Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pentagram a Heksagram
Autor Wiadomość
~UtkaneZWyobrazen
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Pentagram a Heksagram
Zależy jaki pentagram, to znaczy w jakiej postaci. Mnie uczono że to symbol pięciu żywiołów, lub jedności boga z boginią.
27-07-2013, 22:27
Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,101
Reputacja: 85
Podziękowania: 928
Podziękowano 1319 razy w 651 postach
I wicca to symbol właśnie jedności Boga z Boginią i powszechnie symbolizuje pięć żywiołów - dlatego jest między innymi symbolem Magii Naturalnej.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-07-2013, 22:37 {2} przez Ames.)
27-07-2013, 22:28
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 15
Podziękowano 294 razy w 94 postach
Cytat:I nie, Oth misiaczku złoty, pentagram nie symbolizuje żywiołu ziemi.
Źle przeczytałeś, Evander, żabko purpurowa, napisałem pentakl, czyli takie magiczne narzędzie. Oczywiście, różne można zrobić pentakle, ale każdy mag ceremonialny powinien mieć własny symbol ziemi, którym w zachodniej tradycji magicznej jest właśnie specjalny pentakl/heksakl.
29-07-2013, 00:23
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,101
Reputacja: 85
Podziękowania: 928
Podziękowano 1319 razy w 651 postach
Ale ze sobą kręcicie... xDDD
Nie no, na serio, to, moim zdaniem, to jest dziwne I nigdy tego nie kumałam. xDD Faktycznie, pentakl należy do żywiołu ziemi... ale jednocześnie symbolizuje wszystkie 5 żywiołów... xDD Pogmatwane.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
29-07-2013, 09:34
Znajdź Posty Reply
~Arinux
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Heksagram jest to chyba najstarszy symbol magiczny - ukorzeniony w magii anielskiej...
Pentagram jest dość pogmatwany - ma swoje miejsce w magii natury, jak i demonicznej.

http://arinuks.blogspot.com/p/hexagram.html

http://arinuks.blogspot.com/2013/07/pentagram.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2013, 22:57 {2} przez Ames.)
29-07-2013, 22:53
Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Olimpio, ziemia zawiera w sobie wszystkie pozostałe żywioły. W Hermetyzmie woda+ogień=powietrze. Zaś woda+ogień+powietrze=ziemia. Czyli ziemia ma w sobie trzy pierwsze żywioły, plus samą siebie. Zaś wszystkie cztery dają nam razem piąty. Ogólnie rzecz biorąc, ziemia (materia) jest po prostu gęstszym eterem.
30-07-2013, 01:26
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 791
Reputacja: 63
Podziękowania: 137
Podziękowano 607 razy w 142 postach
Amorte,

(29-07-2013, 00:23)Oth napisał(a):
Cytat:I nie, Oth misiaczku złoty, pentagram nie symbolizuje żywiołu ziemi.
Źle przeczytałeś, Evander, żabko purpurowa, napisałem pentakl, czyli takie magiczne narzędzie. Oczywiście, różne można zrobić pentakle, ale każdy mag ceremonialny powinien mieć własny symbol ziemi, którym w zachodniej tradycji magicznej jest właśnie specjalny pentakl/heksakl.

Oth, pysiu najsłodszy, pentakl, czyli pentagram opisany podwójnym okręgiem nie symbolizuje żywiołu ziemi, tylko projekcję mocy magicznych do wymiaru ziemskiego - czyli sfery materialnej.
Symbol ziemi, to czerwony/brązowy pentagram rysowany od wiadomego rogu, czasami z tym śmiesznym kreślonym trójkącikiem w środku.

Pentakl w swej istocie symbolizuje to:
http://www.cuttingedge.org/Levi_Conjure_Demons.jpg
Czyli maga-człowieka w kręgu mocy, w takim tez znaczeniu jest używany w konstrukcji talizmanów.

(30-07-2013, 01:26)Oth napisał(a): Olimpio, ziemia zawiera w sobie wszystkie pozostałe żywioły. W Hermetyzmie woda+ogień=powietrze. Zaś woda+ogień+powietrze=ziemia. Czyli ziemia ma w sobie trzy pierwsze żywioły, plus samą siebie. Zaś wszystkie cztery dają nam razem piąty. Ogólnie rzecz biorąc, ziemia (materia) jest po prostu gęstszym eterem.
Aż tak bym tego nie upraszczał. Lepiej będzie powiedzieć, że żywioły potrafią przechodzić w siebie podczas pewnych procesów.
Wszystkie żywioły są częścią sfery materialnej, chyba, że chcemy bawić się w projekcję ich właściwości na plany energetyczne, ale to może w innym temacie.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
30-07-2013, 17:46
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Cytat:Oth, pysiu najsłodszy, pentakl, czyli pentagram opisany podwójnym okręgiem nie symbolizuje żywiołu ziemi, tylko projekcję mocy magicznych do wymiaru ziemskiego - czyli sfery materialnej.
Evander, ja już się przejadłem tą słodkością.

Sfera materialna w magii wysokiej wiązana jest właśnie z żywiołem ziemi. Ale i tak źle odebrałeś słowo, którego użyłem. W geometrii pentakl owszem jest pentagramem wpisanym w koło. Ale w używanym przeze mnie słownictwie pentakl to taki krążek, zrobiony z dowolnego materiału (najczęściej z drewna lub metalu), na który naniesiony są poszczególne magiczne symbole. I niezależnie od tego, czy jest to heksagram, pentagram, czy pieczęć jakiegoś ducha, nazywamy to pentaklem. Mag ceremonialny posiada cztery narzędzia związane z czterema żywiołami: różdżkę ognia, sztylet powietrza, puchar wody i pentakl ziemi. W kabalistycznej wersji pentakl ziemi robi się z drewna i maluje na cztery kolory, odpowiadające sefirze Malkut. Kolor jednak może być dowolny, byle tylko kojarzył się magowi z ziemią. Spotkałem się z czarnymi, brązowymi, pomarańczowymi i żółtymi pentaklami ziemi. Każdy jest równie dobry. Na tej samej zasadzie na pentaklu ziemi może być pentagram, heksagram, a nawet kwadrat. Tradycyjnie powinien to być pentagram, ale zależy od maga, jaki symbolizm wybierze.
30-07-2013, 19:22
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 791
Reputacja: 63
Podziękowania: 137
Podziękowano 607 razy w 142 postach
Amorte,

Oth, kotku aksamitny, jeżeli chodzi ci o symbolikę "monety" na pierwszej karcie tarota, to jak najbardziej się zgadzam. Nie jestem jednak do końca przekonany, czy jest to właściwe użycie słowa 'pentakl' w odniesieniu do tego tematu. No cóż, terminologia.

Aha, a "czarny" to kolor pustki, a nie ziemi. Nie polecam go używać w odniesieniu do tego elementu.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
30-07-2013, 20:39
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Cytat:Oth, kotku aksamitny, jeżeli chodzi ci o symbolikę "monety" na pierwszej karcie tarota, to jak najbardziej się zgadzam. Nie jestem jednak do końca przekonany, czy jest to właściwe użycie słowa 'pentakl' w odniesieniu do tego tematu. No cóż, terminologia.
Amorte, Evander, wiem, że lubisz słodzić, ale bez przesady. Terminologia niestety zawsze przeszkadza w porozumiewaniu się, ale cóż poradzić. Trzeba po prostu tłumaczyć się do skutku. No, a w tym temacie nie było jasno określone o jaki chodzi pentagram/heksagram, więc opisałem perspektywę najbliższej mi magii ceremonialnej.

Cytat:Aha, a "czarny" to kolor pustki, a nie ziemi. Nie polecam go używać w odniesieniu do tego elementu.
W moim odczuciu czarny doskonale pasuje. Pustka jest czymś tak bardzo nieistniejącym, że nawet czarnego koloru nie ma. Mówienie, że pustka czymś jest, samo w sobie się wyklucza...
30-07-2013, 20:52
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB