Własny System Magiczny
Autor Wiadomość
Stratus Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 104
Reputacja: 0
Podziękowania: 8
Podziękowano 5 razy w 5 postach
Własny System Magiczny
Kiedyś czytając jakiś dział, widziałem jak jeden z użytkowników pisał, że posiada własny system magiczny, a z racji że nigdzie nie znalazłem tematu traktującego o tym, wiec proszę kogoś zmyślnego, aby wytłumaczył mi, laikowi jak taki system można stworzyć samemu i jakie korzyści płyną z jego posiadania. Myślę, że przyda się to nie tylko mi.

Pisz poprawnie! Karthas
07-01-2013, 23:05
~Kas
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Własny System Magiczny
Huh. Spójrz na przykład na takich magów chaosu. Czerpią ze wszystkich systemów, lub z żadnych, jeśli tak im się podoba; wykorzystują elementy z przeróżnych mitologii, mieszają wszystko ze sobą, tworząc chaotyczną całość. Niektórzy, jak ja, nie korzystają z innych systemów ani nie odprawiają rytuałów. Co kto woli.

Nie widzę, co by stało Ci na przeszkodzie, by stworzyć własny system. Mógłbyś sam zaprojektować rytuały, wiarę, wymyślić sobie jakieś bóstwo, zaklęcia, co tylko zechcesz... Możesz biegać nago po mieście w świetle księżyca, śpiewając piosenki w suahili i oddając cześć Latającemu Potworowi Spaghetti, jeśli to Ci pomoże skierować swoją wolę, bo o to tutaj chodzi. Stworzenie własnego systemu jest o tyle fajne, że nie musisz się ograniczać, a dobierasz sobie elementy które najbardziej Ci się podobają i które najlepiej działają dla Ciebie. Kluczem tu jest wiara w moc tych elementów, większość magów wybiera już istniejące systemy magiczne, bo tak łatwiej - są już one zasilane wiarą setek ludzi i mają jakąś moc. No i nie trzeba się wysilać ani używać wyobraźni. Oczko Początkującemu magowi radziłabym raczej wybrać istniejący system, a po uzyskaniu odpowiedniej wiedzy, spróbować stworzyć własny, jeśli tak sobie zażyczy.
07-01-2013, 23:18
Stratus Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 104
Reputacja: 0
Podziękowania: 8
Podziękowano 5 razy w 5 postach
RE: Własny System Magiczny
Dziękuję za radę. Uśmiech
Zwracam sie z prosba o przymkniecie oczu na bledy [brak polskich znakow(laptop bez polskich znakow)]
Z gory dziekuje

"Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich."
07-01-2013, 23:23

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB