Horoskop Zodiakalny
Autor Wiadomość
Ames Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 81
Dołączył: May 2013
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Horoskop Zodiakalny
Przeglądając ten dział, z przerażeniem odkryłam, że nie ma jednego z najważniejszych horoskopów - tego zodiakalnego. A przecież to właśnie on został w naszym kraju najbardziej spopularyzowany.

Baran
21.03.-20.04.
W astrologii Baran symbolizuje początek cyklu rozwoju mentalnego człowieka i tworzenia życia. Jego hasłem przewodnim jest zdanie „Ja jestem”, pod którym kryje się motywacja wszystkich jego poczynań – osoba spod znaku Barana z reguły robi wszystko, aby pokazać światu, że istnieje.

Nic więc dziwnego, że zodiakalne Barany predysponowane są do tego, aby walczyć. Same kształtują swój los, mają wybitnie choleryczne temperamenty, są gwałtowne, czasami swawolne, co wynika z ich ogromnej niecierpliwości, a także egocentryzmu i egoizmu. Lubią mieć zawsze rację, co podkreślają niemal na każdym kroku. Nie zastanawiają się nad formą, w jakiej wyrażają swoją osobę – najważniejsze dla nich jest to, aby się pokazać.

Z reguły są pełne entuzjazmu i niespożytej energii, optymistycznie nastawione do życia. Nawet jeżeli są wyczerpane, potrafią wykrzesać z siebie resztki siły i znaleźć motywację do działania. Starają się stale iść naprzód, powierzone zadania wykonują szybko i z zapałem… czasami niestety za szybko. Potrafią osiągnąć zamierzony sukces, przede wszystkim dzięki szybkości reakcji, bojowemu nastawieniu do życia, a także umiejętności improwizacji. Do ich wad należy upartość i łatwość popadania w złość, jednak ich gniew szybko mija, a gdy spór dobiega końca, w mig zapominają, o co tak naprawdę chodziło.

Osoby urodzone pod znakiem Barana są uczuciowe i uczynne, z reguły też przywiązują się bardzo do bliskich sobie osób. W relacji z niektórymi ludźmi bywają zbyt surowe i szorstkie, ukrywając pod taką maską wrodzoną sobie uczynność i uprzejmość. We wszystkie sprawy angażują się całym sercem – nic ich tak nie razi, jak połowiczność. Do ich niewątpliwych zalet należą obowiązkowość i punktualność, a także umiejętność przeprowadzenia autorefleksji, która w przypadku Baranów jest w pewnym momencie życia wręcz nieunikniona.

Zodiakalna Pani Baran należy do kobiet szlachetnych, zaradnych, niezwykle pracowitych i towarzyskich. Ma świetne predyspozycje do tego, aby zostać dobrą towarzyszką życia silnego, zdecydowanego mężczyzny, który będzie trwał przy niej wiernie, zaspokoi jej fantazje i potrzeby oraz utrzyma ją w ryzach. Będzie musiał także uzbroić się w cierpliwość – Pani Baran jest kobietą skłonną do przesady, nadmiernie przeżywającą niektóre wydarzenia, nad wyraz entuzjastyczną czy rozpaczającą z powodu porażki. Mężczyźni słabi i delikatni powinni dać sobie spokój, gdyż związek z Panią Baran przyniesie w tej sytuacji każdej ze stron jedynie rozczarowanie.

Zodiakalny Pan Baran to pewny siebie mężczyzna, który potrafi podobać się płci przeciwnej, umie ją do siebie przyciągać, rozumie kobiety po przejściach i często stanowi dla nich lekarstwo na smutki życia. Jest duszą towarzystwa, kocha ryzyko i pikantne sytuacje, od kobiety wymaga wierności i uległości, lubi rządzić w związku. Na ogół jest życzliwy, uprzejmy, towarzyski i rozmowny, co sprawia, że otoczenie darzy go sympatią i szacunkiem. Czasami jest trochę snobistyczny, lubi efekciarstwo, a dzięki temu chce podnieść swoją wartość w oczach innych. Nie warto się z nim kłócić – ostateczne zdanie i tak musi mieć właśnie on.


Byk
21.04.-21.05.
Osoby spod znaku Byka zalicza się w astrologii do znaków stałych, są więc wytrwałe, stanowcze, obdarzone silną wolą oraz energią. Charakteryzują się upartością i zaciętością, są nieugięte w swoich sądach i postanowieniach, z reguły systematyczne i wytrwałe. Często bywają flegmatyczne i powolne, a dzięki temu także cierpliwe i wytrwałe – ciężko więc wyprowadzić je z równowagi i zdenerwować. Są pokojowo nastawione do otoczenia, nie lubią żadnych przejawów agresji czy rywalizacji, uważają, że warto z życia czerpać to, co najprzyjemniejsze. Lubią posiadać pieniądze i mają talent do tego, aby je pomnażać.

Byki raczej nie mają zdolności empatycznych, dlatego na przyjaciół czy bliskich znajomych wybierają te osoby, które mają powodzenie w życiu, unikają natomiast nieszczęśliwców pokrzywdzonych przez los. Są egocentrykami, czasami o zbyt wygórowanym mniemaniu o sobie, co sprawia, że czasami są bezwzględne i tyranizują innych.

Planetą-patronką Byków jest Wenus – kobiety spod tego znaku charakteryzują się więc ogromnym urokiem osobistym, urodą, są utalentowane artystycznie, szczególnie w muzyce i śpiewie, uwielbiają poświęcać się rodzinie, cenią harmonię życia… rzadko natomiast zdarzają się wśród nich rewolucjonistki czy emancypantki. Utalentowani są również panowie-Byki; wielu wśród nich aktorów, zwłaszcza muzycznych, wystarczy wymienić np. Binga Crosby’ego czy Freda Asaira.

Silne jest u Byków poczucie więzi rodzinnych. Rzadko oddają się więc przelotnym romansom, poświęcając się całkowicie rodzinie i… rozkoszom kulinarnym. Ta ostatnia pasja często kończy się nadmierną tuszą, do której osoby spod znaku Byka mają, niestety, tendencję, już od najmłodszych lat. Jak najwcześniej powinny więc zacząć wyrabiać dobre żywieniowe nawyki, walczyć z wrodzonym lenistwem i nauczyć się motywacji do działania.

Mimo że uchodzą za spokojne, w gniewie potrafią być naprawdę straszne – gdy wpadają w złość, są wprost nieobliczalne.

Według astrologów zodiakalne Byki idealnie nadają się do pracy w budownictwie lub jakiejkolwiek produkcji. Mogą się także wykazać na scenie i estradzie, dzięki wrodzonemu talentowi artystycznemu, a także w urzędach, dzięki sumienności i skrupulatności.

Zodiakalny Pan Byk ceni sobie bardzo spokój oraz harmonię w domu. Ogromną radość sprawia mu, gdy może troszczyć się o najbliższych, cieszy się, gdy i oni – a zwłaszcza żona – okazują mu czułość, zainteresowanie i pamiętają o jego upodobaniach, zwłaszcza kulinarnych. Pan Byk lubi dobrze zjeść, najlepiej w domu, nie wydając na świetną kuchnię dużych pieniędzy. Jest bowiem oszczędny i nie lubi rozstawać się z ciężko zarobionymi pieniędzmi. Dlatego szuka kobiety, która będzie hołdowała podobnym jak on wartościom.

Zodiakalna Pani Byk jest kobietą poukładaną i porządną, dobrą gospodynią domową, przywiązaną do domu, ceniącą sobie harmonię, dobrą partię i stabilność. Sumiennie wykonuje swoje obowiązki, ma spore szanse na osiągnięcie w życiu sukcesu. Partner musi nauczyć się, że ukochana jest uparta i twardo stoi przy swoim zdaniu, bywa kapryśna i wymagająca i lubi zawsze trzymać rękę na pulsie.


Bliźnięta
22.05.-21.06.
We współczesnej astrologii uznaje się, że Bliźnięta to znak zodiaku typowy dla artystów i wynalazców. Osoby spod tego znaku zodiaku charakteryzują się m.in. lotnym umysłem, dużą wrażliwością, różnorodnymi zainteresowaniami, lubią towarzystwo innych ludzi, potrafią się pięknie wypowiadać, mają dar do opowiadania dowcipów, obdarzone są także ciętą ripostą. Bardzo zależy im na poklasku innych, stąd uwielbiają swoimi umiejętnościami wykazywać się w większym gronie.

Osoby spod znaku Bliźniąt rzadko mają stałe poglądy, ich zainteresowania są raczej powierzchowne, co wynika przede wszystkim z faktu, że szybko się nudzą i szybko zaczynają interesować innymi sprawami. Dotyczy to nie tylko ich życia zawodowego czy artystycznego, bardzo często są niestałe także w związkach partnerskich, szybko odczuwając zmęczenie i narzekając na monotonię, nawet jeżeli z drugą osobą żyją zgodnie.

Zdarza się im myśleć pochopnie, co przyczynia się do dość częstych pomyłek i błędnego wyciągania wniosków. Nie stanowi to dla nich jednak zbytniej przyczyny do zmartwień – Bliźnięta potrafią bez problemu zmieniać zdanie w danej kwestii w zależności od potrzeb. Na szczęście są świadome swojej skłonności do popełniania błędów, dlatego z reguły poświęcają się profesjom humanistycznym, gdzie odpowiedzialność jest mniejsza, rezygnując z pracy lekarza czy sapera.

Osoba spod znaku Bliźniąt nie jest wytrwałym pracownikiem, szybko się nuży i nie potrafi się należycie skupić na swoim zadaniu. Świetnie spisze się jako interpretator koncepcji i pomysłów innych, dlatego idealnie sprawdzi się w zawodzie pośrednika handlowego albo dyplomaty. Każdy bowiem ulegnie urokowi wygadanego, energicznego i dowcipnego Bliźniaka. Nic dziwnego – temu znakowi zodiaku patronuje przecież Merkury, który w mitologii rzymskiej był boskim posłańcem. Co więcej, zawód pośrednika wiąże się ze stałą zmianą środowiska, co dla osoby spod znaku Bliźniąt ma o tyle znaczenie, iż męczy ją spokój i jednostajność, te same sytuacje, te same twarze… W świetnej kondycji psychicznej i fizycznej utrzymują ją ciągłe zmiany i rozmaite sytuacje.

Rzadko wśród zodiakalnych Bliźniaków można spotkać fanatyków politycznych czy religijnych, co wynika z faktu, że osoby spod tego znaku na świat potrafią i lubią patrzeć z dystansu. Dążą do uogólnień, potrafią myśleć abstrakcyjnie i rzadko interesują je szczegóły jakiejś sprawy. Nieczęsto też wpadają w gniew, nie bywają agresywne, nie lubią plotek, a z natury są raczej dobroduszne. Zachowują też niezwykłą sprawność intelektualną do późnej starości. Młode osoby spod znaku Bliźniąt charakteryzują się niezwykłą gadatliwością, zamęczają dociekliwymi pytaniami i wyprowadzają z równowagi nawet najbardziej cierpliwych rozmówców (zwłaszcza nauczycieli), mają też setki dziwnych, czasami wręcz abstrakcyjnych pomysłów, ale zawsze zachowują się miło i są serdeczne i rozbrajające.

Zodiakalny pan Bliźniak jako partner od swojej partnerki będzie wymagał przede wszystkim ogromnej cierpliwości i zrozumienia. To trochę bałaganiarz, trochę romantyk, obdarzony sporą rozwagą, często przystojny. Dobrze byłoby, gdyby partnerka dorównywała mu poziomem intelektualnym, dzieliła jego pasje i nie pozwalała mu na nudę. Inaczej towarzyski pan Bliźniak może zacząć szukać rozrywki i zrozumienia poza własnym domem, a to może się skończyć bardzo różnie.

Zodiakalna pani Bliźniak sprawdza się dobrze jako pani domu, ale nigdy nie zostanie kurą domową. Uwielbia pracę zawodową, cieszy się, gdy partner docenia jej zainteresowania i chce je z nią dzielić. Jest bystra, wesoła, potrafi radzić sobie w życiu, ogromną radość sprawiają jej także długie dyskusje na ulubione tematy.


Rak
22.06.-22.07.
Zodiakalne Raki wyróżniają się spośród pozostałych znaków zodiaku ogromną wyobraźnią, silną emocjonalnością oraz profesjonalną ambicją, często nad wyraz wygórowaną, co z reguły ujawnia się wśród Pań. Są bardzo wrażliwe, łatwo ulegają wzruszeniom, jednak swoje uczucia z reguły ukrywają pod maską obojętności. Dzięki temu, że jako gwiezdnego opiekuna mają Księżyc, są bardzo intuicyjne, predysponowane do przeczuwania i przewidywania przeszłości, wielu wśród nich także jasnowidzów.

Ogromna wyobraźnia Raków często przyczynia się do tego, że są one skazane na izolację lub nawet samotność. Groźna jest dla nich szczególnie ta ostatnia, gdyż utrudnia im harmonijne życie z członkami rodziny, bez której Rak nie może dobrze funkcjonować. Związki z najbliższymi są dla niego bardzo ważne, to u nich szuka on ukojenia, to w domu rodzinnym odpoczywa, często samotnie, śledząc zawiłe drogi własnej wyobraźni czy odreagowując sytuacje stresowe, których życie dostarcza mu sporo.

Mimo że osoby spod znaku Raka chcą być w centrum uwagi, to w wystąpieniach publicznych zachowują się niejednokrotnie nieśmiało. Chcą dominować nad otoczeniem, bywają zaborcze, ale równocześnie spokojne. Najlepiej czują się we własnych czterech ścianach, w środowisku, które dobrze znają. Ciężko jest poznać ich prawdziwe wnętrze, gdyż Raki są w zasadzie introwertykami i otwierają się wśród znajomych jedynie pozornie. Mają naprawdę trudny charakter – mimo że są sympatyczne, bywają jednak często kapryśne i zmienne, nie lubią iść na żadne ustępstwa i wybrednie dobierają sobie towarzystwo. Ich atutami są świetna pamięć i zdolności lingwistyczne.

Idealnie sprawdzą się w pracy spokojnej, która nie będzie od nich wymagała odporności czy siły. Powinny wiec wybierać pracę w bibliotekach, związane z obrotem antykami czy muzealnictwem – takie zajęcia nie tylko dostarczą Rakom tak pożądanych wzruszeń, ale także mogą przynieść niezły dochód.

Zodiakalna Pani Rak to kobieta cierpliwa, wrażliwa i zdolna do naprawdę bezgranicznej miłości w stosunku do swoich dzieci. Do partnera ma z reguły pewien dystans, szuka w nim oparcia, namiętności, oczekuje od niego też zwykłej czułości i męskiej troskliwości. Ceni sobie mężczyzn, którzy są w stanie zdobyć się na pierwszy krok, odważnych, ale równocześnie zapewniających jej całkowitą intymność. Z reguły jest cicha i cierpliwa, często podejmuje próby zdominowania otoczenia, zwłaszcza w miejscu pracy, nie lubi też odbierania jej swobody.

Zodiakalny Pan Rak to mężczyzna jak mało który przywiązany do rodziny i do rodzinnego życia. Na pierwszy plan wysuwa swoją partnerkę, adoruje ją i darzy ogromną namiętnością oraz czułością, jeżeli tylko da mu ona zachętę i będzie również zabiegała o jego względy. Pan Rak jest bowiem świadomy swojej wartości i ma o sobie dość wysokie mniemanie. Nigdy nie otwiera się całkowicie, ceni własną prywatność i lubi mieć swoje sekrety – i na to powinna przygotować się jego partnerka.


Lew
23.07.-23.08.
Lew jest znakiem zodiaku podległym Słońcu. Jego przeznaczeniem jest samorealizacja przez tworzenie, cechuje go samodzielność działania, zapewniająca osobom spod tego znaku poczucie spełnienia oraz radość życia. Zodiakalne Lwy są wspaniałomyślne, odważne, władcze i silne, ale równocześnie do ich sztandarowych cech charakteru należą dobroć, łagodność i tolerancja. Mają ciepłe, dobre serca, chętnie pomagają innym w ciężkich sytuacjach, są uczciwe, czasami wręcz naiwne – i niestety zbyt późno dostrzegają, że ktoś próbował je oszukać. Mimo wszystko są jednak optymistycznie nastawione do otoczenia i do każdego podchodzą z charakterystyczną dla siebie ufnością.

Osoby spod znaku Lwa lubią być w centrum uwagi, są indywidualnościami, które rzadko ulegają wpływom otoczenia, są też ambitne, zwłaszcza w dziedzinach związanych z dowodzeniem, planowaniem, działaniem i organizowaniem. Świetnie sprawdzają się więc na stanowiskach związanych z autorytetem, tj. przywódcy, zwierzchnicy, kierownicy, ale także królowie czy sędziowie. Nie tolerują porażek, uparcie walczą aż do momentu osiągnięcia sukcesu, bywają gwałtowne i szybkie, z reguły szybko podejmują decyzje i nie zdarzają się im chwile zawahania czy niezdecydowania. Raczej nie popadają w gniew, jeżeli jednak już się to zdarzy, leje się krew i dochodzi do sytuacji, które mogą być nieobliczalne w skutkach. Lepiej więc zodiakalnego Lwa nie denerwować.

Przynależność do żywiołu ognia daje Lwom opisany już wcześniej charakter choleryczny. Dążą więc do bezwzględnej dominacji, są wyniosłe i dumne, ale równocześnie potrafią tworzyć, są witalne i posiadają zintegrowaną osobowość. Mają bardzo skomplikowaną naturę, gdyż z jednej strony to osoby szlachetne, dążące do władzy, z drugiej zaś cechuje je spontaniczność i serdeczność, zawsze idą za radą swojego serca i mają skłonność do gromadzenia kompleksów, które przynosi często ciężkie depresje. W chwilach rozczarowań potrafią być natomiast agresywne, aroganckie i zarozumiałe, dla własnego spokoju lepiej więc nie wchodzić im wtedy w drogę.

Przerost ambicji utrudnia Lwom bardzo często kontakty z otoczeniem. Koniecznie więc muszą się one nauczyć współpracy z otoczeniem, rozsądnego postępowania i unikania podejmowania decyzji w emocjach.

Zodiakalna Pani Lew lubi zaszczyty, toteż z reguły starannie wybiera swojego partnera. Jest doskonałą matką, dobrą i wierną partnerką, pociągającą swoją atrakcyjnością i namiętnością wielu mężczyzn. Zazwyczaj świadoma swojej atrakcyjności i pełna godności osobistej, wykorzystuje te cechy, flirtując z wieloma mężczyznami i podnosząc w ten sposób swoją samoocenę i zaspokajając próżność. Nie jest kobietą dla słabych mężczyzn – jej partner powinien mieć ugruntowaną pozycję zawodową i finansową, a także zapewnić jej stabilizację. Lubi mieć pewność, że jest jedyną kobietą w życiu ukochanego – wtedy jej pozytywne cechy charakteru ujawnią się w pełni.

Zodiakalny Pan Lew uwielbia dobrobyt, dostojeństwa i godność. Ceni sobie także związki rodzinne i przyjaciół. Jest przykładnym ojcem, nie znosi jednak jakiejkolwiek krytyki. Zanim się ustatkuje, zmienia partnerki jak rękawiczki, szukając ciągle potwierdzenia swojej męskości. Łatwo się zakochuje, łatwo odkochuje… Ustatkowany, bywa zazdrosny, od swojej partnerki oczekuje uległości oraz namiętności, panicznie boi się także impotencji. Jest opiekuńczy, ma arystokratyczną naturę i nigdy nie żebrze o czyjeś uczucie.


Panna
24.08.-23.09.
Osoba spod znaku Panny umie szybko, jasno i logicznie myśleć, ma dodatkowo umiejętność przekonywania ludzi o słuszności swojego zdania. Krytycznie ocenia zjawiska zachodzące wokół niej, a także zachowanie współdziałających z nią ludzi, co nie zawsze spotyka się z aprobatą, zwłaszcza jeżeli Panna zamiast konstruktywnej krytyki będzie wygłaszała apodyktyczne sądy, plotkowała i cwaniaczyła – a do tego też ma niestety skłonności.

Bardzo często zodiakalna Panna jest wzorem dla innych – i to już od najmłodszych lat, wykazując się wówczas jako pilny, sumienny i staranny uczeń, pupilek nauczycieli. Czasami spotyka się to z niechęcią rówieśników, jednak Panna niewiele sobie z tego robi – oddaje się czytaniu książek, interesuje się nauką, muzyką, malarstwem oraz rzeźbą i interesuje się życiem w domu – pomaga przy codziennych obowiązkach, wychodzi z inicjatywą itp., nie narzeka więc raczej na brak zajęć.

Nic tak nie razi zodiakalnej Panny, jak chaos, bałagan, nie przepada też za improwizacją i spontanicznymi działaniami. Jest systematyczna, staranna i uczciwa, bardzo rzeczowa i zawsze można na niej polegać. Należy też do osób mądrych i utalentowanych, ma spore szanse na zrobienie wielkiej kariery, zwłaszcza w nauce, jednak nie przykłada do tego wielkiej wagi – woli pełnić funkcje doradcze niż kierownicze. Także na drugim planie potrafi się wykazać i bywa doceniana.

Panna bez problemu dostosowuje się do otoczenia. Pieniądze nie mają dla niej wielkiej wartości, nie przepada za życiem ponad stan czy rozrzutnością, rzadko też nadużywa jedzenia czy picia. Idealnie nadaje się na męża czy żonę, jednak – wg statystyk – właśnie wśród tego znaku zodiaku jest najwięcej starych kawalerów, być może w związku z typowymi dla Panien kompleksami na tle seksualnym.

Z wad typowych dla tego znaku warto przypomnieć bierność, zbytnią oszczędność, małostkowość, egocentryzm, mściwość oraz hipochondrię.

Zodiakalna Pani Panna to świetna towarzyszka życia, wierna, gospodarna, odpowiedzialna i elegancka, bardzo często jednak w miłości nie znajduje spełnienia. Jest monogamistką, uwielbia bliskość partnera i jego ciągłą obecność w jej życiu, czasami może nieco zamęczać go swoją osobą. Lubi kulturę, muzykę i sztukę, przed podjęciem ważnej decyzji zawsze długo rozważa wszystkie za i przeciw, co może nieco odebrać jej radość z życia.

Zodiakalny Pan Panna z kolei to mężczyzna wierny, spokojny, troskliwy ojciec, który zawsze daje potomstwu to, co tylko dać może. Jest raczej skryty, ma praktyczny umysł, ale często przesadnie adoruje swoją ukochaną, przecenia jej zalety, co niejednokrotnie wynika z faktu, że nie ma skali porównawczej. Późno wchodzi w związki małżeńskie, często zostaje starym kawalerem. Ma swoje hobby, którego nie wyrzeknie się dla nikogo.


Waga
24.09.-23.10.
Osoba spod znaku Wagi jest poukładana, harmonijna, ma silnie rozwinięte poczucie sprawiedliwości, jest staranna, pracowita i zrównoważona psychicznie. Nie brakuje jej wdzięku i urody, bywa tkliwa, jest zdolna do wielkich uczuć. Już dzieci spod tego znaku zodiaku są urocze, towarzyskie i pełne optymizmu, pożądają wiedzy, a co najważniejsze – potrafią ją zdobywać.

Zodiakalna Waga dobrze sprawdzi się w służbach dyplomatycznych, a także w zawodach artystycznych, ale równocześnie warto pamiętać, że nie powinna bać się i innych profesji, zwłaszcza tych, gdzie może być naprawdę użyteczna. Będzie dobrym kierownikiem produkcji, organizatorem ruchów społecznych czy wyzwoleńczych… generalnie życie zawodowe to jeden z jej priorytetów.

Osoba spod tego znaku ceni sobie spokojne życie, lubi opływać w dostatki, unika natomiast za wszelką cenę kłopotów i przeciwności. Na pierwszym planie jest u niej miłość – dla niej gotowa jest zrezygnować z awansu zawodowego i wielu innych spraw, które w obliczu gorącego uczucia, jakim z reguły darzy swojego partnera, są nic nie warte, mało ważne. Wciela w życie swoje ideały etyczne, lubi głosić wzniosłe idee, związane zwłaszcza z niewyrządzaniem zła i powszechną życzliwością. Słynęli z tego np. Mohandas Karamchand Gandhi, Michał Czajkowski, Maria Dąbrowska, Stanisław Sosabowski czy August III Sas, którzy byli właśnie zodiakalnymi Wagami.

Duży wpływ na charakter Wagi ma dekada, w której osoba spod tego znaku się urodziła. Nad osobami z pierwszej dekady (23 września – 2 października) oprócz Wenus czuwa także Księżyc, dając im smak artystyczny oraz miłość do podróży. Osoby z drugiej dekady (3-10 października) podlegają z kolei silnym wpływom Saturna, stąd mają skłonność do melancholii i przygnębienia, równocześnie połączoną z pociągiem do bujnego życia towarzyskiego. Są też wierne, mają wynalazczy umysł i talenty muzyczne, wielu wśród nich rewolucjonistów. Z trzecią dekadą (12-23 października) oprócz Wenus łączy się natomiast także Jowisz, dzięki któremu osoby urodzone w tym czasie posiadają silne poczucie sprawiedliwości, są sprytne, obdarzone zdolnościami intelektualnymi lub kupieckim, z natury ciekawe i żądne wiedzy, a także wewnętrznie niespokojne.

Waga jest więc znakiem zodiaku, który swoim dzieciom oferuje naprawdę ogromne bogactwo talentów oraz możliwości.

Zodiakalna Pani Waga uwielbia budzić zainteresowanie i podziw w oczach płci przeciwnej, stąd zawsze jest na bieżąco z nowinkami modowymi i kosmetycznymi, starannie przygotowuje się do każdego wyjścia i nigdy nie pozwoli sobie na to, aby wyjść w niemodnej kreacji nawet na zwykłe spotkanie ze znajomymi. Ma wielu wielbicieli, jest jednak wybredna i ciężko jej zdecydować się na wybór odpowiedniego partnera. Ceni sobie u mężczyzn przede wszystkim kulturę osobistą, intelekt, zaradność oraz… ich pozycję. Jeżeli partner będzie w stanie zapewnić jej spokojne, przyjemne i wygodne życie, Pani Waga odwdzięczy się mu troskliwością, czułością i będzie mu towarzyszyła we wszystkich przedsięwzięciach.

Zodiakalny Pan Waga z kolei lubi życie wygodne, spokojne i harmonijne, i do takiego stanu dąży także w swoim związku, robiąc wszystko, aby był on naprawdę szczęśliwy. Dba o wygląd zewnętrzny, jest zmysłowy i zmysłowości szuka także u kobiet, zwracając uwagę na ich wygląd zewnętrzny, chociaż niewątpliwie i charakter potencjalnej partnerki ma dla niego znaczenie. Umie czarować, jest mistrzem flirtu i – niestety – zanim się ustatkuje, często traktuje kobiety zwłaszcza jako obiekt pożądania.


Skorpion
24.10.-22.11.
Skorpion jest znakiem zodiaku związanym z planetą Pluton. Daje on swoim dzieciom takie cechy charakteru jak agresywność, energiczność, silna osobowość, a przede wszystkim WALECZNOŚĆ. Dzięki pełnemu werwy temperamentowi i życiowej sile zodiakalne Skorpiony wytrwale i odważnie dążą do celu, walczą ze spokojem z przeciwnościami losu i potrafią osiągnąć zwycięstwo we wszystkich swoich przedsięwzięciach.

Do cech charakteru Skorpiona, o których warto pamiętać, należą też skłonność do ironizowania, ostry język i wojowniczy charakter. Mimo że czasami pozwalają sobie na nieodpowiednie żarty i brakuje im wyczucia, to świetnie sprawdzą się jako przyjaciele, natomiast – głównie dzieki pamiętliwości i zachowywaniu uraz – są straszni jako wrogowie – mściwi, czasami nawet bezwzględni i okrutni. Nie warto ich także oszukiwać – wrodzona podejrzliwość sprawia, że Skorpiony szybko wyczuwają nawet próbę zdrady.

Przyjmuje się, że osoby spod znaku Skorpiona mają szczęście do pieniędzy i potrafią je zdobywać. Nie są dobrymi dyplomatami, gdyż jako wrażliwi i uczuciowi ludzie zbyt otwarcie wyrażają swoje zdanie i uczucia, co sprawia, że niejednokrotnie zdarza im się powiedzieć o jedno czy dwa słowa za dużo.

Zodiakalne Skorpiony są także żądne wiedzy i przejawiają predyspozycje do tego, aby uczyć się nowych rzeczy, jednakże do ich mocnych stron nie należy, niestety, pilność. Wiąże się to z charakterystyczną dla nich porywczością i emocjonalnością, a także energicznym temperamentem. Skorpiony mają także powodzenie u płci przeciwnej, roztaczając wokół siebie urok, któremu nie sposób się oprzeć.

Zodiakalna Pani Skorpion należy do kobiet bardzo niestałych. Bywa bezlitosna, mściwa, wybuchowa i szorstka, ale też często sprawia wrażenie chłodnej i nieśmiałej. Gdy poczuje się pewniej w danym związku, ukazuje swoją prawdziwą, namiętną naturę. Kocha gorąco, bywa jednak bardzo zazdrosna, potrafi też tak zatracić się w uczuciu, że traci na jakiś czas kontakt z rzeczywistością. Lubi mieć wielu adoratorów, mężczyzn odważnych, inteligentnych, z temperamentem i… bogatych. Zna swoją wartość, jest osobą atrakcyjną, nie ma problemu z uzewnętrznianiem swoich uczuć i emocji…

Zodiakalny Pan Skorpion to mężczyzna nieco samolubny i zarozumiały, zazdrosny, a równocześnie namiętny. Lubi kobiety powabne, inteligentne i pełne temperamentu, ale takie, nad którymi będzie miał równocześnie przewagę w każdej dziedzinie. Jest zdolny do wielkiej miłości, ale często ukrywa prawdziwe uczucia pod pozorowaną złością czy pychą. W związkach jest więc partnerem trudnym, natomiast w codziennych kontaktach z innymi ludźmi jawi się jako osoba nad wyraz uczynna, miła i serdeczna – zawsze można na niego liczyć.


Strzelec
23.11.-21.12.
Osoba spod znaku Strzelca należy do osób szczerych, otwartych, impulsywnych, niecierpliwych, ale równocześnie wspaniałomyślnych i hojnych, uwielbiających świat i ludzi, przyrodę oraz ruch. Jest aktywna, jednak potrafi obserwować otaczającą ją rzeczywistość i wyciągać odpowiednie wnioski z rozgrywających się dookoła niej zdarzeń. Lubi ciągle poznawać nowe osoby, ceni sobie kontakty ze znajomymi i z reguły jest na bieżąco z ich sprawami, ma więc ogromne predyspozycje do tego, żeby zostać nauczycielem. W tym zawodzie z reguły postępuje z uczniami podobnie jak Sokrates – uczy wyciągać wnioski, patrzeć na świat krytycznie i myśleć.

Warto pamiętać, że zodiakalny Strzelec to trudny partner do polemicznych dyskusji – twardo trwa przy swoim zdaniu, walczy ze złośliwymi i nieprawdziwymi sugestiami, z reguły ma mocne kontrargumenty i dobiera je tak, że celnie trafiają do rozmówcy. Obok zawodu nauczyciela Strzelec sprawdzi się też jako prawnik, dziennikarz, filozof, historyk oraz literaturoznawca. Jako intuicyjny i przewidujący, może zostać niesamowitym profesorem, pracownikiem naukowym itp. Nie jest podatny na opinie innych i z reguły twardo trwa przy swoim zdaniu, jeżeli zaś zdecyduje się na ustępstwo – okazuje się, że dał się zwieść. Dobrze wie, czego chce, twardo trwa przy swoim zdaniu, nie boi się podjąć ryzyka, chociaż czasami bywa zbyt gwałtowny, przede wszystkim w sytuacjach, gdy uczucia zapanują nad rozumem.

Generalnie wyróżnia się dwa typy Strzelców: typ niższy, którego symbolem jest zwierzęca część centaura, kochający sport i gry hazardowe, czasami nieco fałszywy, impulsywny i niemoralny; oraz typ wyższy, symbolizowany przez ludzką część centaura, szlachetny, obdarzony otwartym umysłem, moralny, sprawiedliwy i wspaniałomyślny.

Do wad wszystkich osób spod znaku Strzelca należy niepowściągliwość języka i problemy z dotrzymaniem sekretów, co jednak nie wynika ze złej woli, ale z wrodzonej gadatliwości. Zawsze też chcą zrobić więcej, niż są w stanie, często więc poświęcają się kilku profesjom jednocześnie.
Zalet jednak mają o wiele więcej – są uczciwi, potrafią poświęcać się innym, są sprawiedliwi i pracowici, pełni życia i otwarci. Bronią swojego zdania, nie obawiają się sprzeciwiać utartym opiniom, zwłaszcza gdy dojdą do wniosku, że nijak mają się one do rzeczywistości. Uwielbiają zwierzęta, zwłaszcza psy oraz konie, i od najmłodszych lat należą do osób bardzo ruchliwych, ciekawskich i zdolnych. Potrzebują swobody, aby móc się wyszumieć.

Zodiakalna Pani Strzelec to kobieta wesoła, towarzyska, żyjąca pełnią życia i otwarta. Nie cierpi kłamstw, ceni sobie natomiast bardzo prawdę. Sama zresztą raczej nie owija w bawełnę swoich myśli i prosto w oczy mówi innym swoje nawet najbardziej trudne do przełknięcia opinie. Życie wiedzie ruchliwe i bogate, przyjmuje z radością wszelkie jego uśmiechy, a ciężko znosi przykrości i niepowodzenia. Lubi flirty, jest niestała, długo szuka stałego partnera, ale gdy wreszcie go znajdzie, będzie dla niego naprawdę dobrą towarzyszką życia.

Zodiakalny Pan Strzelec z kolei bardzo ceni sobie godność osobistą oraz wolność, dlatego zawsze broni swych poglądów z charakterystyczną dla swojego znaku zodiaku nieustępliwością. Jest wybitnie inteligentny i pomysłowy, impulsywny w postępowaniu, natomiast w miłości egocentryczny. Mimo że raczej jest lubiany, potrafi być także przykry dla otoczenia. Bywa też trudy w związkach, poświęcając wiele czasu na sprawy społeczne i spotkania ze znajomymi, przez co jego partnerka może czuć się zepchnięta na dalszy plan.


Koziorożec
Osoby spod znaku Koziorożca mają ogromne predyspozycje do tego, aby zostać duchownymi, ambasadorami, uczonymi, artystami bądź mężami stanu. Z reguły to realiści, w czym tkwi ich siła, są wytrwałe, niestrudzone, gdy dążą do wyznaczonego sobie celu, poświęcając na jego realizację sporo energii. Często zaniedbują przez to życie prywatne. Na ich niekorzyść wpływa również to, że mimo iż są osobami naprawdę wrażliwymi, mają spore problemy z wyrażaniem swoich emocji, stąd bardzo często otoczenie postrzega je jako osoby chłodne. Miewają problemy z połączeniem i pogodzeniem życia zawodowego z prywatnym, często więc zakładane przez nich rodziny mogą się rozpaść, co dodatkowo potęguję wrodzoną melancholię, jaka cechuje niemal każdego Koziorożca.

Do cech charakterystycznych tego znaku należą także skrytość, czasami nawet podstępność, bardzo poważne podchodzenie do wszelkich rozważanych spraw, szacunek dla przeszłości, ambitność i zdolność do adaptacji w niemal każdym otoczeniu.

Z reguły Koziorożce nie wspinają się szybko po schodach kariery, dochodzą do sukcesu poprzez ciężką pracę i dzielną wędrówkę utartymi szlakami, rezygnują natomiast ze skrótów czy podstępu. Nie zbaczają z raz wyznaczonej drogi, gdyż cenią sobie czas i energię włożone w daną sprawę. Są sumienne i dokładne, wykonują odpowiedzialnie wszystkie powierzone im obowiązki, nie zawsze najszybciej, zawsze jednak bardzo rzetelnie i lojalnie.

Lubią być duszą towarzystwa i tylko w takiej roli dobrze czują się w większym gronie. Nie mają wielu przyjaciół, jednak te osoby, z którymi się spotykają, są sprawdzone, dobrze znają słabostki oraz zalety osoby spod znaku Koziorożca i zawsze mogą liczyć na jej wsparcie. Warto jednak pamiętać, że Koziorożce łatwo zrażają się do ludzi, czasami z błahych powodów, i wtedy naprawdę niełatwo odzyskać ich sympatię. Pamiętają jednak o swoich dobroczyńcach i potrafią okazywać im swoją wdzięczność. Z wiekiem stają się coraz bardziej sympatyczne, serdeczne i wyrozumiałe, udaje im się wygrać z charakterystyczną dla siebie oschłością.

Problemem zodiakalnych Koziorożców są zaburzenia gastryczne, związane najprawdopodobniej z ich wybujałymi ambicjami. Mają też skłonność do popadania w apatię, zniechęcenie i smutek, stąd bardzo ważne jest, aby w chwilach słabości była przy nich osoba, na którą zawsze będą mogły liczyć, pogodna, potrafiąca rozproszyć ich ponury nastrój.

Zodiakalna Pani Koziorożec to typowa tradycjonalistka, poukładana, systematyczna i gościnna, odważna w miłości i bardzo odpowiedzialna. Pociągają ją mężczyźni rozsądni, opanowani, poważni, stateczni, gospodarni i pracowici. Niestety, często zbyt pochopnie decyduje się na związek małżeński – przywiązanie do jednego partnera może pomylić z wielką miłością. Do jej cech charakterystycznych należą zaborczość oraz zazdrość, nie znosi ich jednak u innych osób.

Zodiakalny Pan Koziorożec potrafi docenić życie domowe i ma predyspozycje do tego, aby być dobrą głową rodziny. Jest praktyczny, z reguły unika flirtu z kilkoma kobietami na raz, poświęcając się jednej partnerce. Niestety, jest dość chłodny i chowa swoje uczucia, dlatego partnerka musi uzbroić się w cierpliwość i pomóc mu się otworzyć.


Wodnik
21.01.-19.02.
Wodnik jest znakiem zodiaku podległym planecie Uran. Daje on swoim dzieciom takie cechy charakteru jak dociekliwość, próba zrozumienia istoty wszystkiego, co istnieje, a także umiejętność dzielenia się z otoczeniem przeżywanymi doświadczeniami i doznawanym pięknem. Zodiakalne Wodniki szukają we wszystkim twórczej przyczyny, są niezwykle empatyczne, zdolne do braterskiej miłości, cechują je też niezwykły spokój, opanowanie, cierpliwość w pracy i dążeniu do postawionych sobie celów.

Są niezwykle inteligentne, uwielbiają zdobywać nową wiedzę, cenią sobie reformy mające na celu poprawę sytuacji ludzkości i – co chyba najważniejsze – przedkładają sprawy ducha nad sprawy materialne. Wielu wśród Wodników myślicieli i badaczy, umysłów niezwykle aktywnych, posiadających umiejętność obserwowania otoczenia i wyciągania wniosków, a także obdarzonych dobrą pamięcią. Wielu też wśród nich artystów o niezależnej myśli, niechętnie jednak uzewnętrzniających swoje uczucia i przeżywających najgwałtowniejsze burze w głębi swojego serca. Nic więc dziwnego, że osoby spod tego znaku zodiaku często zwracają się w stronę mistyki i okultyzmu – są bowiem w tych kierunkach niezwykle uzdolnione.

Zodiakalne Wodniki należą do osób bardzo uczciwych i z reguły dobrych, są oszczędne, pilne, życzliwe i uczynne, lubią też żyć aktywnie i uprawiać sporty – z reguły w określonym celu i z głową. To również dobrzy mówcy, znający świetnie ludzką psychikę, świetnie sprawdzą się więc jako przywódcy, ale też psychologowie. Posiadają także predyspozycje do pracy społecznej czy reformatorskiej, spełnią się w zawodach technicznych, artystycznych, naukowych i literackich. Fascynują je nadnaturalne potęgi, uwielbiają świat przyrody – rośliny, zwierzęta, ale także zjawiska nadzmysłowe, m.in. astrologię. Kochają muzykę, szukają odbicia natury w sztuce… We wszystkim dostrzegają wzrost i ewolucję.

Wodniki, jako dobrzy psychologowie, potrafią dostrzegać wady innych i czasami z nich drwią, ale raczej nie robią tego złośliwie. Mimo to często ich żarty odbierane są negatywnie i dochodzi do niemiłych nieporozumień na tym polu. Bywają też kapryśne, skomplikowane psychicznie, a w związku z tym trudne w relacjach z najbliższymi. Potrafią wiele poświęcić dla przyjaciół, nie zawsze jednak doceniają prawdziwą miłość i mają spore, czasami zbyt wygórowane wymagania w stosunku do partnera. Sprawia to, że Wodniki często nie wykorzystują w pełni pokładów dobroci, jakie w nich drzemią, buntując się przeciwko wyolbrzymionym przez siebie krzywdom i niesprawiedliwościom, jakie spotykają je ze strony losu i najbliższych.

Zodiakalna Pani Wodnik jest energiczną, inteligentną kobietą, uwielbiającą nowinki z różnych dziedzin, niejednokrotnie intelektualistką. Bywa kapryśna i zmienna, nie toleruje słabości, rozważnie walczy z niepowodzeniami, jakie spotykają ją w życiu. Jej partner musi posiadać otwarty, błyskotliwy umysł, dobrze, aby był też towarzyski i wyróżniał się czymś na tle innych ludzi. Nie należy do kobiet bardzo namiętnych, dopiero z wiekiem dojrzewa do odpowiedzialnych decyzji i wyboru partnera. W kontaktach z mężczyznami szuka przede wszystkim emocji, niezwykłości oraz ciekawych przeżyć. Ceni sobie życie rodzinne, ale równocześnie musi otaczać się ludźmi, dla których będzie mogła coś zrobić, chociażby uroczysty obiad. Lubi być uwielbiana i kokietowana.

Zodiakalny Pan Wodnik to dobry materiał na ojca i męża – głównie dzięki łagodnemu usposobieniu i pogodzie ducha, która nigdy go nie opuszcza. Bywa rozrzutny, ale z reguły pieniądze wydaje z głową. U kobiet zwraca uwagę na urodę, intelekt oraz rozsądek, natmiast idealna partnerka wcale nie musi być wulkanem namiętności. Z reguły jest stały w uczuciach i wierny, jednak problem sprawia mu wyrażanie swoich uczuć oraz emocji. Nie jest namiętny, co czasami bywa przyczyną konfliktów z partnerką, nie obsypuje też ukochanej komplementami, ale umie zapewnić jej spokój i poczucie bezpieczeństwa, a także wygodne i stabilne życie.


Ryby
20.02.-20.03.
W astrologii uznaje się, że znak Ryb związany jest z obfitującymi w wahania i rozczarowania próbami wcielania w życie ideałów. Osoby spod tego znaku bywają chwiejne, słabe, co wiąże się w dużym stopniu z tym, co dzieje się w przyrodzie podczas jego panowania – przełom lutego i początki marca to pogranicze zimy i wiosny, czas, kiedy nagromadzone siły witalne szykują ujścia, a ukryte gdzieś w głębi ziemi, pod śniegiem i lodem życie pomalutku zaczyna pulsować.

Zodiakalne Ryby to osoby miłe, skromne, uprzejme i czułe, ze skłonnością do melancholii i popadania w smutny nastrój. Należą do idealistów, gotowych do wielkich wyrzeczeń, marzycielskich, łagodnych i wyrozumiałych. Zawsze są gościnne, potrafią współczuć, czasami jednak są aż nadto sentymentalne, co może być męczące dla otoczenia. Ich siłą są ideały i marzenia, jeżeli zaś chodzi o działanie, nie mają wygórowanych ambicji i nie zależy im szczególnie na zdobyciu stanowiska czy władzy. Niestety, ciężko im odnieść sukces finansowy, co wiąże się m.in. z obawami przed współzawodnictwem. Często wybierają życie w samotności i ciszy – jeżeli nie jest im ono dane na co dzień, przynajmniej na czas urlopu uciekają z dala od ludzkich zbiorowisk.

Mają spore problemy z tym, aby podjąć jakąś decyzję i obrać określony kierunek w danej sprawie. Często idą krętymi drogami, jednak udaje im się ostatecznie dojść do właściwych wniosków. Mimo że z reguł są łagodne i zgodne, także i je można wyprowadzić z równowagi. Obdarzone głęboką intuicją, lubią robić zwłaszcza rzeczy, do których są głęboko przekonane. Czasami zdarzają się im wpadki, z których innym osobom ciężko wyjść z twarzą, jednak Rybom zawsze w jakiś sposób się to udaje.

Niestety, zodiakalne Ryby są podatne na nałogi. Dobrze czują się w gronie najbliższych przyjaciół, natomiast peszą je większe skupiska ludzi, dlatego na imprezach, żeby dodać sobie odwagi, często sięgają po kieliszek, co – chociaż z pozoru niewinne – może się dla nich skończyć nie najlepiej.

Mimo że osoby spod znaku Ryb mogą się wydawać bezbarwne, nieśmiałe i bojażliwe, wiele osób spod tego znaku, zwłaszcza takich, które urodziły się, gdy Słońce było w pobliżu Wodnika lub Barana, obdarzonych zostało talentami i osiągnęło międzynarodowy sukces. Wystarczy wspomnieć Mikołaja Kopernika, Fryderyka Chopina, Jerzego Waszyngtona, Stefana Banacha czy Davida Livingstone’a, których osiągnięć chyba nikomu nie trzeba przypominać. Dziedzinami, w których Ryby spełnią się najlepiej, są matematyka, muzyka oraz języki obce. Preferują przede wszystkim wolne zawody – nic ich tak nie męczy, jak praca za biurkiem i konieczność podporządkowywania się regułom.

Zodiakalny Pan Ryba jest pobłażliwy dla swoich dzieci, lubi z nimi spędzać czas i ma z nimi naprawdę dobry kontakt. Uwielbia dobre jedzenie, ma wyrafinowany smak i w jego przypadku idealnie sprawdza się przysłowie „przez żołądek do serca”. Mimo że z pozoru wydaje się być mężczyzną nieporadnym, w sytuacjach krytycznych świetnie daje sobie radę i wykazuje się niezwykłą pomysłowością. Jest bardzo inteligentny.

Zodiakalna Pani Ryba to osoba ogólnie uznawana za cichą i spokojną. W domowy zaciszu jednak pokazuje swoją prawdziwą twarz – jest gadatliwa, a przy tym czuła i wrażliwa, otwarta na najbliższych. Zawsze wierna i oddana mężowi, pielęgnuje łączące ją z nim uczucie, uważając, że miłość jest najważniejsza. Nie zapomina przy tym o realiach życia, interesując się sytuacją materialną i dążąc do zapewnienia przyszłości swoim pociechom.

__
Źródło: http://horoskop.sennik.biz/
08-06-2013, 19:47
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB