Symbolika Postaci
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Post: #1
Symbolika Postaci
Bardzo ważne jest to co postać robi, co ma itp.

Na wszystkich chyba taliach, postacie patrzą w którąś tam stronę, w lewo lub w prawo albo prosto - i to nie jest bez znaczenia.

Jeśli postać patrzy w lewo oznacza to, że patrzy w przeszłość, czyli np. ogląda się za siebie, żyję przeszłością, coś rozpamiętuje.
Jak patrzy prosto jak często Kapłanka, oznacza że to żyje tu i teraz - skupia się na teraźniejszości.
Kiedy postać patrzy w prawo - to interesuję ją tylko przyszłość, co będzie dalej, planuje itp.

Kiedy postać stoi - oznacza to, że coś robi, działa - jest aktywny, postępuje pewne kroki. Natomiast kiedy postać siedzi to siedzi bezczynnie, nic nie robi, zastanawia się, myśli itp.
Każda postać ma też jakieś ozdoby, np. koronę, guziki, naszyjniki paski, - w miejscach gdzie są takie ozdoby jest wzmocniona pewna czakra np. u maga jest to splot słoneczny i czakra korony, u królowej denarów czakra gardła i korony.

I to czego na ogół lubię, czyli włosy - jaka jest symbolika włosów? W średniowieczu uważano, po obcięciu włosów czarownica traci część swojej mocy, a kiedy czarownica znajdzie włosy jakiegoś człowieka może z nim zrobić co zechce, w dzisiejszych czasach również bardzo uważamy żeby nasze włosy nie wpadły w niepowołane ręce. A biblijny Samson? Miał nadludzką siłę dopóki właśnie nie obcięto mu włosów. Czyli włosy to moc, siła, potęga i tak właśnie interpretujemy postać z rozpuszczonymi włosami, jeżeli za to postać ma je związane jest to oznaka ujarzmionej siły, postać z brodą oznacza przywódcę, zdolności przywódcy.

Również ręce są bardzo ważne. Jak postać ma ją uniesioną w lewo oznacza to działania w przeszłości, w prawo działania w przyszłości.
21-09-2012, 12:15
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB