Zapachy
Autor Wiadomość
Adrianna
Wtajemniczony

Liczba postów: 118
Reputacja: 5
Podziękowania: 35
Podziękowano 26 razy w 11 postach
Zapachy
Cześć Wam. Mam takie pytanie, bo latam po forum już dobry szmat czasu dzisiaj, a jednak tego nie widzę. A mianowicie, czy zapach kadzideł i olejków używanych do rytów ma jakieś znaczenie? I jeżeli tak to jakie, albo gdzie mogę znaleźć jakąś porządną rozpiskę? Szperam po necie i tutaj, i wszędzie, ale jakoś satysfakcjonującej mnie odpowiedzi nie zaznałam jeszcze. Jeśli jest gdzieś na forum a to przeoczyłam, to wybaczcie i odeślijcie mnie tam. Z góry dzięki. Uśmiech
07-28-2013, 19:58
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
RE: Zapachy
Ma znaczenie, a właściwości mają takie, jak rośliny, z czego są zrobione.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-28-2013, 20:04 {2} przez Ames.)
07-28-2013, 20:02
Evander
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 749
Reputacja: 63
Podziękowania: 132
Podziękowano 565 razy w 121 postach
Amorte,

Według pewnych idei magicznych kadzidła wydobywają pewne energie z wysuszonych szczątków roślinnych. Nie jestem pewien, czy bardziej związane z żywiołem ziemi czy powietrza.

W teorii, powinny być korespondencyjnie powiązane w taki sam sposób, jak "normalne" rośliny.
W praktyce przydało by się to zweryfikować.

Potencjalne powiązania korespondencyjne znajdziesz w "Magiji" Crowleya. W "Dodatek V" pod koniec książki wymienia on niektóre powiązania zapachów z różnymi rzeczami.

Nie jestem w stanie ręczyć za prawdziwość zawartej tam wiedzy.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
07-28-2013, 20:13
~UtkaneZWyobrazen
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Mi babcia mówiła że kadzidło zrobione z jaśminu jak i sam zapach jaśminu potęguję jasnowidzenie, sny prorocze i wszystko co związane z przyszłością...
07-28-2013, 23:59
Oth
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 17
Podziękowano 288 razy w 93 postach
Kadzidło ma dwa znaczenia. Po pierwsze, niektóre zapachy wprowadzają maga w inny stan, który sprzyja magicznej pracy. To pomaga widzieć i słyszeć istoty duchowe oraz przenosić swoje wyobrażenia do świata astralnego. Oczywiście dla każdego będzie inny zapach. Według mnie to kwestia gustu i innych wzorców.

Drugie znaczenie to użycie kadzidła do stworzenia przyjaznej atmosfery dla przywoływanej istoty. Dym z kadzidła zawiera w sobie specyficzną energię, która w zależności od składu będzie inna. W ten sposób różne istoty będą woleć inne kadzidła. Ale nie trzeba korzystać z kadzidła, można naładować pomieszczenie energią dzięki wizualizacji. Dzięki temu, istoty są bardziej przyjazne w stosunku do maga. Przypisy odnośnie kadzideł znajdziesz w "777" Crowleya lub w "Praktyce Magicznej Ewokacji" Bardona.
07-29-2013, 00:12

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB