Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trawy Magiczne na podstawie książki Howarda Michaela
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 191 razy w 332 postach
Podziękowano 191 razy w 332 postach
Post: #1
Trawy Magiczne na podstawie książki Howarda Michaela
Trawy magiczne odpowiadają poszczególnym planetom. Wiedzieć też należy, że owoce dotyczą Jowisza, kwiaty Wenus, nasiona i kora - Merkurego, korzenie Saturna, drzewa lub twarda łodyga - Marsa, liście - Księżyca.

SATURN Trawy, znajdujące się pod wpływem tej planety są po większej części trujące; rośliny, należące do tej kategorii mają smak gorzki; łodygi, a nieraz i liście mają czarne. Typową rośliną Saturna jest ciemierzyca; sok jej leczy bóle nerek i nóg, a także pęcherza. Korzeń jej odpędza od domu złe duchy.

JOWISZ Rośliny Jowisza odznaczają się aromatycznym zapachem; owoce ich zawierają zwykle olej i są smakowite, np. orzechy, migdały itp. Z drzew należą tu: dąb, topola, drzewo figowe i oliwne. Z roślin Jowisza najważniejszy jest blekot. Korzeń jego zapobiega jątrzeniu się wrzodów. Jeśli nosić go przy sobie, to nie dostanie się wrzodów. Leczy także podagrę. Przyjmowany w płynie z miodem leczy bóle wątroby. Daje on także siłę męską, niespożytą energię i potencję. Kto nosi tę roślinę z sobą, jest lubiany przez kobiety.

MARS Trawy Marsa odznaczają się tym, że są trujące wskutek zbyt obfitego wydzielania ciepła albo też mają kłujące igiełki i przy dotknięciu zaogniają skórę. Rośliny spod tej planety leczą bóle głowy, dyzenterię, hemoroidy i bóle żołądka.

SŁOŃCE Do roślin Słońca należy słonecznik oraz te, które zwracają kwiat ku słońcu wschodzącemu, jak laur, piwonia i inne. Liść słonecznika, zerwany w sierpniu i noszony z liściem laurowym oraz zębem wilka, chroni od obmowy. Kto go schowa na noc pod głowę, zobaczy tych, którzy chcą go okraść. Rdest leczy choroby serca i żołądka; kto dotyka tej trawy, ten posiada zalety, które dają wpływy planety panującej nad jego urodzeniem. Wypity pobudza miłość i ochotę na zbliżenie z kobietą. Kto nosi jego korzeń, nie podlega bólom oczy. Daje dobry oddech i pomaga melancholikom.

WENUS Trawy tej planety odznaczają się zapachem i aromatem: werbena, waleriana (kozłek lekarski), włos Wenus; owoce poświęcone jej są bardzo słodkie, jak gruszki, figi, pomarańcze; róże są szczególnie poświęcone Wenus w czynnościach magicznych porannych. Najważniejszą jest werbena (witułka), trawa święta. Plaster z werbeny leczy skrofuły i wrzody. Dobra jest na hemoroidy. Sok jej z miodem daje dobry oddech. Sprzyja miłości, bo jej sok wytwarza nasienie. Kto ją nosi przy sobie, jest w możności dobrze spółkować. Ukryta w domu, ziemi lub winnicy - przysporzy wiele dochodu. Dzieci, które ją noszą na sobie, będą dobrze wychowane i będą lubiły naukę. Czyści żołądek i odpędza złe duchy.

MERKURY Trawy Merkurego są złożone z wielu kolorów i różnych gatunków. Do najważniejszych należy srebrnik (Potentilia reptans). Plaster z korzenia tej rośliny leczy rany i liszaje; sok jej pity z wodą leczy skrofuły, bóle brzucha i piersi. Trzymany w ustach uśmierza ból zębów.

KSIĘŻYC Do roślin Księżyca należą rośliny wodne: nenufar, lilia biała. Rośliny te są pomocne w bólach nerek i oczu; ułatwiają trawienie.
21-09-2012, 07:39
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Trawy Magiczne na podstawie książki Howarda Michaela
Dopiero teraz to znalazłam, bardzo ciekawe. Dzięki Olimpio. Uśmiech
03-06-2014, 20:20
Reply
~Viktor
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #3
RE: Trawy Magiczne na podstawie książki Howarda Michaela
Jako, iż cenie sobie magie naturalną, i możliwości Matki natury: Dziękuję Oli za ciekawy temat.Uśmiech
03-06-2014, 20:27
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB