ASERTYWNOŚĆ
Autor Wiadomość
Zielicha Offline
Użytkownik

Liczba postów: 47
Reputacja: 1
Podziękowania: -3
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Język  ASERTYWNOŚĆ
Dzisiaj chciałam nieco porozmawiać o asertywności. Jak Wy sobie radzicie z ludźmi, którzy Was krytykują, bądź chcą przekręcić wszystko na swoją modłę, a siebie uważają za najlepszych i najmądrzejszych? Lub na Was krzyczą? Chcą zmanipulować? Jak utrzymywać własne zdanie, mimo żyjąc w świecie manipulacji i nie stracić kontroli nad sobą? Mam na myśli wampiry energetyczne. Czy da się spokojnie i bez nerwów nie wpaść w złość jak ktoś zaczyna drugim człowiekiem rządzić? Wytykać jego błędy? Ja uważam, że emocje muszą mieć kanał, przez który przepłynie energia, którą chcecie wypuścić i nie da się być spokojnym, skoro aż kipi od złości. Jak Wy korzystacie z asertywności?

Jak do Was przemawia słowo asertywność?
06-06-2013, 15:04
Znajdź Posty Reply
Zielicha Offline
Użytkownik

RE: ASERTYWNOŚĆ
Tak, wulgarne ale za to moim zdaniem życiowe. ;-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2013, 23:01 {2} przez Olimpia.)
06-06-2013, 15:10
Znajdź Posty Reply
Zielicha Offline
Użytkownik

Myślę że masz prawidłowe podejście, bo kłócenie się z kimś, kto chce wywrzeć presję na drugiej osobie jest bez sensu, bo z głupim nie ma co dyskutować. Miałam kiedyś taką sytuację, że mimo tego że stałam przy swoim, druga osoba chciała bym ja też myślała i robiła jak ona chce, ale ja po prostu odwróciłam się plecami i całkowicie zignorowałam tą drugą stronę, żeby mogła sobie rozkazywać i wymądrzać się do ściany. xD Czasami warto trochę być egoistą dla własnego dobra.
06-06-2013, 15:21
Znajdź Posty Reply
~Karthas
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Uśmiecham się i olewam to. ;D Ktoś musi byś szalony/głupi aby nie musiał ktoś.
06-06-2013, 15:22
Reply
Zielicha Offline
Użytkownik

Pewni Klaudio to taki mój sposób na takich ludzi. ;-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2013, 23:02 {2} przez Olimpia.)
06-06-2013, 16:04
Znajdź Posty Reply
Zielicha Offline
Użytkownik

Co prawda to prawda Elusaith. ;-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2013, 23:02 {2} przez Olimpia.)
06-06-2013, 16:42
Znajdź Posty Reply
~Karthas
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Btw. Ale pamiętajmy, że należy wystrzegać się własnej Pychy.

"Uważajmy, bo gdy patrzymy na kogoś i myślimy jacy jesteśmy inteligentniejsi, on może patrzeć na nas i myśleć to samo"
06-06-2013, 16:44
Reply
~LordAnayami
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Ja bym zaś powiedział, że wymiana energetyczna między ludźmi zachodzi, gdy człowiek rozmawia z innym, emocjonalnie. np. stosując rożne groźby, próbując być tajemniczy, aby uwaga na nim była skupiona w celu pozyskania energii. Wiele osób tak robi, ponieważ nie jest rozwinięty wystarczająco aby pobierać energię potrzebną z kosmosu i z ziemi :D
06-06-2013, 16:49
Reply
~Omega
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Jedno słowo - Opanowanie.
Wystarczy powstrzymać na parę minut nerwy i być spokojnym. Nie dość, że zachowasz trzeźwość umysłu to jeszcze wkurzasz samym zachowaniem, szczególnie tych, którzy chcą dla ciebie źle lub chcą cię wykorzystać. :D
Ta radość w duchu widząc ich nieudolne próby sprowokowania są wystarczającą nagrodą.
Co do złości to może odczuwam ją czasami w wnętrzu, ale nikt tego nie widzi więc mam duże pole manewru.
Ktoś nie chce cię słuchać to nie rozmawiaj z nim. Proste jak but, a do tego skuteczne.
06-06-2013, 16:56
Reply
Zielicha Offline
Użytkownik

Omega również podoba mnie się Twoje podejście i są naprawdę różne sposoby rozumienia swojego asertywnego zachowania dlatego właśnie założyłam ten wątek by poznać sposoby innych i niekiedy każdemu mogą się przydać. Nie oceniam ludzi ani ich poglądów czy spojrzenia na świat i to mnie czyni wolną uważam że każdy jest inny i unikatowy a samo porównywanie prowadzi do negatywnego samopoczucia lub pychy, do niezgody i budowania murów między ludzkich a w życiu nie o to chodzi.
06-06-2013, 17:04
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB