CELTYCKI ZODIAK ZWIERZĄT – ZNAKI I ICH ZNACZENIE
Autor Wiadomość
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 322
Dołączył: Sep 2012
Podziękowania: 11
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Post: #1
CELTYCKI ZODIAK ZWIERZĄT – ZNAKI I ICH ZNACZENIE
Jak nie tu to przerzucę temat.


CELTYCKI ZODIAK ZWIERZĄT – ZNAKI I ICH ZNACZENIE

Według tradycji Celtyckiej totemami urodzin poszczególnych miesięcy są :

1. JELEŃ / SARNA - 24 grudzień - 20 stycznia
Jeleń, celtycki znak zwierzęcia ma wysokie ideały i aspiracje. Jeżeli chcesz zacząć nowy projekt, nabądź znak / obraz Jelenia, by pomógł ci w jego rozpoczęciu. One nie będą powstrzymywać cię od ich wizji
Ludzie mający jako totem Jelenia, Sarnę są ugruntowani, cierpliwi, a ich upór zabezpiecza ich triumfy, kiedy inni dawno zrezygnowali. Jelenie walczą o ich drogę obok granic. Oni ( tu chodzi o ludzi z pod tego znaku) są dumni, prawnie tak - że utrzymują siebie w królewski sposób. Oni są naturalnie szlachetni, jakby pochodzili z królewskiego rodu. Nie można powiedzieć, że Jelenie czują się utytułowane. Daleko są od tego. One wierzą w prawdę trudnej pracy a ich uczciwość jest ich znakiem towarowym.
Symbolizm Jelenia : heroizm, pewność siebie, wyniosłość, godność, szlachetność, siła, męskość, cykliczność, zaopatrzenie, ochrona.

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt - Słowa kluczowe : Duma, Niezależność, Oczyszczenie

Pozytywny aspekt: Jeleń przynosi wdzięk, majestat i integralność / uczciwość i, jeżeli kiedykolwiek czujesz się wrażliwy lub pod kontrolą, zapraszaj jelenia i proś o ochronę, jego duch przyniesie ci spokój, siłę i godność. On również pomoże ci zyskać i utrzymać niezależność. W Ogham, języku Druidów świętych drzew, Jeleń jest odnoszony do zarówno - drzewa brzozy i liczby jeden - które są łączone z błogosławieństwem rozpoczęcia. To jest dobry znak, gdy wyciągasz tę kartę kiedy rozważasz nowe projekty, prace. Związek, połączenie jelenia z urodzajnością, płodnością i okazywaniem seksualności, która przynosi godność, powagę, wdzięk, moc, siłę i integralność do twojego seksualnego życia.

Negatywny aspekt : Kiedy duma pomaga ci dać tobie co najlepsze, to może być zaletą dla ciebie; ale, jeżeli ona zaledwie ochrania podatność na uczucia i niedociągnięcia, to może powstrzymać cię w rozwijaniu, udoskonalaniu i lubieniu, korzystaniu z życia. Jeżeli twoja duma nie służy ci dobrze, zapytaj siebie, czy jakości, cechy Jelenia Boga, jako Pana Polowania, są odpowiedzialne za wybieranie - widziane jako proces oczyszczenia lub ofiary - utrzymania właściwej ekologicznej równowagi. Jeleń odwrócony może oznaczać potrzebę ofiary, poświęcenia lub oczyszczenia w twoim życiu - może przez pozwolenie na odejście dobytku lub emocjonalnych przywiązań - by pomóc ci zyskać niezależność, samodzielność i integralność, całość, uczuciowość.

2. KOT - 21 styczeń - 17 luty
Bystry umysłowo, kot celtyckiego roku pakuje pazur w królestwie umysłu. Ten celtycki znak zwierzęcia ma nieskazitelne zdolności rozumowania, ale ponadto oni mają talent do widzenia pod spodem rzeczy, sedna , "szóstego zmysłu" jeżeli chcą . Oni mają niekonwencjonalną wizję i powinni być przyzywani , kiedy świeże , nowe perspektywy są potrzebne w projekcie. Oni również mają sposób, humanitarną jakość, która czyni ich rozkosznymi. Chociaż czasami mogą wydać się z dala, powściągliwe, ponieważ lubią być na obrzeżu, ale zawsze zauważani. Niemniej jednak, oni mają najlepsze intencje w sercu. Koty są również bardzo twórcze i potrzebują artystycznego ujścia, by wyrazić siebie.
Symboliczne Znaczenia Kota : Przebiegły, Zdolny, Skryty, Tajemniczy, Inteligentny, Intuicyjny, Posiadający nadprzyrodzone siły, Czujny, Wybiórczy, Selektywny, Niezależny

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt - Słowa kluczowe: Opiekuńczość, Niezależność, Zmysłowość

Pozytywny aspekt: Kot przynosi nam zdolność do postrzegania sytuacji cicho, w milczeniu, umiarkowanie, bez oceny, przed podjęciem decyzji. Pozornie śpiąc, ale naprawdę słuchając, kot może siedzieć godzinami, zanim zadziała ze zdecydowaniem. Zapamiętaj powiedzenie: “ kot może patrzeć na króla”. Masz prawo, aby wiedzieć, rozpoznawać i osądzić ważne zagadnienia dla siebie w twoim własnym czasie.
Kot łączy świadomość świata duchów z wysoce rozwiniętą zmysłowością. Te dwie cechy nie są biegunowymi przeciwieństwami, ale są twarzami jednego kontinuum świadomości i wrażliwości, uwrażliwienia. Pracuje w kierunku całkowitego włączenia, wzbogacenia naszej oceny, uznania z zarówno fizycznego, jak i nie-fizycznego świata.

Negatywna strona: Musisz wystrzegać się stawania się zredukowanym kotem, z pewnego dawnego okresu, który oznacza kota na piecu, zbyt leniwego, by zamartwić się za często dzikością. Rozleniwienie i samo tłumienie zmysłowości, niż otwarcie siebie na magię fizycznego świata, zwykle znaczy uciekanie od rzeczywistości. Kot jest niewątpliwie zdolny podróżować w jej duchu do Innego Świata, ale jest ważne dla ciebie, by silnie stać się ugruntowanym w codziennej fizycznej rzeczywistości. Zainteresowanie tajemnicami i okultyzmem mogą czasami być niewłaściwe, szczególnie, jeżeli to jest użyte jako obrona przeciw bólowi i trudności bycia, istnienia na świecie.

3.ŻMIJA / WĄŻ- 18 luty - 17 marca
Celtycki znak zwierzęcia węża ma chłodną zewnętrzną stronę, ale nieskończenie żywą, pełną życia wewnętrzną . One są ciekawe i są zawsze pełne pytań o tym , jak świat działa, funkcjonuje i jak ludzie dookoła nich pracują (nawet jeśli one otwarcie nie pytają, możesz zakładać, że one wyobrażają sobie odpowiedzi w ich własnym umyśle). Węże są naturalnymi komunikatorami i one mogą być ogromnie przekonywające. Jeżeli one zainteresują się przyczyną, mogą krążyć w sąsiedztwie w całości z ich zapałem i entuzjazmem dla ich celu. Węże mogą być spontaniczne i nieprzewidywalne także. I, chociaż one są dość elastyczne, lubią rzeczy, by szły ich własną drogą (kto tego nie robi?) i okazują się nie pomocne, nie współpracujące , jeżeli wepchnięte są w kąt.
Symboliczne Znaczenia Węża: Cykle, Odrodzenie, Cierpliwość, Urodzajność, Płodność, Wieczność, Równowaga, Bilans, Spryt, Intuicja, Świadomość, Leczenie, Uzdrowienie, Umysł, Intelekt, Ochrona, Powaga, Odmłodzenie, Transformacja, Okultystyczna (ukryta) Wiedza, Męski, Żeński, Yiin-Yang, Dwoistość

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt - Słowa kluczowe: Transformacja, Leczenie, Uzdrawianie, Energia Życia

Pozytywny aspekt : Żmija/Wąż oferuje leczenie, uzdrawianie i transformację. Jej zdolność, umiejętność, by ślizgać się do ciemności przez szczeliny w skałach łączy ją z Dolnym - lub Innym Światem i królestwem Śmierci. To jest zwierzę totemu Bogini Ziemi, jak również Ojca Niebo, Boga Słońca i reprezentuje naszą możliwość żeby umrzeć i być odrodzonym. Energia, która umożliwia nam urodzenie się na ziemi, jest seksualną energią, ale ona również wymaga naszej śmierci. Zaprzyjaźnij się ze żmiją lub mocą węża, która umożliwi ci podróż przez życie wdzięcznie i magicznie, zrzucając twoje stare życie łatwo, swobodnie, kiedy przyjdzie czas - czy to stare życie będące fizycznym ciałem lub czy to okresy, etapy w tym obecnym wcieleniu.

Negatywna strona : Żmija przynagla cię, byś zrzekł się umiejętności, aby ranić i zastąpił to mocą, by leczyć, uzdrawiać. Chociaż wąż jest jadowity i był używany w chrześcijańskiej tradycji jako symbol zła, w Druidyzmie i innych tradycjach on reprezentuje leczenie, uzdrawianie i moc transformacji. Wąż jako zwierzę totemu przynagla nas, by używać, stosować naszych mocy energii, przenikliwości, szybkiego i cichego, bezgłośnego ruchu, nie krzywdząc innych, ale pomagać, służyć pomocą i uzdrawiać ich. Możemy nauczyć się kochać i żłobić, kanalizować prądy, nurty węża, żeby płynęły przez nasze ciało i ciało ziemi, żeby one stały się dobroczynne, leczące, pełnym życia nadawaniem tendencji, nurtu, który ostatecznie płynie - jak wijąca się wężowo rzeka przez równiny - do szerokiego morza.

4. LIS - 18 marzec - 14 kwietnia
Lis oznacza zdumiewający spryt i wiedzę, jak zadziałać w miejscu z przebiegłości, seksownym humorem. Pełny podstępu, siły i jasnej inteligencji lis jest nieujarzmioną siłą. Ten celtycki znak zwierzęcia jest tym, który możemy wziąć ze sobą na egzotyczne wakacje, on będzie wić się twoimi drogami do zadziwiających przygód. Posiada talent do opowiadania historii i każde doświadczenie jest pożywką dla ich opowieści. Oni są wrażliwi, chociaż nie okazują tej miękkiej, łagodnej strony zbyt często, ponieważ są zbyt zajęci grą, zabawą i opowiadaniem żartów. Jednakże oni nie są nieśmiali w okazywaniu ich lojalności; jeżeli jesteś przyjacielem lisa, masz przyjaciela na całe życie. Wysoce energiczny i odważny lis ma nieposkromionego ducha.
Symbolizm i Znaczenie : spryt, mądrość, zręczność, przystosowalność, szybkie myślenie, strategia.
Jest interesujące obserwować lisa, kiedy jest na polowaniu. Widzimy, że jego całe ciało jest wystawione, jak strzała - prosto i mocno wycelowane, nakierowane na cel. To jest symboliczna wiadomość dla nas, by ustawić się na zdecydowany i z mocą skupienia sposób myślenia, aby "uderzyć, trafić w cel" naszych pragnień.
Znaczenie Rudego Lisa - Słoneczne Cechy. Czerwień w lisie jest reprezentatywna dla słonecznego symbolu. Jako słoneczny symbol, jego symbolizm zwierzęcia dotyczy: pasji, wyrażania, intensywności, pragnienia, ekspresji.

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt - słowa kluczowe: Dyplomacja, Spryt, Przebiegłość, Dzikość

Pozytywny aspekt: Lis jest pełnym wdzięku stworzeniem, które uosabia piękno i harmonię naturalnego świata, środowiska. Pracując z mocą lisa, będziesz wiedzieć, kiedy wyjść na wolną przestrzeń i zostać uznanym, a kiedy pozostać cichym, nieaktywnym. Z innymi, będziesz w stanie być dyplomatą - jedną z cech lisa jest “silny w zgromadzeniu” Jednak tym niemniej, bądź ostrożny, kiedy pracujesz z “mocą lisa” , nie pozwól, aby zręczność i dyplomacja stały się nieuczciwością lub chytrością. Pozostając cichy, nieaktywny lub stając się niewidzialnym, aby oglądać ujawniający się dramat, jest zaletą, która może spowodować jego przyznanie się do dodatkowej winy, jeżeli to nie jest złagodzone przy pomocy mądrości.

Negatywna strona : Ostrożnie, nie używaj twojej zdolności nieuczciwie. Zasięg wiedzy lisa może łatwo stać się sprytem, który przekształca się w kantowanie. Możesz czuć się pomimo tego jego ofiarą. W przeszłości, lis był tropiony dla jego futra, ale pościg był uważany za święty i został poświęcony Bogini - myśliwi potrzebowali jej pozwolenia na odebranie życia jakiemuś zwierzęciu. Bardziej niż współcześnie, lis stał się symbolem niewiniątka i piękna naturalnego świata, środowiska zniszczonego przez człowieka. Jeżeli czujesz, że jesteś na łasce okoliczności, wydarzeń lub niesłusznie, nieuczciwie lub okrutnie jesteś traktowany, bierzesz lekcję od lisa i “kłamiesz podle ” przez chwilę, pewien czas. Rozwiń twoje umiejętności, sprawność medytacji i dyplomacji.

5.KROWA / BYK - 15 kwiecień - 12 maj
Silny, kochający, stały i pewny, niezawodny są dewizami dla byków celtyckiego księżycowego roku. Krowy, byki są tymi, do których zwracasz się kiedy potrzebujesz ramienia, by wypłakać się, uczciwych opinii i stałej porady (szczególnie w relacjach). Te celtyckie znaki zwierzęcia mają intuicję w dziesiątce, w środku tarczy i mogą zauważyć kłamcę w odległości jednej mili. Ponieważ oni są wysoce intuicyjni, mogą być źle zrozumiani, jako kapryśni lub nadmiernie emocjonalni. Oni również przechodzą przez upór, zaciętość. Posiadają doskonały smak i mają spryt dla wysokiej klasy elegancji w modzie i w domu w wystroju wnętrz. Te znaki są tak godne zaufania, jak dzień jest długi i wiemy, jak utrzymać sekret.
Symbolizm zwierzęcia; Cierpliwość, Pokarm, Dostatek, Obfitość, Płodność, Żeńska Moc, Siła, Potencjał, Możliwość, Zrelaksowanie, Uziemienie, Zaopatrzenie, Początki.

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt - Słowa kluczowe: Bogactwo, Obfitość, Potencja, Życzliwość, Wspaniałomyślność.

Pozytywny aspekt: Byk zmienia wpływ Taranis, Jowisza - charakterystyczne dla Druidów, w życzliwość i ekspansywność przynoszące możliwości dla bogatego, zasobnego i obfitego życia. Byk jest symbolem bogactwa, obfitości i jest pomyślny, gdy wyciągasz tą kartę, zważywszy na finansowe sprawy. Ale, zapamiętaj, starożytni rozumieli, że prawdziwe bogactwo, obfitość jest najpierw odkrywana w duszy i tylko wtedy w materialnym świecie. Byk reprezentuje urodzajność, płodność potencję, obfitość i pomyślność, rzeczy, które mogą czasami trwać chwilę, stosownie do osiągnięć. Jeżeli twoje cele wymagają od ciebie trwałej pracy w próbowaniu warunków dla znaczenia danego okresu czasu, byk pomoże ci odnosić sukcesy, bez stawania się wykończonym lub przygnębionym.

Negatywna strona: Czy masz trudność ze stawaniem się zmotywowanym? Nie ma żadnego zwierzęcia bardziej upartego niż byka, który odmawia ruszenia się i to może być ważne dla ciebie, by popatrzeć na korzenie twojego braku motywacji. Może również musisz spytać siebie, czy jesteś wystarczająco wrażliwy na potrzeby innych. Czy masz tendencję, by zachować się jak “ słoń w składzie porcelany”? Moc byka, kiedy jest używana lub ukierunkowana, może budzić strach, ale kiedy byk jest rozwścieczony, może stać się niebezpieczny. Jak reagujesz na prowokację? Pomyśl, czy doświadczasz swojej osobistej mocy, siły, by używać jej jako władzy, siły, wpływu większego nad innymi.

6. KONIK MORSKI / PŁAWIKONIK- 13 maj - 9 czerwca
Celtycki znak zwierzęcia Pławikonika, Konika Morskiego jest oznaką ogromnej elastyczności i pomysłowości. Pławikonik jest osobą, z którą chcesz zarządzać, prowadzić swoje finanse lub radzenie twoich prawnych spraw, ponieważ ci ludzie są nieskończenie zdolni ( jeżeli jest jakaś luka prawna oni mają to albo znalezione albo wymyślone). Oni również zadziwiającą zachowują wspomnienia. Oni są czasami osobami wymagającymi do podążania, do zrozumienia, ponieważ oni są inteligentni, są tak przenikliwi. Oni mogą również być zmienni, ale zawsze wracają dookoła, do poziomu wysokiej charyzmy. Ci ludzie są zdumiewająco wszechstronni i przystosowują się znacząco dobrze w jakimś środowisku. Pławikoniki są także rozkoszne i urocze. Nawet bardziej kochają bycie uwielbianymi i łatwo odwzajemniają sympatię.
Znaczenie pławikonik: Cierpliwość, Ochrona, Perspektywa, elastyczność, Upór, Życzliwość, Zadowolenie, Wysoka Percepcja, Wspaniałomyślność, Dzielenie się .

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt temu okresowi jest przypisana Sowa - Słowa kluczowe: Niezależność, Mądrość, Zmiana.

Pozytywny aspekt: Sowa uczy nas mądrości zmieniania wady w zalety. Dla większości ptaków nadejście ciemności przedstawia niemożliwość dla nich, by znaleźć jedzenie ale wyjątkowy słuch sowy i dziób umożliwia jej opadnięcie na niczym nie podejrzewającą zdobycz podczas nocy. Półmrok został opisany jako światło sowy i idąc na spokojny spacer po lesie w tym mieniącym się czasie półmrok jest doskonałym sposobem rozwinięcia wrażliwości na Inny Świat i wewnętrzną duszę Natury. Możesz odczuwać przyciąganie do nauki, ezoterycznej wiedzy lub jasnowidzenia. Pracuj z sową, gdyż jako twój sojusznik pomoże ci to zrobić.

Negatywna strona: Może musisz wystrzegać się zbyt dużego wycofywania się ze świata. Zdolność do bycia w odosobnieniu i wnikliwość, dostrzeganie jest zaletą, chyba że to spowodowałoby obronę przeciwko doprowadzeniu do pełni życia wraz z całą słabością tego przywiązania. Być może nie jest to taka potrzeba do skrytości lub powstrzymywania się. Sowa może sygnalizować czas zmiany, zapoczątkowanie nowych początków. Ona może zwiastować śmierć, przeminięcie, zakończenie jednej rzeczy, ale również narodziny innej. Stare powiedzenie Sussex ( <-- to nie błąd to nazwa własna ) jest; “Kiedy sowy krzyczą w nocy, oczekujcie jasnego jutra”. Oczekuj jasnego świtu i on z pewnością przyjdzie.

7. STRZYŻYK - 10 czerwiec - 7 lipca
Strzyżyk celtycki znak zwierzęcia jest związany z świeżością i otwarciem się na nowe wglądy, zrozumienie i bardziej słoneczne usposobienia. Oni są naturalnymi dawcami troski, opieki i symbolu słodkiej melodii, by rozweselić ich przyjaciół i rodzinę. Pozostają uspokojeni wśród burzowej pogody. Chcesz mieć tych ludzi obok siebie, jeżeli znajdujesz się w kryzysie; oni są pomysłowi i pozostają chłodni, opanowani pod naciskiem. Strzyżyki są umotywowane na siebie (oni wiedzą, jak dostać to, co chcą) i działają najlepiej w sytuacjach solo. Oni posiadają również wysoki zmysł odpowiedzialności i moralnej uczciwości, integralności. Szukają bilansu, równowagi w ich życiu, będąc liderami w pracy we wspólnocie, ale potajemnie oni raczej chcieliby wyjechać za granicą przeżywając życia Cygana (to jednakże, jest często przeciw ich zdrowemu rozsądkowi ).
Symboliczne celtyckie Znaczenia dla Strzyżyka: Życzliwość, Dzielenie się, Zdecydowanie, Bystrość, Błyskotliwość, Aktywność, Ruchliwość, Zwinność, Kreatywność, Beztroska, Wolny duch, Niezależność.

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt - Słowa kluczowe: Pokora, Spryt, Przebiegłość, Bóg.

Pozytywny aspekt: Strzyżyk pozwala nam zauważać piękno Boga lub Bogini we wszystkich rzeczach, istotach. On mówi nam, że “małe jest piękne” i że samorealizacja nie leży w pompatyczności lub oczywistej sile, ale w pokorze, łagodności i subtelności, delikatności. Sprytny, jeżeli uspokojenie z humorem i dobrymi zamiarami, jest sposobem osiągania wielkich rzeczy z organizacją i wysiłkiem i racjonalnym, praktycznym i uczciwym użyciem, stosowaniem osiągnięć innych.

Negatywna strona: To mogłoby wskazywać, że musisz spoglądać do wewnątrz, czy twoja pokora i łagodność właściwie przedstawiają cię symptomatycznym dla innych. Czy one są twoją drogą, metodą bronienia siebie przed życiem i innymi, niż stawania wobec życia i jego trudnościami? Może również musisz spoglądać wewnątrz siebie, jak używasz twojego sprytu, twojego naturalnego dowcipu, inteligencji. To jest łatwe, zamiast zwyczaju budowania na pracy innych, by stać się nieuczciwym eksploatując innych osiągnięcia, tylko, ponieważ to jest łatwe, dogodne dla sprytu wobec stawania się rzucającym oszczerstwa chętniej niż bycie zasłużonym. Pamiętaj, że historia strzyżyka i orła może również zostać zinterpretowana jako sposób postępowania, który widzi strzyżyka jako zuchwałego i nieuczciwego “parweniusza” który naiwnie wierzy, że on może zrobić głupka z innych i wygrać pozycję dla siebie przez jego podstęp. Spryt i budowanie na pracy innych wymaga mądrości i uczciwej umiejętności, sztuki, jeżeli one mają być wartością.

8. KOŃ - 8 lipiec - 4 sierpień
Tryskający energia, ekspansywny i potężny, celtycki znak zwierzęcia konia daje ci mocna konkurencję, również uruchomienie pieniędzy. Naturalnie oparty na współzawodnictwie i słuszne. Koń ma wspaniałe, osobliwe ładunki talentu i wystarczająco zaufania, by poruszać się "dookoła", szczególnie w sprawach interesu. Posiada szósty zmysł, kiedy przychodzi do strategii i nawigacji (te znaki mają niesamowity wewnętrzny kompas). Są towarzyscy i otwarcie urzekający (nawet zalotni). Oni czynią wielkie pokazanie się i wiedzą, jak nosić się ze stylem i siłą, energią. Oni dobrze sobie radzą w pozycjach przywództwa, ale są po prostu szczęśliwi, kiedy są pomocni dla klanu (o ile dano im odpowiednie rozpoznanie dla ich talentów i wkładów). Potencjalnie uparci, oni są również dzielni w czasach przeciwności.

Symboliczne Znaczenie Koni : Potęga , Gracja, Wdzięk, Piękno, Szlachetność, Siła, Wolność.
Znaczenia symbolu Mocy Konia są rozpowszechniane przez większość kultur i jest ona łączona jako symbol, wzór życiowej siły. Wiele kultur przydziela im cechy czterech elementów : Ziemi, Ognia Powietrza i Wody .

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt - Słowa kluczowe: Bogini, Ziemia, Podróż.

Pozytywne aspekty: Duch Konia woła do nas, zaprasza do podróży, podróżowania, wyprawy. On może manifestować siebie jako pragnienie, by podróżować w fizycznym świecie lub możemy zostać wciągnięci do podróżowania w wewnętrznych, duchowych królestwach, sferach. Ona przynosi nam energię i szybkość i łączy nas z mocą, siłą, zarówno ziemi, jak i słońca, których Bogini Konia jest patronką, całkowitego cyklu życia narodzin, śmierci, życia pozagrobowego i odrodzenia. Przez pracę z duchem Konia, wzrasta czucie się komfortowo w każdym z aspektów cyklu życia, wiedząc, że Bogini ochrania i kieruje nami przez każdą z jego scenę, etap, okres życia.

Negatywne aspekty: Koń może prosić nas, żeby spojrzeć na korzenie naszego niepokoju. Jeżeli mamy trudność z ustabilizowaniem się, pozostaniem w jednym miejscu lub zakończeniem zadania, przedsięwzięcia, to może być, że w pełni nie zaakceptowaliśmy strumienia cyklu życia i naszego udziału, części w nim. Dostrojenie się do ducha konia może pomóc nam połączyć się z naszym nastawieniem, dostrojeniem się do miejsca w świecie, z duchem ziemi pod nami i niebem ponad nami.

9. RYBA / ŁOSOŚ - 5 sierpnia - 1 września
Znak Łososia nurkuje głęboko w ich wewnętrznych wodach do inspiracji, jasnych wizji i cudownej perspektywy. Oni są naturalnie intuicyjni ale nie sprawiają, że wiele z tego rozwiązuje się. Ci ludzie mają unikalny widok świata, który czyni z nich kilku z najlepszych artystów wspólnoty, poetów i wizjonerów, marzycieli. Czasami oni nurkują w stany, sposoby zbyt głęboko, dla odpoczynku od nas i niektórzy po prostu nie mogą podążać, dotrzeć tam, dokąd oni pływają. Ale to jest w porządku, znak ryb potrzebuje tego rodzaju głębi, odizolowania i introspekcji, ponieważ kiedy oni wracają w górę do powietrza, wglądu, świat jest napawany trwogą przez ich świetność i wnikliwość, przenikliwość.
Znaczenia i Symbolizm Królestwa Ryb.
Aby w pełnych docenić symboliczne znaczenia ryb, musimy najpierw rozważyć ich wodnistą domenę.
Woda posiada starożytne, symboliczne znaczenia zajmujące się podświadomością i głębią wiedzy. Woda zawiera całą tajemniczość nieznanego.
Rozważając mroczne głębie oceanu, nigdy nie wiemy całkiem, czego tam możemy oczekiwać. Nawet wytrawne oceaniczne badania nadal są napawają trwogą przez ich odkrycia z głębokości, niezrozumienia.
Woda trzyma niekończącą się tajemnicę dla nas, reprezentuje, że, coś jest na pewno tam, ale nie jest widoczne.
Również wiadomo, że woda jest symbolem macicy i jako taka, symbolem narodzin, płodności i kobiecości. To połączenie pochodzi z wielu starożytnych mitów powodzi i pojęcia "od źródła życia wody życia " .
Biorąc pod uwagę, że zachwyt jest domeną posiadania, ryby też ma podobne znaczenie symboliczne. Istnieje wiele gatunków ryb, ale ich istota w ogóle posiada jakieś najważniejsze znaczenie symboliczne:
Symboliczne Znaczenie Ryby: Płodność, Wieczność, Kreatywność, Kobiecość, Powodzenie, Szczęście, Wiedza, Transformacja.

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt - Słowa kluczowe: Mądrość, Inspiracja, Natchnienie, Odmłodzenie.

Pozytywne aspekty: Łosoś jest nadzwyczaj święty w tradycji Druidów, to jest Najstarsze Zwierzę i on oferuje nam mądrość i inspirację, natchnienie. Często z wielką trudnością, Łosoś wraca do miejsca swoich narodzin, na tarło. Aby znaleźć mądrość, oprócz tego musimy streścić nasze życie, do podróży w świadomości do tyłu do naszych początków, do naszego dzieciństwa i może poza, do naszego prawdziwego pochodzenia, początku w Bogu lub Bogini. Łosoś przynosi nie tylko mądrość, lecz również młodość i inspirację, ale zapamiętaj, że aby znaleźć te rzeczy musisz podtrzymać nastawienie otwartości i niewinności bardziej, niż silną kierowaną determinację.

Negatywna strona: Może próbujesz zbyt ciężko osiągać twoje cele lub polegasz na kimś innym, by odnaleźć swoją mądrość dla ciebie. Kontempluj historię Teliesina i Fionn Mac Cumbaill i spróbuj przyjąć bardziej zrelaksowane i otwarte podejście do życia. Łosoś nie byłby w stanie skakać pod prąd nie walcząc z prądem, ale przez wykorzystanie jego wiedzy wstecznego prądu, który płynie pod powierzchnią nurtu. Od tego skaczącego łososia, wyprowadziliśmy słowo “fikołek”, jako przekręcanie “ salto Łososia”. Dzieci robią fikołka i wybierając tę kartę, odwróconą lub pionową połącz się ze skakaniem, dzieckiem tańca wewnątrz, w duszy.

10. ŁABĘDŹ - 2 wrzesień - 29 wrzesień
Duchowo rozwinięty i wymowny w wyrażaniu siebie, łabędź pływa jego własnym kursem. Oni mają wysokie standardy, nieskończenie rozróżniające się smaki i mają ostry wzrok dla piękna (nawet kiedy inni nie widzą tego). Bardzo dystyngowany i szlachetny, czasami łabędź myli się jako obiektywny. To jednakże nie jest przypadkiem. Łabędź jest kochankiem i może okazać się całkiem namiętny w relacjach. Tak wiec "chłód" pochodzi ze zrozumienia spokoju łabędzia. Oni są naturalnymi arystokratami. Mogą być wymagający w szczegółach i mają określone pomysły o tym, jak rzeczy, sprawy powinny być zrobione. Jeżeli chcesz kogoś, kto jest percepcyjny, zorganizowany i niezmiernie gustowny, dostań, zdobądź perspektywę łabędzia.
Znaczenie Symboliki Łabędzia.
Nasze pierwsze symboliczne wskazówki od łabędziem mogą zostać wzięte z obserwowania ich w naturze. Oni są ptakami wodnym, dokładnie połączonymi z wodą, nawet gnieżdżąc się blisko wody.
Woda jest symboliczna, jako: Płynność, Intuicja, Śnienie, Marzenia, Emocje, Kreatywność.
W tym poważaniu, możemy intuicyjne pojawienie się łabędzia w naszym życiu, jak strzała, wskazująca do naszych sennych, cudownych głębi i uczuć. Ponadto otrzymujemy poczucie równowagi od łabędzia w znaczeniu, że żyjemy harmonijnie pomiędzy trzema z czterech elementów Arystotelesa. Opierając siebie na ziemi, wzbijając do wielkich wysokości powietrzu i przewijając się przez wody ze wspaniałą elegancją.
Znaczenie łabędzia i Symbolizm Łabędzia: Miłość, Gracja, Wdzięk, Związek, Czystość, Piękno, Sny, Marzenia, Równowaga, Elegancja, Towarzystwo, Transformacja
łabędź może również nieść wiadomościom miłości i relacji. One dobierają się parami na lata, czasami męsko-żeńskie związki trwają całe życie. Kiedy łabędź wślizguje się na wodach naszej świadomości, to mogłoby być symbolem miłości i pamiątką, przypomnieniem błogosławieństw odkrytego w naszych relacjach.

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt - Słowa kluczowe: Dusza, Miłość, Piękno.

Pozytywny aspekt: Łabędź przynosi nam cechy duszy - miłość i głębię, wdzięk i piękno. Będąc związany z czasem festiwalu, świętem Druidów Samhain, łabędź jest również ptakiem progu, przedsionka i reprezentuje tą część nas, która może podróżować do Innego Świata. Wyciągnięcie tej karty może wskazywać, że otrzymasz inspirację, namowę z Innego Świata lub, że miłość wchodzi do twojego życia. Jest obiecujące wyciągnąć tę kartę, jeżeli przygotowujesz się, by napisać piosenkę lub poemat, bowiem ze skóry łabędzia i piór były robione ceremonialne płaszcze ptaka, Tugen.

Negatywna strona: Może musisz sięgnąć do okresów z oddzieleniem, rozstaniem. Stare opowieści pokazują łabędzia, w których on w rzeczywistości nie ma żadnego oddzielenia, separacji od tych, których kochamy, tylko transformację, przeobrażenie z jednego w inne. Dopiero kontynuując naszą podróż na tym świecie, musimy być w stanie powiedzieć “do widzenia” dla tych, z którymi jesteśmy rozdzieleni, chociaż wiemy, że ostatecznie możemy być znów razem. Oddzielenie, separacja, przed którą stajemy z czołem, w jakikolwiek sposób, może być wewnętrznie do pewnego stopnia ich zewnętrzną stroną i łabędź może wołać do nas, aby połączyć się bardziej głęboko z naszą własną duszą.

11. MOTYL - 30 wrzesień - 27 października
Ten celtycki znak zwierzęcia spełnia oczekiwania przysłowia "towarzyskiego motyla". Przelatujący od przyjaciela do przyjaciela bawi się i zawsze jest w kontakcie z ukochanym (oni są tymi zawsze na telefonie lub w sms-ach). Oni nic na to nie mogą poradzić. Motyle są delikatnymi duszami, które nie mogą być związane na bardzo długo. Oni kochają śnić, marzyć, wyrażać nowe pomysły i rozmawiać szpanując planach ze wszystkimi ich przyjaciółmi. To są ludzie, którzy rozjaśniają jakiś ciemny dzień ich usposobieniem i magnetycznie jasnymi osobowościami. Oni są naturalnie empatycznymi i nigdy umyślnie nie krzywdzą kogoś. Raczej oni są łatwymi przyjaciółmi i lubią widzieć, że inni podnoszą się. Motyle przynoszą zmysł cudu i młodości do naszego świata. Trzymaj tych ludzi dookoła ciebie, by przypomnieć ci jak naprawdę dobre życie może być.
Niezwykły, kulturowy mit i szacunek do wiedzy motyl jako symbolu transformacji z powodu jego imponującego procesu metamorfozy.
Od jaja, do larwy (gąsienicy), do poczwarki lub kokonu i imago, z kokonu motyl wyłania się w jego rozwiniętej sławie.
Jaka to ogromna ilość przejścia, które to małe stworzenie przechodzi. Zauważ na chwilę rodzaj energii, którą on wydatkuje. Ja, śmiem powiedzieć, że jeżeli człowiek miałby pójść przez ten rodzaj zmiany, wpadlibyśmy w trans!
Wyobraź sobie całość twojego życia zmieniającego się do takiej skrajności ciebie, gdzie jesteś nierozpoznawalny na końcu transformacji. Masz coś przeciw sobie, ta zmiana ma miejsce w krótkiej rozpiętości czasu, od miesiąca także (to jest tak długo, jaki cykl życia motyla).
W nim leży najgłębsza symboliczna lekcja motyla. Ona prosi nas, żebyśmy zaakceptowali zmiany w naszym życiu, tak przypadkowo, jak on to robi. Motyl ślepo, całkowicie obejmuje szansę jego środowiska i jego ciała.
Ta niezachwiana akceptacja jego metamorfozy jest również symboliczna dla wiary. Tu motyl zaprasza nas, by trzymać naszą wiarę, kiedy ulegamy przejściom w naszym życiu. On rozumie, że nasze trudzenie się, zgryzota i gniew są bezużyteczne przeciw pływom skrętu natury, on prosi nas, żebyśmy rozpoznali to sami.
Jako wspomniano, wykorzystanie, otworzenie się do zwierzęcia symbolizmu jest pokrewne do otworzenia się do naszych własnych dusz, ponieważ jesteśmy nierozłączni, nie oddzieleni od natury i jej stworzeń. Dla łatwego odniesienia się, tu jest szybki wykaz symbolicznych cech motyla:
Symboliczne Znaczenia Motyla: Czas, Dusza, Wdzięk, Wzrost, Elegancja, Ekspansja, Lekkość, Poddanie się, Przejście, Wyrażenie, Świętowanie, Zmartwychwstanie, Podatność, Wrażliwość. Motyl to symbol duchowej wiary w nieznane.
Interesująco, w wielu kulturach motyl jest związany z duszą - dalej łącząc nasz symbolizm zwierzęcia wiary z motylem.
W mitach Greckich, słowo Dusza (które dosłownie tłumaczy się w znaczeniu "duch") jest reprezentowany w formie motyla. Stosownie, Dusza na zawsze jest połączona z miłością jak ona i Eros (grecki bóg miłości, również znany w rzymskim micie jako Kupidyn) dzielił bez końca namiętną więź razem, oboje beznadziejnie w miłości z drugim.
Grecja nie monopolizuje rynku na łączeniu motyla z duszą. Jest kilka innych starożytnych kultur, które łączyły to eleganckie stworzenie z duszą.
Motyl: Transformacja
Dla nas ludzi, Motyl jest jednym z najbardziej potężnych i inspirujących symboli świata zwierząt. Ta istota wie dokładnie, kiedy jest czas, żeby zostawić komfort psychiczny i zamknąć się w jego kokonie i wylecieć do świata.
Jesteśmy często nie tak pewni, niezawodni. Chociaż kokon naszych myśli i lęków ogranicza nas, to jest również bezpieczny i znajomy. Obawiamy się tego, co może być poza nim.
Medycyna motyla może pomóc nam poprzez pozwalanie, by zauważyć nasz stopień gotowości. Cztery etapy jego rozwoju porównywane są do rozwoju naszych rzeczywistości, od myśli do manifestacji w zewnętrznym świecie.
Etap jaja odpowiada pomysłowi, pojęciu koncepcji lub pragnieniu, które właśnie utworzyło się, ukształtowało. Możesz, na przykład, przeczytać o zawodzie, który interesuje cię i czujesz się przyciągnięty do tego pojęcia.
Na etapie larwy robisz, podejmujesz decyzję, by nauczyć się więcej o tym. Posyłasz po informację; przemawiasz do ludzi, którzy są w tej dziedzinie. Zaczynasz budować założenie, podstawy dla twojego pomysłu, pojęcia, by stał się rzeczywistością.
Na etapie kokonu zaczynasz " dawać wiarę ". Przeczytałeś tak dużo, może o karierze, zawodzie. Wyobrażasz sobie siebie praktykującego to.
Na tym poziomie możesz również znaleźć twoje lęki wchodzące. "Dostosowuję się, gdzie jestem". "wiem, jak to zrobić". "ale jeśli to jest straszna pomyłka, nieporozumienie?" Pojedynczo, adresujesz te lęki. One nie mogą odejść, ale decydujesz się przejść przez nie.
Wtedy przychodzi dzień motyla. Robisz twój pierwszy olbrzymi krok w fizycznym, materialnym świecie, aby przeżyć rzeczywistość, którą wyobraziłeś sobie.

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt temu okresowi przypisana jest Gęś - Słowa kluczowe: Czujność, Rodzicielstwo, Produktywność, Owocna moc, siła.

Pozytywny aspekt: Wyciągnięta pionowo karta może wskazywać, że jesteś gotowy, by przyjąć odpowiedzialność za wychowywanie rodziny lub zaangażowania się w długotrwałe partnerstwo. Gęś przynosi twórczą i produktywną moc i pozwala ci otworzyć się na tą mocy, bezpieczeństwo z wiedzy, nauki o twoich relacjach, związkach, rodzinie lub działaniach na rzecz partnerstwa, dostarczając stałego utrzymania, które służy jako test dla twojej kreatywności. Gęś, z jej silnym przywiązaniem do rodziny i zdolnościami, by lecieć nadzwyczaj wysoko z jednego kontynentu do innego, pokazuje nam, że można być zarówno uziemionym, jak i duchowym w naszym codziennym życiu.

Negatywna strona: Czy nadmiernie jesteś zainteresowany, zaniepokojony twoim sprawiedliwym postępowaniem, własnościami, dobytkiem lub terytorium? Może jesteś zbyt zazdrosny o twojego partnera. Podczas, gdy gęsi przejawiają tendencję do kojarzenia się na całe życia, wielu ludzi nie robi tak, przestaje być razem, gdyż to nie może być jego najlepszym udziałem, korzyścią. Jeżeli relacja, związek znaczy do ostatniego kresu, on może dobrze prosperować na wzajemnym poważaniu i wolności, nie wybuchach zazdrości i pewności, kategoryczności.
Starożytni Celtowie trzymali gęsi dla ich jajek, bardziej niż ich mięsa. Oni wiedzieli, że najlepiej trzymać gęś przy życie i płodną, produktywną. Lekcją dla nas jest, że, jeżeli chcemy zapewnić sobie naszą produktywną moc, naszą wydajność, zdolność dla kreatywność, musimy zaopiekować się sobą. Upewnij się czy gęś nie przestaje znosić złotych jajek, musisz utrzymać gęś przy życiu, dobrze nakarmioną, dobrze wypoczętą i dobrze sprawującą się .

12. WILK/PIES - 28 październik - 24 listopada
Wilk posiada silny zmysł celu i robi wszystko co konieczne, by zobaczyć, ze ich cel jest ustanowiony i w pełni zrozumiały. Ten celtycki znak zwierzęcia jest nieustraszony, dzielny i oni rzadko idą na kompromis. To jest bohater, którego potrzebujesz obok siebie w ogniu bitwy. On nie wycofa się i nie będzie miał żadnej litości. Inni są zdumieni ich wewnętrznym hartem. Gdzie oni znajdują energię i środki, by nie przestać iść? Oni mają się świetnie, kiedy mają wyzwanie, to jest to, co daje im ich wytrzymałość. Oni mają nieskazitelny charakter i "honor" jest ich pośrednim imieniem. Oni są silnej woli i czasami żyją z etykietą "samotnika". Niemniej jednak, zawsze wiesz, gdzie stoisz z nimi i oni połączą się z tobą, o ile dzielisz ich sprawę.
Znaczenia Wilka totemu i Symbolizm. By zrozumieć symbole totemu wilka trzeba najpierw zrozumieć serce Wilka. To zajmuje czas, ponieważ Wilk musiał znieść wiele fałszywych stereotypów, błędnego rozumienia i nieporozumienia.
Wcale nie obraz dzikości lub terroru, Wilk jest stworzeniem z wysokim zmysłem lojalności i siły. Inne błędne zrozumienie jest tym z "samotnika". Dla przeciwieństwa, Wilk jest właściwie społecznym stworzeniem, przyjaznym i towarzyskim z jego odpowiednikami.
Wilk jest niewiarygodnym komunikatorem. Przez używanie dotyku, ruchów ciała, kontaktu wzrokowego, jak również wielu złożonych wokalnych wyrażeń, wilk czyni jego pozycję zrozumiałą. Ci z totemem, symbolem wilka, są tej samej skłonności, oni są pełni wyrazu zarówno wokalnie, jak i fizycznie. Ci, którzy mają wilka jako ich zwierzę totemu są naturalnie wymowni w mowie, jak również mają talent dla twórczego pisania.
Znaczenie Totemu Wilka: Lojalność, Spryt, Wspaniałomyślność, Inteligencja, Życzliwość, Współczucie, Komunikacja.
Symbole wilka totemu należą do tych, którzy naprawdę rozumieją głębię pasji, które należą do tego szlachetnego stworzenia. Wilk jest reprezentantem głębokiej wiary i głębokiego zrozumienia.
W dodatku Wilk posiada wysoki intelekt i jest postrzegany, że używa strategii w polowaniu, środowisku i migracji.

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt - Słowa kluczowe: Intuicja, Nauka, Cień.

Pozytywny aspekt: Wilk przynosi silny zmysł, poczucie wierności, wewnętrznej, duchowej siły i intuicji. Ale wilk przynosi także uczenie się. Czasami musisz przekroczyć bariery, aby wziąć ryzyko, wyjść poza ograniczony zasięg “normalnego” zachowania, aby nauczyć się i urosnąć, chociaż przekraczanie tych granic może wydawać się nieatrakcyjne, nieciekawe, nawet bolesne. Nie musisz bać się wewnętrznej, duchowej mocy i siły, czujesz, odczuwasz, kiedy spędzasz czas samotnie. Chodź znasz twoją najgłębszą jaźń, siebie i nawet w jej najciemniejszych miejscach znajdziesz odwagę i duchowe towarzystwo, koleżeństwo.

Negatywna strona: Może musisz wchodzić w nowe relacje, związki z twoim odczuciem samotności w świecie. Za lękiem samotności może żyć lęk twojej własnej wewnętrznej siły, dzikości, gwałtowności i mocy. Ucz się temu ufać, a nastąpi rozpoznanie twojej głębszą jaźni, siebie. Przez sny i intuicję może nastąpić nauka bardziej schowanej strony twojego istnienia, która czasami jest nazywane Cieniem. Tak samo, odpowiednio właśnie powinieneś wiedzieć, ze istota “samotnika” w świecie jest, że wilk jest wiernym zwierzęciem, które często jest partnerem na całe życie. W podaniach, to było uważane za szczęście, kiedy wilk przekroczył ścieżkę ślubnej parze, dokładnie z powodu tej wierności. Chociaż możesz musisz spędzić czas twojego życia samotnie, powinieneś wiedzieć, że również będziesz mieć okresy koleżeństwa i poczucia wspólnoty, więzi.

13. SOKÓŁ / JASTRZĄB - 25 listopada - 23 grudnia
Rzadko widzimy więcej skupienia w celtyckich znakach zwierzęcia niż ten u jastrzębia. Kiedy te znaki widzą coś, oni chcą, oni chodzą za tym z siłą, która jest nadzwyczajna. Jeżeli, jednakże oni nie są zainteresowani projektem, odlecą do innych bardziej interesujących perspektyw. Oni troszczą się głęboko o mądrość i często skupiają się na dzieleniu tej wiedzy z innymi. Oni mogą być bardzo filantropijni i hojni. Jastrząb posiada ostry zmysł równowagi, bilansu i nawiguje przez życie z wewnętrzną istotą "prawdziwej północy " to tworzy niesamowitą integralność w nich. Oni są otwarcie gotowi i filozoficzni. Chociaż przyjmują wszelkiego rodzaju hipotezy, są bardzo uparci ( wewnętrznie "prawdziwa istota północy " ). To nie jest tak, żeby powiedzieć, że nie mogą zostać przekonani.
Totem zwierzęcia Sokoła przychodzi do nas kiedy wymagamy wyższej wizji lub wyższej wiedzy w rozwiązywaniu aktualnych dylematów w naszym życiu.
Sokół jest słonecznym symbolem dla sukcesu, zwycięstwa i pokonania, wznoszenia się ponad sytuację.
Dalszy dowód na jego słoneczny wpływ, Sokół był symbolem rosnącego słońca w Egipcie. To jest również król wszystkich ptaków, gdzie wielu bogów było pokazywanych z głową lub ciałem Sokoła (wliczając Ra).
W europejskiej tradycji, Sokół reprezentuje myśliwego i był związany z germańskimi bogami Nieba - Wodanem, jak również Frigg i oszustem Loki. W europejskiej kulturze Sokół jest uważany za wojowniczy symbol.
W jego rdzeniu, totem zwierzęcia Sokoła reprezentuje marzycielską, wizjonerską moc, mądrość i opiekę. Ten potężny ptak budzi wizjonerską moc i prowadzi cię do twojego celu życia. Sokół roznosi z tym wiadomość przejścia i zmiany, może w twoim powołaniu, pracy, karierze, itd..
Znaczenia Totemu Zwierzęcia Sokoła: Wyższość, Duch, Światło, Władza, Siła, Skupienie, Proroctwo, Wolność, Aspiracje, Intensywność, Determinacja.
Sokół Wędrowny jego łacińska nazwa: Falco Peregrinus znaczy cudzoziemca lub obcego człowieka, ponieważ to jest wędrowny ptak, niż siedzący - odkryto, że na całym świecie i posiada zdolność
do przemierzania wielkich odległości.
Sokół Wędrowny najczęściej był używany w sokolnictwie z powodu jego ostrego umysłu i niewiarygodnej zdolności, by ocenić lub oszacować jego zdobycz.
Totem zwierzęcia sokoła zachęca nas do oceny i planowania strategii. Jeżeli mamy cel, Sokoły wołają nas, by zrobić plany i strategie, by uzyskać te cele. Sokoły są całe w skupieniu, silnym, na jednym punkcie skupienia. Kiedy one prezentują się dla nas, jesteśmy wzywani, by skupić się na naszych pragnieniach i naszych celach i robić, co jest konieczne, by wprowadzić nasze pragnienia w naszą rzeczywistość.
Fakt, że Sokół jest słonecznym stworzeniem mógłby znaczyć, ze jest coś w twoim życiu, że jesteś wysoce żarliwy, pełen pasji w czymś i Sokół prosi cię, żebyś podjął działanie dla tej pasji. Ale bądź elegancki w tym, nie skacz do czegoś, bez zbadania i planu. Uczyń z twojej pasji rzeczywistość przez studiowanie, przyglądanie się metodycznie i jako strategię, tak samo jak Sokół zrobiłby badanie, obserwację jego polowania na to.

Wg. Wyroczni Druidów Kart Zwierząt - Słowa kluczowe: Szlachetność, Pamięć, Wspomnienie, Oczyszczanie, Leczenie

Pozytywny: Jastrząb przynosi zdolność, umiejętność widzenia twojego życia w perspektywie, uwolnienia cię od niepotrzebny " bagażu” i łączy cię z twoimi rodowymi, odziedziczonymi po przodkach korzeniami. Zobacz, czy możesz wyjąć kilka chwil, godzin z twojej codziennej rutyny, by obserwować twoje życie spokojnie i widzieć wydarzenia w kontekście. Jastrząb może pomóc ci przypomnieć sobie brakujące części układanki, którą spróbujesz złożyć i on pomoże także, zauważyć szczegóły, które są znamienne, ważne. Kiedy masz poczucie twoich korzeni i szerokości twojego życia, zaczniesz czuć dumę i rozwój poczucia szlachetności i znaczenia. Gdy tylko dowiesz się , skąd przyszedłeś i dokąd idziesz, twoje życie napełni się inspiracją i entuzjazmem, poczujesz nowy świt dnia i będziesz w stanie podjąć decyzje z zaufaniem, pewnością siebie.

Negatywna strona: Możesz zwracać zbyt wiele uwag, by podawać szczegóły. Będąc dokładny i “jastrząb przyglądający się” może być wartościowym, ale wzięte ze skrajnością i bez szerszego widoku ogólnego, to może prowadzić do okrucieństwa, znęcania się. Wysokie ideały, jeżeli nie rozważane z wyczuciem doprowadzają do arogancji i ostatecznie zaprzeczenia sercu. Uważaj, aby nie zostać wygranym przez sprawiedliwość twoich procesów, przyczyn, podczas gdy zapominasz wziąć do rozważania uczucia innych.


Aho!!! Pozytywna, czy negatywna strona aspektu zwierzęcia jest tylko duchową energią, którą możemy wykorzystać. My też jako dualni posiadamy obie strony, aspekty siebie, w każdej z nich tkwi energia, która powinniśmy wykorzystać dla własnego rozwoju. Żadna ze stron nie jest lepsza, ani gorsza. One po prostu tworzą nasza Całość, Jedność Wewnętrzną!!!


Źródło - Warsztaty szamańskie na fb.

Z pozdrowieniami dla moderacji której się nie chce pracować i grożą warnami jak się samemu posta nie poprawi. :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2014, 03:06 {2} przez konidziu.)
15-08-2013, 12:17
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB