Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wstępny Raport z badań nad Naturą Przedwiecznych
Autor Wiadomość
~imperator553
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Wstępny Raport z badań nad Naturą Przedwiecznych
Miałem to wrzucić już dawno ale jakoś nie mogłem się zebrać. Oto pierwszy raport. To tylko krótki wstep do badań w trakcie których jestem.

Wstępny Raport z badań nad Naturą Przedwiecznych.
Zakon Mitycznego Brzasku

Wszystko zaczęło się od Howarda Philipsa Lovecrafta i jego twórczości pisarskiej. Lovecraft napisał szereg opowiadań na temat przedwiecznych i zdarzeń z nimi związanych. Stworzył całą tzw. „Mitologię Cthulhu” która zapoczątkowała sieć wierzeń na całym świecie.

-Nota Biograficzna-
„Howard Phillips Lovecraft (ur. 20 sierpnia 1890 w Providence, zm. 15 marca 1937 w Providence) – pisarz amerykański, autor fantasy i opowieści grozy , składających się na tzw. mitologię Cthulhu. Jest jednym z prekursorów fantastyki naukowej, opowiadania utrzymane w tej konwencji wprowadzają znaczną część istot znanych z jego mitologii.

Lovecraft praktycznie całe życie spędził w rodzinnym Providence w stanie Rhode Island. Od początku był samotnikiem, spędzał czas w domu, czasami wychodząc na nocne spacery – stąd też nazywano go często Samotnikiem z Providence. Bardzo wcześnie zaczął się rozwijać – nauczył się czytać w wieku trzech lat, pisać – w wieku pięciu lat. Początkowo interesował się Baśniami tysiąca i jednej nocy (to prawdopodobnie pod ich wpływem stworzył postać Abdula Alhazreda), by przejść do opowieści grozy, a zwłaszcza do twórczości Edgara Allana Poe, którą szczególnie podziwiał. Był też samoukiem, interesował się m.in. astronomią. Kłopoty zdrowotne (prawdopodobnie spowodowane depresją) przyczyniły się do porzucenia przez niego szkoły średniej. Wiązało się to z załamaniem nerwowym matki, która ciężko przeżyła śmierć męża i zapaść finansową. Nie udało mu się też dostać na Uniwersytet Browna. Ratunkiem dla Lovecrafta okazała się korespondencja z magazynami literackimi. Howard Phillips został zauważony i pisma zaczęły przyjmować jego opowiadania.”

Po pewnym czasie ludzie zaczeli wyznawać przedwiecznych i „stanęli po stronie większego zła” wyczekując momentu kiedy to jak pisał Lovecraft „przedwieczni powrócą”. W swych pracach Lovecraft pisał o niezwykłych ruinach takich ja mityczne R’Lyech czyli miasto cyklopów gdzie rzekomo miał spoczywać uśpiony Cthulhu.

„R’lyeh – fikcyjne miasto z opowiadań H.P. Lovecrafta, zbudowane w czasach, gdy na Ziemi nie było jeszcze ludzi. W mieście tym zamknięty jest Cthulhu i inne istoty, a samo miasto zatopione jest pod oceanami, by, gdy nadejdzie odpowiednia koniunkcja planet, wynurzyć się nad powierzchnię. Zbudowane jest ono z monumentalnych cyklopich bloków kamienia o nieregularnych kształtach, pokrytych nierozpoznawalnymi hieroglifami. Założono je około 1,4 miliarda lat temu na Wielkim Kontynencie.

Za położenie miasta przyjmuje się punkt o współrzędnych geograficznych 47°9'S i 126°43'W, jednak August Derleth określa położenie R'lyeh na 49°51’S 128°34’W w swoim własnym opowiadaniu. Oba miejsca są zbliżone do siebie i znajdują się około 9500 km lub 10 dni drogi szybką łodzią motorową od autentycznej wyspy Pohnpei (Ponape).
Charles Stross, kolejny pisarz natchniony twórczością Lovecrafta, określa miejsce spoczynku Cthulhu jako Morze Bałtyckie, aczkolwiek w swej noweli A Colder War nie podaje dokładnie określonego położenia. Z naukowego punktu widzenia byłoby to jednak niemożliwe, ponieważ Bałtyk powstał dopiero ok. 12000 lat temu.

Latem 1997 roku organizacja National Oceanic and Atmospheric Administration, przy użyciu echosond badająca dno Pacyfiku, odkryła dziwny dźwięk pochodzenia naturalnego, przypuszczalnie biologicznego[1]. Amplituda dźwięku była jednak znacznie wyższa od najgłośniejszego znanego nauce dźwięku pochodzenia biologicznego, więc źródło jego pochodzenia do dziś pozostaje tajemnicą. NOAA twierdzi, że źródło sygnału mieściło się około 50° S 100° W. Badacze nadali temu dźwiękowi nazwę bloop. Przez fanów mitologii Cthulhu położenie źródła dźwięku bywa kojarzone z lokalizacją R’lyeh, chociaż znajduje się około 2000 km od wyżej wymienionych lokalizacji.”

W swych pracach Lovecraft zawierał „notki” o różnych Manuskryptach z dawnych czasów takich jak np.: „Necronomicon” czy „De Vermis Mysteriis”.
-Necronomicon-
„Necronomicon – fikcyjna mroczna księga wymyślona przez Howarda Phillipsa Lovecrafta na potrzeby swoich opowiadań. Chociaż autor w swoich listach przyznał, że księga jest tylko wytworem jego wyobraźni, wielu ludzi na całym świecie przekonanych jest o tym, że istnieje kilka jej egzemplarzy.
W wykreowanym przez pisarza świecie autorem księgi był szalony Arab Abdul al-Hazred, który napisał ją w 730 roku. Oryginalny tytuł Necronomiconu to Kitab al-Azif, którym to wyrażeniem Arabowie określali, przypisywane demonom, dziwne dźwięki wydawane nocą przez owady. W roku 950 Teodorus z Filetu, mieszkaniec Bizancjum, przetłumaczył księgę na grekę, nadając jej tytuł Necronomicon, co oznacza ‘rzeczy odnoszące się do zwyczajów lub praw umarłych’ (gr. νεκρός, nekros – umarły; νόμος, nomos – prawo; εικών, eikon – rzecz), bądź, bardziej poetycko, Księgę umarłego prawa. Księga opisuje różne rytuały magiczne i uznawana jest za kamień węgielny czarnej magii.”
Sam Lovecraft z tego co wiem nigdy nie napisał Necronomiconu. Owszem pisał on o tej księdze ale nie wyszła ona z jego rąk. Wszystkie znane wersje Necronomiconu były pisane przez późniejszych twórców. Warto także nadmienić iż wersji Necronomiconu jest kilka.

-Wielcy Przedwieczni-
Demoniczne lub Boskie istoty o których pisał Lovecraft w swych opowiadaniach. Informacje o tych istotach można znaleźć również w polskim przekładzie Necronomiconu. Według tego co napisał Lovecraft powstali oni jeszcze przed ziemią. Są oni istotami dzierżącymi władzę nad umysłami i snami ludzi. Co ciekawe pierwszą drogą komunikacji między istotą myślącą a Przedwiecznymi są właśnie sny.

Ludzie wyznający tę całą „religię” utrzymują że przedwieczni podsyłali im sny i obiecywali niewyobrażalne moce w zamian za służbę po wsze czasy. Jednakowoż z powodów iż takie osoby raczej nie są najpotężniejszymi magami postarałem się dotrzeć do potężniejszych przedstawicieli świata magicznego. Osoba z którą udało mi się porozmawiać ma obszerną wiedzę i doświadczenie magiczne. Gdy wypytałem ją o Przedwiecznych udzielono mi odpowiedzi że oni śpią. Od około7 Eonów. Dla wyjaśnienia Mag który udzielał mi wywiadu wytłumaczył mi że 1 Eon to ponad 11 Miliardów lat. Jednakowoż gdy wspomniałem o Lovecrafcie i pytałem czy czytał jego teksty był on wyraźnie zdumiony i stwierdził że nigdy nie miał styczności z jego twórczością i nigdy o nim nie słyszał. Nie mam powodów aby nie ufać jego słowom. Niestety dla celów ochrony prosił aby jego tożsamość pozostała tajna. Nie udało mi się wybłagać pozwolenia na publikacje jego danych osobowych.

Czytając Necronomicon Można dojść od razu do wniosku iż w tym wypadku jak u prawie wszystkich starożytnych ludów magia miesza się z religią. Szeregi zaklęć i zabiegów magicznych mają uczynić maga potężnym i oczytanym człowiekiem oraz kapłanem. Zazwyczaj Magowie w tej „religii” pełnią jednocześnie funkcje kapłanów. Pojawiają się spekulacje czy zawarte w Necronomiconie zaklęcia i obrzędy działają. Otóż okazuje się że szanowani magowie zaświadczają o powodzeniu zaklęć i obrzędów z tej księgi. Zatem pojawia się pytanie czy aby na pewno Przedwieczni i ta cała historia to jedynie wymysł literacki. Bo przecież całej prawdy nie znamy. Wielu twierdzi iż to tylko wymysły szaleńca ale co zrobić gdy potężni magowie mówią że Przedwieczni są prawdą? Co robić gdy szanowani magowie stwierdzają że zaklęcia z Necronomiconu działają? Rozwiązanie jest proste. Albo coś rzeczywiście jest na rzeczy albo stworzyliśmy sobie Egregorę. Jednakowoż jak podważyć słowa wielu Magów?

kolejny raport w trakcie przygotowania.

źródła posiłkowe: Wikipedia.pl

Opracował:
Mistrz Zakonu Mitycznego Brzasku

Kopiowanie i rozpowszechnianie bez wiedzy autora surowo ZABRONIONE. Wyłącznie do wglądu na stronie http://WWW.witchcraft.org.pl i do pobrania do użytku własnego. Tekstu nie wolno modyfikować bez zgody autora.
05-08-2013, 23:20
~Karthas
Niezarejestrowany

Podziękowania:
RE: Wstępny Raport z badań nad Naturą Przedwiecznych
Reasumując, Przedwieczni (Bogowie) śpią od ponad 77 miliardów lat i komunikują się z naszym światem za pomocą snu. Wspominasz o obietnicach niewyobrażalnej mocy i tu nachodzi mnie pytanie.
Jeżeli były takie obietnice, to dlaczego z tego nie skorzystano (przynajmniej nie wspominasz)?
05-08-2013, 23:35
~imperator553
Niezarejestrowany

Podziękowania:
To raport z początków badań. Na razie utknąłem w miejscu, ale niedługo moje badania znów ruszą i złożę wam kolejny raport. Obietnice były, ale nie widać efektów. Niekiedy ludzie znikali, innym wystarczyło to, że służyli swym panom. Ich służący, czyli wyznawcy, chcą ich powrotu. Dostali od nich kilka rzeczy (wiedzę, magiczną broń, a właściwie instrukcję jej stworzenia), ale są zbyt słabymi magami, aby z niej skorzystać. A przynajmniej nie spotkałem jeszcze takich, co by korzystali.
05-08-2013, 23:40
Mroku Offline
Użytkownik

Liczba postów: 22
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Bardzo ciekawy temat, wreszcie ktoś podjął się zbadania tych rzeczy. Fajnie by było gdyby De Vermis Mysteriis przetłumaczyć na polski i kilka innych tekstów związanych z Cthulhu... Swego czasu czytając Necronomicon w przekładzie Pana Azarewicza, miewałem sny z Cthulhu i przedwiecznymi, i generalnie rzecz biorąc to fajnie został OPRACOWANY Necronomicon, rytuały, zaklęcia, egzorcyzmy i modlitwy... 77 miliardów lat? Dziwne, świat naukowy mówi że ziemia istnieje 14.5 miliarda lat, a może większa część historii jest ukryta... Bądź co bądź, samemu gdy czytałem Necronomicon, podświadomie czułem że ta książka nie jest żadnym wymysłem tylko prawdą... Necronomicon wg. mnie istniał przed Abdulem Al Hazredem w innych pierwotnych wersjach... Pozdrawiam wszystkich i dobrze by było gdyby zamieszczać tutaj różnorakie teksty na te tematy...
05-09-2013, 18:05
~imperator553
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Ziemia ma ponad 14 mld lat. Jednak należy zauważyć (nie wiem czy napisałem), iż osoba z którą podjąłem się wywiadu, powiedziała, że oni (jak większość bytów) istnieli jeszcze przed kosmosem, gdy istniała tylko energia.
05-09-2013, 22:07
Gwynbleidd Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 208
Reputacja: 3
Podziękowania: 20
Podziękowano 21 razy w 11 postach
(05-08-2013, 23:20)imperator553 napisał(a): Dla wyjaśnienia Mag który udzielał mi wywiadu wytłumaczył mi że 1 Eon to ponad 11 Miliardów lat.

Dla wyjaśnienia to nie wiem skąd ten "Mag" czerpał info ale Eon to nie okres który trwa 11 miliardów lat. -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Eon

Dla przykładu np. Archaik "najstarszy eon w dziejach Ziemi" trwał ok. półtora miliarda lat a np. Eon w którym teraz jesteśmy to Fanerozoik i trwa już koło 500 milionów lat.

Tak to wygląda naukowo... Nie wiem skąd on wymyślił, że Eon ma 11 miliardów lat!?
Quae medicamenta non sanant, ferrum sanat; quae ferrum non sanat, ignis sanat...
05-09-2013, 22:10
~imperator553
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Piszę co mi powiedział. Chodziło o 77 miliardów lat. A jeśli chodzi o Eon, to nie mówił o tym jak o tych eonach. Może on akurat miał własną jednostkę. Ale dzięki że dałeś ten link. Zawsze to jakaś ciekawostka.
05-09-2013, 22:14
Gwynbleidd Offline
Wtajemniczony

(05-09-2013, 22:14)imperator553 napisał(a): A jeśli chodzi o Eon to nie mówił o tym jak o tych eonach. Może on akurat miał własną jednostke.

Zapewne. Oczko Bo nie ma za bardzo innych "eonów" w nauce.

A z ciekawości... Jak się mają ci przedwieczni do Stwórcy? Oczywiście jeśli wierzysz, że to JHWH stworzył wszystko. Tzn. istnieli przed nim? Zostali stworzeni?
Quae medicamenta non sanant, ferrum sanat; quae ferrum non sanat, ignis sanat...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2013, 22:31 {2} przez Olimpia.)
05-09-2013, 22:27
~imperator553
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Z tego co wiem (ale to temat na inną rozmowę) to nie JHWH stworzył wszystko. Powiem ci że zadałeś istotne pytanie i postaram się znaleźć odpowiedź. Wiem że... włąsciwie to... Moje badania zaprowadziły mnie i na sam początek stworzenia Uniwersum. Z tego co się dowiedziałem a co do czego JA nie mam pewności to istnieje pewna wersja że pierwszą istotą która wyłoniła się z istniejącej energi i to na długo przed stworzeniem wszechświata był tzw. Stwórca (nie chodzi o0 JHWH). Ale to błędne określenie. Następnie wyłaniała się reszta. Dopiero z reszty utworzono/stworzył się wszechświat. Ale oczywiście to nie jest realne by jeden Bóg stworzył wszystko. Na początku ich działania były wspólne. potem zaczeli się chlać o wyznawców bo jesteśmy dla nich jak baterie. Modlitwa jest przekazaniem energii. Ale ostatnio większość znów zaczeła mieć wspólne interesy nie specjalnie korzystne dla nas ale o tym na razie nie moge mówić.
05-09-2013, 22:41
Gwynbleidd Offline
Wtajemniczony

Spoko... Ja mam trochę inne poglądy na to wszystko. Uważam, że spokojnie mógł istnieć istnieje Byt (tu właśnie JHWH), który istniał wiecznie i to on stworzył wszystko swoim słowem. Tzn. jednym słowem sprawił, że to wszystko zaistniało. Dla tego byłem ciekawy jaki jest stosunek "przedwieczni" -> Stwórca. Ale to faktycznie na inny temat dyskusja.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2013, 23:11 {2} przez Olimpia.)
05-09-2013, 23:00

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB