Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koboldy
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #1
Koboldy
Słowo ''kobold'' ma dwa różne źródła. Jedno to połączenie słowa ''kobe'', co w średniowiecznym jęzuku literackim oznacza pokój, dom lub popierzenie (z niego wychodzi koben), i ''bald'', które jest staronordyckim określeniem władny lub (za)rządcy, oznacza więc ''zarządca domu'', ten który ''rządzi w domu''. Z drugiej jednak strony może pochodzić chemicznego pierwiastka, kobaltu, który wydobywany jest z głębin ziemi.
Przyporządkowe są żywiołowi ziemi i ludowi z gadunku karłów, gdzie pierwotnie należały do karłów skał i gór. Żyją w górach, skałach, wśtód kamieni, w grotach. w odróżnieniu od innych grób dichów gór i skał, koboldy nie boją się ludzi. Przeciwnie, kochają bliskość człowieka. Dlatego też może się zdarzyć, że podczas cudownego spaceru na łonie natury przyczepi się kobold. W pewnych okolicznościach może zaistnieć taka sytuacja, że kobold jako nie poznany ''nieproszony'' członek rodziny może zostać przy człowieku na dłuższy czas, albo nawet na całe życie i spowodować zamieszanie, psocić i żartować. Szybko przyzwyczajają się do warunków ludzkiej cywilizacji, chętnie przebywają jakiś czas wśród nas, przy czym ochoczo przejmują zarządzenie i władanie domem.
Koboldy są bardzo ruchliwe i żywe, jak istkierki. Sprawiją najcześciej wrażenie istot młodych, wyglądają łobuzersko choćby dlatego, że na ich ustach igra zawadiacki uśmiech, a oczy śmieją się przebiegle. Kiedy w pobliżu Ciebie znajdują się koboldy, zapowiada gto dobrą zabawę, zamieszanie i wybryki wszelkiego rodzaju. To, co czasami nas irytuje małe nieporodzenia w życiu codziennym, nieprzewidziane przeszkody, jest dla koboldów istotą życia i zadaniem do wykonania. Dbają o ciągły ruch. Czemu jednak, na Boga, ma służyć to bezsensowne zachowanie i te wybryki? Ma to swój cel. Te małe, kochające życie istoty wskazują swym zachowaniem na te miejsca w naszej osobowości, kttórym potrzebny jest mocny wstrząs, bo są to miejsca, gdzie wszystko skostniało i wszystko się zacięło. Koboldy chcą to rozluźnić. Gdy śmiejemy się serdecznie, to śmiech przenika przez całe ciało i ponownie otwiera nas na inne energie.
Koboldy kochają ludzi, którzy mają duże poczucie humoru, nie traktują życia aż nadto poważnie, choć częśto wydaje nam się że, ono takie właśnie jest. Zawsze są chętne do żartów, kuszą dzieci do niejednej psoty. Obecnośc kobolda w domu jest dla człowieka dużym błogosławieństwem, ponieważ kobold ''przędzie zdrową energię życiową''. Chociaż często wyprawia głupstwa, chroni ludzi, z którymi czuje się związany, przed niejednym nieszczęściem, rozwesela gdy są smutni. W ten właśnie właściwy dla siebie sposób rozluźnia atmosferę.

Źródło: W świecie duchów Natury.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
31-07-2013, 15:08
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB