Podstawy Manipulowania za pomocą magii, część trzecia
Autor Wiadomość
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 743
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 64
Podziękowania: 8
Podziękowano 39 razy w 64 postach
Podziękowano 39 razy w 64 postach
Post: #1
Podstawy Manipulowania za pomocą magii, część trzecia
Amorte,

Część druga znajduje się tutaj:
http://witchcraft.com.pl/T-podstawy-manipulowania--2849


W części trzeciej naszego poradnika na temat podstaw manipulacji, przejdziemy do praktycznego wykorzystania dostępnych technik magicznych. O ile nie opiszę tutaj technik w sensie dosłownym, to chcę wyjaśnić o czym należy pamiętać podczas stosowania rozmaitych technik lub podczas tworzenia swoich.


Podsumujmy.
Do tej pory dowiedzieliśmy się jak formułować prawidłowo sugestie manipulacyjne. Wiemy też, że powinniśmy zwracać uwagę na pewne elementy zachowania, sposobu bycia itd. które po zanalizowaniu mogą nam ułatwić prawidłowe podanie sugestii do umysłu celu.

Poznaliśmy także kilka przykładów Sugestii Wiązanych, po zastosowaniu których będzie nam łatwiej obejść naturalnie występujący opór woli celu.
Tenże ostatni jest wypadkową trzech wspomnianych mechanizmów czyli jeżeli próbujemy kogoś zmanipulować, musimy przełamać/zmienić jego neuroasocjacje, zmotywować go, by pokonać jego lenistwo i przekonać, że efekt manipulacji będzie dla tej osoby przyjemniejszy niż stan obecny.


Przyjrzyjmy się zatem potencjalnemu wykorzystaniu sigili, wizualizacji i linkowania na potrzeby manipulacji.


Dodam od siebie pewną uwagę. Dobrze przemyślana, przygotowana i wykonana manipulacja uderza w cel niczym tsunami w wybrzeże Japonii, przełamując falochrony i wdzierając się głęboko w ląd. Po drodze zatapiając elektrownie nuklearne.
Aby dobrze wykonać manipulacje potrzeba doświadczenia, które zdobywa się głównie z praktyką.


VI.Metody Aplikowania Manipulacji

Zajmijmy się najpopularniejszymi metodami, które są dostępne prawie dla każdego.

1. Sigile
Sigilizację stosuje się w rozmaitych celach, jako proste lub bardziej skomplikowane myślokształty mogą być bazą dla talizmanów, zaklęć, czy też właśnie technik manipulacyjnych.

http://witchcraft.org.pl/T-wyczerpujacy-...2#pid66552
http://witchcraft.org.pl/T-sigile-podsta...zacji--728
http://witchcraft.org.pl/T-z-cluster-cie...wania--720

Nie będę tutaj rozwijać strony technicznej, wszystko powinno być wyjaśnione w powyższych tematach. Skupię się na tym, o czym trzeba pamiętać podczas manipulacji.

Po pierwsze, sigile nie są najlepszym(najskuteczniejszym) narzędziem w magii, z rozmaitych względów.

Po drugie, skuteczność działania sigili manipulacyjnych jest wprost proporcjonalna do mocy naszych przygotowań i odwrotnie proporcjonalna do tzw. Oporu Woli Celu.

Wreszcie po trzecie, w zależności od tego jak aplikujemy sigil, czy to poprzez wizualizację i uwalnianie, czy poprzez narysowanie na kartce i umieszczenie go w pobliżu osoby manipulowanej, oczekiwany efekt może mieć różne natężenia.

W przypadku problemu Kiru, umieszczanie sigili na widoku może być niebezpieczne, tak więc pozostaje jej do dyspozycji wizualizacja bądź umieszczanie karteczek w niewidocznych miejscach (na przykład, jeżeli za ścianą jej pokoju śpi osoba będąca celem manipulacji, to sigil kładziemy przy ścianie).

Chciałbym tez dodać, że jedną z metod sigili jest wielokrotne rysowanie tych samych sigili. To znaczy tworzymy sigil wieczorem, ładujemy go przed pójściem spać, następnego wieczora go rytualnie niszczymy i odtwarzamy ponownie.

I gwoli przypomnienia, sigile (także te manipulacyjne) można ładować energią negatywnych emocji.


2.Linkowanie i transfer energii
Tematyka była na forum poruszana wielokrotnie, np. tutaj:
http://witchcraft.org.pl/T-magia-energii--729
oraz w kilku innych tematach.

Ponieważ emocje to energia, informacja to energia, w rezultacie możemy dojść do wniosku że świadomość i podświadomość to w rzeczywistości pola energii zawierające pewne informacje.

Poprzez zwykłe linkowanie pomiędzy czakrami i prosty transfer energii o określonym "zabarwieniu", jesteśmy w stanie dokonać najprostszego chyba sposobu manipulacji - a więc nieco zwiększyć lub zmniejszyć sympatię osoby, do której energię przesyłamy.

Wiemy o tym, że umysł podąża za przyjemnością. Wiemy też, że nawet tutaj na forum są osoby promieniujące pozytywną (i negatywną) energią i chyba wszyscy preferujemy te o zabarwieniu pozytywnym. Teraz już wiemy dlaczego.

Poprzez taki postawiony link jesteśmy w stanie przesyłać więcej, niż tylko pozytywne fluidy. Ponieważ przesyłamy energię a informacja i emocje to także energia jesteśmy w tanie przesłać do umysłu celu krótką informację obciążoną zabarwieniem emocjonalnym. W ten sposób możemy albo wytworzyć neuroasocjacje lub je unieszkodliwiać.

Aby była skuteczna, metodę tę trzeba stosować w sposób ciągły, czyli regularnie (na przykład kilka razy dziennie) nawiązywać linki i przesyłać energię - dosłownie powtarzając w głowie treść przygotowanych sugestii i skupiając się na emocjach.

Energia płynie po linkach do umysłu celu.

Istnieje pewien sprytny sposób poprawienia skuteczności takich technik. Jest on dosyć oczywisty ale bardzo często ludzie zapominają o tym.

Otóż, przed podawaniem sugestii wampirzymy energię naszego celu i korzystamy z tej energii do wzmocnienia naszej podawanej sugestii. Trzeba pamiętać, że zabieranie komuś energii jest postrzegane przez podświadomość jako agresja (więc uruchamia się mechanizm podążania za przyjemnością). Jednakże gdy zaczynamy tę energię (tym razem z sugestią) oddawać do tej osoby ten mechanizm działa w drugą stronę, jak również z powodu różnicy poziomów energii przepływ jest łatwiejszy.


3.Wizualizacja
Królowa wszystkich manipulacji. Omówmy zatem jej zastosowanie na potrzeby tematu.

http://witchcraft.org.pl/T-wizualizacja-...hnika--716
http://witchcraft.org.pl/T-jak-osiagnac-...trans--718
http://witchcraft.org.pl/T-proste-zaklec...yjne--3816

Oczywiście, o ile cel naszych manipulacji nie ma hopla na punkcie pomarańczy, będziemy wizualizować coś innego.

Aby prawidłowo zrealizować manipulację, powinniśmy zwizualizować (po uprzednim zlinkowaniu celu, zgromadzeniu energii itd.) całą scenkę manipulacyjną np. rozmowę lub też przebieg przemyśleń celu.
Najlepiej, gdy wizualizacja jest wykonywana z punku widzenia celu(dosłownie - widziane z oczu celu), a więc sugestie przyjmują postać przemyśleń i wniosków, które umysł celu uznaje za własne.

Na przykład linkujemy się do osoby wiedząc, że boi się ona pająków i chcemy jej obrzydzić palenie papierosów. Wizualizujemy wiec scenkę, w której dana osoba sięga po papierosa i np. że na paczce papierosów siedzi pająk.

Nie jest to może najlepszy przykład i postaram się trochę rozwinąć ten motyw później.

Poprzez zakodowanie informacji papieros = pająk i poprzez regularne wzmacnianie tej informacji z użyciem powyższych technik jesteśmy w stanie wytworzyć w umyśle celu neuroasocjację (nawet podświadomą), która poprzez mechanizm podążania za przyjemnością skutecznie obrzydzi danej osobie palenie papierosów (co nie znaczy, że dana osoba rzuci palenie, ale będzie odczuwać dyskomfort).

Przykład techniki jest podany w linku wyżej.

Skuteczność wykorzystania wizualizacji do manipulacji zależy od dokładności wizualizacji oraz naszej pracy włożonej w przygotowanie prawidłowej, sensownej formułki/scenki manipulacyjnej.


VII.Wnioski i uwagi końcowe
Manipulacja za pomocą magii potrafi być niezwykle skutecznym narzędziem. Ponieważ omijamy przekaz werbalny (rozmowę) a informacja trafia prosto do umysłu celu, gdzie jest poddawana obróbce.

Prawidłowe podejście do tworzenia scenariusza manipulacyjnego powinno uwzględniać opisane w tej i poprzednich częściach informacje.

Powinniśmy też starać się tworzyć wzajemnie wspierające się sugestie o zabarwieniu pozytywnym i negatywnym, np. w przykładzie z rozkochiwaniem Olimpii, jeżeli gdzieś kręci się jakiś "inny gość", to oprócz ukierunkowywania jej uczuć na "tego gościa" staramy się też sprawić, żeby przestała lubić tamtego "innego gościa".

Dla skutecznego działania manipulacji powinno się regularnie powtarzać wysyłanie sugestii do umysłu celu. Docelowo, osoba manipulowana powinna myśleć, że sama z siebie podjęła jakąś decyzję, zmieniła zdanie czy nawyk i do tego powinna uważać, że jest to dla niej dobre (wcale nie musi być).

Ponieważ cała osobowość człowieka zawiera się w jego podświadomości, cały zestaw jego neuroasocjacji również, poprzez odpowiednie ukierunkowanie prawidłowo skonstruowanych manipulacji jesteśmy w stanie - w teorii - przebudować całe zachowanie danej osoby. W praktyce wymaga to ogromnej wiedzy o drugiej osoby albo dużo energii i wysiłku.
Tak, można np. zmieniać nawet preferencje seksualne (od/do homoseksualizmu), ulubiony kolor, schematy zachowań, nawyki itd.Chwilo zakończę tę część, uzupełnię ją troszkę później.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
15-06-2013, 18:01
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Podstawy Manipulowania za pomocą magii, część trzecia
Bedzie ciag dalszy? temat przypominam.
27-12-2014, 20:14
Reply
Avi Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 145
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 24
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Podstawy Manipulowania za pomocą magii, część trzecia
Czy mogę wykonywać manipulacje w nocy?gdy moja ofiara już śpi? Czy wtedy informacja ma szansę dotrzeć do mojego celu w czasie późniejszym? (dnia następnego, czy kiedy tam).
25-05-2015, 02:30
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 743
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 64
Podziękowania: 8
Podziękowano 39 razy w 64 postach
Post: #4
RE: Podstawy Manipulowania za pomocą magii, część trzecia
Amorte,

Nocą jest nawet łatwiej. Tylko warto na potrzeby snu taką manipulację podać w zachęcającej 'kolorowej' formie (np. zwizualizowac sobie, jak się daje komuś kolorową książeczkę z zapisaną formułką) bo we śnie organizm umysł potrafi reagować w sposób agresywny (walką lub ucieczką).
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
25-05-2015, 07:35
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB