Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dewa Miejsca
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,121
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 879
Podziękowano 1392 razy w 689 postach
Post: #1
Dewa Miejsca
Dewa terenu, zwana również dewą miejsca, należy do wielkiej grupy dew. Jej domem jest Eter i należy do potężnego świata aniołów. Służy światłu. Może być bardzo wysoka, a jej światło siegać daleko, ale również może być bardzo mała. Za leży to od miejca lub terenu, nad którym roztacza opiekę. Dewa terenu przyjmuje wielkie prądy kosmicznego światła i kieruje je do dew roślin i drzew, znajdujących się an jej obszarze, te z kolei odprowadzają światło głęboko do ziemi i tam je zakotwiczają.
Jest sercem miejsca, które rozdziela pulsujące światło i powoduje jego właśćiwą cyrkulację, Jako stróż przyrody danego terenu zapisuje w swym świetle wszystko, co się tam wydarza. To jedno z jej zadań. Dewy terenu są pamięcią przyrody. Każda dewa może opowiedzieć wszystkie zdarzenia, jakie odbyły się na jej miejscu od samego początku. Zna wszytkie istoty, które znajdują się i znajdowały w jej okolicy.
Dewa terenu tworzy aurę, pole świetle przyrody na danym miejscu i utrzymuje to światło. Zna również prastare rytuały i prawidłowości przyrody, jakich potrzebuje dane miejsce do całkowitego harmonijnego rozkwitu. Gdy w danym miejscu nastąpi zakłócenie światła, a tym samym okaleczenie dew z winy człowieka np. przez zanieczyszczenia trującymi produktami, odpadkami, ściekami, przez negatywne myśli i uczucia, działanie czarną magią itp., to boski plan dla tego miejsca, rośliny, drzewa... nie może się prawidłowo rozwinąć. W ten sposób negatywne wpływy powodują zakłócenia, dysonanse, zniekształcenia.
Dewa terenu zawiera uzdrawiające, wspomagające esencje świetlne boskiej przyrody, które drzemią także w człowieku. Działa na planie duchowym i połączona jest z kosmicznymi i planetarnymi mocami uniwersum, z których zbudowana jest nasza ziemia i nasz byt. To, że nawiążaliśmy kontakt z dewą miejsca poznamy po ogromnym promieniu światła, po silnej mocy emanującej z tego miejsca. Najczęściej jest to centrum jakiegoś miejsca np. pagórek, polana, kamienny krąg, rozległa równina na łonie natury.

Źródło: W Świecie Duchów Natury.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
31-07-2013, 15:07
Znajdź Posty Reply
~Arinux
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Dewa Miejsca
Dewy - jako istoty świata Aniołów... Ciekawe.
Dewy są to Demony w znaczeniu Perskim... w języku perskim Dewa to Demon, gdzie jeżeli dobrze kojarzę ich głównym wodzem/panem był Aszma-dewa czyli mówiąc terminologią demonologii Azmodan...
Poza tym błędem nazewnictwa jest ok, w przekazach druidzkich (celtyckich) takie miejsca nazywano Sercem Lasu było nim najczęściej Drzewo na polanie (dąb), nazywane Drzewem Życia, które jak głosi legenda "płakało" oraz 2 rodzaj Serca Lasu to jeziorko bądź staw, w centrum terenu otoczony drzewami, gdzie woda była życiodajna i z niej czerpały picie zwierzęta tam żyjące... Charakterystycznym elementem było to, iż Serca Lasu świeciły mniej więcej jak księżyc w nocy - może nie jak żarówka czy słońce, ale były jaśniejsze niż otoczenie... Resztę ty ujęłaś. Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2013, 22:22 {2} przez Olimpia.)
01-08-2013, 22:15
Reply
~Arinux
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #3
RE: Dewa Miejsca
Podejście, że wszystko jest elementem Natury każda istota itp, to typowe myślenie magów natury... którzy wszystko sprowadzali do świata ziemskiego, Demony uważali za bóstwa, czasem utożsamiali je drzewami a Anioły były dla nich abstrakcja, gdyż bardziej interesowało magów istoty takie jak Istoty danych żywiołów, duchy żywiołów itp...
Czym plan ziemski, czym innym inne plany...
01-08-2013, 22:25
Reply
IceQ Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 21
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 3
Podziękowania: 6
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #4
RE: Dewa Miejsca
Dewy, są to dobre istoty. Są bardzo mądre i dają do myślenia. Jak również można dołączyć do ich świata, wtedy dewy mogą ci pomóc. Np: Uzdrowić cie. Dewy posiadają bardzo przyjemną energie. Podczas kontaktu z Dewem trzeba mieć do niego pełen szacunek. i pozbyć się swojego EGO. Wtedy rozmowa będzie przyjemna oraz bardzo ciekawa. W żadnym wypadku nie wolno obrażać tej istoty. Dewy mają bardzo ciężko ponieważ pełnią one zadanie "Obrońcy" danego miejsca, wodospadu, góry , drzewa, kwiatka, zwierzęcia itp. Trzeba uważać aby nie ściągnąć na siebie gniewu Dewa bo to nic przyjemnego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2014, 22:10 {2} przez IceQ.)
27-08-2014, 22:07
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB