Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magiczny krąg ochronny - przywołanie żywiołów
Autor Wiadomość
Ezehiel Offline
Neofita

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Magiczny krąg ochronny - przywołanie żywiołów
Rysujemy krąg według wskazówek zegara i za pomocą sztyletu może być też kij bądź magiczna różdżka Uśmiech

Mag przyciskając ostrze w Ziemi zaczyna się obracać dopóki nie zakreśli kręgu 3-krotnie wypowiadając słowa:
"Rzucam ten krąg, mój krąg mocy, by był mą tarczą ochronną i granicą między światem ludzi i dziedziną potężnych mocy. Kreślę i błogosławię w imię Żywiołów, krąg jest nakreślony. Niech tak się stanie!"

Teraz krąg musimy pokropić. Mag w ten sam sposób kropi krąg jak przy nakreślaniu. Do tego celu potrzebujemy Ziemie i Wodę. Ziemia czyli np. sól, popiół, garść ziemi... W zasadzie wszystko to, co jest powiązane z danym Żywiołem. Mag podczas zakraplania wypowiada słowa:

"Skraplam ten krąg, mój krąg mocy, by był mą tarczą ochronną i granicą między światem ludzi i dziedziną potężnych mocy. Kropię i błogosławię w imię Wody i Ziemi. Krąg jest zakropiony. Niech tak się stanie!"

Następnie krąg musimy okadzić. Mag robi to na tej samej zasadzie jak poprzednio tylko, że okadza. Do tego celu może służyć np. kadzidło, które oczywiście można zastąpić patykiem który się żarzy. Żarzące się kadzidło to nic innego jak powietrze i ogień. Mag kiedy okadza wypowiada:

"Okadzam ten krąg, mój krąg mocy, by był mą tarczą i granicą pomiędzy światem ludzi i dziedziną potężnych mocy. Kadzę i błogosławię w imię Powietrza i Ognia. Krąg jest okadzony. Niech tak się stanie!"

Moce Żywiołów zostały przywołane podczas tworzenia kręgu.
Następnie poprośmy Żywioły aby uczestniczyły z nami w dalszej części rytuału. Dzięki temu wspomoże to działanie danego czaru jak i całego rytuału. Moc Żywiołów wypełnią całą sobą otaczającą atmosferę.

Mag wypowiada następujące - właściwe słowa stojąc zwróconym w kierunku odpowiadającym danemu Żywiołu.
Ziemia - zachód
Powietrze - północ
Woda - południe
Ogień - Wschód

"O, Moce Ziemi, wzywam Was i zapraszam abyście dołączyły do mojego rytuału, wzmocniły go i strzegli mego kręgu. Zapraszamy Was i witamy."

"O, Moce Powietrza, wzywam Was i zapraszam abyście dołączyły do mojego rytuału, wzmocniły go i strzegli mego kręgu. Zapraszamy Was i witamy."

"O, Moce Wody, wzywam Was i zapraszam abyście dołączyły do mojego rytuału, wzmocniły go i strzegli mego kręgu. Zapraszamy Was i witamy."

"O, Moce Ognia, wzywam Was i zapraszam abyście dołączyły do mojego rytuału, wzmocniły go i strzegli mego kręgu. Zapraszamy Was i witamy."

Teraz krąg jest w pełni utworzony i chroniony. Żywioły wspomogą w dalszej części ceremonii. Kiedy wszystko zostanie dokonane należy szczerze podziękować Żywiołom że nas zaszczyciły i odesłać Je. (wykonuje się to od końca)
Mag wypowiada następujące słowa:

"O, Moce Ognia, dziękuje Wam za udział w mym rytuale, odejdźcie do swoich pięknych i szczęśliwych krain, żegnam Was!"

"O, Moce Wody, dziękuje Wam za udział w mym rytuale, odejdźcie do swoich pięknych i szczęśliwych krain, żegnam Was!"

"O, Moce Powietrza, dziękuje Wam za udział w mym rytuale, odejdźcie do swoich pięknych i szczęśliwych krain, żegnam Was!"

"O, Moce Ziemi, dziękuje Wam za udział w mym rytuale, odejdźcie do swoich pięknych i szczęśliwych krain, żegnam Was!"

Po zakończeniu rytuału krąg otwiera się przez odwrócone działania ze sztyletem, różdżką bądź patykiem (w zależności czym tworzony był krąg) wypowiadając słowa:

"Przez Ziemię i jej ciało, przez Wodę i jej łono, przez Ogień i jego jasnego ducha, przez Powietrze i jego lekki oddech, krąg jest otwarty, lecz niezniszczony!"

Krąg jest otwarty i jednoznacznie z tym nie będzie Maga ochraniał i dodawał mocy, ale będzie istniał i następnym razem łatwiej będzie go zamknąć i zaprosić Żywioły niż tworzyć go na nowo.

Poczułem wewnętrzną potrzebę umieszczenia tego. Mam nadzieje, że się nie powtórzyłem i ta informacja się przyda.
Bądźcie błogosławieni i podążajcie głosem serca...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-14-2014, 19:48 {2} przez Veneficus.)
05-29-2013, 18:11
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 16
Podziękowano 291 razy w 94 postach
RE: Magiczny krąg ochronny - przywołanie żywiołów
A czemu takie kierunki? Powinno być:
Powietrze - Wschód
Ogień - Południe
Woda - Zachód
Ziemia - Północ

Jest to związane z ruchem Słońca i Księżyca wokół Ziemi. Słońce jest utożsamiane z ojcem, czyli z pozytywnym biegunem energii (inaczej Yang lub fluid elektryczny), a Księżyc jest utożsamiany z negatywnym biegunem (inaczej Yin lub fluid magnetyczny). O wschodzie, Słońce i Księżyc są równo. Znaczy to równowagę energii dwóch, czyli żywioł powietrza. Poza tym, wschód rozpoczyna dzień, a według Sefer Jetzirah, pierwszym żywiołem, który wyłonił się z eteru, jest właśnie powietrze. W południe Słońce jest najwyżej, dlatego na południu powinien znaleźć się ogień, który ze wszystkich żywiołów ma w sobie najwięcej z elektrycznego fluidu. Następny jest zachód, który jest równy wschodowi Księżyca (w pełni), za czym idzie element wody. Pozostał już tylko żywioł ziemi. On jest połączeniem wszystkich pozostałych. Jest on przyporządkowany do północy nie tylko dlatego, że ten kierunek pozostał. To nieco bardziej skomplikowane, ale logiczne. O ile woda jest przeciwieństwem ognia, to ziemia nim być nie może. Ona jest czymś zupełnie innym. Dlatego nie będzie tutaj znaczenia mieć pełnia, tylko nów. W tej fazie Księżyc (względem Ziemi) znajduje się blisko pozycji Słońca. Osiąga w ten sposób zarówno fluid magnetyczny, fluid elektryczny jak i ich równowagę. O północy te dwa ciała niebieskie będą znajdować się z drugiej strony planety, czyli "pod" ziemią. Będą więc stanowić podstawę, tak jak robi to ziemia.
05-30-2013, 22:48
Znajdź Posty Reply
Kibono Offline
Użytkownik

Liczba postów: 28
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Magiczny krąg ochronny - przywołanie żywiołów
Przypuszczam, że ten jest prostszy. Oczko Chociaż ja preferuję otwierać krąg po angielsku, bo brzmi bardziej majestatycznie wtedy. :p

Otwarcie kręgu - metoda wicca
Krąg kreśli się (otwiera, rzuca) we wszystkich niemal odmianach
sztuki magicznej. Jego rozmiar może być bardzo różny i zależy od
tego, co pragniemy w nim zamknąć.

Aby rzucić krąg, trzeba przeprowadzić pewne działania i wypowiedzieć
odpowiednie słowa czystym, donośnym głosem. Magiczny
ołtarz powinien mieścić się w kręgu, na jego północy, pośrodku lub
na wschodzie.

1. Najpierw należy dokonać oczyszczenia siebie i wybranego obszaru.
Można w tym celu wziąć kąpiel, a obszar dokładnie posprzątać.
Na ołtarzu ustawia się pentakl, dwie czarne lub białe świece,
athame lub miecz, niewielki dzwonek, naczynie z solą kamienną,
naczynie z wodą, kielich i spodek.

2. Zapalamy świece na ołtarzu i, trzymając w dłoni ostrze,
obchodzimy pomieszczenie wokoło (w prawo),
wytyczając w ten sposób granice kręgu i mówiąc:
Magiczne ostrze kreśli w powietrzu,
Kreśli granice dla mego kręgu,
W którym mnie magia czeka uśpiona,
W którym moc wzrasta i jest chroniona.
Poza przestrzenią i poza czasem,
Otwieram bramę Innego Świata.
Wszystko, co dobre, spotka się teraz,
Niech przed złem strzeże magiczna sfera.
Otwieram wrota Sztuki prastarej,
Niech me zaklęcie żyje i działa!

3. Stajemy przed ołtarzem, podnosimy dzwonek i mówimy:
Bogini-Matka i Bóg Rogaty
Niechaj w tym kręgu staną na straży!
Dzwonimy dzwonkiem.

4. Stajemy twarzą w kierunku północnym i unosimy ostrze przed
sobą, wołając:
Bądź świadkiem, Duchu Północy, strażniku wicca!
To samo powtarzamy dla pozostałych kierunków świata (w kolejności:
wschód, południe, zachód).

5. Wracamy do ołtarza, ustawiamy naczynie z solą na pentaklu i
nachylamy nad nim ostrze, mówiąc:
Oczyszczam cię, byś mogła dobrze mi służyć.

6. Misę z wodą stawiamy na pentaklu, bierzemy szczyptę soli i
wrzucamy do wody. Zanurzamy ostrze w wodzie i mówimy:
Oczyszczam cię i dedykuję, Wodo Życia. Wzmocnij swą siłą ten
krąg. W imię Bogini i Rogatego Boga, niech się tak stanie!
Wodę przelewamy do kielicha.

7. Bierzemy wodę z ołtarza i znowu powoli obchodzimy krąg
(znowu w prawo), spryskując lekko podłogę i mówiąc:
Wzmacniam magiczny krąg mocą Ziemi, Powietrza, Ognia i Wody.
Niech Bogini ześle tu swą miłość, Rogaty Bóg zaś - swój honor.

8. Odrobinę słonej wody wlewamy na spodek, dla bogów, sami
zaś pijemy maleńki łyk, a potem odstawiamy kielich z powrotem na
pentakl.

Krąg magiczny został rzucony (czy też otwarty). Można w nim teraz
odprawiać rytuały i zaklęcia, nie wolno jednak opuszczać jego granic, dopóki nie skończymy pracy i nie zamkniemy kręgu we właściwy sposób.

Zamykanie kręgu
Stajemy w kierunku północnym, podnosimy ostrze i mówimy:
Strażnicy północnego wiatru, rytuał ukończony. Dziękuję wam i
żegnam was!
Powtarzamy dla pozostałych stron świata, tym razem w odwrotnym
kierunku (zachód, południe, wschód).

Gasimy świece na ołtarzu i kłaniamy się, mówiąc:
Uznaję magiczny krąg za zamknięty. Niech się tak stanie.
Dzwonimy dzwonkiem na zakończenie.

~~~
Trochę zedytowałem, żeby było bardziej czytelnie. ^^ ~LM
01-15-2014, 04:08
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB