...
Autor Wiadomość
eso Offline
Użytkownik

Liczba postów: 17
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
...
Siema! Mam pytanie czy chrześcijaństwo zabrania magii lub telekinezy, medytacji itp ? Jest tu wgl jakiś chrześcijan, katolik?
05-14-2013, 12:46
~Karthas
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: ...
Religia katolicka nie tyle zabrania, co przestrzega przed tego typu praktykami, które mogą doprowadzić do kryzysu wiary.
05-14-2013, 13:11
Gwynbleidd Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 208
Reputacja: 3
Podziękowania: 20
Podziękowano 21 razy w 11 postach
(05-14-2013, 12:46)eso napisał(a): Jest tu wgl jakiś chrześcijan,katolik ?

Ja jestem. Oczko

Był właśnie niedawno podobny temat. Nie wiem tylko po co go ktoś usunął?! W każdym razie tak jak piszę Karthas. Na logikę: są to naturalne zdolności będące w człowieku więc kto inny je nadał jak nie Bóg. Chodzi o to żeby one nie prowadziły właśnie do kryzysu wiary, postawienia siebie nad Bogiem, itd.

Zabrania natomiast religia chrześcijańska zaglądania w przyszłość przy pomocy innych bytów.
Quae medicamenta non sanant, ferrum sanat; quae ferrum non sanat, ignis sanat...
05-14-2013, 13:42
~Nesse
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Taki "sławny" cytacik z Księgi Wyjścia (22:17) - "Nie pozwolisz żyć czarownicy". To mówi samo za siebie. :p
Baj de łej, Jahwe jest bardzo egocentryczny i raczej się nie ucieszy, kiedy któraś z jego owieczek zwróci się do jakiegoś innego bóstwa po cokolwiek. :D Dlatego nie wróżę (chyba nie tylko ja) niczego dobrego dla "chrześcijańskich magów", jakich pełno jest na ezoforach, ezodarach i Bogowie wiedzą na czym jeszcze. I jeszcze jedno - a po co chrześcijanom magia, telekineza i medytacja, jeśli sensem ich życia jest staranie się, by po śmierci posiedzieć sobie u boku Boga Ojca, a nie jakieś większe podróże wgłąb siebie, jeśli tak to można nazwać...
05-14-2013, 17:10
Gwynbleidd Offline
Wtajemniczony

(05-14-2013, 17:10)Nesse napisał(a): Baj de łej, Jahwe jest bardzo egocentryczny i raczej się nie ucieszy, kiedy któraś z jego owieczek zwróci się do jakiegoś innego bóstwa po cokolwiek. :D

Baj de łej, to masz rację w pewnym sensie i dla tego Ja nie zwrócę się do żadnego innego bóstwa o pomoc, itp. Uważam, że wszystko czego mi potrzeba może mi zapewnić właśnie JHWH.

(05-14-2013, 17:10)Nesse napisał(a): I jeszcze jedno - a po co chrześcijanom magia, telekineza i medytacja, jeśli sensem ich życia jest staranie się, by po śmierci posiedzieć sobie u boku Boga Ojca, a nie jakieś większe podróże wgłąb siebie, jeśli tak to można nazwać...

A czy jedno wyklucza drugie? Istotnie moim celem jest dokonywac w życiu takich wyborów aby "po śmierci posiedzieć sobie u boku Boga Ojca".
A co do magii... To już zależy co przez magię rozumiesz...
Ale co miałby mieć Bóg przeciwko np. medytacji czy dążeniu do tego aby poznać świat z tej bardziej duchowej strony? Albo jakieś inne badania podświadomości, nieświadomości i tak dalej. Toż to są jego twory jak by nie patrzeć.

Myślę, że nie potrzebnie mieszasz wszystkich chrześcijan w jednym worku i patrzysz przez pryzmat jakiś tam "katoli". Ja osobiście sam dostaje
"szału" jak widzę postawę niektórych "katolików".

A tak w ogóle to witaj na forum. Oczko
Quae medicamenta non sanant, ferrum sanat; quae ferrum non sanat, ignis sanat...
05-14-2013, 17:28
~Karthas
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Ktoś kiedyś powiedział mi, że "Bogu nie zależy na tym czy ściśle przestrzegamy reguł kościoła, ale na tym, czy jesteśmy dobrymi ludźmi, on nie wymaga wiary, lecz miłości. Jeżeli kochamy innych ludzi (dobroć), to kochamy także i jego."
05-14-2013, 17:33
~Nesse
Niezarejestrowany

Podziękowania:
(05-14-2013, 17:28)Gwynbleidd napisał(a): Ale co miałby mieć Bóg przeciwko np. medytacji czy dążeniu do tego aby poznać świat z tej bardziej duchowej strony? Albo jakieś inne badania podświadomości, nieświadomości i tak dalej. Toż to są jego twory jak by nie patrzeć.
To się jego spytaj co ma przeciwko, ja mówię, jakie mam zdanie na ten temat. :D
Jego tworem jest też zło wszelakie, jakby nie patrzeć.

(05-14-2013, 17:28)Gwynbleidd napisał(a): Myślę, że nie potrzebnie mieszasz wszystkich chrześcijan w jednym worku i patrzysz przez pryzmat jakiś tam "katoli". Ja osobiście sam dostaje
"szału" jak widzę postawę niektórych "katolików".
No właśnie - "katolików". Ja mówię o takich z definicji, nie o jednostkach. Też mnie szlag trafia, jak ktoś mówi o sobie jak o katoliku, a za pięć minut robi wszystko, co jest z tą nauką niezgodne. Teraz naprawdę ciężko jest spotkać kogoś, kto tym katolikiem z krwi i kości jest. Ale oksz, już nie offtopuję.

(05-14-2013, 17:33)Karthas napisał(a): Ktoś kiedyś powiedział mi, że "Bogu nie zależy na tym czy ściśle przestrzegamy reguł kościoła, ale na tym, czy jesteśmy dobrymi ludźmi, on nie wymaga wiary, lecz miłości. Jeżeli kochamy innych ludzi (dobroć), to kochamy także i jego."
Któremu Bogu? :D
05-14-2013, 17:41
~Karthas
Niezarejestrowany

Podziękowania:
A czy to ważne któremu? Jeżeli pójdziemy do nieba, to Bóg będzie zwracał uwagę na to, że byłeś dobrym, czy na to którego wybrałeś. W każdej Religi wszystko sprowadza się do dobra.

Czemu wszyscy myślą, że Bóg zada pytanie "A czemu ty wierzyłeś tamtemu, a nie mnie?"
05-14-2013, 17:53
~Nesse
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Bardzo ważne, bo jest ich wielu. Przynajmniej u mnie w łepetynce :D Nie powiedziałabym, że w każdej religii wszystko sprowadza się do dobra.. Raczej przeciwnie. W ogóle religie to czyste zło. Chociaż zło samo w sobie jest dobre, to i tak jest złe :D
05-14-2013, 18:00
Gwynbleidd Offline
Wtajemniczony

(05-14-2013, 17:41)Nesse napisał(a): To się jego spytaj co ma przeciwko, ja mówię, jakie mam zdanie na ten temat. :D

No to uzasadnij to zdanie... Może ja jakoś źle to pojmuje w takim razie. ;)
Co jest niezgodnego? Co zaprzecza dążeniu do Boga? Choćby z tych rzeczy wymienionych wyżej?
05-14-2013, 18:04

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB