Pluton
Autor Wiadomość
~Karthas
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Pluton
Pluton... Ledwie odkryty i zaliczony do planet, a już mu ten należny szacunek zabrano. Dokładniej w 2006 roku, został okrzyknięty planetą karłowatą.

Co wiemy o Plutonie?

- Jego nazwa pochodzi o rzymskiego boga Plutona, będącego odpowiednikiem greckiego Hadesa, pana świata podziemi i umarłych - Hades

- Został odkryty w 1930 przez Clyde William Tombaugh, ale to badania i obliczenia Percival Lowell, kontynuowane przez 14 lat po jego śmierci pozwoliły odkryć tą planetę karłowatą, dlatego też nazwano ją imieniem Boga Umarłych. Jej symbol utworzono z połączenia inicjałów P i L. Rok na Plutonie trwa 248 lat ziemskich. Powierzchnia jest skuta lodem, temperatura może osiągać „zimą” nawet minus 233 stopnie Celsjusza, a 40, gdy zbliża się do Słońca.

Co symbolizuje Pluton?

To co ukrywamy, nasze nieświadome instynkt, wszystko co jest głęboko zakorzenione w naszej psychice. Ale czasem może to się objawiać niespodziewanie, gwałtownie.

W indywidualnym horoskopie, Pluton jest symbolem transformacji/odrodzenia. Władam tym co na pierwszy rzut oka, może wydawać się niezrozumiałe, wymagającym przemyśleń. Silny, daje nam bezwzględność, ale i efektywność w dążeniu do określonych celów. Pozwala przeistoczyć się człowiekowi tak, aby umożliwić mu realizację powierzonych zadań. Liczy się osiągniecie celu nawet zza grobu.
Dokładnie wyjaśnienia horoskopowego Plutona: Pluto
29-06-2013, 16:52
Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 745
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 64
Podziękowania: 8
Podziękowano 40 razy w 64 postach
Podziękowano 40 razy w 64 postach
Post: #2
RE: Pluton
Amorte,

(29-06-2013, 16:52)Arthas napisał(a): Pluton... Ledwie odkryty i zaliczony do planet, a już mu ten należny szacunek zabrano.
Należny szacunek???

Zainteresowałbyś się trochę astronomią, to byś wiedział o co był cały ten hałas.

Pluton został nazwany planetą, bo był jedynym znanym obiektem pasa Kuipera. W tamtym czasie nie istniała naukowa definicja słowa "planeta".

Po odkryciu Eris (która jest tego samego rozmiaru) zdefiniowano wreszcie słowo planeta. Według tej definicji Pluton nie jest planetą.

Po wywaleniu Plutona z zestawu planet nasz układ słoneczny osiągnął numeryczną doskonałość:
Jedno słońce. Osiem planet. Razem układ 9 ciał.


Hehe, należny nie pod względem wielkości, ale wartości. Karthas
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
29-06-2013, 17:08
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB