Ocena wątku:
  • 3 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia Wody
Autor Wiadomość
Killgorin Offline
NieWtajemniczony

Liczba postów: 39
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 5
Podziękowania: 12
Podziękowano 13 razy w 14 postach
Podziękowano 13 razy w 14 postach
Post: #1
Magia Wody
[Obrazek: symbolwody.png]
Woda jest żywiołem oczyszczającym, leczącym, psychicznym. Energia tego elementu jest nam niezbędna do utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia, ponieważ woda jest żywiołem rządzącym miłością. Podstawową naturą elementu wody jest przepływanie, oczyszczenie, uleczenie, ukojenie, miłość. Miejsca wody to: jeziora, źródła, strumienie, potoki, stawy, sadzawki, rzeki, morza, oceany, plaże, studnie, baseny, wanny, prysznice, sypialnie (pod kątem snu), ośrodki zdrowia, fontanny.
Naturalnymi symbolami są muszle i wszelkie naczynia z wodą. Kolorem błękitny. Porą roku jesień. Rodzaje magii podporządkowanej elementowi wody: morze, lód, śnieg, mgła, lustra, magnesy.
Rytuały tego żywiołu dotyczą: oczyszczenia, miłości, świadomości psychicznej, snu, marzeń, spokoju, małżeństwa, przyjaźni. Formy rytualne to rozpuszczanie, umieszczanie w wodzie, wrzucanie do wody, zmywanie, kąpiele.
Zioła: wodne - lilie wodne, grzybienie, grążele, wodorosty; mięsiste - sałata, sukulenty; miłosne - róże i gardenie i ogólnie kwiaty
Część rośliny: łodygi i ciężkie, mięsiste liście
Zwierzęta: kot, żaba, żółw, delfin, wieloryb, wydra, foka, mors, uchatki, w zasadzie wszystkie ryby i skorupiaki
Kamienie: przezroczyste, jak ametyst i błękitne: akwamaryn, błękitny turmalin
Metal: żywe srebro - rtęć, miedź
Kierunek: zachód
Czas: zmierzch
Narzędzie magiczne: kociołek, kubek, kielich
Trygon wody: Rak, Skorpion, Ryby
Zmysł: smak
Moment w życiu: dojrzałość
Instrumenty muzyczne: cymbały, dzwony, ksylofon, gongi, wszelkie instrumenty metalowe, rezonujące

Źródło: http://www.czarostwobelladonny.fc.pl/
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Symbol Wody
Zanurz rękę w wodzie, poczuj jej chłód i płynność, jej delikatny dotyk. Posłuchaj wody szemrzącej w strumyku czy rzece, spójrz na miękkość i ciszę wód jeziora. Kiedy bierzesz prysznic słuchaj śpiewu kropli wody i odczuj ich pieszczotę na skórze. Wizualizuj jak ich energia wnika w Twoje ciało, oczyszcza Cię z negatywnych emocji, wzmacnia, obdarza radością.

Woda obdarza uczuciowością, intuicją, harmonią, akceptacją, czułością i opiekuńczością, także umiejętnością adaptacji.
Niedobór wody powoduje ciągłe napięcie, nieumiejętność zrelaksowania się i wyciszenia.
Nadmiar wody powoduje bierność, lenistwo, melancholię.

Źródło: http://www.czarostwobelladonny.fc.pl/
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Magia Wody
Sztuka połączenia siły woli i opanowania wody na własne potrzeby, obronne lub bojowe. Utożsamiana z duszą, jakoby ta została stworzona z wodnej pary, a też przeobrażana przez siły woli na potrzeby danych sytuacji. Trudno ją wyczuć, nie tak jak władzę nad ogniem, jednak w rezultacie nauka może i zaczyna się później, ale jest spokojniejsza i mniej trudności sprawia nauka przyswojenia zaklęć i gestów. Najczęściej do jej używania potrzebna jest niewielka ilość wody, o która nie trudno. Uznaje się też, że gdy już nabędzie się odpowiednie zdolności, późniejsze zdobywanie doświadczenia i zaklęcia są prostsze do opanowania. Woda to przekaźnik energii, a też wiąże to co nie materialne z materialnym. Nic więc dziwnego, że mistrzowie w tym fachu znajdują zastosowanie w warunkach skrajnych, tylko przy pomocy własnego ducha (też walki) ale i kropel wodnych. Same zaklęcia są spisywane od wieków w księgach, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Co roku przed wielkim mistrzem magii wody przedstawiani są nowi adepci, chcący poszerzyć swoje zdolności. Nie każdy z nich przechodzi próbę, ale też nigdy nie jest tak, że ktoś wraz z odmową od razu zdradzał sekrety. Magia wody to przeciwieństwo, to próba pokazania, że ogień nie jest najważniejszy. Magowie Wody noszą się jak każdy, ale ci starsi i bardziej doświadczeni w nagrodę za poświęcenie i czas, w zaszczycie dostają medalion. Wykuta w metalu kropla wody, naładowana mocą trzech najstarszych mistrzów.

Źródło: http://pl.evenduar.wikia.com/wiki/Magia … %82%C3%B3w
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ten temat zawiera zlepek postów Olimpii ze starego forum.
[Obrazek: 2mp.png]
22-09-2012, 21:35
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB