Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pieczęci - wstęp
Autor Wiadomość
Tokagemaru Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 76
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 10 postach
Podziękowano 2 razy w 10 postach
Post: #1
Pieczęci - wstęp
W tym temacie postanowiłem opisać podstawową mechanikę pieczęci. Z góry przepraszam za wszelakie błędy, lecz temat jest napisany po mojej długiej przerwie.

Definicja pieczęci
Jak sama nazwa wskazuje, pieczęci służą do zamykanie poszczególnych elementów. Lecz czy to wszystko do czego służą? nie, pieczęć potrafi odpowiednio uwalnia, zamykać i ukierunkowywać energię tak by powstawały poszczególne mechanizmy. Przykładem prostych pieczęci używanych w magii chaosu mogą być serwitory lub sigile. Jednak pieczęci mogą służyć do znacznie bardziej rozbudowanych mechanizmów, np. Miny energetyczne, zaawansowane filtry itp. Pieczęcie dzielą się na kilka odłamów które opiszę poniżej.

Rodzaje pieczęci
Pieczęci dzielą się na kilka rodzajów, zależnie od mechanizmów, wyglądu czy struktury. Podstawowe rodzaje pieczęci to następująco:
Pieczęć słowna- Mechanizm pieczęci jest opisywany słownie, używane są znaki lub różne języki. Rodzaj ten podobny jest do pisania komputerowych skryptów. Polecenia pisane są w sposób, lub kolejność by mechanizm funkcjonował poprawnie. Często można używać różnego rodzaju kodów, do ukrywania poleceń.
Pieczęć strukturalna- Bardziej podobna do rysunków inżynierskich, opisujących działanie różnych urządzeń. Mają formę szkicu , który koordynuje pracę mechanizmu. Pieczęć działa podobnie do urządzeń elektrycznych, używa obwodów i różnych struktur.

Pieczęci a runy
Podczas tworzenia pieczęci, obojętnego rodzaju przydatne są runy. W pieczęciach słownych mogą pełnić funkcje kodowania, zaś w pieczęciach strukturalnych stabilizatora. Runy nie będące zapisane w pieczęci, mogą wspomagać jej funkcjonowanie z zewnątrz. Runy wplecione w część struktury mogą służyć zarówno jako stabilizacja, jak i dodatkowa koordynacja energii podczas skomplikowanych operacji.

W razie błędów z góry przepraszam, i proszę o poprawę.
25-04-2013, 17:41
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB