Znaczenie kart w Tarocie, w zależności od numeru danej karty
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 329
Podziękowano 198 razy w 338 postach
Podziękowano 198 razy w 338 postach
Post: #1
Znaczenie kart w Tarocie, w zależności od numeru danej karty
Asy wyrażają niezwykłość, czystość zawartą w karcie. Przedstawiają podstawowe właściwości całego koloru/dworu, jego korzenie. Asy ukazują się, jako specjalny dar od życia, jest to moment, w którym jesteśmy obdarowani szczególna energią. Jaką - to zależy od koloru/dworu.
Asy inspirują, pobudzają, są początkiem.

Dwójki mówią o dwoistości, związkach, dialogu. Podczas gdy Asy inspirują, pobudzają, to dwójki już ten impuls rozwijają, wprowadzają w życie.
Gdy przypatrzymy się talii kart Tarota to widzimy, ze charakter i znaczenie karty mogą niekiedy być sprzeczne ze znaczeniem zawartym w cyfrze. Kielichy symbolizują miłość, podczas gdy Miecze konflikty i napięcia. W talii Waite’a 2 Kielichów w pełni zaspakaja znaczenie „Dwójki” przedstawiając parę składającą sobie obietnicę , przyrzekającą sobie uczucia. Odwrotnie jest w przypadku 2 Mieczy, gdzie obraz jest sprzeczny, ze znaczeniem cyfry - samotna kobieta, świadomie i celowo trzyma wszystkich na odległość. Główne przesłanie Mieczy - porozumiewanie się, w tym przypadku jest odrzucone.

Trójki Opierając się na 1+2, Trójki wyrażają wczesne spełnienie koloru/dworu. Impuls Asów, rozwinięty przez Dwójki staje się faktem w Trójce. Ponownie, kolor/dwór może zmienić znaczenie cyfry. Dla Denarów to jest mistrzostwo w działaniu, w Mieczach może oznaczać bolesne przeżycie, zawód, dla Buław zwycięstwo, sukces, dla Kielichów harmonię.

Czwórki wyrażają solidne podstawy. Wykorzystujemy energię by coś zbudować, lub zamieszkać w bezpiecznym miejscu, lub trzymać przy sobie to, co zdobyte lub przeciwstawić się strukturze, gdy staje się ona zamknięciem.

Piątki Pomimo związku z kształtem ciała człowieka [Pentagram] i z rajem, Piątki pokazują straty i walkę. Wypływa to częściowo z twierdzenia, że Piątki wprowadzają pojęcie czasu, z wszystkimi jego ograniczeniami, w tym chorobę i śmierć. Możemy powiedzieć, że Piątka symbolizując ciało wprowadza fizyczną rzeczywistość i stawia nas przed problemami, jakie życie przynosi.

Szóstki raczą się „pięknem” i bogactwem Tiphereth głównym sephirah Drzewa Życia.
Jako numer zaczynający drugą połowę kart, Szóstki pozwalają na drugi start po Piątkach. One także wyrażają problemy z porozumiewaniem się, dzieleniem władzy i bogactwa. W tej cyfrze pokazuje się nierówność, jedna osoba dominuje nad pozostałymi.

Siódemki Przy siódemkach znowu przypatrujemy się Kabale. W tej karcie towarzyszy nam temat zwycięstwa. Odnajdujemy dwa elementy- męską energię przyporządkowaną cyfrze i temat, który Gail Fairfield [tarocistka, autorka książek o Tarocie] rozpoznała w karcie, jako wyobraźnię.
W Siódemce osoba bieże pod uwagę różne możliwości. Szuka zwycięstwa nad przeszkodami wykorzystując siłę woli lub rożne inne pomysły z intrygami włącznie.

Ósemki Gdy numer zbliża się do końca to odnajdujemy w Ósemce ruch, jako temat przewodni. Ruch, zmiany mogą służyć różnym celom na przykład konsolidacji lub opuszczenia tego, co się osiągnęło. Ósemka jest kolejnym numerem, w którym temat może być w konflikcie z energią koloru. I znowu najlepszym przykładem są Miecze. Kolor mówi o kłopotach i konfliktach. Gdy Miecze ukażą się, jako przeciwstawienie się zmianom, to stają się przeszkodą, sytuacją, w której czujemy się kontrolowani przez innych i niezdolni do zrobienia wolnego kroku.

Dziewiątki Dziewiątka to ostatnia cyfra. Może wyrażać napięcie towarzyszące zakończeniu pewnego etapu. Coś zostało osiągnięte, ale za pewną cenę, nic za darmo. W zależności od koloru karty pokazują różne kompromisy, na jakie godzimy się w życiu, by zbudować swoje miejsce w świecie.

Dziesiątki zamykają kolor. W nich widzimy spełnienie koloru, tak jak Malkuth, Dziesiątki ugruntowują nas w realnym świecie. Niemniej nie w każdym kolorze oznacza to szczęśliwe zakończenie. W przypadku Buław impuls wzięcia na siebie odpowiedzialności i ciężkich obowiązków oznacza, że Dziesiątka jest przytłaczająca. Miecze pokazują konflikt w zenicie. W Denarach, kolorze dotyczącym spraw materialnych i fizycznej rzeczywistości, odczuwamy bogactwo i bezpieczeństwo, ale brak nam w tym wszystkim uczuć. Tylko w 10 Kielichów możemy odnaleźć pełną radość.

Autor: Bruja
21-09-2012, 12:20
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB