Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dalsza część o totemach roślinnych
Autor Wiadomość
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 322
Dołączył: Sep 2012
Podziękowania: 11
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Post: #1
Dalsza część o totemach roślinnych
Proponuję medytację z Twoim totemem rośliny – urodzeniowym totemem. Medytację ta można zrobić w domu lub w naturze.

1.Zapoznaj się dokładnie ze znaczeniem, jakościami twojej rośliny, totemem. W jaki sposób odnoszą się one do twojej natury, problemów w życiu, w czym pomagają tobie, czego potrzebujesz się nauczyć od nich?

2.Przeznacz kilkanaście minut, pół godziny lub trochę więcej czasu na medytację, w miejscu, gdzie nikt i nic nie będzie ci przeszkadzało, wyłącz telefon. Przygotuj swoją przestrzeń do medytacji. Dobrze jest okadzić ją dymem z szałwii lub innej rośliny lub dowolnym kadzidełkiem.

3.Usiądź lub połóż się. Kiedy siedzisz, ważne jest, aby mieć wyprostowany kręgosłup, stopy oparte o podłoże. Zrób kilka głębszych wdechów i wydechów dla zrelaksowania ciała i umysłu oraz wyciszenia się.

4.Określ swoją intencję dla tej medytacji, np. Wybieram się na spotkanie z Duchem Róży, by skonfrontować się z moją kolczastą naturą, dlaczego odgradzam się 'kolcami' od moich relacji z innymi, czego boję się w kontaktach??? Intencję warto wcześniej już mieć przygotowaną.

5.Możesz pomóc sobie delikatnym potrząsaniem grzechotka, aby łatwiej wejść w stan medytacji, transu.
Skup się na swojej intencji i powtarzaj ją wielokrotnie oraz poproś Ducha rośliny o prowadzenie i ochronę oraz nauki w tej medytacji.

6.Wyobraź sobie, że jesteś nasionkiem rośliny, leżysz w glebie, odczuwasz swoje wnętrze i glebę na zewnątrz. Przygotowujesz się do swoich narodzin, wypuszczenia pierwszego kiełka, zaczątku korzenia. Podążaj za tym procesem, kiedy pierwsze pędy twojej rośliny przedostają się przez ziemię i doznają pierwszego kontaktu z zewnętrznością, jak pną się ku górze, do Słońca. Jak wyrastają jej kolejne pędy, liście, wreszcie kwiaty. Następnie jak roślina wydaje owoce. Kolejny etap, kiedy przygotowuje się do okresu spoczynku, kiedy zamiera, ale z wiedzą, że wiosną znowu odrodzi się i przejdzie kolejny cykl okazywani swojej natury.

7.Teraz, kiedy już znasz cykle życia swojej rośliny, poproś o kontakt z Duchem swojej rośliny. Kiedy już poczujesz lub zobaczysz w swoim umyśle tą istotę przywitaj ją i przedstaw swoją intencję. Słuchaj uważnie, co Duch rośliny przekazuje tobie, mogą to być tylko odczucia, obrazy, kolory lub dźwięki, które rozumiesz. Skup się na ewentualnych przesłaniach naukach, w odniesieniu do pracy ze sobą i jak je możesz wykorzystać w swojej pracy. Czy dotyczy to stanu zalążka, nasienia, czy momentu podjęcia decyzji o rozpoczęciu procesu wzrostu, pierwszego pędu, rozwoju systemu korzeniowego, pędów, kwitnienia, owocowania, czy fazy przygotowywania się do czasu odpoczynku, uśpienia na okres zimy????

8.Zauważ, jakie szczególne przesłania, znaki otrzymujesz od rośliny, jej Ducha, jakie masz wprowadzić, udoskonalić w swoim życiu, Może potrzebujesz jej jakości uzdrawiających dla uzdrowienia siebie. Może potrzebujesz jej instynktu wzrastania, pięcia się w górę do słońca, może mądrości wynikających z cykli życia, narodzi, śmierci i odradzania, może szczególnych jej jakości dla wzmocnienia się. Poczuj roślinę jako Sprzymierzeńca, Posłańca ze Świata Roślin .Bowiem to jest Twoja Mentalna Natura – dostajesz sposób, w jaki możesz zmienić swoje wzorce myślenia o sobie, o działaniu, pokazywaniu siebie, wartości siebie, dążeniu, wzrastaniu itd.

9.Zaobserwuj, która część rośliny jest ci najbardziej bliska, a która nieznana lub mniej akceptowalna??? Jak to odnosi się do twojego życia, do ciebie samego????

10.Kiedy już Duch rośliny zakończy swoje przesłania, podziękuj mu bardzo serdecznie. Pobądź jeszcze chwilę w kontakcie z rośliną, ze swoimi odczuciami.

11.A kiedy uznasz, powoli otwórz oczy, weź kilka relaksujących, głęboki oddechów i wróć do swego normalnego, stanu aktywności.

12.Zapisz wszystko w swoim dzienniku.

Tą medytację powtarzaj co kilka dni, a nawet miesiąc, aby poznać i wykorzystać wszystkie jakości tej rośliny, przesłania, uzyskać jej uzdrawianie, mądrość i by po prostu stała się twoim przyjacielem.

Pamiętaj, aby po każdej medytacji dać podziękowanie swojej roślinie, wyraź to mentalnie w krótkim podziękowaniu.

Możesz pracować systematycznie z każdą rośliną, przeznaczając miesiąc na każdą, aż przejdziesz cały cykl roczny Medycyny Ziemi.

Aho!!! Podążający drogą Południa, kierunku Roślin, niewinności, zaufania, emocji, uczucia, odczuwania, niewinnego dziecka.!!!! Rozpal, przebudź swoje Słonce w sobie!!!!

Źródło internet, a dokładniej facebookowe warsztaty szamańskie.
18-06-2013, 13:58
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB