Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inwokacje
Autor Wiadomość
Amor Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 18
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Inwokacje
Inwokacje są bardzo interesującym i ważnym zagadnieniem. Inwokacja to najczęściej improwizowany poemat epicki. Z łaciny invocatio oznacza wezwanie. Celem inwokacji jest właśnie wezwanie Bóstwa ażeby zjednoczyć się z nim i przejąć jego aspekty. W literaturze inwokacja to zwrot do sacrum, oraz prośba o natchnienie lub o pomoc. Możemy się z nią spotkać w wielu miejscach, czy to „Pan Tadeusz” Mickiewicza, „Iliada” Homera czy też w piosenkach zespołu Behemoth. Przykładowo, „At the left Hand ov God” jest inwokacja Samaela a „Pan Satyros” to inwokacja Greckiego Bożka Pana – Satyra.
Czym się różni inwokacja od spirytyzmu czy ewokacji? Spirytyzm zakłada przywołanie w siebie teoretycznie obojętnie jakiego ducha, w celu nawiązania z nim kontaktu, co jest mówiąc wprost, głupie. Natomiast ewokacja, to z łaciny evocare wywołać, wywoływać i evocatio wywołanie. Jest to przywoływanie lub wywoływanie duchów i demonów, a także wizja czegoś. Inwokujemy w siebie, ewokujemy np. do trójkąta sztuki, jak to ma miejsce w pracach związanych z Goecją.
Teraz napiszę trochę o tworzeniu inwokacji. Powinna ona się składać z 3 części. Pierwsza to wzywanie Bóstwa, jakby było bardzo odległe. Należy wymienić tytuły, atrybuty i zasługi. Przykładem może być moja inwokacja Zeusa.
I
1 O Gromowładny
Przyzywam Cię!
2. Tyś synem Kronosa i Rei! Ty który uniknąłeś losu swych braci i sióstr. Ty którego matka urodziła w ukryciu dla Twojego bezpieczeństwa
Przyzywam Cię
3. Ty który zrzuciłeś ojca swego z tronu i przywróciłeś porządek i spokój
Przyzywam Cię
4. Tyś Horkiosem, opiekunem praw, na tronie ze sprawiedliwością u stóp
Przyzywam Cię
5. Tyś Kseniosem, opiekunem gościnności
Przyzywam Cię
6. Tyś Herkejosem, opiekunem rodzin i zagród
Przyzywam Cię
7. Tyś Helleniosem, opiekunem narodu Greckiego
Przyzywam Cię
8. Ty który jesteś najwyższym z Bogów, Ty który dzierżysz pioruny i miotasz nimi
Przyzywam Cię
9. Ty wykramiony przez kozę Amaltee i wychowany przez Nimfy
Przyzywam Cię
10. Tyś ojcem Afrodyty, bratem Demeter, Hery, Hestii, Hadesa i Posejdona
Przyzywam Cię

Część II inwokacji powinna być bezpośrednim wezwaniem. Najlepiej wykorzystać różne postacie z tego panteonu oraz innych bóstw które odpowiadają mu. Ja korzystałem z tabel z Liber 777. II część tej inwokacji wyglądać może w ten sposób.
II
1. W imieniu Ptaha! Przyzywam Cię
2. W imieniu Hefajstosa, patrona kowali! Przyzywam Cię

3. W imię Hadita! Przyzywam Cię

4. W imię Jupitera! Przyzywam Cię

5. W imię Nu! Przyzywam Cię

6. W imieniu AMOUN – RA! Przyzywam Cię

7. W imieniu Temidy, Twojej żony! Przyzywam Cię

8. W imię Twych braci: Posejdona i Hadesa! Przyzywam Cię

9. Jam jest na szczycie. Przebywam w Kether, miotam piorunami zasłaniając się Egidą!

10. USŁYSZ MNIE!

Natomiast III część powinna być przejęciem atrybutów i utożsamieniem się z Bóstwem. Zatem mogłaby wyglądać tak:

III
1. Posiadam piorun i tarczę Egidę. Orła i róg obiftości.

A teraz powtarzamy całą I część lecz w pierwszej osobie, czyli

1. Jam Gromowładny!
2. Ja jestem synem….
Na tej zasadzie powtarzamy ją całą, lecz zamiast „Przyzywam Cię” możemy wstawić „ABRAHADABRA” , „IAO”, „OM” lub inną formułę
Kończymy III część ostateczną prośbą.
- Przybądź i zjednocz się ze mną. Niechaj wypełni mnie Twa moc i chwała! Zeusie, panie wszystkich Greckich Bogów.
Inwokować można wszystkich Bogów, zależnie od nas lub naszego celu. Czyli przed treningiem można inwokować Herkulesa, przed imprezą Dionizosa lub Pana. Jeżeli chcemy rozbudzić w kimś miłość możemy inwokować Afrodydę lub Wenus.
W „Magiji w Teorii i Praktyce” jest „Hymn do Pana”, który jest świetną poetycką inwokacją Pana. Podczas inwokowania należy szczerze i z oddaniem czytać czy też recytować treść. Pamiętajcie o frazie „Rozpal się w modlitwie”. To może się przydać.
Inwokacja może być szczegółowo przygotowana wcześniej lub też improwizowana. Moim zdaniem te improwizowane mają większą siłę, ale nie wszyscy są zdolni do takiego tworzenia, lecz i to rozwija się z czasem.

Własność: Fr. A.M.O.R. wszelkie cytowanie wyłącznie z podaniem źródła.Zabrania się kopiowania oraz rozpowszechniania bez zgody autora.
"Piękno i siła, radosny śmiech i rozkoszne osłabienie, siła i ogień, oto co pochodzi od nas." - AL II:20
18-08-2013, 22:32
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB