Podstawy Manipulowania za pomocą magii, część druga
Autor Wiadomość
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 743
Reputacja: 64
Podziękowania: 8
Podziękowano 39 razy w 64 postach
Podziękowano 39 razy w 64 postach
Podstawy Manipulowania za pomocą magii, część druga
Amorte,

Ciąg dalszy tematu
http://witchcraft.com.pl/showthread.php?tid=2843

W tej części poradnika o manipulacjach postaram się opisać w miarę spójnie drogi, jakie powinniśmy rozważyć podczas manipulowania innych osób oraz pokrótce o przeprowadzaniu czegoś w rodzaju psychoanalizy umysłu celu.

Ponownie, prosiłbym osoby ze świeżą praktyką w temacie o wskazówki oraz o cierpliwość, bo prawdopodobnie ta część artykułu również będzie kilkukrotnie aktualizowana (jak o czymś zapomnę to później dopiszę).

IV.Analiza Umysłu Celu

Analizę Umysłu Celu oraz jego zachowań wykonuje się, aby zdobyć informacje ułatwiające w ułożeniu poprawnych formuł manipulacyjnych oraz znalezieniu najlepszej, najłatwiejszej drogi dostępu.

Pominę tutaj całkowicie tematy psychoanalizy wykonywanej przez psychologów i psychiatrów, gdyż materiały są dostępne w sieci.

Do zdobywania potrzebnych nam informacji drogą magiczną, wykorzystujemy wszystkie dostępne nam metody. Empatia, dywinacja, telepatia, skan sygnatury energetycznej, cokolwiek działa i cokolwiek jesteśmy w stanie zrealizować.

Dodatkowo warto sprawdzać zdobyte tą drogą informacje z obserwacjami codziennych zachowań celu.
Na przykład, jeżeli ktoś lubi palić papierosy, to można w trakcie wizualizacji "podawać" komuś papierosa, albo w samej formułce zawrzeć info o skojarzeniu palenia z czymś innym.

Warto obserwować zachowanie celu w kontaktach towarzyskich, np. wiemy, że osoba którą chcemy zmanipulować bardzo często radzi się swojej znajomej na jakiś temat a ten temat zahacza o coś, co chcielibyśmy wykorzystać do manipulacji, będziemy wizualizować podczas linkowania taką sytuację rozmowy aby uwiarygodnić nasz przekaz, lub jeżeli jesteśmy zaawansowani, spróbujemy nadać naszemu przekazowi sygnaturę energetyczną tamtej znajomej naszego celu.

Informacje tego typu są dostępne wszędzie.
Jak to ujął Nietzsche
O każdym wie się nieco za wiele! Zaś niejeden staje się dla nas wprost przezroczysty; wszakże mimo to przejść wskroś niego bynajmniej nie można.

Na przykład.
Wchodzę sobie do działu zdjęcia userów, patrzę na zdjęcia i widzę buzię Kasumi. Myślę sobie "ok spróbuję się z nią zaprzyjaźnić/sprawić żeby mnie polubiła".
Nie muszę daleko szukać informacji, gdyż w dziale "Poznajmy Się" mam temat, w którym napisała co nieco o sobie.
No więc, mamy znak zodiaku, informacje o ciężkim charakterze(przydatne), zainteresowania poza-magiczne(też przydatne), jej niechęć do "kosmicznej miłości" itd.

Na podstawie tej informacji mogę sobie obmyślić plan działania,
- zaczepiając na chacie, mogę sprowokować ja do rozmowy o kosmicznej miłości i wziąć jej stronę (też nie lubię, więc łatwo przyjdzie)
- w dalszej części rozmowy mogę wybadać jej nastawienie do ludzi, porozmawiać o jej zainteresowaniach (jak czegoś nie wiem to sprawdzę sobie w googlach, żebym mógł pokazać się jako np. fan Ghost In The Shell).
- w trakcie rozmowy jestem w stanie wybadać, co oznacza ten "ciężki charakter", a dzięki skanowi sygnatury energetycznej uzupełnię sobie moją wiedzę o jej charakterze.
- tak więc, po dokonaniu powyższej analizy mogę bezpośrednio przejść do działania (zrealizować cel manipulacji, czyli sprawić, że będzie się chciała ze mną zaprzyjaźnić).

Jak zabiorę się za ostatni cel? Uzbrojony w moją zdobytą wiedzę na temat Kasumi, mogę wykorzystać najstarszą na świecie broń słowną do manipulowania kobiet, czyli... komplementy.
Czasy są takie, że ludzie często zbyt cyniczni zapominają o zwykłej uprzejmości wobec siebie. Mogę też bez problemu zgadnąć, że młoda dziewczyna o "ciężkim charakterze" nie słyszy zbyt często wielu miłych słów.

Oczywiście nie napiszę jej na otwartym czacie "masz ładne włosy", bo brzmiało by to zbyt tandetnie i w otoczeniu czatowym zaraz by się posypały złośliwe komentarze, więc w efekcie zamiast sympatii Kasumi by przestała mnie lubić.
Nie napiszę jej też na prywatny czat "jesteś fascynującą osobą" na zakończenie rozmowy, bo od razu pomyślałaby, że próbuję ją podejść.
W obu przypadkach moja manipulacja zakończyła by się niepowodzeniem.

Zamiast tego, na prywatnym czacie skomponuję zdanie, które mnie uwiarygodni, prezentując siebie jako osobę niechętną mówieniu komplementów, w zawoalowany sposób zjednując jej sympatię.

Prawdopodobnie formułka manipulacyjna brzmiałaby tak:
"Szczerze, nie chcę żebyś sobie coś o mnie pomyślała(uwiarygadniam siebie)
ale jesteś chyba najciekawszą osobą ze wszystkich tutaj na forum(prawię komplement).
Dobrze, że się tu zarejestrowałaś(utwierdzam ją w przekonaniu o słuszności jej działań = podnoszę samoocenę)
i mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję sobie porozmawiać(niejako staram się ją zobowiązać do przyszłej rozmowy).

Jeżeli zrobiłem wszystko prawidłowo, Kasumi skojarzy mnie z ciekawą rozmową(neuroasocjacja) i z komplementem(podążanie za przyjemnością).

Jak to mówią, dobry dyplomata powinien umieć wysłać was do diabła w taki sposób, żebyście cieszyli się na myśl o podróży.

V. Drogi Podawania Sugestii oraz sugestie wiązane
Przejdźmy teraz to sposobów wzmacniania sugestii, jakie chcemy podać naszemu celowi.

Wiemy już, jak powinniśmy konstruować formułki manipulacyjne, znamy nawyki celu i potencjalne miejsca w jego/jej głowie, gdzie moglibyśmy taką manipulację podać.

Rozważmy teraz pewne techniczne kwestie podawania sugestii, jakie powinniśmy mieć na względzie podczas wizualizacji i transferu energii.

1. Cookies lub też inaczej Ciastko z Wróżbą
Wszyscy pewnie widzieli/słyszeli o słynnym ciastku z kartką w środku, na którym zapisana jest jakaś formułka (wróżba).

Nazwa wzięła się od prostego sposobu manipulacji, gdy koncentrujemy pozytywną energię na fizycznym obiekcie (np. cukierku) jednocześnie wizualizując przekaz. Następnie dajemy taki cukierek z energią jakiejś osobie (jeszcze lepiej, gdy ona pierwsza o ten cukierek poprosi) i ta osoba wcinając cukierek wcina również naszą energię z sugestią.

Podobną zasadę stosujemy wiążąc naszą docelową manipulację (kartka z wróżbą) z inną formułką/wizualizacją (ciastko i dążenie do przyjemności).

Dajmy na to, ktoś wymaga od nas jakiegoś określonego zachowania, np. żebyśmy nie trzymali łokci na stole podczas jedzenia. Aby wykorzystać to w manipulacji, tworzymy prostą sugestię typu za każdym razem gdy widzisz, że nie trzymam łokci na stole przy jedzeniu, chcesz mi dać cukierka.

Podstawową cechą tej drogi wiązania sugestii jest to, że czynność odnosi się do nas (my dajemy ciastko).

2.Przechwycenie Wzorca
Jak już wspomniałem wcześniej, osoby zaawansowane w magii energii są w stanie "podszyć" się energetycznie pod inną osobę.
Na przykład wspomnianą wyżej "telefoniczną znajomą".

W celach manipulacyjnych wykorzystujemy to albo właśnie projektując sygnaturę energetyczną tej osoby na swoją aurę i poprzez tą projekcję stawiając link manipulacyjny lub też wiążemy sugestię z czynnością wykonywaną przez tę osobę, w powyższym przypadku - rozmowę telefoniczną.
W drugiej odmianie jest to wiązanie manipulacji typu cookies tylko po prostu kto inny daje ciastko (nie my).

3.Metoda Szaleńca
Jest to troszeczkę trudne do opisania, dlatego prawdopodobnie poprawię ten akapit później.
Metoda Szaleńca polega na wykorzystaniu fobii/strachu/nałogów czy jakichkolwiek negatywnych skojarzeń, przeżyć - w skrócie wszelkich negatywnych neuroasocjacji - aby dokonać tzw. manipulacji odwróconej.
Na przykład, zakładając, że Olimpia mnie kocha bo manipulacja z pierwszej części tego artykułu wyszła mi fantastycznie, ale już mi się to znudziło, chciałbym pozbyć się z niej tego uczucia.
Jeżeli np. wiem, że Olimpia boi się pająków, mogę wykorzystać jej fobię do skojarzenia z moją osobą (pająk = Ten Gość) i wywołać w ten sposób negatywne emocje.
Możliwości są ogromne, gdyż jak wspomniałem w pierwszej części ludzie uciekają od trudnych i nieprzyjemnych rzeczy (lenistwo i dążenie do przyjemności) i jeżeli posiadamy rozbudowaną wiedzę na temat problemów danej osoby, to poprzez jej lęki w łatwy sposób możemy uzyskać nad nią władzę.

4.Atak Mentalny oraz Recursive Infinite Fear Technique(RIFT)
Z góry zaznaczę, że to przykład.

Typowy atak mentalny (będzie więcej o tym w części o obronie przed manipulacjami) jest stosowany przez wampiry emocjonalny do pobudzenia celu do wytwarzania dużych ilości energii.

Na przykład, wiedząc, że Olimpia dba o swoją sąsiadkę, mogę zastosować prosty atak mentalny na Olimpię, by wywołać w niej uczucie niepokoju. Wyczekuję na moment, gdzie Olimpia w dobrym nastroju rozmawia z ludźmi na czacie, następnie zaczepiam ją i pytam czy u niej i u jej sąsiadki wszystko w porządku. Olimpia zapewne odpowie, że tak, ale będzie też chciała wiedzieć, czemu pytam.
Wymyślam historyjkę o jakiejś strasznej wizji, której szczegółów nie zamierzam podać /wróżbie z tarota, cokolwiek/ następnie obiecuję(lub nie), że porozmawiamy o tym później i znikam z czatu.

Poprzez kontrast do poprzedniej rozmowy (wesołe rozmowy o pierdołach) wobec mojej wiadomości (jakieś straszne przepowiednie), po tym jak zniknąłem z czatu, Olimpia prawdopodobnie zacznie się zastanawiać o co chodzi. W zależności od tego, co sobie pomyśli, może albo odczuwać lekki niepokój co jakiś czas wracając myślą do moich słów, albo od razu wpaść w panikę, zacząć odprawiać rytuały ochronne, wróżyć z tarota, rozmawiać z innymi ludźmi itd.
W ten sposób wytwarza dużo energii mentalnej i gdybym był obleśnym, grubym wampirem emocjonalnym stojącym obok, mógłbym sobie wysysać tą energię niczym komar.

Silne emocje i jej myśli skierowane w moim kierunku (dlaczego tak powiedział?!?) tworzą całkiem ładny link emocjonalny.
Na potrzeby podawania manipulacji taki link nazywamy właśnie techniką RIFT, czyli Technika Nieskończenie Nawracającego Strachu.
Dzięki zastosowaniu manipulacji powodującej w umyśle jakiejś osoby strach i potrzebę skontaktowania się(niekoniecznie chodzi o rozmowę) z naszą osobą, ta osoba niejako za nas stawia silny link energetyczny, po którym my bez problemu jesteśmy w stanie podawać jej formułki manipulacyjne.

5.Sugestia Wiązana
Najprostsza odmiana sugestii wiązanej, to po prostu skojarzyć cel naszej manipulacji z czymś pozytywnym w umyśle tej osoby. Jest to trochę odmiana Cookies i trochę przeciwność Metody Szaleńca.
W zależności od potrzeb, możemy wytworzyć nową neuroasocjację związaną z jakimś obiektem fizycznym (np. pluszowy misiaczek jako wyzwalacz), ulubioną muzyką danej osoby, sympatycznym zdarzeniem, obietnicą spełnienia pragnień itd.

Jest trochę ciężko podać jakiś konkretny przykład, może odnosząc się do wcześniejszego przykładu Olimpii moglibyśmy skojarzyć zakochanie w "tym gościu" z czymś ciekawym.
W stylu "A jak będziesz ze mną chodzić, to ci kupię dużo lodów waniliowych" albo "A jak będziesz ze mną chodzić, to wszyscy cię będą lubili".

Uff...
Dobrze, na dzisiaj tyle, postaram się przejść do praktycznych metod aplikowania manipulacji w następnej części artykułu.

Czyli tutaj:
http://witchcraft.com.pl/showthread.php?tid=2857
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
14-06-2013, 23:13
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB