Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8 kielichów
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 193 razy w 334 postach
Podziękowano 193 razy w 334 postach
Post: #1
8 kielichów
To emocjonalne rozdarcie, poszukiwania, oderwanie się od przeszłości, wgłębianie się w siebie, ostrzeżenie aby nie jechać w podróż również... kiedyś się nie posłucham, pojechałam i nie dość że pomyliliśmy pociągi to jeszcze były opóźnienia i dodatkowe opłaty, bylibyśmy na miejscu w nocy dopiero a to nie było zbyt bezpieczne miejsce... stwierdziliśmy że się wycofamy ze względu na tarota - ostrzeżenie to ostrzeżenie. To także przeprowadzka, gwałtowne emocje, rozstanie się pary, odejście z pracy, zainteresowania artystyczne, także smutek, oddalenie, zmiana uczuć i/bądź ich ochłodzenie, zdrada, trójkąt małżeński, ucieczka z domu.
Odwrócona: szczęście, radość, małzeństwo, działanie

Miłość: emocjonalna huśtawka, miłosny zawód, zerwanie (może być chwilowe).
Odwrócona: szczęśliwy związek, stabilizacja

Praca: kłopoty, bankructwo

Zawody: bezrobocie

Miejsca: poza domem, gdzieś gdzie się rozpoczyna podróż np. dworzec kolejowy, port

Zdolności ezoteryczne: mediunizm, wszystko co związane ze snami
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
23-04-2013, 16:39
Znajdź Posty Reply
lilooo Offline
Użytkownik

Liczba postów: 16
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #2
RE: 8 kielichów
Zdrowie: nogi, nadczynność hormonalna.
29-05-2014, 12:02
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 193 razy w 334 postach
Post: #3
RE: 8 kielichów
(Patrzeć nie może jaką maniane odwaliła w tych opisach)

Tą kartę mamy różnie przedstawioną.

Na Boskim Tarocie widzimy trytona odwróconego do nas tyłem a przodem do Księżyca, woda jest spokojna i nieruchoma a jego "rybna" część jest w wodzie, zaś ta wynurzona jest na powierzchni, jego lewa ręka jest podniesiona jakby w pozdrowieniu do Księżyca a za nim widzimy 8 kielichów.
W Illuminatio Tarot zaś widzimy starszego człowieka w czerwonej pelerynie, wspiera się na kiju, widać że jest umęczony, jest pomiędzy górami które go ograniczają, jego jedyna ścieżka jest nieznana - a Księżyc świeci wysoko na niebie.

Choć tak rożne talie przedstawiają nam inny obraz - w większości widzimy właśnie mężczyznę stojącego tyłem do nas a przodem do horyzontu i zastanawiając w go się dalej, zaś 8 kielichów jest za nim.

Co to znaczy? Po pierwsze postać stoi - nie rusza się, oznacza to bezruch, bezczynność, czerwona szata oznacza, że ma siłe woli, i że jest świadomy tego co robi, w przypadku nagiego torsu - widzimy, że męzczyzna nic nie ukrywa, jest szczery sam ze sobą.

Góry po bokach oznaczają brak ścieżki, ograniczenia i otaczające go trudności - mężczyzna może iść w przód w nieznane, albo cofnąć się do tego co było - stoi więc pomiędzy, stoi przed wyborem.

Co go czeka w przeszłości? 8 kielichów to jego dotychczasowe doświadczenia, osiągnięcia - widać że kielichy są całe, zawsze więc może do nich wrócić, jaka jednak jest jego przeszłość? Bardzo ciężka. 8 to liczba karmiczna, także symbolizuje sprawiedliwość i nieskończoność - mężczyzna jest bardzo zmęczony swoją przeszłością, próbuje od niej uciec - wspiera się na kiju, odwraca się od niej, chce zapomnieć, to mężczyzna z ciężkim bagażem, to mężczyzna po przejściach, jednak on stoi pomiędzy przyszłością (nieznany horyzont) a tą swoją nieszczęśliwą przeszłością i nie wie co robić...

Karta symbolizuje rozterki emocjonalne, pojawia się kiedy nie wiemy co zrobić

Przykład:
Jacek ma żone i dzieci. Jednak ta rodzina go wykańcza, żona go zdradza i poniża, znęca się nad nim emocjonalnie i psychicznie, dzieci także go wyzywają, nie szanują i nie słuchają, mężczyzna czuje się bardzo nieszczęśliwy i samotny - akurat spotkał kobietę która pokochał ze wzajemnością, Ania jest dobra dla niego i go rozumie, wspiera go i podnosi na duchu. Jacek jest w kropce, chce próbować ratować swoje małżeństwo, jednak on się łudzi - Księżyc świeci nad nim, spogląda na niego, Jacek chce zmienić swoją żonę, próbuje polepszyć sytuacje... Od trzech lat się to nie udaje, ale on nie chce tracić wiary, są przecież dzieci, one z pewnością się także zmienią, przecież to tylko okres buntu... Jednak to go wyniszcza psychicznie to się odbija na jego zmęczonej twarzy, wkrótce wygląda jak wrak człowieka ale... Stoi w miejscu i zastanawia się co zrobić... Nie wie co jest słuszne, wydaje mu się egoistyczne odejście od rodziny ale tak bardzo kocha i chce być szczęśliwy...

8 kielichów to karta Brama - oznacza to że pójście na przód i odejście od przeszłości, jest dla niego lepsze, szczęśliwsze, ale musi się najpierw jednak ruszyć... Zdecydować, a nie stać w miejscu i tylko marzyć o przejściu tej bramy.

Karta może oznaczać także że człowiek chce czegoś więcej od życia, szuka miejsca gdzie się spełni, nie chce już żyć tak jak teraz. To są wątpliwości, rozczarowanie zaistniałą sytuacją... To zawsze chęć odejścia, ale zawsze z bólem serca... Dlatego to takie trudne "chce... Ale nie chce, chce ale nie mogę. Czuje się winna aby zostać."


W pytaniu o osobę karta oznacza, że mamy do czynienia z kimś nieszczęśliwym, często to osoba w toksycznym związku która nie umie odejść, ktoś go chce uciec od takiego życia jakie wiedzie, ktoś kto się izoluje od ludzi bo czuje się zraniony, albo boi się że zostanie zraniony, czuje się samotny i często jest samotny, to ktoś bardzo wrażliwy i uczuciowy, z bagażem ciężkich doświadczeń.

Wygląd: chuda osoba, mizernie wyglądająca, ciemne włosy i oczy, niezbyt długie włosy, tak do ramion, choć mogą być krótnie albo do szyji.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
27-11-2014, 16:33
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB