JOWISZ
Autor Wiadomość
Wolverine Offline
Neofita

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
JOWISZ
Jowisz jest piątą planetą od Słońca i największą w znanym nam układzie. Odpowiada za szczęście i powodzenie. Jest energią, która przynosi korzyści każdemu domowi oraz planecie, z którą jest związana. Swoją nazwę zawdzięcza starożytnym Rzymianom (władca wszystkich Bogów utożsamiany z Zeusem). Włada religią, filozofią i sprawami duchowymi, jednak bardziej skłania ku wyznaniu tradycyjnej wiary i obrządków, niż ku okultyzmowi. Należy jednak zauważyć, że wraz z Saturnem uważane za planety zdolne nadawać wyższe jakości ewolucyjne. Jeżeli tworzą one aspekt (koniunkcje lub opozycje), to obdarzają naturą wysoce duchową. Jowisz jest czysty i męski. Przez astrologów nazwany wielkim szczęściem. Wyraźnie pomaga w odnajdywaniu talentów, ale potrafi także sprowadzić człowieka na manowce zbytniej rozrzutności i wiary w szczęśliwy los.
Wzmacnia wpływ innych ciał niebieskich w hierarchii zodiakalnej. Po jego położeniu w horoskopie urodzeniowym możemy stwierdzić, jaka jest u danej osoby siła woli (Słońce), jak będzie wyrażała się jej wrażliwość (Księżyc), rozwijała inteligencja (Merkury), i w jaki sposób odkryjemy jej uczucia (Wenus).
Jowisz jest władcą dziennym Strzelca, a nocnym Ryb. Jest planetą rządzącą dla obydwu tych znaków.
Jest także planetą sukcesu, nagród i honorów. Gdy stoi w pobliżu, każde sprawy zakończą się pomyślnie. Co do związku z anatomią człowieka, to odpowiada on za funkcjonowanie wątroby, gruczołów nadnercza i krążenie krwi.Źródło: w oparciu o kilka tekstów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2013, 12:33 {2} przez Ames.)
09-07-2013, 12:22
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB