Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje przemyślenia na temat Boga
Autor Wiadomość
wojewok Offline
Guns n' Roses <3

Liczba postów: 111
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 10 razy w 0 postach
Post: #1
Moje przemyślenia na temat Boga
Zastanawiałem się ostatnio co to jest Bóg i jak na nas wpływa. Czy naprawdę istnieje jakaś forma wyższa, a może to jest jedna z wielu legend, wziętych, by podporządkować sobie ludzi. Nie mowie tu tylko o JHWH. Prawdopodobnie jest on jedna z wielu godform, stworzonych na potrzeby religii. Tak samo jak Allah, Zeus, Odyn. Jakiś czas temu zacząłem się dziwić : dlaczego modląc się do Odyna osiągamy takie same efekty, jak modląc się do JHWH? Użyłem nawet własnych formułek - zmieniłem jedynie intencje. Skoro wg. chrześcijan JHWH jest jedynym Bogiem jaki kiedykolwiek był, to dlaczego wysłuchał mnie Odyn? Dlaczego modlitwa skierowana do Zeusa również się spełniła? Czyżby JHWH nie był jedynym Bogiem? Może on nawet nie jest Bogiem, a postacią fikcyjna? A jeśli tak, to dlaczego prawie połowa ludności na świecie bez opamietania w niego wierzy? A jeśli jest, to dlaczego wysłuchał mnie Odyn? Może JHWH ma inne imiona? Może nie ważne od formułek i intencji modlimy się do jednego Boga, ale nadając mu różne imiona?
Jedno mnie interesuje: JHWH podobno nas kocha, nadal nam wolna wole i pozwolił żyć, z obietnica wiecznego życia w raju, pod warunkiem, że będziemy oddawać mu cześć? I odkryłem cos jeszcze. Ja również potrafię to, co Bóg. Tworząc servitora nadaje mu cześć mojej jaźni, daje mu wolna wole, ale także cel, oraz to, by po jego wykonaniu znikł. Może ludzkość została stworzona w tym celu? A może bóg jest pośród nas? Nie, nie taki, jakim karmi nas kościół. Idąc tym tropem doszedłem do pewnych wniosków. Robie to samo co Bóg. W ogólnym rozrachunku bóg tworzył i niszczyl, walczył o dobro. Ja tez to robię. Tworzę servitora, a następnie do niszcze, by nie stał się niebezpieczny. Ja jestem Bogiem. I Ty też nim jesteś. Masz w sobie, tak jak każdy, część boga, jakim jest energia, która nas otacza. Nie jest to taki bóg, jaki opisuje biblia. Prawdopodobnie to są tylko godformy, tak samo jak inne wierzenia. Stworzone zostały tylko po to, by podporządkować sobie ludzi. Jeśli chcesz zmieniać świat zacznij od siebie, a nie od '' boga ''. Zmieniając boga zmieniasz siebie.
Może obecnie nikogo nie mordują, ale chrześcijaństwo jest jedną z najbrutalniejszych (o ile nie najbardziej) religii. Jeśli kościół przyjąć za wspólnotę, a papieża za namiestnika boga na Ziemi to Bóg kazał im mordować. Kiedy? W 1095r., ówczesny papież wygłosił w Clermont wzruszającą mowę, która zapoczątkowała (jak mawiają historycy) najciemniejsze czasy w historii Kościoła rzymskokatolickiego. Sam papież namawiał do uczestnictwa w wyprawach krzyżowych, które doprowadziły do rzezi setek tysięcy niewinnych osób. Dlaczego wtedy JHWH nie zareagował? Skoro sam jego namiestnik namawiał do takiego zła, dlaczego on pozostał bezczynny? Ci ludzie nic nie zawinili. To nie była ich wina, że papież kazał ich mordować, a ludzie za nim poszli. Rekonkwista ziemi świętej była zbrodnią. Ale wtedy chrześcijaństwo miało zbyt duże wpływy, by ktokolwiek się przeciwstawil.

Wiara w JHWH sprowadza się do jednego: żyj, poświęcaj się i cierp, by potem pójść do nieba, które tak naprawdę może nie istnieć. Jeśli tak ma wyglądać życie po śmierci, to ja wolę jednak zwykły nie byt.


Możliwe, że użyłem czyichś wypowiedzeń, więc proszę nie wzniecać buntu. :D
Zapraszam do dyskusji.
_____________________
I don't need one more war
05-31-2013, 20:47
~LordAnayami
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Moje przemyślenia na temat Boga
Powiem tak, też sądzę, że jesteśmy bogami, którzy dążą do oświecenia, do uzyskania pełnej władzy nad swoją mocą. Jak wiele razy mówiłem, wdł. mnie oświecenie to zabawa z układem energetycznym oraz rozwój świadomości, poznanie przyczyny istnienia oraz zrozumienia dobrych i złych cech, zdarzeń i zmienienie siebie w istotę jak najbardziej dobrą. Dodatkowo ostatnio wpadłem na teorię rozwoju świadomości spiralnie, czyli z poziomu egoizmu na poziom światowej miłości do wszystkiego, opisanego ładnie w Boomeritis Ken Wilber :D Ponadto wiele innych książek dało mi dużo do myślenia :D
05-31-2013, 21:00
Adrianna Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 118
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 5
Podziękowania: 35
Podziękowano 26 razy w 11 postach
Post: #3
RE: Moje przemyślenia na temat Boga
Ja uważam, że każda religia jest bez sensu. Nie ważne czy chrześcijaństwo, czy jakaś inna. Każda opiera się na wierzeniu w coś, co istnieje lub nie. Nie mam oczywiście nic do wierzących, bo doczytałam się na forum, że takowi są. Dla mnie bez sensu jest nadawanie imion, wartości takich i owakich "bogom". Ja zgadzam się z przedmówcami, że my możemy być sami dla siebie bogiem, nie potrzebujemy nikogo i niczego. Ale to sprawa indywidualna, więc trzeba zdanie wszystkich szanować, nie koniecznie się z nim zgadzać. A co do występków chrześcijan, muzułmanów lub innych, było minęło, nie ma co rozpamiętywać. Cieszyć się trzeba, że teraz jest inaczej, że nikt ci za czarostwo łba nie urwie i nie nadzieje na pal bądź na stosie nie spali. Uśmiech
05-31-2013, 21:12
Feras Offline
aka. Laominos

Liczba postów: 168
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Podziękowania: 13
Podziękowano 20 razy w 10 postach
Post: #4
RE: Moje przemyślenia na temat Boga
Kocham ten cytat:

Człowiek do bogów.

"Nie jestem boską istotą, nie mam mocy oraz nie jestem nadzwyczajny,
jestem po prostu człowiekiem, to nie Wy mnie stworzyliście, to ja dałem
wam początek, kiedy byłem chory, nie miałem jedzenia, dachu nad głową
bądź pieniędzy. Teraz już was nie potrzebuje, możecie zniknąć. Jest mi już
dobrze."

Moim zdaniem bogowie to takie jakby serwitory które zostały stworzone
przez człowieka w celu dodania mu otuchy i wiary, że po śmierci coś tam
jest.
disregard GF, acquire gangas
[Obrazek: zyzz_bdy_loupu-d5ituzq.png~c200]
05-31-2013, 22:01
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Liczba postów: 206
Dołączył: May 2013
Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Post: #5
RE: Moje przemyślenia na temat Boga
Co do pierwszego akapitu to jeśli wiesz czym są godformy szybko znajdziesz odpowiedź. KK narzuca nam wierzenie w jednego Boga, za to chrześcijaństwo ogólnie już nie. Pierwsze przykazanie Mówi "Nie będziesz miał Bogów cudzych prze de mną" można różnie to interpretować, ja interpretuje to tak: Bóg prosi nas abyśmy nie wysławiali innych Bogów ponad niego, nie każe nam nie wierzyć w ich istnienie, czy też potępiać ich. Morał: tylko i wyłącznie od nas zależy, którego Boga uważamy za silniejszego.
A co do drugiego akapitu to fajnie to wymyśliłeś. Ale zrozum ciągle wypominasz złe "przygody" KK, nie chrześcijaństwa. Każdy powinien interpretować Biblię i wiarę na swój sposób, a nie według wyznaczonych schematów. To znaczy o temu podoba się katolicyzm temu ruch rastafarii i nie mają prawa własnej interpretacji.
06-01-2013, 10:10
wojewok Offline
Guns n' Roses <3

Liczba postów: 111
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 10 razy w 0 postach
Post: #6
RE: Moje przemyślenia na temat Boga
Nie wiem, nie rozróżniam KK od chrześcijaństwa, dla mnie to jedno i to samo. Ale masz rację.
_____________________
I don't need one more war
06-01-2013, 10:20
~Karthas
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #7
RE: Moje przemyślenia na temat Boga
Ano chrześcijaństwo to ogół, zaliczają się do niego wszelkie odłamy jak kościół protestancki, anglikanie itd. Przy czym pierwszy głównym członem jest KK. ;D
06-01-2013, 10:24
wojewok Offline
Guns n' Roses <3

Liczba postów: 111
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 10 razy w 0 postach
Post: #8
RE: Moje przemyślenia na temat Boga
Ciekawe. Więc to nie całe chrześcijaństwo jest "złe", tylko KK.
_____________________
I don't need one more war
06-01-2013, 10:27
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 756
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 63
Podziękowania: 133
Podziękowano 569 razy w 123 postach
Post: #9
RE: Moje przemyślenia na temat Boga
Amorte,

(05-31-2013, 20:47)wojewok napisał(a): Jakiś czas temu zacząłem się dziwić : dlaczego modląc się do Odyna osiągamy takie same efekty, jak modląc się do JHWH?
dwie możliwości:

- masz talent, który twoje uwarunkowania mentalne aktywują w pozycji niewolnika, więc kiedy modlisz się do jakiegoś wyższego bytu. więc tak naprawdę modlisz się do samego siebie.
- tak naprawdę nie modlisz się do godform, ale omijając je kierujesz intencje prosto do Zbiorowego Wyższego Ja. w takim układzie fajnie by było jakbyś podzielił się formułkami.

Cytat:Skoro wg. chrześcijan JHWH jest jedynym Bogiem jaki kiedykolwiek był, to dlaczego wysłuchał mnie Odyn? Dlaczego modlitwa skierowana do Zeusa również się spełniła? Czyżby JHWH nie był jedynym Bogiem? Może on nawet nie jest Bogiem, a postacią fikcyjna?
Skąd w ogóle wniosek, że chrześcijańska mitologia jest prawdziwsza od np. greckiej czy nordyckiej? Mnie to dziwi, że ciebie to dziwi.

Zresztą sam Jahwe nigdy nie powiedział, że jest jedynym bogiem i nie ma innych, powiedział tylko "nie będziesz czcił bogów cudzych przede mną".

Cytat:A jeśli tak, to dlaczego prawie połowa ludności na świecie bez opamietania w niego wierzy? A jeśli jest, to dlaczego wysłuchał mnie Odyn? Może JHWH ma inne imiona?
Bo są bandą idiotów, którzy zostali zmanipulowani za młodu.
Po pierwsze, przeczytaj książkę Dawkinsa pt. Bóg Urojony.
http://noreligion.comxa.com/books/Bog_urojony.pdf
Tu masz wyjaśnione bardzo dużo, jak działa katolicka manipulacja dzieci.

Cytat:Może nie ważne od formułek i intencji modlimy się do jednego Boga, ale nadając mu różne imiona?
Istnieje jedna nadświadomość zbiorowa wszechświata. Czy kwalifikuje się ona do bycia nazywaną terminem "bóg". Nie do końca.


Cytat:Jedno mnie interesuje: JHWH podobno nas kocha, nadal nam wolna wole i pozwolił żyć, z obietnica wiecznego życia w raju, pod warunkiem, że będziemy oddawać mu cześć? I odkryłem cos jeszcze.
Skąd wniosek, że to Jahwe nadał nam wolną wolę?
Może to Lord Shiva miał z tym coś wspólnego. A może ludzie byli wolni od początku?
Czy potrafisz choć na chwilę stanąć z bogu swoich uprzedzeń religijnych i zrozumieć, że chrześcijaństwo nie ma monopolu na prawdę a są inne religie z ciekawszymi wytłumaczeniami?

Cytat:Ja również potrafię to, co Bóg. Tworząc servitora nadaje mu cześć mojej jaźni, daje mu wolna wole, ale także cel, oraz to, by po jego wykonaniu znikł. Może ludzkość została stworzona w tym celu? A może bóg jest pośród nas?
W takim razie jesteś wrednym bogiem.
Bo kiedy ja tworze servitory, to określam im funkcje ale nie każę im "znikać" po wykonaniu zadania, tylko rozwijać się dalej lub realizować zadania drugorzędne.

Cytat:Robie to samo co Bóg. W ogólnym rozrachunku bóg tworzył i niszczyl, walczył o dobro. Ja tez to robię.
Weź przeczytaj najpierw biblię, zanim zaczniesz chrzanić, że bóg walczył o dobro. Bo najwyraźniej nawet nie znasz świętej księgi swojej religii.

Cytat:Tworzę servitora, a następnie do niszcze, by nie stał się niebezpieczny. Ja jestem Bogiem. I Ty też nim jesteś. Masz w sobie, tak jak każdy, część boga, jakim jest energia, która nas otacza.
Brawo, odkryłeś koncept Prany. Parę tysięcy lat po Hindusach.

Cytat:Stworzone zostały tylko po to, by podporządkować sobie ludzi. Jeśli chcesz zmieniać świat zacznij od siebie, a nie od '' boga ''. Zmieniając boga zmieniasz siebie.
To wiadomo od dawna.
Wszystkie organizacje masońskie czy okultystyczne o tym mówią.
Mnie to np. dziwi, że na tym forum okultyści bulwersują się faktem illuminatów w przemyśle muzycznym.
Przecież w teorii my i oni stoimy po tej samej stronie barykady!


Cytat:To nie była ich wina, że papież kazał ich mordować, a ludzie za nim poszli. Rekonkwista ziemi świętej była zbrodnią. Ale wtedy chrześcijaństwo miało zbyt duże wpływy, by ktokolwiek się przeciwstawil.
bardzo wielu ludzi nie poszło. Poza tym wtedy właśnie chrześcijaństwo miało dosyć małe wpływy, poczytaj sobie o istnieniu herezji chrześcijańskich.
Chrześcijaństwo było podzielone a jego władza chwiejna, kościół w tamtych czasach był o wiele bardziej krytykowany za korupcję niż dzisiaj, istniało wiele odłamów chrześcijaństwa, które z kanonami katolickimi się nie zgadzało.
To jest historia Europy, która nie jest tajna. Poczytaj sobie, chociażby na wikipedii.


Cytat:Wiara w JHWH sprowadza się do jednego: żyj, poświęcaj się i cierp, by potem pójść do nieba, które tak naprawdę może nie istnieć. Jeśli tak ma wyglądać życie po śmierci, to ja wolę jednak zwykły nie byt.
Dlatego właśnie ateiści żyją bez grzechu.
Cała idea grzechu jest wymysłem religii chrześcijańskiej. Jeżeli odrzucasz tą ideę, odrzucasz również grzech i cierpienie.

(06-01-2013, 10:10)lukass2121 napisał(a): Każdy powinien interpretować Biblię i wiarę na swój sposób, a nie według wyznaczonych schematów. To znaczy o temu podoba się katolicyzm temu ruch rastafarii i nie mają prawa własnej interpretacji.
Nie. To jest nowoczesne, lewackie podeście do tematu. Według papiestwa jest tylko jedna prawidłowa interpretacja biblii - ta, którą głosi papież.
Wszystko inne jest herezją, a herezja jest grzechem.

(06-01-2013, 10:20)wojewok napisał(a): Nie wiem, nie rozróżniam KK od chrześcijaństwa, dla mnie to jedno i to samo.
Chory jesteś? Czy tylko udajesz ograniczonego chłopa małorolnego?
Chrześcijaństwo - Katolicyzm, Prawosławie, Protestantyzm, Luteranizm, Kalwinizm, Monofizytyzm itd.
Mimo, że zgadzam się z dużą częścią twoich przemyśleń, to taką wypowiedzią dałeś wyraz swojej totalnej ignorancji w temacie.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
06-01-2013, 11:37
 Podziękowali: wojewok , Feras , wena , Cyjanek987
wojewok Offline
Guns n' Roses <3

Liczba postów: 111
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 10 razy w 0 postach
Post: #10
RE: Moje przemyślenia na temat Boga
Formułki są proste, typu "Wielki Odynie, stwórco naszego świata..." itp.

Nie uważam, że jest prawdziwsza, jest moim zdaniem równie bezsensowna.

Dziękuję za książkę.

Ja nie sądzę, że JHWH dał nam wolną wolę. Tak twierdzi bibilia.

Ano jestem, ale Ty wiesz więcej ode mnie, kwestia bezpieczeństwa.

Nie znam, katolicyzm nie jest moją religią.

Jestem odkrywcą! Minimalnie spóźnionym, ale zawsze.

Jak zawsze masz rację.

Ale mimo wszystko ludzie poszli - mordowali, palili i gwałcili. A przynajmniej tak mówi mój podręcznik do historii...

Dlatego jestem ateistą.

Może nie ignorancji, ale niewiedzy. Kompletnie nie interesuję się tym tematem.
_____________________
I don't need one more war
06-01-2013, 12:17


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB