Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwanaście klanów roślinnych: Twoja Intelektualna, Mentalna Natura wg. Kenneth Meadows
Autor Wiadomość
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 322
Dołączył: Sep 2012
Podziękowania: 11
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Post: #1
Dwanaście klanów roślinnych: Twoja Intelektualna, Mentalna Natura wg. Kenneth Meadows
1. Czas Przebudzenia 21 marca 19 kwietnia - Totem Rośliny: Mniszek lekarski
Totem dla tego czasu jest mniszek lekarski (Taraxacum officinale), wieloletnia roślina znajdowana prawie wszędzie na łąkach i nieużytkach i na skarpach poprzez Amerykę Północną i Europę. Na obszarach uprawianych on jest uważany, jako nieprzyjemność, chwast. Jego szerokie ostrza, liście wyrastają z mlecznego korzenia pierwotnej rozety dookoła długich, pustych łodyg i postrzępionych, nieregularnych, ząbkowanych kwiatów - jak krawędzie. Faktycznie to jest ta cecha, która dała roślinie jej angielską nazwę, dla słowa 'Mniszek lekarski' jest zniekształceniem z Francuskiego dla 'lwiego zęba' - dent - delion. Żółte główki kwiatu są złożone z jakichś 200 innych kwiatków, które zamykają się w nocy lub przy pochmurnej pogodzie.
Wszystkie części rośliny mogą zostać użyte medycznie - korzenie, liście i kwity.
Mniszek lekarski również jest nazwany dmuchawcem lub mleczem z powodu jego znanego grona nasion, które przejmują kwiat i mają, puszysty puch, jak kępka, które niosą nasiona jak spadochron na wietrze. Nasiona wyrastają prawie zawsze tam, gdzie wylądują, osiądą.
Ludzie urodzeni w tym czasie, jak ich totem mniszka lekarskiego - łatwo znoszeni, unoszeniu są z wiatrem z jednego miejsca do drugiego, od jednego pomysłu do następnego i lecąc do rzeczy, sprawy nie przeznaczają czasu, by przyglądnąć się im. Równocześnie oni muszą być użyteczni, przydatni i mogą zakorzenić się gdziekolwiek.
Chociaż on jest oceniany jako utrapieniec, chwast, nieprzyjemność przez ogrodników i uprawiających ziemię, Mniszek lekarski jest pełny charakteru i skarbem w domu korzystnych właściwości. Na przykład jego korzeń wpływa na wszystkie formy wydzieliny i wydalania z ludzkiego ciała. Wspiera tworzenie się żółci i pomaga w usunięciu trucizn z ciała, tak samo służy jako środek tonizujący i pobudzający.
Korzeń może być wysuszony i użyty, jako kawa bez kofeinowa, substytut kawy, ponieważ posiada smak podobny do rozpuszczalnej kawy. Jako ziołowe remedium jest szczególnie pomocny w zajmowaniu się problemami wątroby i pomaga zrównoważyć poziom cukru we krwi.
Liście Mniszka lekarskiego są zdrowe jak zielona sałata, ponieważ są bogate w witaminy, jak również zawierają witaminy B, C i G/B2 i -znaczenie, jako istotne minerały, jak wapń, żelazo, fosfor i sód, które pomagają oczyścić krew.
Jak ich totem rośliny, ludzie urodzeni w tym czasie mają tendencję, by otwierać się, nie tylko do nowych pomysłów i nowych projektów, w które zostają włączeni, ale również do umysłów ludzi z którymi nawiązują kontakty.
Ich szczerość, prostolinijność również wydaje się działać jak środek przeczyszczający na rzeczy, sprawy i pojęcia, które spełniły swoje zadanie i nie są już dłużej wartościowe, bo choć inni mogą nie doceniać szczerości i bezpośredniości w ich wypowiedzi swojego zdania, to często pobudzają ich do podejmowania działań w najwidoczniej wrażliwych obszarach oraz aby usunąć, wyeliminować to, co dłużej nie jest już konieczne, potrzebne, co nie służy.
Osoby te mogą znaleźć wiele wartości w sobie, jak kojące i lecznicze właściwości ich totemu rośliny.

2. Czas Wzrostu 20 kwietnia - 20 maja – Totem Rośliny: Koniczyna Łąkowa/ Czerwona Koniczyna
Łąkowa koniczyna (Trifolium pratense ), czasami nazywana czerwoną koniczyną - stała się rośliną, która pokrywa kobiercem pola i część obszarów Ameryki Północnej, jak również Europy, stała się rośliną totemiczną wśród wielu plemion Indian. Ona ma krótki, trzymające się kłącze, który wytwarza liczne owłosione ogonki, które wyrastają na około 50 cm (20 cali) wysokości. Płatki mają trzy owalnie ukształtowane przylistki i pojedynczą główkę kwiatową z czerwonawymi lub czerwonawo białymi kwiatami.
Roślina odżywia/nawozi glebę azotem i dostarcza bogatego źródła pyłku pszczołom, co daje wspaniały miód. Ona daje świetną paszę dla zwierząt.
Koniczyna jest używana dla celów leczniczych przez Indian i również występuje znacząco w europejskiej medycynie ludowej. Jest używana, jako remedium przy zaparciach i przy słabym apetycie. Główki, kwiaty rośliny, kiedy zrobi się z nich herbatę, napar, mówi się, że pobudzają wątrobę i pęcherzyk żółciowy. Mówi się, że herbata zrobiona z jej liści uspokaja nerwy, kiedy jesteś poruszony, przez napięcie lub stres.

Jak ich totem rośliny, której korzenie nie zagłębiają się głęboko, ale uparcie trzymają się ziemi, by dostarczyć bujnego dywanu roślinności, osoby urodzone w tym czasie mają praktyczne nastawienie i trzymają się uczucia stabilności, które dają im przyziemne rzeczy. I, jak roślina karmi glebę i zwierzęta jej pokarmem, tak samo osoby te dostarczają wsparcia i pożywienia dla ludzi i projektów, z którym są połączeni. Nektar koniczyny dostarcza środka pszczołom, by zrobić wspaniały miód a osobom urodzonym w tym czasie także, by były w stanie osłodzić i karmić, odżywić życia innych, jak również osiągnąć zadowolenie dla siebie samego.


3. Czas Rozkwitania - 21 maj - 20 czerwiec – Totem Rośliny: Dziewanna
Dziewanna (Vercascum thapsus) jest rośliną z grubym, - aksamitnymi liśćmi i gęsto stłoczonymi szypułkami kwiatu. Ona dorasta do 180 cm (6 stóp) wysokości i jest znajdowana na nieużytkach i w dzikich miejscach i w polu. Jest czasami nazywana rośliną flanelową/kutnerowatą lub puszystym, welwetowym chwastem. Ona jest również znana jako kij Aarona. Tak jest, ponieważ wyrasta jak kij, podobna w wyglądzie i której liście mają małe włoski, które dają wygląd białej warstwy i wygląd, jak flanela.
Żółte, pięciopłatkowe kwiaty rosną na wysokich szypułkach kwiatu blisko łodygi. One kwitną od lipca do sierpnia.
Dziewanna była uważana jako wszechstronna i pomocna roślina z wielu uspokajającymi jakościami. Ona była używana wśród Indian, by leczyć dolegliwości klatki piersiowej, płuc i kaszlu, jak również przy zaburzeniach jelitowych. Jej liście były używane w gorących okładach, by leczyć rany i bolące miejsca.
Jako herbata, mówi się, że dziewanna jest zbawienna dla nerek i pęcherza moczowego. Olej ze zgniecionych, świeżych kwiatów dziewanny był używany, by usunąć kurzajki.
Wysuszone liście dziewanny były używane przez niektórych amerykańskich Indian w mieszance do palenia, by przynieść ulgę przy astmie i zatorowaniu, zaflegmieniu płuc.

Jak ich totem rośliny, osoby urodzone w tym czasie są ogólnie wszechstronne i pomocne, z tendencją do wzrostu w górę, powyżej większości.


4. Czas Długich Dni - 21 czerwiec - 21 lipiec - Totem Rośliny - Dzika róża
Istnieje wiele gatunków dzikiej róży, która jest ciernistym krzewem, płożącym się, pnącym lub z łodygami wyprostowanymi. Wytwarza pięć płatków różowawego, czerwonego lub białego kwiatu. Po przekwitnięciu, owocuje - jak owoce szupinkowe, one są wydłużone i pomarańczowe, czerwone, gdy dojrzeją. Kwiaty kwitną od maja do lipca, a owoce są gotowe do zbioru jesienią.
Dzika róża ma wiele medycznych własności. Wysuszone różowe płatki mogą być używane przy bólach głowy, a zmieszane z miodem, jako napar i oczyszczacz krwi. Różana woda zrobiona z płatków jest używana przez Indian jako płyn do oczu i przynosi ulgę cierpiącemu niewygodę kataru siennego. Olejki zrobione z różowych płatków są używane jako perfumy. Wysuszone płatki również dają miłe odświeżenie powietrza.
Owoce róży są bogate w witaminę C i są świetnym remedium przy przeziębieniach, bólach gardła i grypie.

Jak ich totem rośliny, osoby urodzone w tym czasie mogą wprowadzić piękno, harmonię i świeżość w życie innych, chociaż sami mogą nadmiernie chronić swojego potomka i mieć kolczastą stronę swojej natury.


5. Czas Dojrzewania - 22 lipiec - 21 sierpień – Totem Rośliny - Malina
Malina (Rubus Strigosus) jest wysoką, zdrewniałą rośliną, która rośnie jak kijek w górę do 150 cm (5 stóp) wysokości, a jej liście są jasno zielone z bladymi spodami. Ona kwitnie w maju, białymi kwiatami - w kształcie kielicha, a jagody jej dojrzewają w lipcu. Owoc zbiorowe składające się z wielu soczystych pestczaków, czerwonych lub żółtych, wonnych i owłosionych.
Jagody są przepyszne i o znacznej wartości leczniczej, ponieważ one oczyszczają organizm, działają, jak łagodny środek przeczyszczający i pobudzają moczowe narządy.
Korzeń rośliny jest ściągający i ma własności antybiotyczne. Liście mogą zostać użyte, by zrobić łagodną i smaczną, delikatną herbatę ziołową, która mówi się, że przynosi ulgę przy nudnościach, szczególnie u kobiet ciężarnych, i mogą również być pomocna podczas okresu menstruacji. Ona pomaga oczyścić błony śluzowe, jak również równoważy poziom cukru we krwi.
Jak ich totem rośliny, osoby urodzone w tym czasie często są poszukiwane przez innych dla zadowolenia. Jak owoce maliny, osoby te nie są tym, kim wydają się być. Owoce wydają się być jagodą, ale faktycznie są sumą kilka małych, oddzielnych pestkowców. Osoby urodzone w tym czasie mogły by wydać się twardymi i równie bezduszne z powodu ich odwagi, ale pod powierzchnią są ciepłe, czułe i mają miękkie serce. Mogą też wydawać się urzekającymi i czułymi, również wrażliwymi, ale mogą mieć kolczaste wnętrze.

Jak malina, osoby urodzone w tym okresie mogą być pomocne dla tych dookoła nich, by wydostać, uwypuklić ich problem z ich organizmu.


6. Czas Zbiorów - 22 sierpień - 21 wrzesień – Totem Rośliny - Fiołek
Fiołek (viola), to są małe, charakterystyczne, wieloletnie rośliny, które rosną na terenach leśnych i łąkach. Niektóre gatunki rozkwitają wcześniej, niż inne kwiaty wiosenne. Ciemne, zielone liście są sercowate. Pięciopłatkowe kwiaty w bardziej powszechnej odmianie, są fioletowego koloru lub niebiesko fioletowego.
Pełzające, płożące się kłącze wysyła odnogi po ziemi i one również zakorzeniają się.
Medycznie, z liści były robione uspokajające płukanki gardła przy bólach gardła, a z kłaczy był robiony syrop, który leczy kaszel. Wysuszone liście, używane jako herbata, działają uśmierzająco na żołądek i zaburzenia jelitowe.
Prawdopodobnie z powodu jego wyróżniającego się zapachu, fiołek był związany z ciepłymi i czułymi sentymentami. Jak ich totem rośliny, osoby urodzone w tym czasie wyrażają ciepło, serdeczność ich przez sentymenty - przez bliskość do ziemi, do praktycznego działania.

Jak fiołek, osoby te mają powściągliwą naturę. Oni nie zdają się na innych, ani nie ingerują w życie innych. Ale ich rezerwa może czasem powodować, że cierpią na samotność.


7. Czas Opadania Liści - 22 wrzesień - 22 październik – Totem Rośliny - Bluszcz
Bluszcz (Hedera helix) jest trwałą rośliną, wiecznie - zieloną, która oplata się dookoła drzewa i rozwija w ciemności połowy roku. Jego ciemno zielone, twarde liście mają trzy do pięciu płatków. On kwitnie od sierpnia do października, jako małe i w kształcie kulki żółtozielone grona. Jego owoce to są małe, czarne jagody, które dojrzewają zimą i dostarczają pokarmu dla głodnych ptaków.
Roślina powinna być używana medycznie z ostrożnością, ponieważ jest toksyczna. Ona, jednakże, jest używana w sporządzaniu płynu do obmywania, by złagodzić stany zapalne skóry.
Bluszcz był uważany jako znak odrodzenia i regeneracji. W europejskich, ludowych tradycjach był dobierany parami z ostrokrzewem (bluszcz uważano jak zasadniczo żeński, a ostrokrzew jako męski), a jego trwała i chwytna cecha i jego zdolność do pozostawania wiecznie - zielonym były symbolem przetrwania istoty życia.

Roślina jest szczególnie znacząca dla osób urodzonych w tym czasie, wskazuje na potrzebę bycia wytrwałym, nieustępliwym i trzymania się kurczowo, szczególnie w okresach przeciwności lub wielkiej zmiany.
Bluszcz był używany symbolicznie, by uczynić łuk, połączenie pomiędzy śmiercią a odrodzeniem - wskazując na to, co wydało się być końcem, a było nowym początkiem.


8. Czasu Przymrozków/Mrozów - 23 październik - 22 listopada – Totem Rośliny - Oset
Osty mają grube, kolczaste liście i gęste główki kwiatu, z purpurowymi kwiatami. Osty mają grubą, włóknistą łodygę i rosną zwykle w gromadzie, skupisku różnej wysokości 30 - 180 cm (1 - 6 stóp).
Współczesny człowiek uważa oset za nieprzyjemność,chwast, ale dla Indian on posiadał dobre i zdrowe jakości. On leczy większość cierpienia i bólów i jest szczególnie efektywny w uporaniu się z trawiennymi zaburzeniami. Również jest uważany za przydatny przeciwko wszelkiego rodzaju truciznom.

Jak oset z jego kolcami, ludzie urodzeni w tym czasie mają 'mechanizm', który powstrzymuje osoby, ludzi od przybliżania się zbyt blisko nich i prawdziwego zrozumienia, co sprawia, że one kłują. Jako rezultat, ludzie ci często są źle rozumiani, a ich prawdziwa wartość oceniana jest nisko. Ta potrzeba trzymania ludzi na dystans jest z powodu odczuwania, wrażliwości, słabości.
Jedną z lekcji dla osób urodzonych w tym czasie to uczyć się z doświadczeń życia, co jest potrzebą dla silnego zakorzenienia się w Ziemi - jak oset - ponieważ tylko wtedy mogą ich obfite energie być ukierunkowane na owocowanie. Jak oset, ich rozwój jest zależny od tego, jak dobrze oni udoskonalą swoje talenty i zdolności.
Oset jest bogaty w witaminy. Amerykańscy Indianie obierają jego korzeń i zjadają na surowo a nasiona często były jedzone surowe lub upieczone, uprażone. Wysuszone liście były używane jako herbata ziołowa.


9. Czas Długich Nocy 23 listopad - 21 grudzień – Totem Rośliny - Jemioła
Jemioła (Phoradendron flavescieriss i Viscum album) jest pół pasożytniczym krzewem, wiecznie - zielonym, który rośnie na różnego rodzaju drzewach, szczególnie jabłoni, głogu i klonie. Ona żyje częściowo poza jego drzewem, gospodarzem i częściowo poza pokarmem, ponieważ uzyskuje jej własny chlorofil. Zarówno amerykańska, jak i europejska jemioła ma grube, zdrewniałe łodygi i twarde liście. Niepozorne kwiaty rozwijają się w wiązkach, które rozwidlają się na dwa. Wydaje białe, mięsiste jagody, które zawierają lepkie nasiona.
Indianie uważali jemiołę za pewnego rodzaju drzewo" wężowe i używane medycznie przy chorobach cholery, konwulsji i histerii.
W Europie, w dawnych czasach ona była uważana jako święta roślina ponieważ ogłaszała początek ciemności, połowy roku w okolicach Ekiwinokcjum Jesiennego i osiągała jej szczyt w okolicach czasu Przesilenia zimowego.
Sposób, w jaki jemioła oplata się dookoła, drzewo został porównany do delikatnego objęcia kochanka a jej półprzezroczyste jagody porównane do nasienia. Stąd jej połączenie z miłością i płodnością. Jemioła czasami była noszona przez kobiety jako amulet, by spowodować, wywołać zapłodnienie.
Boże Narodzenie, czas praktyki całowania się pod jemiołą jest znakiem, uważany, że ona posiada pewne ' magiczne' własności, które nadal przetrwały w pokoleniowej pamięci. Jemioła często jest wiązana ze śmiercią i odrodzeniem, ale jej prawdziwe znaczenie to ciągłe zainteresowanie życiem.

Jak ich totem rośliny, osoby urodzone w tym czasie mają pewne jakości uporczywe. Trwające długo jakości, cechy a nawet 'magiczną' ich aurę . Uwydatniane to jest, jako odnowienie.


10. Czas Odnowienia - 22 grudnia - 19 stycznia - Totem Rośliny - Jeżyna
Jeżyna ( Rubys villosusy), zwykle nazywana jeżyną lub jeżyną sinojagodową, jest stałą, płożącą się rośliną, która ma smukłe gałęzie z ostrymi kolcami. Ząbkowane liście mają drobne włoski. Roślina posiada białe, pięciopłatkowe kwiaty, kwitnie od lipca do września i wydaje owoce w jesieni.
Indianie używali jej korzeni i liści medycznie, jako remedium przy biegunce, a herbata zrobiona z wysuszonych liści była używana do leczenia zapalenia jelit i kolki. Liście jeżyny również były przeżuwane - by uzdrowić krwawiące dziąsła. Kolczaste ciernie jeżyny oznaczają zarówno ochronę, jak i cierpienie, obie te jakości, które osoby urodzone w tym czasie wydają się przeżywać, jak trochę obfitości podczas ich życia, często spotykają trudności i niebezpieczeństwa, które powodują u nich ból, pomimo tego wydają się być chronieni od jakiejś trwałej krzywdy.

Jako totem środka zimy dla czasu Przesilenia zimowego i 'śmierci' Słońca, transformujący aspekt jeżyny jest może mocno akcentowany, sugerując, że splątanie się i cierpienie muszą czasami być doświadczane, wymagane aby przynieść nam dojrzałe owoce.
Jako urodzajne owoce Matki Ziemi, mówi się, że jagody jeżyny to przyznanie, nadanie inspiracji, szczególnej jakości Północy, więc ten totem jest zainteresowany bardzo dużą inspiracją, odwagą i uporem, co często jest wymagane, aby osiągnąć swoje zamierzenia.


11. Czas Oczyszczania -20 styczeń - 18 luty - Paproć
Paprotkowate (Polypodium) jest wspólną nazwą dla żeńskich paproci (Polypodium vulgare), która jest stałą rośliną, wiecznie - zieloną, która rośnie obficie w ocienionych obszarach, w terenach zalesionych i między skałami. Jej ulistnienie lub liście są pierzaste, zmieniają się znacznie w długości i zwężają się na czubku. One wyrastają ze szczytu korzenia, jak łodyga, która pnie się dalej lub po prostu, pod powierzchnią.
Przyczepione zarodnik wyrastają w dwóch rzędach, po obu stronach środkowego nerwu, na spodzie liści. One dojrzewają od żółtawego do jasnego pomarańczowego koloru w okresie późnej jesieni.
Indianie używali kłączy, by zrobić napar, by leczyć kaszel i problemy z oddychaniem, jak również jako środek czyszczący, by przemyć zewnętrzne rany.
Męskie paprocie (Dryopteris filix-mus) jest grubszą i bardziej wyprostowaną rośliną. Wśród jej medycznego użycia była jako remedium przy tasiemcach.

Jak ich totem rośliny, osoby urodzone w tym czasie mają zdolność, by wyginać się z wiatrem i być przystosowującymi się, ponadto wytrwałymi. Oni prawdopodobnie mogą znieść stres, jeżeli ich tendencje, skłonności są zablokowane w jakimkolwiek sposób.


12. Czas Surowych Wiatrów - 19 luty - 20 marca - Totem Rośliny - Babka zwyczajna
Jest wiele odmian babki zwyczajnej (Plantago lanceolate ), które rosną na nieużytkach i polu i na poboczach drogi. Jej najbardziej popularna odmiana posiada owłosione, cylindryczne, żyłkowane łodygi, które wyginają się w górę i wznoszą pojedynczą główkę białych kwiatów dookoła gęstego, brązowawego kłosa. Ona ma szerokie, ciemno zielone liście.
Babka zwyczajna była znana wśród Indian z powodu różnorodności jej leczących własności. Ona była używana by rozrzedzić nagromadzeniu śluzu, szczególnie kataru i przy trawiennych zaburzeniach, jak nieżyt żołądka i zapalenia jelita. Jej świeże liście łagodzą użądlenia owadów i ukąszenia, jak również skaleczenia i owrzodzenia. Olej z liści jest używany jako balsam przy chorobach skóry, a korzeń babki zwyczajnej przynosi ulgę przy bólu zęba.

Osoby urodzone w tym czasie, jak ich totem rośliny, są wszechstronne także, na polu leczenia. Oni mają pocieszający sposób i zdolność, aby uspokoić i zharmonizować, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne poziomy. I jak ich totem rośliny, oni muszą być zdrowi, odpowiednio zakorzenieni w Ziemi, aby prosperować, dobrze rozwijać się.

Źródło - bliżej nie określone zapewne internety jako że spisałem to co miałem w swoich notatkach.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2014, 13:01 {2} przez konidziu.)
18-06-2013, 13:56
Znajdź Posty Reply
Nightmare Offline
Poszukująca Prawdy

Liczba postów: 260
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 4
Podziękowania: 7
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Post: #2
RE: Dwanaście klanów roślinnych: Twoja Intelektualna, Mentalna Natura wg. Kenneth Meadows
Czas Odnowienia, no no ciekawe. c:
Wspaniały Smoczy Duchu we mnie
Potężne Smoki oddaje wam cześć!
16-03-2014, 00:59
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #3
RE: Dwanaście klanów roślinnych: Twoja Intelektualna, Mentalna Natura wg. Kenneth Meadows
Ależ oczywiście, że jestem Jeżyna, owoce słodkie ale sięgnąć po nie, to łapki sobie można pokłóć. Kolce dobra ochrona haha. :D Dzięki Konidziu. Uśmiech
17-03-2014, 09:35
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB