Horoskop Majów
Autor Wiadomość
Zandra Offline
Użytkownik

Liczba postów: 19
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Horoskop Majów
Przedstawiamy zodiak Majów zwany Kręgiem Osiemnastu Kamieni lub klejnotów. Różnie jest on nazywany, a dotyczy astrologicznych rozważań nad urodzonymi według kalendarza Majów. Majowie obliczali czas według kalendarza księżycowego. Dzielili rok na osiemnaście miesięcy. Każdy miesiąc obejmował 20 dni, które zdaniem Majów, były pod władaniem innego bóstwa oraz przypisanego mu minerału.

Malachit

Urodzeni: 10.I-31.I

MALACHITY kochają życie rodzinne i najważniejszym ich zadaniem jest zapewnienie całej rodzinie dobrej życiowej pozycji, spokoju i materialnego zabezpieczenia. Lubią wszystko co jest w normie i w zwyczaju. Unikają zachowań nietypowych, ludzi ekstrawaganckich, obyczajów nie przyjętych w ich środowisku. Obdarzone łagodnym charakterem starają się być życzliwe w stosunku do wszystkich z kim się stykają. Nie lubią nikogo drażnić ani denerwować. Cała ich uwaga jest jednak skierowana głównie na krąg rodzinny, bo to znaczy dla nich najwięcej.
W pracy zawodowej MALACHITY są staranne i obowiązkowe, ale unikają wszelkich nowości, wolą iść utartym szlakiem, stosować sprawdzone metody i sposoby. Niechętnie zajmują kierownicze stanowiska, a to przede wszystkim z powodu niechęci do brania na swe barki większej odpowiedzialności niż związanej z własnymi sprawami.
Lubią książki. Dużo i chętnie czytają. Są uczestnikami spotkań z pisarzami, lubią ich słuchać, często zbierają autografy. Trochę się snobują na znajomość z ludźmi kultury i sztuki.
MALACHITY są wierne i raz powiedziane przed ołtarzem "tak" zobowiązuje je na zawsze. MALACHITY przywiązują się do domu i do okolicy, w której mieszkają, dlatego też nie lubią zmian i najchętniej spędziłyby życie w jednym mieście i domu, od dzieciństwa do późnej starości. Byłe tylko w domu była dobrze zaopatrzona biblioteka, a już mogą siedzieć z nosem w książce cały dzień. Chyba, że przyjedzie nowy pisarz i będzie mówił o sobie i rozdawał autografy...

Turkus

Urodzeni: 1.II-21.II

Urodzeni w okresie TURKUSU są ludźmi życzliwymi, o zgodnym charakterze, dobrzy i sprawiedliwi. Są często dobrym duchem rodziny, a nawet szerzej - grona znajomych i przyjaciół. Mają miłą powierzchowność i zawsze uśmiech dla otoczenia, często nawet dla ludzi obcych, potrzebujących miłego słowa. Idą przez życie drogą prostą, nie znoszą krętactwa. Wszystko jest w nich szczerością i szlachetnością. Według zapisów Majów, właśnie TURKUSOM powierzać można było majątek własny lub publiczny.
W sprawach uczuć delikatni i subtelni, co nie znaczy, żeby nie byli obdarzeni gorącym temperamentem. Przeciwnie! Ale zdobyć ich uczucia i odczuć ich gorącą krew, to sztuka niełatwa. TURKUSY trzeba zdobywać długo i cierpliwie. W miłości stali i wierni są dobrymi małżonkami i dobrze wychowują swoje dzieci.
Jeśli chodzi o ich talenty - to cechuje ich przede wszystkim znakomita pamięć, więc i nauka od najmłodszych lat przychodzi im łatwo. Uczą się bez trudności i chętnie. Dobrze czują się w zawodzie nauczycielskim na wszystkich szczeblach. Mają łatwy kontakt z ludźmi i potrafią w sposób jasny wyłożyć wiedzę, którą chcieliby przyswoić słuchaczom.
Gościnni, lubią być odwiedzani, dla gości mili, nie żałują dla nich czasu, ni związanych z tym kosztów. Kochają podróże, w drodze czują się doskonale, łatwo nawiązują kontakty z nowo poznanymi ludźmi.
Wśród TURKUSÓW jest wielu przyjaciół przyrody i zwierząt.

Onyks

Urodzeni: 22.II-13.III

Urodzeni pod znakiem ONYKSU są bardzo wrażliwi, delikatni, z trudem radzą sobie z przeciwnościami życiowymi. Wiedzie się im gorzej niż innym, z trudem osiągają powodzenie w sprawach nawet czasem prostych. Nie można powiedzieć, że są one całkowicie bez winy.
ONYKSY nie są wytrwałe, brak im cierpliwości i wytrzymałości. Często tkwią w marzeniach, które chciałyby, aby się spełniły, ale mało robią w tym kierunku. Często się zdarza, że właśnie one poddają się tyranii starszych, a gdy dorosną łatwiej niż inni wpadają pod pantofel współmałżonka.
W większym gronie osób są nieśmiałe, nie potrafią pochwalić się swoją wiedzą, ani też nie próbują wysunąć się na czoło.
Mają talenty artystyczne, głównie do rzemiosła artystycznego, malarstwa, rzeźby, ale też i do majsterkowania, w które chętnie uciekają przed przeciwnościami dnia codziennego.
ONYKSY kochają podróże i dalekie wędrówki, czasem bez celu. Chętnie stykają się z nowymi ludźmi. W nieznanych, nowych sytuacjach budzi się w nich nadzieja, że właśnie od tej chwili zaczną żyć inaczej.
W małżeństwie szukają partnera, o którego mogą się oprzeć i który będzie wyrozumiały wobec ich słabości i życiowych mankamentów.
Jako rodzice, nie są idealnymi wzorami do naśladowania. Nie mają bowiem talentów wychowawczych, są niekonsekwentni, a także mało wymagający w stosunku do wychowywanej latorośli.

Diament

Urodzeni: 14.III-2.IV

Urodzeni w czasie trwania okresu DIAMENTU są trudni do określenia, gdyż kryją w sobie różne charaktery i usposobienia. Tkwią w ich na pozór sprzeczne cechy, trudne do przewidzenia są ich reakcje w podobnej nawet sprawie. Spotkać można wśród DIAMENTÓW ludzi bardzo pracowitych, energicznych, realizujących z żelazną konsekwencją swoje plany i przedsięwzięcia. Te DIAMENTY osiągają swoje cele, zdobywają wysoką pozycję i niemały majątek. Ale, nim do tego dojdzie, muszą przejść niejedno i sukcesy przy¬chodzą, gdy są już ludźmi w sile wieku. Ale można spotkać wśród DIAMENTÓW również ludzi niezdecydowanych, mało rozważnych, kierujących swoje wysiłki w stronę rozlicznych spraw i w trakcie działania zmieniających jeszcze swoje zamiary. Rzadko są to korzystne dla nich sprawy. Ci - to często ludzie kłótliwi, czasem w sposób mało taktowny wyszydzający przeciwników.
Większość DIAMENTÓW to ludzie zdrowi, silni, wytrzymali na trudy. Niejedni z nich kochają przedsięwzięcia wymagające wysiłku fizycznego i ryzyka. Są więc wśród nich alpiniści, grotołazi, speleolodzy. Również bokserzy i siłacze.
DIAMENTY nie mają za wiele szczęścia w sprawach serca i miłości. Gdy kogoś pokochają, nie potrafią walczyć ze swymi wadami dla dobra obu stron. Wynikają więc konflikty i DIAMENTY biorą sobie wszelkie uwagi do serca. Nie potrafią przyjąć słów krytyki.a także rad mających pomóc wspólnemu życiu.

Rubin

Urodzeni: 3.IV-22.IV

RUBINY to ludzie twardzi, wymagający, uparcie dążący do celu. W stosunku do innych despotyczni. Pracowici, dobrze organizują swoje zajęcia, ambitnie dążą do awansu i trzeba przyznać, że łatwo im to przychodzi, gdyż podejmują szczęśliwie decyzje i wiedzą gdzie i jak obracać się w sprawach zawodowych. Przeważnie posunięcia ich są trafne. Charakteryzuje je zimna krew, opanowanie, nawet w bardzo napiętych, czy wręcz niebezpiecznych sytuacjach. Działają z energią, szybko wysuwają się na czoło, przejmują kierownictwo nad każdą akcją. W ogóle RUBINY lubią przewodzić i robią to zazwyczaj dobrze. Są więc chętnie mianowane kierownikami i sprawdzają się na tych stanowiskach.
RUBINY mają przeważnie duże talenty manualne, potrafią być dobrymi rzemieślnikami, nawet artystami w rzemiośle. Jednocześnie są bardzo oszczędne, w sposób rozsądny i zręczny lokują zarobione pieniądze. Dlatego też rzadko doznają biedy czy niepowodzenia materialnego.
RUBINY są domatorami. Lubią przebywać w domu, niechętnie go opuszczają, a już zupełnie rzadko wypuszczają się w dalekie podróże, i to z konieczności, a nie z ochoty.
W sprawach serca RUBINY są chłodne, trzeźwo traktują uczucia, nie miewają za wielkich złudzeń, a już na pewno nie popełniają z miłości żadnych szaleństw ani kroków, których mogłyby później żałować. Dbają o rodzinę i dom, ale się nad nimi nie rozczulają.

Szafir

Urodzeni: 23.IV-12.V

Solidne. To pierwsze określenie, które się nasuwa, gdy mowa o SZAFIRACH. I to solidne pod każdym względem. Idą przez życie uczciwie i nie na skróty. Mądre, znajdują dobre wyjście z każdej sytuacji. Do celu dążą w sposób przemyślany, zawsze biorąc pod uwagę cudze interesy, a więc nigdy czyimś kosztem. Za tę postawę cieszą się szacunkiem otoczenia.
W sprawach uczuciowych SZAFIRY są wierne i oddane tak rodzinie jak i przyjaciołom, których wybierają długo, ale jak już obdarzą kogoś przyjaźnią to są wierne i lojalne. Zdradzone - odchodzą i nigdy już z kimś kto zdradził nie nawiązują żadnych kontaktów. SZAFIRY są prawdomówne, czasem ich szczerość idzie nawet za daleko. Bywają więc nietaktowne, a już na pewno nie potrafią się zdobyć na żadną dyplomację. Z tego powodu miewają opinię gruboskórnych.
Urodzeni pod tym znakiem bardzo dobrze gospodarują pieniędzmi, są w miarę oszczędni, nigdy nie skąpią, ale też nie są rozrzutni, choć lubią żyć na dostatniej stopie. Kochają dom, chętnie w nim przebywają i urządzają go tworząc znakomitą atmosferę.
Wśród wielu talentów, jakimi SZAFIRY są obdarzone przez naturę wiele znaczy sztuka kulinarna, urządzenie wnętrz, projektowanie mody; są też wśród SZAFIRÓW licznie reprezentowani kolekcjonerzy poważnie traktujący swoje hobby.

Agat

Urodzeni: 13.V-1.VI

Odmian agatów jest wiele, we wszystkich kolorach, od białych po czarne. Podobnie jest z ludźmi spod tego kamienia. Trudno jednoznacznie opisać ich charaktery i usposobienia. Podamy więc ogólnie, i to te częściej spotykane. Urodzeni w pierwszej dekadzie - to ludzie poważni, pryncypialni, solidni. AGATY - na ogół wszystkie - są inteligentne, uzdolnione, błyskotliwe. Obdarzone dobrym refleksem, potrafią szybko podjąć trafną decyzję. Często mają wysokie wymagania estetyczne; są utalentowane artystycznie. Wśród AGATÓW można spotkać zdolnych malarzy, architektów, wnętrzarzy, rzeźbiarzy, a także rzemieślników w rodzaju złotników, i ludzi podobnych zainteresowań. Na tym kończą się plusy AGATÓW.
Trzeba przypomnieć, że są to często ludzie powierzchowni, obiecujący wiele, ale rzadko dotrzymujący słowa. Niecierpliwi, lubią zmiany, niechętnie doprowadzają do końca podjęte działania czy zamiary. Najwięcej uwagi w życiu poświęcają własnej osobie. Mało myślą o innych i mało przejmują się sprawami innych. Towarzyscy i pogodni, dużo bywają, chętnie są zapraszani i lubiani, ale na przyjaciół mało kto ich wybiera. Oni zresztą też nie kwapią się do takiej poważnej (odpowiedzialnej roli.
W sprawach miłości nie są stali. Wybierają sobie na partnera kogoś, kto im prawdziwie imponuje urodą, talentami, majątkiem... Zresztą, jeśli chodzi o pieniądze, nie mają z tym nigdy kłopotu. Mimo niewielkich starań nigdy na pustki w portfelu nie narzekają.

Chalcedon

Urodzeni: 2.VI-21.VI

Romantycy, często zafascynowani jakąś ideą, rzadko chadzają po ziemi, są zajęci myślami, wędrują z głową w chmurach. CHALCEDON - to znak ludzi mądrych, bardzo zdolnych, w lot chwytających to, czego się właśnie uczą lub po prostu słyszą. Lubią samotność, chętnie wybierają zawody, w których nie muszą pracować w zespole lub nawet w nielicznej grupie osób. Wśród CHALCEDONÓW sporo można spotkać duchownych, badaczy naukowców, samotnych żeglarzy i podróżników. CHALCEDONY są przeważnie bardzo pracowite o niezwykłej wprost energii; potrafią bez reszty skupić się na swoich obowiązkach, nie licząc czasu.
Poza pracą potrafią skupić uwagę na sztuce, lubią podziwiać dzieła malarzy czy rzeźbiarzy, chętnie słuchają muzyki poważnej, zawsze są na bieżąco z literaturą współczesną. Można z nimi na te tematy dyskutować o każdej porze. Bowiem miłość do dyskusji to po nauce druga pasja CHALCEDONÓW. Na rozmowy zawsze znajdują czas, ale też i dyskutantów wybierają sobie na wysokim poziomie. Nie będą nigdy prowadzić rozmów z osobami, których poziom uznają za niski, a więc nie wart ich uwagi.
Natomiast sprawy i kłopoty dnia codziennego to sytuacje dla CHALCEDONÓW niemal nie do pokonania. Nie radzą sobie z nimi, nie zdradzają też ochoty, by się nimi bliżej zainteresować.
Sprawy uczuć też nie grają dla nich wielkiej roli. Gdy zdecydują się dzielić z kimś życie, są lojalni, wierni, ale nie jest to ów wymarzony przez poetów "raj na ziemi".

Selenit

Urodzeni: 22.VI-10.VII

Nie lubią zmian, są konserwatywni, przywiązani do tradycji. To właśnie SELENITY. Urodzeni w tym czasie są ludźmi subtelnymi, nad wyraz wrażliwymi. Taktowni, dobrze wychowani; emanuje z nich spokój i dobroć. Nieśmiali i cisi, nie przejawiają większej energii, ani też nie przejmują się zbytnio nawet wielkimi sprawami. Nie lubią za dużego gwaru ani hałasu. Ale w tych spokojnych ludziach drzemią czasem wielkie talenty twórcze. Wśród SELENITÓW napotkać można dobrych poetów, aktorów, kompozytorów.
SELENITY rzadko pierwsze ofiarują komuś swoją przyjaźń czy miłość, ale gdy ktoś im takie uczucie zechce dać, a sam im się spodoba, są wierne i oddane. SELENITY nie lubią zmian. Chętnie pracują w jednym miejscu, nowa praca to niemal dramat. Nie potrafią też łatwo przystać na konieczność przeprowadzki do nowego mieszkania.
Hołdują tradycji, tak rodzinnej, którą szanują i przestrzegają, jak i tej ogólniejszej, wynikającej z historii narodowej. Wśród SELENITÓW jest wielu patriotów i bohaterów narodowych walk i powstań. Dla bliskich - SELENITY są opiekuńcze, wierne, lojalne, lubią w czasie świąt mieć przy stole jak najliczniej zebraną rodzinę, wraz z krewnymi mieszkającymi daleko.
W sprawach domowych i finansowych są uważne, dbałe o własne interesy, i choć wystrzegają się większego ryzyka, dochodzą do dobrobytu i potrafią zabezpieczyć wygodne życie sobie i najbliższym.

Szmaragd

Urodzeni: 11.VII-30.VII

Inteligentne i zdolne "słomiane ognie". To właśnie SZMARAGDY. Pełne uroku, o bardzo miłym sposobie bycia, ogólnie się podobają i są lubiane. Ale cóż z tego, skoro są niesłowne. Obiecują wiele, robią piękne plany, ale nie dotrzymują ani słowa ani terminów, często robiąc zawód sobie i innym. A przecież są energiczne i pracowite! Tyle, że nie na długo. Muszą robić przerwy lub zmieniać cel zainteresowań. Stąd nieporozumienia i zniechęcenia.
Bywają utalentowane w kierunku artystycznym; szczególnie malarstwo jest tą dziedziną, w której mogą się wykazać poważnymi osiągnięciami. Są też wśród SZMARAGDÓW znakomici gawędziarze, co im się przydaje nie tylko na polu towarzyskim ale może też służyć przy wyborze zawodu. Ich wdzięk w sposobie bycia i życia, a co za tym idzie - duże powodzenie u płci odmiennej sprawia, że nie spieszą się z zakładaniem rodziny, lubią wolny stan, ale ostatecznie wpadają i to w sidła zastawione na nie tak sprytnie, że rzadko zdają sobie sprawę, że to nie one zdecydowały się na ślub. Ale gdy już rzecz się stanie, kochają gorąco i wiernie, angażują się w sprawy rodziny całym swoim życiem i energią. SZMARAGDY są dość łatwowierne, można je bez trudu zdobyć dla swoich koncepcji działania, planowanych interesów. Sprawia to, że SZMARAGDY częściej od innych padają ofiarą naciągaczy i kłamców. I choć chętnie czytają prasę i to regularnie, a w niej nie brak opowieści o naciągaczach i "niebieskich ptakach", nasze SZMARAGDY dziwią się czytając to, ale... nie wyciągają z tego żadnych wniosków.

Topaz

Urodzeni: 31.VII-19.VIII

TOPAZY to ludzie pogodni, życzliwi dla otoczenia, serdeczni Nie są jednak uśmiechniętymi ideałami, bo to osobniki porywcze, łatwo wpadające w złość. Na szczęście ta złość mija szybko. O TOPAZACH wiadomo, że są tolerancyjne, wyrozumiałe dla innych.
Lubią życie wygodne, ładne stroje, smaczne jedzenie. Bywają też rozrzutne, nie przywiązują większej wagi do pieniędzy. Co zarobią, to wydadzą. Łase na komplementy i pochlebstwa, są próżne, nie szczędzą też miłych słów innym, co zjednuje im ogólną sympatię. Któż nie lubi słuchać, że jest mądry, miły lub piękny...? Są ambitne, i cele, które chcą osiągnąć w życiu są wyśrubowane. Dążą do nich z uporem i wysiłkiem, ale nigdy nie starają się zdobyć dobrej pozycji cudzym kosztem. Chodzą drogą prostą, nie uznają żadnych podstępów ni intryg. Natomiast nie gardzą dyplomacją i pochlebstwem. Zazwyczaj osiągają to, co sobie nakreśliły.
Lubią podróżować, zmieniać miejsce zamieszkania. Nie są domatorami. Gdy już jednak dom założą, bywa to dom otwarty, chętnie podejmujący gości, za¬wsze życzliwy i pomocny dla przyjaciół.
Jeśli chodzi o sprawy zawodowe, to najchętniej poświęcają się pracom związanym z ruchem, podróżami, kontaktami z ludźmi. W życiu prywatnym chętnie podtrzymują więzy rodzinne, nawet z dalekimi krewnymi. Urządzają okolicznościowe zjazdy rodzinne i uroczystości, na których chcą widzieć jak najwięcej bliskich i dalszych krewnych.

Jadeit

Urodzeni: 20.VIII-9.IX

JADEIT przynosi szczęście urodzonym w okresie tegoż kamienia. Mówi się nawet o nich, że są urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą. I to prawda. JADEIT ma się rzeczywiście dobrze, nawet czasem lepiej niż to można przypuszczać na początku życia. Wzrasta w dobrej atmosferze, kochany przez rodziców i rodzeństwo, w młodości ma kochającą sympatię, a później trafia na idealnego współmałżonka. Ale sam JADEIT do miłości nie przywiązuje zbyt wielkiej wagi. Owszem lubi być kochany, otoczony ciepłą atmosferą aprobaty siebie. Sam - nawet gdy mocno kocha - uczuć swoich nie potrafi okazać. To o uczuciach. A wszystko inne? JADEIT ma o sobie bardzo dobre zdanie. Docenia swoją wiedzę i osiągane sukcesy. Lubi się pochwalić, nawet czasem przechwalić, ale robi to w sposób bardzo zgrabny. Mówi o sobie niby mimochodem, a słuchacze już sami wyciągną odpowiednie wnioski...
Ludzie spod tego znaku są sprytni, obrotni, potrafią wybrnąć nawet z trudnej sytuacji; tu się uśmiechną, tam trochę skłamią, a w jeszcze innym miejscu sypną komplementami i wszystkiego dopną do czego dążą. Zmartwienia lub klęski nie ścinają ich z nóg. Szybko otrząsają się z kłopotów i z nową nadzieją kroczą odważnie do nowych celów. A szczęście - o czym już była mowa wcześniej - im sprzyjał pomaga wykorzystać każdą szansę do osiągnięcia sukcesu. Bo sukces zawsze towarzyszy JADEITOM, czego można im pozazdrościć.

Karneol

Urodzeni: 10.IX-30.IX

Ludzie tego kamienia są pogodni, usposobieni życzliwie do otoczenia, obdarzeni zdrowym rozsądkiem. Co nie znaczy, że nie interesują ich sprawy niecodzienne, że obce im marzenia i romantyczne porywy. Ale to tylko ozdobniki ich codziennego, konkretnego życia, w którym kierują się przede wszystkim rozsądkiem własnym. Obdarzeni są dobrym smakiem i nim się kierują w zachowaniu, w kontaktach z innymi, w sposobie bycia, u rządzenia domu itp.
Charakteryzuje ich życiowa mądrość; nie są lekkomyślni, mocno stąpają po ziemi i niełatwo ich wprowadzić w błąd lub też coś przed nimi ukryć, czy zatuszować. Mają bardzo przenikliwy sposób oceniania ludzi; nawet gdy postępują otwarcie i bezpośrednio potrafią dostrzec u partnera to, co chciałby przed nimi ukryć. Cieszą się szacunkiem otoczenia i mają u niego autorytet I to je cieszy, bo lubią zajmować dobrą pozycję w środowisku.
KARNEOLE są ambitne, chętnie studiują, by powiększyć swoją wiedzę. Czasem są to dziedziny, które mało kogo interesują, a po jakimś czasie okazuje się, że właśnie w tej dziedzinie ich talenty rozkwitają najbardziej i właśnie w tej dziedzinie mają duże szanse na karierę. Nie należy się więc dziwić ich decyzjom, KARNEOLE wiedzą co robią. Są szybkie, nawet porywcze, to skłania je czasem do podejmowania decyzji niemożliwych do spełnienia, do składania obietnic trudnych do dotrzymania. Ale na to nic nie można poradzić, bo KARNEOLE nie lubią słuchać cudzych rad. Szkoda fatygi!

Lazuryt

Urodzeni: 1.X-20.X

Są zdrowe, ruchliwe, przeważnie o pięknej powierzchowności. Potrafią odpowiednio dbać o swoją urodę i zawsze starają się wyglądać korzystnie. Towarzyskie, chętnie bywają u innych ludzi, niemniej chętnie przyjmują znajomych i przyjaciół u siebie. Są doskonałymi gospodarzami, w towarzystwie lubiane i poszukiwane, bo potrafią się bawić, śmiać, prawić komplementy - co szczególnie zgrabnie im wychodzi. Choć same są egocentrykami i zależy im by być zawsze duszą towarzystwa, nie afiszują się z tym, po prostu tak kierują rozmową czy zabawą, że zawsze wysuną się na pierwszy plan. Nie' mają od życia za wielkich wymagań, a w każdym razie nie uważają, że trzeba się zapracowywać po łokcie i osiągać jakieś nadzwyczajne dobra. Wprawdzie lubią dobrobyt i wygodne życie, ale do osiągnięcia tego celu można ich zdaniem po prostu... zawrzeć bogate małżeństwo! Nie lubią się poświęcać, zapracowywać dla innych. To nie znaczy, że są leniuchami i obibokami. Skądże!
Chętnie się uczą, często po to, by uczyć innych. Są bowiem dobrymi nauczycielami i jest to zawód, w którym dobrze się czują. W ogóle kochają książki i każdy zawód związany z książką jest im miły. LAZURYTY chętnie interesują się też naukami tajemnymi - pasjonują je wróżby, przepowiednie, magia i jej siły. Zdarza się, że potrafią do przesady zajmować się tymi sprawami, zaniedbując wszystko inne. Wdzięk i miły sposób bycia LAZURYTÓW łagodzi te dziwactwa, bo darowane im jest często więcej niż innym.

Opal

Urodzeni: 21.X-10.XI

Dobrze jest mieć w bliskim otoczeniu OPALE, bo są to ludzie z charakterem, mądrzy, konsekwentni. Nie rzucają słów na wiatr, obietnic dotrzymują, na ich słowo zawsze można liczyć. Bardzo energicznie i konsekwentnie dążą do celu. Bardzo lubią zajmować kierownicze stanowiska, na których zdobywają autorytet i szacunek tak szefów jak i podwładnych, co jest sztuką niełatwą.
OPALE kochają całym sercem, namiętnie i bez reszty. Dla Ukochanej Osoby są skłonne do wielkich po¬święceń. Zapalają się łatwo, ale nie są słomianymi ogniami. Gdy postanowią za coś się wziąć, robią to z pełną energią, zapominając o wszystkim innym. Tkwią w nich duże zapasy altruizmu, skłonności do czynienia dobrze każdemu, kto jest w trudnej sytuacji. Ale to nie znaczy, że każda łza lub słowo prośby są w stanie natychmiast je wzruszyć i pobudzić do działania. OPALE są znakomitymi psychologami; jedno przenikliwe spojrzenie i już wiedzą, czy mówi się im prawdę, czy próbuje oszukać. Znają się na ludziach i tylko tą swoją wiedzą oraz intuicją kierują się w postępowaniu z innymi. Mówią szczerze co myślą, nie bacząc nawet na czyjąś wrażliwość. To powoduje, że miewają opinię szorstkich, a czasem wręcz aroganckich. OPALI to nie peszy. Uważają, że skoro ich sposób bycia komuś nie odpowiada, nie muszą się z tym kimś przyjaźnić. A szkoda, bo OPALE są naprawdę warte uczucia przyjaźni. Ich prawdomówność, bezkompromisowość, nie¬przeciętna inteligencja i niespożyta energia są cechami, którymi mogą obdzielić innych.

Akwamaryn

Urodzeni: 11.XI-30.XI

Urodzeni w okresie AKWAMARYNU to ludzie bezinteresowni, serdeczni i życzliwi. Nigdy nie zastanawiają się czy im ta, lub inna znajomość się opłaci lub nie. Jeśli kogoś lubią, wtedy się z nim przyjaźnią, bez względu na to jaka korzyść z takiej znajomości może wyniknąć. Uczynni, zawsze pierwsi biegną komuś z pomocą. Należą do tych osób, które o wiele chętniej kogoś obdarowują niż czekają na prezenty. To pierwsze sprawia im o wiele większą przyjemność i satysfakcję. Ich dobroć powoduje, że bywają łatwowierne i dają się wykorzystywać. Ale gdy zorientują się wreszcie, że ktoś żeruje na ich naiwności, zrywają przyjaźń czy znajomość i już nigdy do niej nie wracają, po prostu wyrzucając na zawsze z pamięci.
W uczuciach stałe i wierne, niezwykle lojalne, a Ukochaną Osobę najchętniej rozpuszczałyby do ostatecznych granic.
W sprawach zawodowych - pilne i dobre tylko wtedy, gdy wykonują pracę, którą lubią, i która im pod każ¬dym względem odpowiada. Są jednak mało systematyczne, pracują skokami. Okres wielkiej pracowitości przeplata się u nich z okresami lenistwa i bezcelowego obijania się. Dobre są w medycynie i prawie, nawet chętnie w tych dziedzinach poświęcają się pracy naukowej. Lubią również zajęcia artystyczne, ale nigdy nie traktują ich jako zawodu głównego.
W sprawach materialnych przeważnie mają szczęście, choć minimalnie się do tego dokładają. Nie lubią myśleć o pieniądzach i nie bardzo potrafią się koło nich krzątać i o nie zabiegać. Żyją z tego co zarobią. Albo partner życiowy trafi się bardziej zaradny, albo wpadnie jakaś większa wygrana czy niespodziewany spadek - zawsze znajdzie się coś, co pozwoli AKWAMARYNOM żyć na wysokiej stopie.

Koral

Urodzeni: 1.XII-20.XII

Weseli ryzykanci - to w skrócie określenie KORALI. Są to wieczni optymiści o żywym usposobieniu i z poczuciem humoru. Nie potrafią długo się czymś przejmować. Wyrzucają z pamięci sprawy przykre. Postępują w życiu dość ryzykownie, ale i szczęśliwie. Mają bowiem rzeczywiście dużo szczęścia! Zdrowi i ruchliwi, chętnie podróżują, zmieniają miejsce pobytu, mają mnóstwo przeróżnych znajomych. Nie zawsze wychodzi im to na dobre, bo takie znajomości bez selekcji mogą czasem sprawić spore kłopoty, ale KORALE z ich szczęściem jakoś bezkonfliktowo idą przez życie, mimo tej gromady znajomych i znajomków...
KORALE nie należą do osób przesadnie pracowitych. Chyba, że znajdą sobie zajęcie, gdzie będą spotykać coraz to nowych ludzi i będą dużo podróżować.
KORALE lubią przyrodę, chętnie przebywają na powietrzu, uprawiają sporty i dochodzą w nich do wcale niezłych wyników.
Kochliwe, chętnie zmieniają obiekty uczuć; ich życie to nie jeden romans, a zbiór wielu romansów. Kiedyś mówiono o nich "motyle", bo fruwają z kwiatka na kwiatek. Z powodu takiej natury nie mają szczęścia w małżeństwie, ich związki są nietrwałe, ale nie przeżywają tego zbyt dramatycznie. Odlatują do następnego kwiatka.
KORALE powinny też pamiętać o swojej skłonności do hazardu i mieć się na baczności. Ta niebezpieczna żyłka może ich sprowadzić na manowce, gdy pozwolą jej na za wiele.

Ametyst

Urodzeni: 21.XII-9.I

AMETYSTY to perfekcjoniści na każdym polu. Pracowici, mądrzy, ambitni i bardzo energiczni. Nie traktują niczego powierzchownie, chcą wiedzieć wszystko i dokładnie na temat tego, czym się właśnie zajmują. Obdarzone zdrowym rozsądkiem idą przez życie spokojnie, ale zawsze z sukcesem. Lubiane przez otoczenie same bardzo trafnie określają ludzi. Wystarczy im czasem jedno spojrzenie, słowo lub zachowanie, by określić z kim mają do czynienia i... nie mylą się nigdy. Choć znają tę swoją właściwość od lat, nigdy sobie nie zawierzają i jeśli im czas pozwala sprawdzają czy ktoś, z kim się zetknęły rzeczywiście jest taki, jak oceniły go na pierwszy rzut oka.
Zaradne, nie oglądają się na niczyją pomoc, zwykłe radzić sobie same. Swoim spokojnym i przemyślanym sposobem bycia i życia wzbudzają zaufanie. Mają dzięki temu wielu przyjaciół, choć same dość dokładnie selekcjonują bliższych i bardzo bliskich znajomych. Przyjaciół mają niewielu, ale są to ludzie oddani im całkowicie, zresztą z wzajemnością, bo AMETYSTY są przyjaciółmi wiernymi lojalnymi, oddanymi. Zawsze chcą pomóc i nigdy nie zawiodą. W chwilach niebezpieczeństwa AMETYSTY odważnie stawiają czoło losowi, oddziaływują swoim spokojem na innych.
W pracy dokładne i staranne, powoli, ale konkretnie, dochodzą do wyższych szczebli kariery, choć nie za¬leży im na tym aż tak bardzo. Lubią uczciwie zarabiać pieniądze i myślą o tym, żeby na czarną godzinę też odłożyć parę groszy.

Źródło: http://www.sennik.ajba.pl/horoskop.php?typ=majow
"Rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." J.R.R. Tolkien
30-04-2013, 16:36
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB