Co zrobić z rzeczami po rytuale?
Autor Wiadomość
Lexari Offline
Neofita

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Co zrobić z rzeczami po rytuale?
Witam! Mam pytanie: co zrobić z rzeczami po rytuale np. wodą ? Bo takie wylanie do kanalizacji to niezbyt dobry pomysł... Z góry dziękuje za odpowiedź. ;D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2013, 15:57 {2} przez Olimpia.)
18-04-2013, 14:58
Znajdź Posty Reply
~Amber
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Co zrobić z rzeczami po rytuale?
A to zależy jaki rytuał i do czego była woda użyta. Np. jeśli oczyszczający to można do kanalizacji, jeśli ochronny można w domu do donicy z kwiatem, jeśli rytuał mający przyciągnąć coś pozytywnego bądź pomnożyć majątek to proponuję wylać w ogrodzie pod owocowe drzewo. Pozdrawiam. Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2013, 16:14 {2} przez Kruchy.)
18-04-2013, 16:04
Reply
~imperator553
Niezarejestrowany

Podziękowania:
To raczej także zależy od tego co było napisane w instrukcji do tego rytuału. Zazwyczaj spotykałem się z rytami, gdzie była zawarta instrukcja co zrobi z rzeczami po odprawieniu rytuału. Ale jeśli tego nie ma to sugeruję zastosować się do rad kolegów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2013, 19:35 {2} przez Mikael.)
18-04-2013, 18:52
Reply
~Amber
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Nikodem, :D prawie trafiłeś. Nom... ja tak robię, generalnie to ziemia neutralizuje wszystko, również z wody. Chyba, że założymy, iż podlewanie jest częścią rytuału. Oczko Ja przy rytuałach, np. bogactwa, zakopuję resztki różne pod owocowe drzewka. *** Ale faktycznie masz rację, znam rytuał "3w1" na miłość, zdrowie i bogactwo, przy którym wykorzystuje się domową roślinkę w formie drzewka - może być "grubosz" (drzewko szczęścia), palma lub inne przypominające drzewo z pniem. Więc potrzebne są 3 monety - złota, srebrna i miedziana. Do tego nieduża biała świeca, 3 kawałki złotej wstążki, każdy po 9 cm. Faza Księżyca - tuż po nowiu, kiedy już przybywa. Bierzemy złotą monetę i zakopujemy ją w donicy, w której rośnie drzewko, z intencją - "drzewko rośnij zdrowe i piękne wraz z twym wzrostem, uroda i siła, niech przybędzie miłość do mojego życia". Później zakopujemy srebrną monetę z intencją zdrowia (słowa te same tylko "miłość" zastępujemy "zdrowie"), na końcu zakopujemy miedzianą monetę z intencja "bogactwa - pieniędzy". Po każdej monecie zakopanej, wypowiadając słowa mocy, równocześnie zawiązujemy złotą wstążeczkę na gałęzi drzewka. Tak przygotowane "drzewko szczęścia" należy starannie i z czułością pielęgnować, osobiście je podlewać. Jeśli nawet roślina z czasem uschnie to można ją zastąpić inną, koniecznie zdrową i powtórzyć rytuał. Bardzo dobrym znakiem jest zakwitnięcie rośliny (jeśli należy do gatunku kwitnących). Świeca ma się dopalić do końca w dniu rytuału.
PS. Podstawowy rytuał przeczytałam dawno temu w prasie ezoterycznej, ale ulepszyłam go sama i dodatkowo donice z drzewkiem ustawiłam w pokoju, w "rogu bogactwa". Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2013, 19:45 {2} przez Mikael.)
18-04-2013, 19:25
Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 297 razy w 96 postach
Cytat: co zrobić z rzeczami po rytuale np. wodą ?
Mam nadzieję, że to pytanie czysto teoretyczne, i że nie używasz magii nie wiedząc czegoś takiego. Odpowiedź Nikodema jest wystarczająca.

Cytat:co dzieje się z "negatywną/zanieczyszczoną Energią" która trafia do kanalizacji?
Pytanie brzmi: Czemu rury kanalizacyjne są pod ziemią? Nie przeszkadzają ludziom - to jedno, ale ważniejszym powodem jest to, że ziemia pochłania energię, tak jak robi to woda, a dodatkowo neutralizuje jej działanie. Rozkład to naturalna umiejętność ziemi. Zatem wylanie takiej "brudnej" wody do kanalizacji jest okej, natomiast do kwiatka już nie bardzo, gdyż może zaszkodzić roślince. Zaznaczam, że ziemia w doniczce nie jest neutralizująca jak grunt, który jest bezpośrednio związany z jądrem Ziemi.
18-04-2013, 19:47
Znajdź Posty Reply
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 343
Podziękowania: 0
Podziękowano -18 razy w -21 postach
To zależy jeżeli chodzi o rytuały oczyszczające z wodą związane ja osobiście jestem człowiekiem tradycyjnym więc wszelkiego rodzaju rytuały oczyszczające wykorzystujące wodę po zakończeniu rytuału wodę wylać za próg domu albo posesji jest to część rytuału mająca symboliczne znaczenie wyrzucenia tych nieczystości zawartych w wodzie z naszego życia.
18-04-2013, 21:32
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB