Duchy
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 193 razy w 334 postach
Podziękowano 193 razy w 334 postach
Post: #1
Duchy
Zmarli powracają z różnego powodu a tym samym mają różne intencje. Możemy więc spotkać:
Mściwe Duchy - czyli dusze szukające zemsty na konkretnej osobie, najczęściej winnej ich śmierci. W takim wypadku bardzo często giną także ludzie z jej najbliższego otoczenia.
Duchy Ostrzegające - czyli dusze, które próbują skontaktować się z żywymi by przekazać im jakąś wiadomość. Mogą także pełnić rolę omenu śmierci.
Duchy Morderców - dzięki paktowi z jednym z takich duchów można kontrolować Anioła Śmierci [Patrz: Pakt z Duchem Mordercy].
Poltergeisty - ten specyficzny rodzaj ducha może nawiedzać miejsce zamiast osoby.
Zjawy - duchy, które jawią się jako czarna, niewyraźna postać. Okres ich polowań charakteryzuje się właściwie dowolnością, ponieważ mogą porywać skąd chcą i o każdej porze. Jest ich wiele rodzajów (np. Springhill Jacki, Zjawy Gazowe).


Przyczyny powrotu: Zemsta, ostrzeżenie, odmowa pójścia za Aniołem Śmierci.
Charakterystyka: Dusze mogą poruszać przedmiotami za pomocą telekinezy. Czasem próbują porozumieć się z żywymi i wtedy potrafią coś pomieszać/odwrócić, np. znaczenie słowa, albo kolejność liter w nazwie. Charakterystyczne jest to, że czynności duchów dają się ująć w schemat, są powtarzalne. Niektóre duchy umieją czytać w ludzkich myślach. W przeciwieństwie do innych istot mogą pojawiać się o określonej porze nie tylko nocy, ale także dnia. Zazwyczaj trzymają się jednego domu, albo miejsca (np. miasteczka). Dusza może też przebywać w tak zwanym uśpieniu, ale zdewastowanie czy przemeblowanie domu, w którym przebywa może ją wyrwać z tego stanu. Te wyjątkowo rozwścieczone mogą pozostawiać po sobie ślady ektoplazmy. Ponadto duchy i szczątki mają swoje pole elektromagnetyczne, które można namierzyć specjalnym miernikiem takiego pola - EM. O ich obecności świadczą migające lub gasnące światła, a rośliną z nimi związaną jest piołun. Najczęściej grób duszy, która nie zaznała spokoju, jest nieoznaczony.
Obrona: Ducha odstrasza czyste żelazo, nie przejdzie również przez krąg z soli. By pozbyć się jej całkiem należy posypać szczątki zmarłego solą, a potem spalić. Bywa jednak, że dusza była za życia mocno połączona z jakimś przedmiotem, w takim wypadku należy spopielić obie rzeczy. Dusza odchodzi również jak jest na poświęconej ziemi, czasem całkiem ją to niszczy. Inne: Osoba nawiedzona przez ducha zachowuje się nienaturalnie i popełnia czyny, na które normalnie by się nie zdobyła. Złe duchy biorą się także stąd, że nie poszły za [Aniołem Śmierci] i po wielu latach bycia w stanie "pomiędzy" zwariowały.
II. Geneza: W Starożytności sądzono, że duchy są półbogami, więc oddawano im cześć a pojawienie się ducha uważano za znak od bogów. Utrzymywano też, że po opuszczeniu ciała dusze snują się po świecie, najczęściej w pobliżu miejsc pochówków, albo tam, gdzie dokonano zbrodni. Później wyobrażenia uległy zmienie i zamiast oddawać cześć duchom zaczęto wiązać ich obecność z czymś nienaturalnym i zastanawiać się nad przyczynami powrotu. Zaś w Amercyce Północnej pewne plemiona wierzyły, że jeżeli pochować ducha bez jego rzeczy, będzie on po śmierci nawiedzał żywych, dopóki przedmioty nie zostaną złożone w jego grobie.
Charakterystyka: Duchy miały tak różne intencje i charaktery jak ludzie. Były takie, które potrafiły doprowadzić do szaleństwa i takie, które płatały psoty, ale nie stanowiły zagrożenia. Były takie, które prosiły o modliwę, bo nie mogły dostać się do czyśca i takie, które domagały się sprawiedliwości, nie rzadko wskazując morderców. Duchy nawiedzały też miejsca, które w jakiś sposób wiązały się z ich życiem.
Duch – w folklorze ludowym i według spirytystów istota inteligentna, żyjąca po śmierci fizycznej człowieka, bytująca w świecie pozamaterialnym.
Jedno z artystycznych wyobrażeń ducha typowe dla kultury współczesnej.
Zgodnie z tą doktryną duchy żyją w świecie niewidzialnym, znajdującym się poza czasoprzestrzenią świata materialnego; w innym wymiarze bytowania są wszędzie, przesyłają komunikaty za pośrednictwem mediów lub bezpośrednio. Według tej koncepcji duch i dusza są synonimami.
Duchy mają się manifestować się przez osobę żyjącą (medium), zmieniając jej wygląd (transfiguracja) i wagę dzięki mieszaniu fluidów, lub przemawiając i wykonując inne czynności za pośrednictwem medium. Ponadto mają się komunikować się w sposób widzialny poprzez dźwięki, dotyk, hałas, zapach, poruszanie przedmiotów, pismo, rysunek, muzykę itp.
Spirytyzm i spirytualizm usiłują nadać badaniom nad kontaktami z duchami charakter naukowy, jednak współczesna nauka nie zajmuje się tym tematem, uznając go za sferę wierzeń.

Źródło: chomikuj.pl
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
20-04-2013, 22:06
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB