloletnie używanie ich przez naszych przodków, są one już podpięte pod konkretne siły.
Powiedz to Indianinowi z plemienia Nawaho. Jestem pewien, że przekonają go one tak samo, jak mnie - wcale.
Cytat:Także dopiero gdy adept pozna te siły i nauczy się do nich odnosić w dowolnym momencie, może zacząć używać innych (własnych) symboli, które wspomogą jego wolę.
Nie zgodzę się. Może od początku używać swoich symboli (przykład - sigile w magii chaosu). Inna sprawa, że to nie ta para kaloszy.
Jeśli natomiast o tradycję i o dziedzictwo przodków chodzi, zauważ, że ludzie utożsamiają się z różnie pojmowanym dziedzictwem, czasami w ogóle jeden z drugim się nie dogada. Powód? Inne kategoryzowanie świata. A jak troszkę poczytać mądrości z zakresu antropologii kulturowej, to się okaże, że nawet dwaj bracia mogą kategoryzować świat inaczej, mając wspólnych przodków.
Cytat: Mówiąc metaforycznie: Jeśli ktoś jeszcze nie był nad jeziorem, to lepiej będzie, aby szedł po wyraźnych ścieżkach, które go tam zaprowadzą. Inaczej zgubi się w lesie i nad jezioro nie trafi. A gdy ktoś już zna położenie jeziora na pamięć, to może samemu sobie zrobić skrót przez środek lasu. Aż z czasem wydeptany skrót będzie mógł się stać ścieżką dla innych.
A jak dla mnie, idąc przez las, mijasz tysiące drzew, których główne składniki to celuloza i H2O, więc jeśli wyciśniesz choćby jeden liść, masz jezioro na dłoni.
02-06-2013, 16:28
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 296 razy w 96 postach
Post: #8
RE: Modlitwa do Żywiołaków
Cytat:W jakim sensie znanych?
Takich, które są trwale powiązane z jakąś konkretną siłą.

Cytat:Powiedz to Indianinowi z plemienia Nawaho. Jestem pewien, że przekonają go one tak samo, jak mnie - wcale.
Ależ wcale nie muszę Cię przekonywać. Magia to dziedzina doświadczalna.

Cytat:Czy dobry mag zmienia rzeczywistość tak, żeby było dobrze, czy inaczej - w jakikolwiek sposób?
A jak jest dobrze? ;] Mag zmienia rzeczywistość w taki sposób, aby mu pasowało. Jeśli robi coś nieświadomie lub niewłaściwie, to na miano maga jeszcze nie zasługuje. Chociaż wiadomo, błędy każdemu się zdarzają. Byle nie nagminnie.

Cytat:Nie zgodzę się. Może od początku używać swoich symboli (przykład - sigile w magii chaosu). Inna sprawa, że to nie ta para kaloszy.
Mówimy o symbolach przypisanych do konkretnych sił, więc trzymajmy się tematu. I tak nas zaraz Olimpia opieprzy za offtop.

Cytat:A jak dla mnie, idąc przez las, mijasz tysiące drzew, których główne składniki to celuloza i H2O, więc jeśli wyciśniesz choćby jeden liść, masz jezioro na dłoni.
Ja tam osobiście wolę jeździć nowym samochodem, niż wyobrażać sobie, że takim jeżdżę.
02-06-2013, 16:43
Znajdź Posty Reply
Żmijewic Niedostępny
łapię pierwsze pokemony

Liczba postów: 22
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #9
RE: Modlitwa do Żywiołaków
Oth napisał(a):Takich, które są trwale powiązane z jakąś konkretną siłą.
Więc równie dobrze można by było nie używać takich modlitw i znaków, odwołując się równocześnie do żywiołów. Np. w ich chińskim ujęciu. Czyż nie?
Do tego piję.
Cytat:Ależ wcale nie muszę Cię przekonywać. Magia to dziedzina doświadczalna.
Owszem. Ale mogę też wybrać, czego konkretnie chcę w jej ramach doświadczać.
Cytat:A jak jest dobrze? ;]
Tak, żeby skutek rzeczywisty był jak najbardziej zbliżony do spodziewanego lub lepszy.
Cytat:Mag zmienia rzeczywistość w taki sposób, aby mu pasowało.
Otóż to. Sam dałeś sobie odpowiedź Uśmiech.
Cytat: Jeśli robi coś nieświadomie lub niewłaściwie, to na miano maga jeszcze nie zasługuje.
Nie zgodzę się.
Wciągając rano skarpetki, zazwyczaj nie jestem świadom tego, dlaczego to robię, dlaczego to są skarpety a nie rajtuzy jak u Burbonów, z czego właściwie skarpety są i jak dobrze jest je założyć tego konkretnego dnia.
Jestem na to zwyczajnie zbyt zaspany :D.
Czy przez wzgląd na to, że często nieświadomie zakładam skarpetki, nie zasługuję na miano maga?
Cytat:Mówimy o symbolach przypisanych do konkretnych sił, więc trzymajmy się tematu. I tak nas zaraz Olimpia opieprzy za offtop.
Mała dygresyjka dotycząca choć odrobinę zasadniczego wątku wcale nie jest offtopem.
Ok, a więc odstawiając na bok sigile --> czy jeśli w dwóch kulturach symbol danego żywiołu się różni, to znak, że któryś z tych dwóch zapisów jest zły?
02-06-2013, 17:19
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 296 razy w 96 postach
Post: #10
RE: Modlitwa do Żywiołaków
Cytat:Więc równie dobrze można by było nie używać takich modlitw i znaków, odwołując się równocześnie do żywiołów. Np. w ich chińskim ujęciu. Czyż nie?
Znaków i sił jest niezliczenie wiele. Oczywiste jest chyba, że nie musisz używać akurat tych...

Cytat:Czy przez wzgląd na to, że często nieświadomie zakładam skarpetki, nie zasługuję na miano maga?
Mag jest osobą nie tylko uzdolnioną, ale i doświadczoną. Dlatego korzystając ze swojej mądrości powinien unikać nieświadomego popełniania błędów. Nie podchodzi się do rytuału zaspanym lub zmęczonym, bo to dopuszcza możliwość wystąpienia błędu. Będąc zaspanym, możesz ubrać dwie inne skarpetki. Co wtedy? Sam narażasz się w ten sposób na błędy. Jednakże napisałem, że błędy mogą się zdarzać, byle nie nagminnie. Więc dopóki inne czynniki zapobiegają popełnienia błędu, można sobie podarować świadome ubieranie skarpetek.

Cytat:czy jeśli w dwóch kulturach symbol danego żywiołu się różni, to znak, że któryś z tych dwóch zapisów jest zły?
Póki spełnia swoje zadanie, to nie. Aby dojść do Warszawy można obrać wiele dróg, ale mieszkaniec Niemiec i tak przyjdzie z zachodu, a Rosjanin ze wschodu.
02-06-2013, 17:35
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB