Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przywołania
Autor Wiadomość
ble Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 45
Reputacja: 4
Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 1 postach
Przywołania
Do tego tematu natchnął mnie wcześniejszy temat pt. "Dziwne uczucie", i rozwinięta dyskusja (w końcowej fazie na PW z Yasella).
A więc mam kilka pytań, czy też wątpliwości:
1. Jakie przywołania robiliście?
2. Co przywoływaliście?
3. Czy zdarzało się wam w mało świadomy sposób ściągać jakieś istoty, lub otwierać "bramy" lub jakieś portale ?
4. Czy kiedykolwiek wyobrażaliście sobie daną istotę i zaszczepialiście ją w umysłach innych ludzi? Jeśli tak czy jest szansa by zaczynała żyć na pograniczu "jawy i snu" i podejmować decyzje niezależne od was?

Temat oczywiście do rozwinięcia.
Temat skierowany do wszystkich,
Uśmiech ale bez hejtów proszę. :>
08-06-2013, 11:56
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 17
Podziękowano 288 razy w 93 postach
RE: Przywołania
Bardzo nieprecyzyjne pytania... Prosiłbym, abyś wziął pod uwagę, że nikt Waszych PW nie czytał, więc nie znamy szczegółów.

Cytat:1. Jakie przywołania robiliście?
"Jakie" pod jakim względem? Efektu? Metody? Typu? itp.

Cytat:2. Co przywoływaliście?
To co przywołać można. Serio, takie ogólne pytania do niczego nie prowadzą. Lepiej by było, abyś sformułował pytanie tak: "Czy pracowaliście z tą i tą istotą/grupą istot?" albo "Czy ktoś pracował z aniołami/demonami/itp.?

Cytat:3. Czy zdarzało się wam w mało świadomy sposób ściągać jakieś istoty, lub otwierać "bramy" lub jakieś portale ?
Takie rzeczy się zdarzają, gdy ktoś próbuje coś robić, a ostatecznie nie wie co robi. Naprawdę nie trudno jest takie coś zrobić. Czasem wystarczy sobie z nudów rysować pentagramy na kartce, aby coś przywołać. Ale to też nie jest konieczne, bo różne byty mogą równie dobrze same się przypałętać.

Cytat:4. Czy kiedykolwiek wyobrażaliście sobie daną istotę i zaszczepialiście ją w umysłach innych ludzi? Jeśli tak czy jest szansa by zaczynała żyć na pograniczu "jawy i snu" i podejmować decyzje niezależne od was ?
Mam rozumieć, że chodzi Ci o takiego servitora? Można stworzyć taką istotę, ale to "trochę" dłuższy proces, niż wyobrażenie sobie. Chyba, że chodzi Ci o taki myślokształt, który powstaje poprzez intensywne i emocjonalne myślenie. I ogólnie to odpowiedź brzmi - tak. Z tym, że servitor usamodzielnia się sam dopiero po dłuższym czasie. Myślokształt natomiast od momentu powstania jest samodzielny i żeruje na ludziach, w kółko przypominając im jakąś konkretną ideę.
08-06-2013, 16:55
Oth Offline
Wtajemniczony

Eh, o smokach już był temat. Proszę, nie powtarzajmy tego...
08-06-2013, 21:53
~LordAnayami
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Tylko, że został on zablokowany, przez co nie miałem jak dodać swoje 3 grosze. :D
08-06-2013, 21:55
~Akhanta
Niezarejestrowany

Podziękowania:
(08-06-2013, 11:56)ble napisał(a): 1. Jakie przywołania robiliście?
2. Co przywoływaliście?
3. Czy zdarzało się wam w mało świadomy sposób ściągać jakieś istoty, lub otwierać "bramy" lub jakieś portale ?
4. Czy kiedykolwiek wyobrażaliście sobie daną istotę i zaszczepialiście ją w umysłach innych ludzi? Jeśli tak czy jest szansa by zaczynała żyć na pograniczu "jawy i snu" i podejmować decyzje niezależne od was ?

1. Satanistyczne summony (forma rytuału modlitewnego; przywołanie wykonuje się celem rozmowy z Demonem, bardziej bezpośrednich modłów lub paktu), mnóstwo razy.
2. Demony Goecji. Raz tworzyłam servitora, ale to już nie summon jako taki. Oczko
3. Tak, czasem niechcący ściągam straszydła... A może same do mnie przychodzą? D: Trudno powiedzieć... Bramy nieumyślnie nie otworzyłam, ale moja przyjaciółka owszem. ;_; Może się tu wypowie...
4. ...what? Zaszczepialiśmy...? Co do szansy życia na pograniczu - w pewnym sensie to możliwe. Odsyłam do teorii myślokształtów. Uśmiech
08-07-2013, 03:01
Norma Offline
Neofita

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
"Aby przywołać demona należy znać najpierw jego imię. Dane istoty z innego wymiaru egzystencji zostają przeniesione do tego w jakim przebywa osoba wzywająca go. Istota ta staje się prawdziwie obecna. Dla ochrony przed jej możliwym szkodliwym działaniem, należy koniecznie rzucić na nią czar „spętania demona”. Wówczas osoba, która przywołała demona ma moc rozkazywania mu. Jednak odbywa się to na zasadzie negocjacji - „coś za coś” (np. demon musi wykonać określone zadanie, a mag poświęca mu wartościowy przedmiot- najczęściej swoją krew). Demon jest zmuszony do wykonania zadania, bo inaczej osoba rzucająca zaklęcie nie uwolni go z kręgu spętania. Zaklęcie spętania obdarza demona jednorazową zdolnością powrotu do własnego wymiaru - wymusza go na niej, po zakończeniu pożądanego zadania czy służby. Zdarza się i tak, że obie jednostki (demon i czarujący) mają podobny cel Np. "Obaj nienawidzimy Plagi, dlaczego nie połączymy naszych sił w zwalczaniu jej?".

Ryzyko występuje tutaj, gdy do współpracy nakłonimy istotę przymusem. Wówczas będzie ona niemal na pewno usiłowała zemścić się w przyszłości. Z kolei dobrowolni sojusznicy-demony, mogą opuścić nasz wymiar w dowolnym momencie. Zatem do zadania czarującego należy uzyskać optymalne porozumienie podczas negocjacji. Rytuał Sprowadzania daje najmniejszą kontrolę nad działaniami wezwanej istoty- co rodzi ogromne ryzyko, jeżeli istocie uda się wyswobodzić ze spętania, lub nadużyć warunków paktu, na jakich przybyła.

Istnieją trzy podstawowe formuły magiczne przynależące do magii Sprowadzania. Są to Planarne Spętanie, Planarny Sojusznik oraz Wrota. Pierwsza z nich wykorzystywana jest głównie do przymuszania istoty do służby, natomiast formuła Planarnego Sojusznika polega na zawarciu z istotami dobrowolnego paktu. Z kolei formuła Wrota może być zastosowana w celu uzyskania od strony istot zarówno dobrowolnej, jak i przymusowej służby. Formuły Planarne Spętanie oraz Wrota są zaklęciami obecnymi przede wszystkim w księgach zaklęć czarnoksiężników, demonologów lub elementalistów. Planarny Sojusznik to formuła przynależąca głównie szamanom, druidom, czasem elementalistów. "

źródło: http://www.baszaalbion.pl
08-07-2013, 16:12
~Akhanta
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Nie ma żadnego czaru spętania Demona. Średniowieczne bzdury, w które część ciemnoty ciągle wierzy... Z Demonem można jedynie negocjować lub prosić - pierwsze faktycznie odbywa się na zasadzie równowartej wymiany, drugie zaś jest zwykłą modlitwą i jej skuteczność nie jest pewna. Krew natomiast nie jest żadną ceną i zupełną nieprawdą jest, jakoby miałaby być "wartościowym przedmiotem" w paktach; co więcej, Demonom nie płaci się żadnymi przedmiotami, a jedynie wartościami niematerialnymi.
Demon nie jest do niczego ZMUSZONY. Demon to stary bóg, zdolny sprowadzić na przywołującego dowolne nieszczęście, niełaskę, ból, co tylko chce, jeśli przywołujący na to zasłuży. "Mag" jest zaś zwykłym, słabym człowiekiem, nieważne co o sobie myśli i w jakiej radzie dusz, konwencie magicznym lub zakonie dziurawych kaleson według własnej opinii zasiada. Nie wywiera żadnego przymusu na proszonym bogu.
Pogódźcie się z tym.
08-08-2013, 23:22
Oth Offline
Wtajemniczony

Cytat:Nie ma zadnego czaru spetania Demona.
Są, ale nie każdy może takiego użyć.

Cytat:Krew natomiast nie jest zadna cena i zupelna nieprawda jest, jakoby mialaby byc "wartosciowym przedmiotem" w paktach
Krew jest bardzo wartościowa. Bez krwi człowiek nie żyje. Z resztą, gdyby nie była wartościowa, to nie powstałby nawet taki system jak magia krwi, który z resztą uważam za głupi.

Cytat:co wiecej, Demonom nie placi sie zadnymi przedmiotami, a jedynie wartosciami niematerialnymi.
Wręcz przeciwnie, możesz demonowi zrobić kanapkę. To nawet lepiej niż ot tak oddać mu energię, gdyż kanapkę trzeba najpierw zrobić.

Cytat:Demon to stary bóg
Niekoniecznie.
08-09-2013, 17:55
~Akhanta
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Wypowiedziałam się na temat Demonów Goecji, wybacz niedomówienie. Uśmiech Ich spętać się nie da z wielu względów, z podobnych one same nie opętują (może z najniższymi możliwe jest dla człowieka utworzenie Legionu, głowy nie dam). Goecja to starzy bogowie.
Jeśli chodzi o demony spoza niej, myślę, że ewentualne spętanie, zniszczenie, jak i oczywiście Legiony wchodzą w grę. Z tymi jednak doświadczenia nie mam żadnego, więc się nie wypowiadam. I wolę nie zdobywać tego doświadczenia, bo Goecja to spis Demonów, z którymi kontakt jest określany jako bezpieczny. Za te "z zewnątrz" nikt nie ręczy.

Krew sama w sobie nie może być oddana, mogą być - ogromne pokłady energii w niej ukryte. Ja sama magii krwi również nie uznaje - według satanizmu nie wolno jej przelewać, jako synonimu życia. Możliwe, że np. Lucyferianie dopuściliby jej użycie w pakcie, ale pewności nie mam.
Podobnie uczyłam się, że rzeczy materialne nie wchodzą w grę. Możesz oddać Demonowi esencję "życia" kwiatka czy Twoje szczęście do pieniędzy; to, czy rozumiesz to jako oddanie samego kwiatka lub zawartości portfela, to już chyba kwestia osobista. Uśmiech
Ale znów - moja wiedza dotyczy Goecji i nie raz gdzieś mi umyka, że mówiąc o demonach piszący niekoniecznie musi mieć na myśli Demony przez duże "D". Przepraszam za niedopowiedzenie.
08-09-2013, 23:47
Oth Offline
Wtajemniczony

Cytat:Wypowiedzialam sie na temat Demonow Goecji, wybacz niedomowienie
Nie szkodzi.

Cytat:Ich spetac sie nie da z wielu wzgledow
Można spętać projekcję, którą się przywoła, ale ich "prawdziwego ciała" spętać się nie da. Przynajmniej nie w ten sam sposób, który definiuje pojęcie spętania.

Cytat:Goecja to spis Demonow, z ktorymi kontakt jest okreslany jako bezpieczny. Za te "z zewnatrz" nikt nie reczy.
A no wiele jest ksiąg tego typu, więc wystarczy poszukać. Zaś ogólnie z pozaksięgowych istot, to większość jest słabych. Naprawdę ciężko znaleźć coś wartościowego, w ekonomicznym znaczeniu tego słowa. Najlepiej to chyba znaleźć coś średniego pokroju, spętać i wypytywać o kontakty od strony kolegi wujka siostry ciotecznej syna sąsiada.

Cytat:Krew sama w sobie nie moze byc oddana, moga byc - ogomne poklady energii w niej ukryte. Ja sama magii krwi rowniez nie uznaje - wedlug satanizmu nie wolno jej przelewac, jako synonimu zycia. Mozliwe, ze np. Lucyferianie dopusciliby jej uzycie w pakcie, ale pewnosci nie mam.
Podobnie uczylam sie, ze rzeczy materialne nie wchodza w gre. Mozesz oddac Demonowi esencje "zycia" kwiatka czy Twoje szczescie do pieniedzy; to, czy rozumiesz to jako oddanie samego kwiatka lub zawartosci portfela, to juz chyba kwestia osobista.
Demony (również Goecji) faktycznie zabierają tylko eteryczną część ofiary, ale jeśli nie oferujemy im fizycznej części, to nie będą mieli z czego wybierać. Po oddaniu taką fizyczną część trzeba wyrzucić, a najlepiej zakopać. Z demonami zabierającymi materialną kanapkę jeszcze się nie spotkałem. :D
08-10-2013, 23:46

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB