Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terminologia cz1 i cz 2
Autor Wiadomość
ivi666 Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 55
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 4
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Terminologia cz1 i cz 2
Trzeba powiedzieć, że jak każda szanująca się dziedzina wiedzy, także psionika posiada charakterystyczne zwroty i terminologię, często niezrozumiałą dla wielu osób postronnych. W związku z tym faktem postaram się w tym artykule przedstawić trochę pojęć związanych z psioniką, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się one przydać.


Pojemność, jest to zdolność psionika do magazynowania w ciele energii psi. Zasada bardzo prosta, im większa pojemność, tym więcej można zgromadzić energii, a im więcej energii zgromadzonej, tym więcej można jej wykorzystać w celach użytkowych. Proste, prawda ?

Wyjec, w oryginale bansee, jest to wyrażenie używane do określania born-psi, którzy posiadają nietypową zdolność do nieświadomego emitowania rosnących i malejących psionicznych “krzyków”, co jest najprawdopodobniej nieświadome z ich strony. W większości przypadków tego typu krzyki czy też wrzaski wpływają negatywnie na psionków, którzy nie zdążą w porę postawić tarczy, może doprowadzić do migreny lub zaburzeń w systemie energetycznym, jako iż w czasie krzyku występuje impuls energetyczny mogący doprowadzić nawet do przeładowania.

Born-one, czy też born-psi, nazywamy tak osoby, które posiadają zdolności psichiczne od urodzenia, teoretycznie posiadanie takich naturalnych zdolności związane jest genetyką, jakoby born-psi posiadali gen odpowiedzialny za rozwinięte zdolności psi, jednak jest to tylko teoria. Jako ciekawostkę powiem, że gen ten, jeżeli istnieje, to wg naszych badań w większości przypadków przechodzi z matki na córkę, jako iż najczęściej born-psi to przedstawicielki płci pięknej.

Konstrakt, czyli coś, co wałkujemy od dłuższego czasu. Najprościej rzecz ujmując jest to struktura, obiekt czy rzecz zbudowana całkowicie z energii. Rodzaj energii jest dowolny, w psionice naturalnie stosuje się energię psi.

Generatorzy, psionicy, którzy posiadają ciekawą zdolność generowania sporych ilości energii i wykształcania kolejnych zdolności. Jedną z ich cech jest możliwość przejmowania zdolności od innych psioników przebywających w pobliżu. Inaczej nazywani są Feniksami (phoenix), Trex’ata lub energetyzorami.

HAW-tay, tak nazywani są born-psi, którzy posiadają wszystkie umiejętności psi od urodzenia, jednak muszą je najpierw rozwinąć i nauczyć się je kontrolować. Inaczej nazywani Wybrańcami.

High-Psi, czyli po prostu psionik na wysokim poziomie rozwoju, który opanował w dużym stopniu kilka umiejętności psi. Jest to typowy przykład slangu psionicznego, że się tak wyrażę.

Odporny, w oryginale Immune, osoba, która jest odporna na działanie psioniki, a także nie może się nauczyć żadnej ze zdolności. Przykra sprawa, jednak tego typu osoby są wielką rzadkością.

Sieć, w oryginale net, tak nazywamy grupę psioników, którzy za pomocą swoistej więzi telepatycznej łączą się się właśnie w sieć. Dzięki temu każdy członek sieci może korzystać ze zdolności innego członka. Minusem jest całkowity brak prywatności. Osobiście się jeszcze z czymś takim nie spotkałem, ale nie wiele jeszcze widziałem. Trzeba jeszcze dodać, że członkowie sieci mają trudności z opanowywaniem nowych zdolności, aby tego dokonać, muszą dołożyć nowego członka do netu.

Non, czyli osoba, która nie urodziła się ze zdolnościami psi, lecz jest w stanie się ich nauczyć, a co więcej, jest w stanie opanować niektóre zdolności w dużym stopniu.

Wzór, w oryginale pattern, nazywamy tak energię psi, która charakteryzuje się określonym wzorem... najprościej rzecz mówiąc, efekt psychokinetyczny zostawia inny wzór, a telepatyczny inny.

Psi-blast, jest to silny impuls energetyczny skierowany na określony cel. Bardzo gęsty, bardzo naładowany, słowem – niebezpieczny. Może oddziaływać system nerwowy, powodując migreny czy też anemię.

Psi-Vamp, tym słowem oznaczamy psionika, który nie może generować energii psi, a w celu korzystania z umiejętności psi, a nawet w celu egzystencji musi tą energię pobierać, najczęściej robiąc to poprzez wysysanie energii z innych ludzi. Popularny wampir energetyczny, z tym, że psi-vamp robi to świadomie.

Skanowanie, jest to wysłanie w kierunku celu zaprogramowanego konstraktu mającego na celu zebranie informacji o celu, o jego obronie, myślach, poziomie energetycznym itp. Skanowanie jest w Gildii zakazane, jeżeli nie wymaga tego sytuacja. Jest tak z uwagi na fakt, że czasem w procesie skanowania można trafić na psionika, a z racji, iż skanowanie ma dosyć charakterystyczne właściwości, proces ten może zostać odebrany jako próba ataku. W większości wypadków kończy się to niezbyt przyjemnie dla skanującego, jako iż skanowany obiekt czasem się broni, a robi to przez kontratak.

Sygnatura, charakterystyczny wzór energetyczny dla danej osoby, każdy posiada inny, jest to coś takiego jak odciski palców czy wzoru na języku, niepowtarzalny wzór. Wymagany w telepatii, służy do namierzania celu, podobnie jak w remote viewing itp.

Switcher, przełącznik w wolnym tłumaczeniu, psionik który ma interesującą zdolność znikania z pola widzenia innych psioników. Odbywa się to na poziomie energetycznym, psionik po prostu nie jest w stanie odczytać, że osoba, na którą patrzy, jest w rzeczywistości psionikiem. Słiczer robi to świadomie, ma pełną kontrolę nad swoją zdolnością.

Weion (way-ahn), tak nazywamy uczucie, które towarzyszy nam w czasie, gdy energia psi przemieszcza się w naszym układzie nerwowym i ciele. Każdy doświadcza innego uczucia, dlatego tak trudno jest opisać, co się powinno czuć.
Witam wszystkich czytelników w kolejnym artykule z serii Psionika dla Laika, jest to już siódma cześć, z czsego druga, jeżeli chodzi o terminologię występującą w psionice. Aby nie przedłużać tego i tak długiego już wstępu, przejdziemy od razu do rzeczy, czyli przedstawię kolejny zbiór słów i wyrażeń związanych z psioniką.


Channeling, dobrze znany termin prawdopodobnie każdemu miłośnikowi zjawisk paranormalnych. Channelingiem nazywamy odbieranie informacji od istot duchowych, lub pozwolenie takiej istocie na przejęcie kontroli nad naszym ciałem w celu przekazania informacji. Nawiasem mówiąc termin ten odnosi się również do manipulacji energią, a dokładniej do procesu przemieszczania tejże energii zarówno w ciele, jak i poza nim.

Teraz cała seria podobnych sformułowań.
Clairaudience, czyli słyszenie energii, przetwarzanie informacji energetycznych na wrażenia słuchowe.

Clairsentience, to natomiast jest czucie energii, przetwarzanie informacji energetycznych na wrażenia czuciowe.

Clairvoyance, widzenie energii, przetwarzanie informacji energetycznych na wrażenia wizualne. Termin ten dodatkowo określa zdolność wizji, czyli widzenia zdarzeń zarówno przyszłych jak i tych mających miejsce w sporym oddaleniu od obserwatora.

Dreamwalking, to jest ciekawe. Psionik korzystający z umiejętności telepatii ma możliwość swoistego wejścia w sen drugiej osoby i swobodnej interakcji ze wszystkim, co ma miejsce w tym śnie, i właśnie ten proces interakcji w śnie nazywamy dreamwalkingiem.

Empatia, jest to zdolność blisko spokrewniona z telepatią. Zapewne znana niektórym z lekcji WOSu, czy podobnych zajęć szkolnych, w psionice odnosi się do odczuwania stanów emocjonalnych innych osób z poziomu energetycznego. Ciekawą rzeczą jest to, że empata nie tylko wie, co czuje druga osoba, ale sam również to czuje. Zdolność dosyć niebezpieczna dla osób, które nie opanowały umiejętności stawiania tarczy blokującej sygnały telepatyczne, ponieważ istnieje możliwość swoistego przeładowania emocjami, popadnięcia w depresję i tego typu rzeczy.

Esper, czy też Isper, tak nazywamy psionika, który posiada jedną ze zdolności odnoszących się do szeroko pojmowanego sformułowania spostrzegania pozazmysłowego. Do grona tego należą remote viewierzy, telepaci, empaci, prekognicy, jasnowidze.

Outbonding, tak nazywamy charakterystyczny rodzaj remote viewing, w którym viewer, czyli osoba postrzegająca łączy się z inną osobą przebywającą w pobliżu celu obserwacji. Można powiedzieć, że outbonding to po prostu korzystanie z osób postronnych (lub nie) i robienie z nich prostych przekaźników. Umiejętność nie wpływa negatywnie na „przekaźnik”, jeżeli o to się martwicie.

Ping, terminem tym określamiy krótki i szybki impuls energetyczny, a dokładniej telepatyczny, którego celem jest zwrócenie czyjeś uwagi, lub przesłanie bardzo krótkiej wiadomości. Termin ściśle związany z telepatią.

Psychonometria, jest to pobieranie i gromadzenie informacji z próbki energii pozostawionej na określonym przedmiocie, umożliwia określenie wiadomości na temat osoby, która ten przedmiot trzymała i gdzie ten przedmiot się znajdował. Umożliwia również namierzenie osoby trzymającej przedmiot, a w związku z tym, określenie miejsca, gdzie ta osoba się znajduje i co robi. Możliwość określenia co dana osoba zrobiła i co dopiero zrobi. Uff, termin bardzo rozległy, w skrócie jest to zbieranie informacji na temat celu korzystając z różnych przedmiotów materialnych. Tego typu zdolnością posługują się osoby, które np. poszukują zaginionych osób lub przedmiotów.

Prekognicja oraz retrognicja, dwa podobne terminy, pierwszy odnosi się do wizji przyszłości, drugi zaś do wizji przeszłości. Krótko i prosto...

Teek oraz Teep, typowy przykład slangu psionicznego, pierwszy wraz oznacza osobę o zdolnościach telekinetycznych, drugi osobę o zdolnościach telepatycznych.

Telekineza, to jest dobre, telekineza to po prostu przestarzałe określenie psychokinezy. W każdym razie w Gildii jest tak traktowane.

Coś o zostawaniu psionikiem
Czy decydując się na zajęcie się psioniką, a zwłaszcza nauczeniem się kilku zdolności, myślałeś kiedyś jak zmieni się twe życie ? Jeżeli nie, to czytaj dalej, a jeżeli dopiero zaczynasz swą przygodę z psionką, to tym bardziej czytaj dalej.

W czasie studiowania tej dziedziny wiedzy, jeżeli tylko mogę to tak nazwać, dowiesz się o rzeczach, które istnieją od początku twojego życia, a o których dotąd nie miałeś pojęcia. Istnieją ludzie, zdarzenia itp. które zaczną wpływać na twoje życie i powinieneś być na nie gotów. Twoja nauka psioniki będzie wpływać nie tylko na ciebie, będzie również w jakimś stopniu wpływać na każdego, kto cię zna. Cokolwiek chcesz ćwiczyć, psychokinezę czy telepatię, w przypadku których zmiany są widoczne, lub może subtelną psychoenergetykę czy też psychonometrię. Ludzie wokół ciebie będą w jakimś stopniu pod wpływem twoim i twoich zdolności. Będzie tak dlatego, iż psionika to dziedzina używania swojego umysłu do zdobywania dodatkowych informacji na temat otoczenia.

Kontynuując, zostając psionikiem, nie skazujesz się na siedzenie w pokoju, słuchanie powtarzającej się muzyki i trwanie w transie, podczas gdy reszta świata pędzi własnym torem. Ja sam prowadzę „normalne” życie wśród „normalnych” ludzi i tylko czasami moje zdolności odgrywają jakąkolwiek rolę. Naprawdę, moje życie nie zmieniło się tak bardzo, jedynie w aspekcie kontrolowania moich zdolności. Dla tych, którzy nie urodzili się ze zdolnościami psionicznymi (określa się ich jako Noni: urodzeni bez zdolności psi) zmiany będą bardzo widoczne. Niektóre mogą się pojawić dlatego, że zaczniesz je zauważać, a które były wokół ciebie cały czas, dla przykładu powiedzenie czegoś zanim powie to kolega, który chciał to powiedzieć. Prawie każdemu takie coś się zdarzało i zdarzać się będzie. Przyczyną mogą być zarówno podobny tok myślenia jak i przepływ energii oraz połączenie telepatyczne. W każdym razie, takie zdarzenie będzie przez ciebie traktowane „przecież to typowy przykład zjawiska psi”, zamiast „ależ zbieg okoliczności”. Ale, musisz również wiedzieć kiedy mówić o zjawisku Psi, a kiedy o zbiegu okoliczności. Niektórzy ludzie nie widzą różnicy, a niektórzy są tak zatwardziałymi sceptykami, że możesz spotkać z ich strony wiele przykrości. Dlatego trzeba wiedzieć, kiedy można się pochwalić swoimi zdolnościami, a ja sam radzę się nimi nie chwalić.

Tak oto przerobiliśmy w dwuczęściowym artykule trochę terminów zawiązanych z psioniką, oraz dodatkowo przedstawiliśmy trochę informacji na temat zmian w życiu, jakie zachodzą w momencie „zostawania” psionikiem w pełnym tego słowa znaczeniu.

Jak w każdej rozwijającej się dziedzinie wiedzy, także w psionice pojawiają się coraz to nowsze terminy. Jak tylko trochę się ich uzbiera to przedstawię je w kolejnym artykule. A teraz udaję się pomedytować nad tym, co napisać w kolejnej, ósmej już części Psionika dla Laika. A więc, niech Moc będzie z wami, psionikami he he...

Autor: Fenix Nightwalker
23-06-2013, 16:34
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB