Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dolny Świat
Autor Wiadomość
~Kas
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Dolny Świat
W swoich postach na temat szamanizmu, kilkukrotnie napomknęłam o podróżach do Dolnego Świata. Teraz postanowiłam napisać o tym krótki artykuł, żeby wyjaśnić, czym ten Dolny Świat jest.

Dolny Świat

Według szamanizmu, świat duchowy dzieli się na trzy części - Dolny, Środkowy i Górny. Szaman podróżuje do tych światów podczas szamańskiej podróży, by szukać pomocy, przewodnictwa, zwierząt mocy, etc. Te trzy światy są zwykle przedstawiane jako części Drzewa Świata; Dolny Świat jako korzenie, Środkowy Świat jako pień, Górny Świat jako korona. Każdy z tych światów ma własne wibracje i mądrość jaką oferuje szamanowi; można w nim spotkać różne duchy i byty, począwszy od zwierząt mocy, a kończąc na przewodnikach duchowych. Dziś mowa będzie o Dolnym Świecie.

Jest on bodajże najczęściej uczęszczanym przez szamanów światem. Jego domeną jest natura; to siedlisko dzikiej, nieposkromionej energii, odpowiadającej za instynkt i przetrwanie, zatem jest on powiązany z czakrą podstawy. Niektórzy błędnie sądzą, że Dolny Świat, ze względu na swą nazwę, jest odpowiednikiem Piekła; nic bardziej mylnego. Jest to świat nietknięty przez ludzką rękę, emanujący całym pięknem natury i jej potęgą.

Jak on wygląda? Podejrzewam, że dla każdego nieco inaczej, jako, że każdy szaman schodzi do Dolnego Świata przez inną 'bramę'. Niektórzy schodzą poprzez tunel w ziemi, inni poprzez jaskinię, jeszcze inni poprzez nurkowanie w głębokim jeziorze... Jednak w niemal każdym przypadku, taka podróż jest związana ze schodzeniem "w dół".

Dolny Świat reprezentuje naturę w całej swojej chwale, wszystkie jej aspekty, toteż jedni mogą wylądować w lesie, a inni na szczycie góry. Kiedy ja przechodzę do Dolnego Świata, przypomina mi on mieszankę najbliższych mi miejsc na ziemi. Widzę go jako ogromny las, z zamglonymi górami w tle, przyjemnie szumiącym morzem oraz purpurowo-złotym zachodem słońca. Oczywiście, nie cały Dolny Świat tak wygląda - są tu pustynie, tundry, pustkowia oraz tętniące życiem puszcze; czyli wszystko, co można spotkać w przyrodzie.

Jest to bardzo spokojny świat, porównując do naszego; może się wydawać, że nie istnieje w nim czas. Łatwo się w nim wyciszyć i medytować, oraz zachwycać się harmonijnym, nienaruszonym pięknem natury.

Przede wszystkim, Dolny Świat jest domem Zwierząt oraz Roślin mocy; potężnych opiekunów duchowych danego gatunku, będących esencją ich cech, mądrości i mocy. Różnią się one od zwierząt i roślin w naszym świecie - przede wszystkim tym, że nie są fizyczne, ale też inteligencją i zdolnościami. Można się z nimi komunikować, prosić je o pomoc i wizje. Są one ważną częścią szamanizmu, jako, że wspierają szamanów i zostają ich totemami. W Dolnym Świecie można też znaleźć duchy danych żywiołów, zjawisk i elementów przyrody. To tutaj znajdują się sekrety natury; tutaj możemy poznać prawdę na temat samych siebie i naszych najgłębszych emocji. Dolny Świat jest związany z naszą podświadomością, tym, co wiemy i czujemy instynktownie. Jest to wymiar myśli, kreatywności i archetypów.

Ze wszystkich światów, to do niego podróżuję najczęściej. Nie dlatego, że jest lepszy od innych - każdy wymiar jest równie ważny i niezbędny w naszym życiu. Jednak akurat on jest najsilniej powiązany z moją pracą - do niego udaję się, by uzyskać pomoc w leczeniu duszy, lub nawiązać kontakt z duchami natury.
21-08-2013, 15:53
Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB