Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiatry (Scott Cunningham)
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,779
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 329
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Post: #1
Wiatry (Scott Cunningham)
Przez stulecia różne ludy dzieliły wiatry na cztery podstawowe typy odpowiadające czterem kierunkom świata. Mamy zatem wiatr północny, południowy, wschodni i zachodni. Każdy z nich ma swoje własne, charakterystyczne magiczne cechy. Istnieją także specjalne zaklęcia odpowiadające poszczególnym kierunkom wiatru.
Wydawałoby się, że jest to niepotrzebna komplikacja, ale to wcale nie jest takie trudne czy uciążliwe. Obserwowanie kierunku wiatru podczas odprawiania czarów wcale nie jest trudniejsze niż sprawdzenie kwadry księżyca, mimo że „faza" wiatru trwa krócej.
Najlepiej byłoby mieć dostęp do wiatrowskazu lub rękawa lotniczego, aby zawsze móc określić kierunek wiatru. Wówczas można dostosować swoje prace magiczne do właściwego kierunku lub ewentualnie poczekać na potrzebny nam wiatr.
Oczywiście, jeżeli od rana niezmiennie wieje wiatr północny, nie ma sensu czekać w tym dniu na wiatr zachodni. System przedstawiony tutaj służy przede wszystkim jako pomoc i wskazówka, a nie jako regulamin ograniczający nasze poczynania. Jeżeli nie chcesz, nie musisz sprawdzać kierunków wiatru.
Przeglądając omówione w tym rozdziale charakterystyki czterech wiatrów, pamiętaj, że nie jest to jakiś absolutny system. W poszczególnych częściach świata przydawano różne atrybuty różnym wiatrom. Poniższe opisy pochodzą z Europy i Ameryki Północnej. Być może tam, gdzie mieszkasz, będą one nieco inne z powodu klimatu, położenia i schematów pogodowych.
Cztery wiatry przypisywane są do czterech żywiołów, należy jednak pamiętać, że każdy z nich ma swoje własne cechy, charakterystyczne tylko dla niego.
I jeszcze jedna ważna uwaga. Mówiąc, dajmy na to, o wietrze północnym, pamiętajmy, że jest to wiatr wiejący z północy na południe, a nie w kierunku północnym.

Wiatr północny

Jest to wiatr śmierci, chociaż niekoniecznie oznacza śmierć fizyczną. Jego dziedziną jest odwieczne prawo wszechświata - prawo zmiany. „Śmierć” w jego wypadku odnosić się może do eliminacji negatywności.
Wiatr północny jest zimny (mówiąc magicznie), ponieważ wieje z kierunku wiecznej zimy i lądów zawsze okrytych śniegiem. Jest również „suchy" lub jałowy i stąd torujący drogę zaklęciom zniszczenia.
Jak używać tego wiatru? Jeżeli jesteś w depresji, czujesz zdenerwowanie, strach, zazdrość, zawiść, złość, a wiatr wieje z kierunku północnego, stań do niego twarzą i uwolnij się od tych negatywnych uczuć.
Jeśli chciałbyś zerwać ze złym nawykiem lub nałogiem, wypowiedz jakiekolwiek zaklęcie związane z tym typem praktyk magicznych, w czasie gdy wieje wiatr północny, który pomoże Ci w pozbyciu się tych nawyków.
Wiatr północny, groźny, symbolizujący noc, śmierć i śniegi, jest również wiatrem podporządkowanym ziemskiemu żywiołowi i w związku z tym ma pewne jego cechy. Jednak wiatr jest suchy i dlatego nie służy do rytuałów związanych z płodnością i dobrobytem. Za to może okazać się bardzo pomocny przy zaklęciach mających przynieść jakiekolwiek uzdrowienie.
Kolorem wiatru północnego jest czerń północy.

Wiatr wschodni

Wiatr wiejący ze wschodu jest wiatrem świeżości, odnowionego czy odrodzonego życia, siły, energii i intelektu. Jest ciepłym, orzeźwiającym wiatrem, który wieje z kierunku, w którym wschodzą słońce, księżyc i wszelkie gwiazdy.
Dlatego właśnie jest to wiatr związany z początkami, nowymi zjawiskami, który korzysta z drogi utorowanej mu przez wiatr północny. Ma ciepło słońca i iskrę twórczą.
W czasie gdy wieje wiatr wschodni, najskuteczniejsze będzie odprawianie czarów dotyczących dramatycznych zmian na lepsze, zwłaszcza tych związanych z zachowaniem. Zaklęcia wiatru wschodniego dotyczą także umysłu i są związane ze wszystkimi zaklęciami powietrza, któremu ten wiatr podlega.
Lepiej nie odprawiać czarów miłosnych z towarzyszeniem wiatru ze wschodu, chyba że jesteś zainteresowany bardzo intelektualnym typem miłości. Z pewnością jednak nie ma w tym nic złego.
Ponieważ kierunkiem tego wiatru jest miejsce wschodu słońca, jego kolorem jest biały.

Wiatr południowy

Im dalej podróżujemy na południe, tym robi się goręcej jest to prawdziwe przynajmniej dla tej strony równika. Z tego też powodu wiatr południowy jest wiatrem gorącym i ognistym.
Symbolicznie rządzi on porą południową, zenitem, kiedy to słońce (lub księżyc) znajduje się w najwyższym punkcie nieba, porą o największym nasileniu światła i ciepła. Ponieważ wiatr południowy podporządkowany jest żywiołowi ognia, magia z nim związana dotyczy mniej więcej tej samej dziedziny. Poza tym wiatr południowy jest odpowiedni do każdego rodzaju czarów, ponieważ czas jego występowania to czas dobry dla takich praktyk.
Ponieważ wiatr ten jest silny i gorący, czary odprawione przy jego podmuchach obdarzone są dodatkową porcją mocy. Praca z tym wiatrem jest zawsze ekscytująca i ciekawa.
Należy się tu jednak kilka słów ostrzeżenia. Ogień, nawet zawarty w wietrze południowym, jest zawsze niebezpieczny. Wszyscy wiemy, że ogniem można się sparzyć.
A kolor wiatru południowego? Oczywiście żółty - jak kolor słońca w południe.

Wiatr zachodni

Przywiewa nam chłód i wilgoć, czasem opary mgły lub deszcz, które obmywają ziemię. Wiatr ten to płodna, miłująca siła, delikatna i przekonywająca.
Symbolicznie wiatr zachodni rządzi zmrokiem, kiedy wszystko się zatrzymuje; dzień i noc łączą się w magicznym pejzażu pełnym stonowanych kolorów i chłodnych powiewów. Zachód słońca, tak jak jego wschód, jest doskonałą porą na praktykowanie magii, szczególnie jeśli wieje odpowiedni rodzaj wiatru.
Magia wody - miłość, uleczenie, płodność - jest doskonała dla tego wiatru, ponieważ dodaje on swoich własnych mocy i energii temu rodzajowi czarów. Wiatr zachodni, będący szczególnie odpowiedni do rytuałów dotyczących oczyszczenia lub rytuałów czysto religijnych, jest witany jako powiew ulgi po suchym, gorącym wietrze południowym.
Barwą tego wiatru jest błękit nieba tuż przed zachodem słońca, kiedy to światło zaczyna znikać z nieboskłonu.

Określanie kierunku wiatru

Jak już wcześniej wspomniałem, najlepszą metodą określenia kierunku wiatru jest posłużenie się wiatromierzem lub rękawem lotniczym. Taki rękaw bardzo łatwo zrobić samemu, a jest on dostatecznie dokładny na nasze potrzeby.
Weź kawałek dość ciężkiej, ale giętkiej tkaniny o długości około połowy metra lub długą skarpetkę czy podkolanówkę i znajdź dobre miejsce w okolicy, gdzie można by ten wskaźnik powiesić. Nie powinien on być umieszczony w sąsiedztwie drzew czy budynków, które mogłyby zatrzymywać wiatr lub zmieniać jego kierunek. Dobrze byłoby również zawiesić go tak, aby był widoczny z okien Twojego domu.
Jeśli nie ma w okolicy odpowiedniego miejsca, możesz zawiesić rękaw na antenie. Przywiąż pasek materiału do ramienia anteny, tak aby mógł swobodnie poruszać się na wietrze, i upewnij się, że wiatr nie zwieje wskaźnika ani on sam nie ześlizgnie się wzdłuż anteny.
Następnym krokiem jest określenie kierunków stron świata i poczekanie na wiatr. Kiedy nadejdzie, wskaźnik będzie się unosił w kierunku zgodnym z kierunkiem wiatru, a więc przeciwnym do strony świata, z której wieje wiatr. Na przykład jeżeli rękaw kieruje się na południe, to mamy do czynienia z wiatrem północnym.
Jeśli rękaw jest widoczny z wnętrza domu, wystarczy po prostu na niego popatrzeć, określić kierunek wiatru na podstawie położenia rękawa i rozpocząć czary.
21-09-2012, 07:29
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB