Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablica Ouija
Autor Wiadomość
Neaxx Offline
Moderator

Liczba postów: 117
Reputacja: 2
Podziękowania: 21
Podziękowano 21 razy w 8 postach
Tablica Ouija
Nie wiem czy było, ale zawsze można usunąć. ^^

Tablica ouija to nie zabawka. Większość ludzi chciałaby choć raz sprawdzić jej działanie. Kiedy już to zrobią, często woleliby nigdy nie mieć jej w ręku.

W dużym skrócie, tabliczka ouija to drewniana plansza, na której wypisane są litery alfabetu, cyfry od 0 do 9, słowa TAK i NIE oraz ŻEGNAJ. Poza tym potrzebny jest specjalny wskaźnik, na którym kładą palce wszyscy uczestnicy spotkania. Jedna z osób głośno woła o odpowiedź ze świata duchów. Kontaktująca się zjawa może w jakiś sposób zamanifestować swoją obecność.

Następnie uczestnicy zadają pytania, a duch odpowiada na nie poprzez wskazywanie kolejnych liter, cyfr lub słów. Sceptycy twierdzą, że to ktoś z obecnych popycha wskaźnik. Jest to oczywiście możliwe i na pewno się zdarza. Zwolennicy magicznych seansów tymczasem uważają, że to przywołany duch kieruje palcami osób. Czasami tablica ujawnia fakty, których nikt z obecnych nie mógł znać...

Tablica ouija jest najpopularniejszym sposobem kontaktu z inną sferą lub przynajmniej jest uważana za umożliwiającą taki kontakt. Istnieje mnóstwo relacji z seansów z jej użyciem. Co ciekawe, osoby które brały w nich udział często przestrzegają innych przed podobnymi doświadczeniami. Pokusa jest jednak dla wielu zbyt silna...

Wierzyć czy nie wierzyć? Zawsze warto jednak zachować maksymalne środki bezpieczeństwa. Na pewno nie zaszkodzą. Przywołanego ducha należy zapytać trzy razy, czy jest dobrym duchem. Dopiero za trzecim razem powie prawdę. Nigdy nie należy prosić ducha o udowodnienie jego obecności i „mocy” poprzez przesuwanie przedmiotów w pomieszczeniu lub gaszenie świec. Może to otworzyć przejście między sferą duchów i naszym światem, do czego nie wolno dopuścić. Zawsze należy podziękować za kontakt i poprosić ducha o spokojne odejście tam, skąd przybył bez krzywdzenia nikogo. Porady te zostały sformułowane na podstawie wielu relacji z użycia ouija.

Oto niektóre z nich:

"Dwóch braci postanowiło sprawdzić, czy ouija rzeczywiście działa. Początkowo nic się nie działo, ale w pewnym momencie wskaźnik zaczął się poruszać. Jeden z chłopców poprosił o dowód, że kontakt naprawdę jest prawdziwy poprzez zaprezentowanie czegoś nadnaturalnego. Rezultaty tej prośby były zaskakujące i przerażające. Tabliczka odpowiedziała, ze dziadek jednego z ich przyjaciół umrze w ciągu tygodnia. Żyrandol zaczął się kołysać. Temperatura w pokoju spadła i chłopcy zaczęli się trząść z zimna. Całe pomieszczenie wypełnił odrażający odór śmierci. Nagle wszystko ustało i w pokoju zrobiło się zupełnie cicho. Chłopcy otworzyli szeroko okna, aby pozbyć się smrodu rozkładających się zwłok i postanowili zapomnieć o całym wydarzeniu. Jednak kilka dni później dowiedzieli się o śmierci dziadka jednego z przyjaciół, dokładnie jak zapowiedziała tablica. Mimo że chłopcy wyrzucili tablicę ouija, spokój nie powrócił do ich domu. Nawet po kilku latach od czasu do czasu żyrandol zaczyna się kołysać, w pokoju robi się zimno i powraca obrzydliwy zapach."

"Jeszcze straszniejsze doświadczenie spotkało pewną rodzinę z Toronto. Rodzice z dwójką dzieci postanowili spędzić wieczór na zabawie z tabliczką ouija. Początkowo wszystko szło dobrze, rodzice kierowali wskaźnikiem, było mnóstwo śmiechu. W pewnym momencie jednak wskaźnik zaczął poruszać się sam. Dorośli sądzili, że to któreś z dzieci zrozumiało zabawę i zadawali pytania dalej. Gdy więc „duch” zapytał, czy może złożyć im wizytę, zgodzili się. W ich salonie rozpętało się piekło. Pojawiło się coś, co zaczęło ich atakować. Cała rodzina została poparzona i pogryziona. Nie mogli wydostać się z pokoju. Ataki trwały przez ponad godzinę. Następnie wszystko ucichło tak nagle, jak się zaczęło. Wszyscy wymagali pomocy lekarskiej."

Źródło: http://www.masterminds.pl/q/4qJ9869dw47
05-22-2013, 11:35
~Nesse
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Tablica Ouija
Jak dla mnie ouijia jest zbyt komercyjna, żeby naprawdę działała. :p Tak samo z tymi historyjkami - jakim cudem duch mógłby zrobić coś, cokolwiek, w fizycznym świecie? Można to porównać do astralu - naciskając nawet setki razy na przełącznik, nie włączysz światła.
05-22-2013, 13:52
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 247
Podziękowania: 0
Podziękowano -17 razy w -17 postach
Nesse, to masz małe pojęcie o astralu i bytach energetycznych. Będąc w oobe można nacisnąć włącznik od światła, a światło się włączy, lecz trzeba bardzo dużo energii skupić w danym punkcie, aby była tak dużej gęstości, aby oddziaływała na przedmioty fizyczne. To samo się tyczy wszelakich bytów energetycznych, nie każdy byt jest w stanie coś takiego zrobić, lecz jest to możliwe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-23-2014, 15:36 {2} przez Etana.)
05-22-2013, 14:14
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Liczba postów: 206
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Nesse, nie chcę Cie obrazić czy coś, ale nie wypowiadaj się na nieznane Ci tematy. Mój kolega Marceli (tak, jest takie imię...) jest nekromantą, używał tabliczki jakieś 2 lata temu, kiedy zaczynał swoją przygodę. Ufam mu i raczej by nie kłamał (sam wciągnął mnie w świat ezoteryki). Mówił, że duchy odpowiadały, ale tak jakby próbowały go osłabić psychicznie. Nie polecał mi tego, tak jak mówi Neaxx w tekście, lecz ja z ciekawości musiałem spróbować. Rezultaty były powiedzmy normalne, duch odpowiedział na pytanie. Chociaż po tamtym czasie przez jakieś 2 tygodnie było mi ciągle słabo i czułem czyjąś obecność.
Takie małe pytanko. Czy duch (byt astralny czy duchowy) może pobierać ludzką energię? Nie śmiejcie się, bo sam widzę, że głupio to brzmi, ale muszę się dowiedzieć.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-23-2014, 15:39 {2} przez Etana.)
05-22-2013, 14:41
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 247
Podziękowano -17 razy w -17 postach
Owszem, może żerować na człowieku, w końcu sam go przyzwał. Więc ten duch, aby móc przebywać w tym wymiarze, z czegoś musi czerpać energię, więc czerpie ją z człowieka, który go przywołał. Do czasu, aż go nie odeśle albo sam nie odejdzie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-23-2014, 15:40 {2} przez Etana.)
05-22-2013, 14:47
Knightriderofdoom Offline
Neofita

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat.
Nikt w wątku nie poruszył kwestii ruchów ideomotorycznych.
W większości zabaw z medium, poruszane stolikiem, nadprzyrodzone zachowania się wahadełek czy różdżek, są wywoływane przez podświadome ruchy naszych mięśni.
Jednak mimo dystansu do różnorakich wydarzeń podczas 'seansów' do tej tabliczki podchodzę ze sporym respektem. Jak większość z Was wie każda myśl to impuls elektryczny - energia, który posiada wielką moc.
Moim subiektywnym zdaniem wykorzystywanie tabliczki może nieść za sobą przykre konsekwencje i nie z powodu ściągnięcia na siebie jakiś bytów stricte przez nią. Słyszałem sporo dziwnych historii zresztą i na pewno Wy je możecie przytoczyć. Jednakowoż można sprowadzić na siebie kłopoty wykorzystując (bez uprzedniego przygotowania) "urządzenie", które w świadomości społecznej jest czymś nadprzyrodzonym nacechowanym magiczną mocą dającą nam klucz do kontaktu z zaświatami.
To świadomość osób nadaje moc temu przedmiotowi. To przez nakierowanie toku myślenia ludzi w oczekiwaniu na coś nadprzyrodzonego, powiewają firanki czy zalewa ich zimny pot.
Równie dobrze moglibyśmy siedzieć przy stoliku z Ikei, który będąc zwykłym stoliczkiem ogrodowym przyprawiony o zmyśloną historie jego wielkiej duchowej mocy sprawiłby, że w umysłach ludzi uczestniczących w seansie pojawiła by się energia. Energia, która nieokiełzana mogła by sprowadzić jakieś byty w ich otoczenie, tylko i wyłącznie dlatego, że to ona jest przekaźnikiem, przynętą lub pożywką dla niektórych czyhających na ludzką naiwność dziadostw.
Dlatego trzeba się z tym obchodzić bardzo ostrożnie.Uśmiech
08-05-2013, 14:43
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 17
Podziękowano 288 razy w 93 postach
Cytat:W większości zabaw z medium, poruszane stolikiem, nadprzyrodzone zachowania się wahadełek czy różdżek, są wywoływane przez podświadome ruchy naszych mięśni.
No tak, bo kilkukilogramowy stół porusza się przez moje "podświadome poruszanie mięśni", które nie mają z nim nawet styczności. To ma sens.

Jakby ktoś miał z tym problem, to nie atakuję użytkownika, tylko neguję przedstawioną przez niego teorię. Bo mogę.

Cytat:To świadomość osób nadaje moc temu przedmiotowi.
Oczywiście, że tak. To człowiek czyni przedmioty narzędziami. Ale ktoś nieświadomy również może czegoś dokonać. Wszystko zaczyna się on nieświadomości. Brak zrozumienia rodzi ciekawość (lub strach). A ciekawość prowadzi do zrozumienia i świadomości. Tak więc nie można generalizować.

Cytat:Równie dobrze moglibyśmy siedzieć przy stoliku z Ikei, który będąc zwykłym stoliczkiem ogrodowym przyprawiony o zmyśloną historie jego wielkiej duchowej mocy
Ale po co zmyślać jakieś moce? Biurko czy okrągły stolik, oba mają predyspozycje do stania się narzędziem. Po prostu okrągły stolik ma te predyspozycje na wyższym poziomie. I tak może być z wieloma innymi przedmiotami. Przecież tabliczka OuiJa nie ma żadnej mocy. Zwyczajnie została tak skonstruowana, że do kontaktu z duchami się nadaje. Ma literki, podstawowe zwroty, jest przenośna. Czego chcieć więcej?
08-05-2013, 16:48
 Podziękowali: Sea
Knightriderofdoom Offline
Neofita

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Cytat:No tak, bo kilkukilogramowy stół porusza się przez moje "podświadome poruszanie mięśni", które nie mają z nim nawet styczności. To ma sens.

Ruchy ideomotoryczne są faktem. Nawet w przypadku choćby niewielkiego kontaktu ze stoliczkiem. Wystarczy że położą na nim dłonie lub palce dwie osoby.
Przytoczyłem ideo-motorykę tylko w sytuacji kontaktu z przedmiotami.

Cytat:Oczywiście, że tak. To człowiek czyni przedmioty narzędziami. Ale ktoś nieświadomy również może czegoś dokonać. Wszystko zaczyna się on nieświadomości. Brak zrozumienia rodzi ciekawość (lub strach). A ciekawość prowadzi do zrozumienia i świadomości. Tak więc nie można generalizować.

Zgoda, lecz chodziło mi bardziej o intencjonalną świadomość osób podchodzących do tabliczki. O świadomość celu. Osoba nie mającą pojęcia czym tabliczka jest i np. traktująca ją jako podstawkę pod kwiatek może sobie narobić mniejszej biedy niż ktoś zafascynowany jej przeznaczeniem i traktujący korzystanie z niej jako dobrą zabawę.

Cytat:Ale po co zmyślać jakieś moce? Biurko czy okrągły stolik, oba mają predyspozycje do stania się narzędziem. Po prostu okrągły stolik ma te predyspozycje na wyższym poziomie. I tak może być z wieloma innymi przedmiotami. Przecież tabliczka OuiJa nie ma żadnej mocy. Zwyczajnie została tak skonstruowana, że do kontaktu z duchami się nadaje. Ma literki, podstawowe zwroty, jest przenośna. Czego chcieć więcej?

Jak już wspomniałem, podałem trywialny przykład żeby ukazać znaczenie nadawania sensu przedmiotom w sferze świadomości społecznej ludzi.
hmmm... np. Przedmiot może mieć większą moc bo duża ilość ludzi w nią wierzy.

Oth, mogłeś mnie źle zrozumieć lub wyraziłem się wystarczająco nie jasno..

PozdrawiamUśmiech
08-05-2013, 18:02

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB