Księżyc Dojrzałych Jagód
Autor Wiadomość
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 322
Dołączył: Sep 2012
Podziękowania: 11
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Post: #1
Księżyc Dojrzałych Jagód
Dobra nie wiem kompletnie gdzie bym miał to wrzucić a stwierdziłem że jest godne dodania na forumkę jak coś to przenieście


KSIĘŻYC DOJRZAŁYCH JAGÓD - 23 lipiec - 22 sierpień

Modlitwa: Pomóż mi mieć odwagę i siłę o Wielki Duchu, aby stanąć twarzą w twarz z lekcjami, naukami, kiedy one ukazują się i aby zaakceptować satysfakcję dla moich osiągnięć, umiejętności.

SŁOWA KLUCZOWE: Lekcje Życia, zwycięstwo, odwaga
Przepowiednia, wizja: Przetrwanie jest tematem, sygnałem Księżyca Dojrzałych Jagód. Obojętnie, jakie życie miałeś ostatnio wcześniej, ten księżyc sygnalizuje zwycięstwo nad przeciwnościami. Dawne kwestie, zagadnienia pojawiają się, ponieważ dusza wie, zna teraz twoje nowe zapatrywania, by rozwiązać je . Unikanie zaufania pojawia się tylko w czasie pisania listu. Stań twarzą w twarz z lekcjami, naukami i uwolnij ciężary, te , które stoją na drodze do twojego osobistego spełnienia.
Ci urodzeni pod wpływem Księżyca Dojrzałych Jagód mają bardzo męskie podejście, które napotyka na równie niewiarygodną siłę i wytrzymałość, wigor. Ten księżyc zachęca cię do zbadania twojej bardziej miękkiej, łagodnej kobiecej strony , głęboko wewnątrz siebie i przynosi twoje emocje do powierzchni. Stawaj wobec nich z otwartym , ożywionym sercem i wyraź je z siłą i stabilnością, mocą, równowagą wpływu Księżyca Dojrzałych Jagód. Kiedy znajdziesz tę równowagę, odczujesz emocjonalne uspokojenie i będziesz w stanie usłyszeć głos twojej intuicji. Będziesz mieć siłę i odwagę, by akceptować i życie w obfitości dla siebie. Określ wzór, przykłady dla innych, którzy podziwiają ciebie . Posiadanie, uznanie twojej własnej mocy, siły pochodzi z akceptowania i tworzenia obfitości przez delikatną, łagodną wytrwałość i siłę woli.

Księżyc Dojrzałych Jagód wg. Sun Bear
Archetyp - Kochanek
Drugi księżyc Shawnodese , Dozorcy, Strażnika Duchowego Południa jest Księżycem Dojrzałych Jagód . Kamień dla tej pozycji, położenia jest umieszczony w środku między kamieniami Południowym i Zachodnim , na zewnętrznym Okręgu Koła Medycyny. Żelazo i Granat są mineralnymi totemami dla tego księżyca, Malina jest totemem rośliny a Jesiotr/Łosoś jest totemem zwierzęcia. Kolor jest czerwony a na tę pozycję, położenie wpływa klan Ognistego Ptaka Thunderbird (Ogień).
Żelazo uczy ludzi w tej pozycji, położeniu o ich sile , a Granat pokazuje im, że serce jest źródłem tej siły. Od Maliny oni uczą się o ich słodyczy, wdzięku, łagodności i cierniach, które one wysuwają by obronić tę część siebie przed innymi ludźmi. Jesiotr pokazuje im ich głębię i ich potrzebę uczenia się . Księżyc Dojrzałych Jagód uczy, jak pracować z centrum , z sercem, jak demonstrować sympatię, przywiązanie, jak stawać wobec lęków i jak rozwinąć zdolności przywództwa. Ten księżyc pomaga rozwijać odwagę i siłę, moc. Ludzie doświadczający energii Jesiotra potrzebują poczuć, mieć się na baczności przeciwko impulsywności, arogancji i tendencji, by dominować.

Jesiotrze !!!
Ty Płyniesz w górę Czerwonej Drogi,
Ty Wiesz, dokąd podążać.
Chcę popłynąć z tobą;
Chcę wiedzieć, poznawać.
Wielka siła jest twoją Mądrością, Pokojem, która należy do ciebie.
Czy będziesz moim nauczycielem?
Potrzebuję tego bardzo.

Ten rodzaj zawiera kilka gatunków . Biały jesiotr (Acipenser transmontanus) jest naturalny dla Wybrzeża Zachodniej Ameryki Północnej i jest popularną dziką rybą. Bardzo długowieczna ryba, może osiągnąć 100 lat jako pełnoletnie i 1500 funtów. on jest wędrowny , chociaż tamy stworzyły śródlądowe populacje również. Zielony jesiotr (Acipenser medirostris) jest znany na Zachodnim Wybrzeżu i części Azji. Ta ryba spędzają większą część czasu w morzu niż robią to białe jesiotry, ale nie wyrastają tak duże lub nie żyją tak długo.
Siedlisko Jesiotra shortnosed (Acipenser brevirostrum) rozciąga się od przybrzeża Nowego Brunszwiku, Kanady do Florydy. On woli wolniej pływające morze przybrzeżne , osady przybrzeżne i rzeczne środowisko dużych systemów rzek. Sporządzono listę gatunków zagrożonych wyginięciem przez jego zasięg , to jest wędrująca ryba, która składa ikrę w świeżej lub słonawej wodzie. Chociaż on jest wędrowny, to ma skłonności do pozostawania blisko wody słodkiej, niż czyni to atlantycki jesiotr.
Siedlisko Atlantyckiego jesiotra (Acipenser oxyrhynchus) sięga przybrzeżnego Labradoru, Kanady do Florydy i jest na liście Stanów Zjednoczonych Ustawą zagrożonego gatunku , zagrożonych wyginięciem. Ta ryba migruje na dużą skalę w górę i w dół wybrzeża po spędzeniu miesiące lub lata w ujściach rzek.
Jesiotr zatokowy (Acipenser desotoi) jest podgatunkiem atlantyckiego jesiotra. On rozprzestrzenia się od Rzeki Mississippi do Florydy, ze zmniejszającą się ilością. On również jest umieszczony na tej liście, jako zagrożony gatunek.
Jesiotr był znany jako król ryb. Prymitywne ryby , która prawdopodobnie egzystowały na ziemi od czasu najprawdopodobniej dinozaurów, zanim zniknęły; jesiotr przychodzi w różnorodności wielkości, ale może osiągnąć długości dwunastu stóp i co najmniej 300 funtów wagi .
Jesiotry były uważane za królewskie ryby wśród rdzennych społeczności, które żyli na obszarze Wielkich Jezior. W narodzie Ojibwa jest Klan Jesiotra, który jest jednym z klanów nauczania. Dla ludzi Ojibwa jesiotr reprezentuje głębię i siłę.
Europejscy ludzie, którzy przybyli do Ameryki Północnej nie mieli tego samego poważania dla tej ryby. Najpierw oni uważali ją za nieprzyjemność, kiedy jesiotry wpadały w ich sieci. Później oni prawie doprowadzili do ich wyginięcia , kiedy odkryli wartość jego ikry , która częściej była znana jako kawior. Jesiotr rzadko jest znajdowany teraz.


Pracowanie z jesiotrem może nauczyć cię o twojej determinacji, zauważalności, postrzeganiu , głębi, wiedzy, wspaniałomyślności, siły i seksualności, przywództwie, chęci dominacji.
Jesiotr dążyć do powrotu do domu po długiej podróży. Ludzie ci kochają dom, są dający i wrażliwi . Są także bardzo ciekawi i czasem kapryśni . Ich celem w życiu jest żyć w harmonii ze środowiskiem.
Cechy osobowości - dumny i pewny siebie, pełen entuzjazmu , pełen energii.
Pozytywne cechy : kreatywność, wspaniałomyślność, wielkoduszność, hojność, szczodrość.
Podświadome pragnienia - stabilność w uczuciach.
Emocjonalnie – intensywne, gwałtowne emocje.
Negatywne cechy : arogancja, nietolerancja, despotyczny, dogmatyczny.
Potrzebuje pracować z : umiejętnością właściwej oceny, stabilnością emocjonalną, tolerancją.
Intencje – by rządzić.
Powinien unikać: przechwalania się , dumy, arogancji, obojętności .
Życiowy cel : znaleźć pewny cel.
Lekcje jakich powinien nauczyć się to: wielkoduszność, hojność i determinacja, wspaniałomyślność, przywództwo , konsekwencja, wiedza, głębia, seksualność , aby osiągnąć swoje cele .

Kompatybilny z – Sową i Sokołem/Jastrzębiem. Tam powinien szukać wsparcia, odkrycia , jak radzić sobie ze swoimi emocjami.
Rozwijające się Łososie są męskie, wszechstronne i pełne przebojowości w determinacji , ale wymagają stałej pochwały i zachęty w celu osiągania.
Rozwinięty Łosoś emanuje i inspiruje zaufaniem. Ich pogoda ducha , wesołość i serdeczna wspaniałomyślność powoduje, że dobrze mieć ich blisko siebie.
Ekstrawertyczne Łososie są ekstrawaganckie , egoistyczne i łatwo wpadają w depresję , kiedy rzeczy nie idą po ich myśli . Introwertyczny Łosoś może być dziwakiem, porywczym i działa w furii, która może być bardzo destrukcyjna.

Jesiotr jest królem ryb. On jest opiekunem , strażnikiem długiego życia i owocnej starości i reprezentuje siłę i wytrzymałość. To także uczy nas wliczać nasze błogosławieństwa, aby uniknąć strat, w celu chronienia i dzielenia się .
Jesiotr jest symbolem siły i długowieczności dla rdzennych Amerykanów. Tak samo jak łosoś, jesiotry pływają w górę rzeki, aby dostać się do swoich tarlisk. Więc jesiotr musi mieć siłę, by płynąć pod prąd i zdolność do przetrwania, mimo ciężkich czasów, i tak samo też powinny robić osoby, których totemem narodziny jest Jesiotr.
Jesiotry (i łososie) są pełnymi wdzięku pływakami , powodując bardzo mało zakłóceń, poruszając się w wodzie. Woda jest elementem emocji, a więc jest to jedna z czynności życiowych. Jesiotry ludzie, muszą nauczyć się opanować swoje emocje i pływać z wdziękiem przez życie, powodując niewielkie tarcie lub zaburzenia.
Osoby Jesiotry mogą być odporne na zmiany, które mogą powodować u nich dużą ilość emocji , zdenerwowania . Zadania, które są stawiane przed nimi przez innych mogą być również źródłem emocjonalnego zdenerwowania i często stresu dla osób Jesiotra.
Entuzjazmu i pewność siebie powoduje , ludzie Jesiotry lubią rządzić . Są bezkompromisowi i stanowczy, co może czasami wydawać się, że są trochę aroganccy lub pewni siebie . Jest ich łatwo zranić przez zaniedbanie. Osoby Jesiotry mają wielki talent do nauczania innych. Jeśli uda im się uniknąć tendencji do bycia zbyt dominującymi , są w stanie ukryć wszystkie swoje niepewności za pozytywnym podejście do życia.
Mądrość i wewnętrzna Wiedza Jesiotra , mimo silnych prądów rzecznych, zawsze zwraca się do miejsca jego powstania. Jego determinacja jest napędzana przez mądrość instynktu i centrum, wiedzy, która daje poczucie celu, który nie może być zatrzymany przez siły zewnętrzne. Jesiotr mówi nam by zaufać naszemu przeczuciu i wewnętrznej wszechwiedzący.
Uczy nas widzieć każdy zakręt rzeki w nowej przygodzie, z lekcji, musimy nauczyć się rozwijać, nawet gdy przepływ życia wydaje się spychać nas z powrotem, możemy dotknąć ukrytych zasobów naszego ludzkiego ducha.

Negatywna strona do przepracowania to : nietolerancja , arogancja, dogmatyzm, skostnienie, duma, wyolbrzymianie sytuacji; niechęć by dostrzec, jak łatwo go emocjonalnie zranić; posiadanie skłonności do wymagania od siebie za dużo, nieoszczędzanie własnych sił, niepozwalanie sobie na przerwę i spokój. Odpowiada za trudy, stres, przeciążenie, wysokie wymagania w stosunku do samego siebie , wysoką stawkę, poprzez lęk, że czemuś się nie podoła.

Afirmacja : „Podążam za mądrością płynącą z serca boskiego źródła.”, Płynę z prądem i pod prąd z równą lekkością i swobodą .”


Łosoś / jako odpowiednik karty 9 pucharów –wg Dawn Brunke, Animal Wisdom Tarot
Cechy : Sukces, Satysfakcja, Integracja, Powrót do Siebie .
Płynący zdecydowanie i skutecznie w górę rzeki, duży łosoś wyskakuje z wody, migocząc w słońcu. Otrzymanie tej karty wskazuje na sukces, obfitość, mądrość i przebudzenie. Czujemy się zaspokojeni i radośni, w uwielbianiu życia.
Pokonując olbrzymie przeszkody, kiedy powraca do domu, do miejsca by spłodzić nowe pokolenie, Łosoś przypomina nam o przybyciu do domu , do siebie. Naucz się ufać twoim instynktom , polegać na wewnętrznej sile i uporze z odwagą i determinacją. Cykl łososia sygnalizuje transformację, kiedy kończysz duchową podróż. Łącz twoje osiągnięcia, polegaj na twoich ostrych, zdecydowanych wnikliwościach, wglądach i użyj perspektywy powrotu, by rozważyć przyszłe plany.
Prawdziwy powrót do siebie pogłębia nasze uznanie natury, piękna i prostych radości. Czujemy się pewni siebie , zabezpieczeni , pewni i zaspokojeni . Wiemy, kim jesteśmy i to , czego chcemy. Wyczuwamy nasze miejsce w większym strumieniu. Łosoś pomaga nam poruszać się poza zwykłe wyrażanie, wyobrażenie naszego twórczego ducha.
Staramy rozwijać się z doświadczania miłości . I wiemy, że możemy zrobić to .
WIADOMOŚĆ: Skacz wysoko i celuj jasno ; podążaj za tym, czego naprawdę chcesz.

Granat i Żelazo
Związany z sercem i krwią Granat może pomóc w wolnym przepływie emocji, kiedy odczuwasz je w sobie lub nosisz je . Noszenie Granatu może wzmocnić cię, ostrzec o niebezpieczeństwie i / lub pomóc ci przebić się do serca, sedna jakiejś sytuacji.
Żelazo jest również mineralnym totemem dla Księżyca Dojrzałych Jagód i jest dobre dla twojej krwi, każdy to wie. Żelazo może również nauczyć cię, kiedy rozpoznać, wiedzieć, że najwyższe dobro jest wszystkich zainteresowanych, że można powiedzieć "NIE " i wspiera twoją determinację, postanowienia.
Granat może pomóc zbalansować, zrównoważyć twoje seksualne energie. On jest połączony z sercem i krwią i może uwolnić przepływ, strumień pobudzonych emocji w człowieku noszącym go .
Granat może pomóc wzmocnić tych, którzy noszą go, może ostrzec przed niebezpieczeństwem i może pomóc ci prowadzić dobre i honorowe życie. On może również pomóc ci penetrować, przedostawać się do serca w jakiejś sprawie.
Żelazo jest dobre dla krwi i serca. Ono może przypomnieć ci o konieczności bycie uspokojonym przez doświadczenia życia. Ono może zachęcić cię do posiadania rozróżniania twardości, która pozwala tobie, by rozpoznać , kiedy żadna odpowiedź nie istnieje, która wspierałaby dla twojego najwyższego dobra, dla całkowitego zaangażowania się .
Lekcją dla Ludzi tego totemu mineralnego jest - równoważenie, pobudzanie, stymulacja, siła, dobroć, pozytywna determinacja, ochrona, uspokajanie, powściągliwość, rozróżnianie .

Malina
Sama malina jest delikatnością, subtelnością w smaku a liście i korzeń rośliny mają lekarskie własności. Jagody nie tylko zachwycają, dają przyjemność , ale również oczyszczają organizm. One mogą pomóc w rozpadaniu i wydalaniu kamieni żółciowych i kamieni nerkowych i pobudzają działanie moczowego obszaru. Korzeń jest środkiem ściągającym i posiada pewien antybiotyk i uzdrawiające własności. On może być użyty do płukania gardła przy bólach gardła. Herbata, napar jako kompres może być zastosowana do ran i skaleczeń, by spowolnić krwawienie. Herbata z liści może zostać użyta, by wyleczyć biegunkę, narośla rakowe, maciczne problemy i miesiączkowe problemy . Herbata z liści maliny jest jedną z najlepszych herbat ziołowych dla kobiet ciężarnych, służąc jako tonik. Herbata z gałązek jest dobra przy przeziębieniach, grypie , trudnościach w oddychaniu i dla zrównoważenia poziomu cukru we krwi. Jagody maliny mogą nauczyć cię znalezienia, odkrycia słodyczy w cierniach życia.
Jagody, owoce rośliny Maliny i Jeżyny - są doskonałym pokarmem , jak i dobrą medycyną.
Lekcje dla ludzi : oczyszczanie , pobudzanie , środek ściągający , równoważenie , pomaga w ciąży, przepyszne owoce.

Kolor Czerwony
To jest czerwień owocu dojrzałej maliny, czerwień najbardziej wysoko cenionych granatów. To jest czerwień siły życia, czerwień silnej woli. To jest czerwień, która może oznaczać dumę, chciwość, bezmyślną seksualność i nieobliczalne działania. Posiadanie, noszenie tego koloru na sobie lub przebywanie obok niego będą zwiększać twoją energię i energię, moc . On również prowokuje cię do uspokojenia twoich działań za pomocą myślenia, zastanowienia się , zanim zadziałasz .
Kolor Dojrzałych Jagód lub Granatu jest jak Nagroda
Lekcje dla Ludzi :energia, siła, życiowe siły, seksualność, silna wola, powściągliwość w działaniu , duma, pycha, wyniosłość.


Reasumując zatem okres tego miesiąca – księżyca jest czasem dojrzewania, stawania się dorosłym. Tak, jak Łosoś, Jesiotr , musimy odkryć naszą własną drogę, inaczej będziemy pokonani przez nasz największy lęk - lęk przed niepowodzeniem. Musimy się też nauczyć, że mamy kolce jak Malina, ze możemy ich używać jako ochrony lub zmiany swojej ‘kolczastej’ natury.
Możemy użyć Granatu, Żelaza, jako totemu mineralnego , w niektórych tradycjach też Karneolu, aby zrównoważyć naszą wrażliwość emocjonalną, złagodzić nadmierna postawę twardości wżyciu. A kolor czerwony wzmocni siłę woli w czasach trudnych, poprzez zastanowienie się i przeanalizowanie, zanim zaczniemy pochopnie działać. Zaś Jesiotr albo Łosoś poprowadzi cię za pomocą jego wędrówki z rzeki do morza i z powrotem do miejsca narodzin, łącząc cię z twoimi korzeniami i pierwotnym morzem, w którym możesz zjednoczyć się z uniwersalną siłą duchową, bowiem obdarza cię on siłą witalną, sprawnością i umiejętnością odmładzania się . To jest jego siła dawania; bowiem wszystko, co dajemy powraca do nas w dwójnasób. To są samooczyszczające się siły, nowy początek i mądrość wypływająca z boskiego serca.
To pomoże Ci stawać się dorosłym, być odpowiedzialnym za swoje czyny i działania. Poznawania siebie , wartości siebie, obrazu siebie, nie jako osoby dorastającej, ale jako osoby dorosłej, która staje się w pełni mężczyzną, czy kobietą, ale która posiada w sobie niewinność wewnętrznego dziecka.

Aho! Podążający drogą Jesiotra – Łososia do swojego źródła siły, mocy. Wiedzcie, że niepowodzenie jest częścią naszego sukcesu. Jest nauką, lekcją, której musimy się nauczyć, że doświadczając czegoś, uczymy się ciągle i ciągle, a tym samym rozwijamy się na naszej drodze życia. Powodzenia zatem w tym osobistym rozwoju. Wykorzystajcie zatem czas i nauki Jesiotra – Łososia. Macie siłę woli by podążać pod prąd, kiedy trzeba i z prądem, kiedy to zdarza się. !!!! Powodzenia na Waszej drodze i w Waszej podróży ku zadawalającej dorosłości!!!

Źródło Warsztaty szamańskie kto to dokładnie pisze to nie wiem nie pytajcie mnie mam to z FB.
26-07-2013, 17:46
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB