Leczenie biomagnetyzmem
Autor Wiadomość
Zandra Offline
Użytkownik

Liczba postów: 19
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Leczenie biomagnetyzmem
Biomagnetyzm [gr. bíos ‘życie’, magnḗtēs ‘magnetyczny’], zjawisko polegające na wytwarzaniu pola magnetycznego przez organizmy żywe.

Sposób stosowania zabiegów w praktyce
Trzeba najpierw uświadomić pacjentowi, iż przekazuje mu się biogenne prądy lecznicze. Pacjent musi się ufnie nastawić na przyjęcie tychże prądów. Musi się skupić, odprężyć, rozluźnić mięśnie i czekać spokojnie na przepływ energii magnetycznej. Pacjenta trzeba posadzić na krześle. Następnie biomasażysta staje przed nim, pociera dłonie swych rąk przez kilkanaście sekund i przystępuje do akcji. Każdy zabieg, bez względu na rodzaj schorzenia, zaczyna się od głowy. Kciuk i wskazujący palec obu rąk jednocześnie (obwód prądu musi być zamknięty) kładzie się na środek czoła pacjenta i powoli, odśrodkowo gładzi się go w kierunku uszu, lewą ręką w kierunku prawego ucha, a prawą zaś w kierunku lewego ucha pacjenta, Tak wykonywany zabieg ma trwać 10 minut. Następnie emitor (masażysta) biomagnetyzmu staje z tyłu za chorym i lekko obydwiema rękami ze zgiętymi nieco palcami, w dół głaszcze głowę po włosach, w kierunku od czoła do podstawy czaszki, czyli do karku. Trzeba od czasu do czasu położyć dłonie nieruchomo na 30 sekund. Magnetyzacja głowy trwa także 10 minut. Z kolei przystępuje się do magnetyzacji karku. Po karku wodzi się palcami odśrodkowo, po liniach międzykręgowych, przez 5 minut. Po zabiegach głowy i szyi przystępuje się do kręgosłupa. Pacjent kładzie się na leżance grzbietem do góry i wszystkimi palcami obu rąk równocześnie prowadzi się po kręgosłupie od szyi aż do kości ogonowej, potem od kręgosłupa po miejscach międzyżebrowych jedną ręką na lewą, drugą na prawą stronę. Ten biomasaż trwa 20 minut. Nogi masuje się również tylko dotykowo od stóp go góry, najpierw lewą, potem prawą z tyłu i z przodu. Następnie obraca się pacjenta brzuchem do góry i masuje się serce. Dwa palce, kciuk i wskazujący prawej ręki, kładzie się na lewą stronę klatki piersiowej poniżej brodawki, u kobiet - poniżej sutka, palce zaś lewej ręki umieszcza się między obojczykiem, bliżej ręki lewej pacjenta, powyżej sutka u kobiety, powyżej brodawki u mężczyzny. Teraz obie ręce równocześnie prowadzi się liniami kolistymi do jednego punktu na mostku. Brzuch, zamykający w sobie organa trawienne, magnetyzuje się okrągłymi liniami przy użyciu wszystkich palców rąk w kierunku ruchu wskazówek zegara.

W czasie zabiegów prawie każdy pacjent odczuwa mrowienie w palcach rąk, a czasami także nóg. Inni przeżywają jakiś dziwny błogostan, senność albo przyjemne zmęczenie – jak po kąpieli. Niejeden znów odczuwa lekki ból w zaatakowanym organizmie. Chorzy natomiast, którzy czas dłuższy byli leczeni środkami uspokajającymi, reagują słabo na odbiór biomagnetyzmów. W tych wypadkach trzeba najpierw oczyścić organizm z pozostałości tych leków piciem odpowiednich ziół i dopiero potem można stosować zabiegi biomagnetyczne.

W czasie kuracji biomagnetyzmami nie wolno pacjentowi pić żadnych napojów wyskokowych, bo może to nawet przypłacić życiem. Nie jest także wskazane picie kawy ani palenie papierosów. W trakcie samego zabiegu pacjent powinien być w miarę możliwości na czczo.

Wszelkie bóle u chorego ustępują najczęściej pod wpływem działania biomagnetyzmu po trzech zabiegach, sama zaś choroba likwiduje się po 10 dniach biomagnetyzacji. Przy ciężkich schorzeniach zabiegi stosuje się do 14 dni, po czym choroba najczęściej ustępuje nagle.

Leczenie biomagnetyzmem przeróżnych chorób, w których niepotrzebna jest ingerencja antybiotyków, jest najtańsze, najłatwiejsze i w wielu przypadkach najskuteczniejsze. Trzeba tylko ubolewać, że medycyna nie zna tej metody. W wielu środowiskach naukowych, zwłaszcza w Warszawie, miałem szereg prelekcji na temat biomagnelogii w teorii i praktyce. Wielu naukowców zajęło wobec tego zagadnienia pozytywne stanowisko, ale na razie stanowią oni przysłowiową kroplę w morzu. Nie jest przecież sprawą trudną przeprowadzenie odpowiednich eksperymentów dla udowodnienia, że siły biomagnetyczne są dobroczynną potęgą, której nie wolno lekceważyć, lecz trzeba ją należycie wykorzystać dla dobra człowieka. Chodzi jedynie o to, aby wyszukać jednostki obdarzone właściwościami biomagnetycznymi, nauczyć je stosowania masaży i zaangażować w każdym szpitalu i sanatorium celem przyspieszenia kuracji pacjentów tą dodatkową metodą.


źródło: definicja- encyklopedia PWN, tekst- "Wróćmy do ziół" O. Andrzej Czesław Klimuszko
"Rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." J.R.R. Tolkien
24-05-2013, 20:57
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB