Ocena wątku:
  • 1 głosów - 3 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pentagram Agrippy
Autor Wiadomość
Quanti Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 65
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Podziękowania: -1
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Post: #1
Pentagram Agrippy
Pentagram Agrippy (chroni od złego uroku i ciemnych mocy)

Amulet ten przeznaczony jest do ochrony maga podczas wykonywania magicznych operacji. Osłania przed wszelkimi szkodliwymi wpływami, złym urokiem, zaklęciami, złymi życzeniami, przekleństwami i odsyła je do właściciela. Pentagram przedstawia pięciokątną gwiazdę, która jest wyrazem związku człowieka (Mikrokosmosu) ze światem astralnym (Makrokosmosem). W ten sposób przedstawił go Korneliusz Heinrich Agrippa von Hohenheim, lekarz i wyznawca okultystycznych nauk. Swoje poglądy i teorie przedstawił w znanym i popularnym dziele pt. "Psychologia Okultyzmu" ("O fizjologii zjawisk tajemnych"), napisanym prawdopodobnie w roku 1510 w czasie jego pobytu w Anglii. (...)
Po jednej ze stron pentakla przedstawiony jest człowiek, a na każdym wierzchołku gwiazdy znajduje się symbol planety. Przez środek talizmanu poprowadzona jest wertykalna linia, na podobieństwo osi kosmicznej, duszy świata, która oświeca każdą prawdę. Linia horyzontalna to energia życiowa. Przecina oś na wysokości genitaliów ludzkiej postaci i zapewnia płodność i wieczne odrodzenie. Punkt przecięcia się linii oznaczony jest znakiem Księżyca.
Wszyscy wiedzą, iż ta kapryśna dama (Agrypina) kieruje cyklem menstruacyjnym kobiety i dokładnie oblicza czas dojrzewania płodu dziecka. Jej teoria mówi, iż cała energia skupia się i rodzi w gwiazdach, więc pewnie dlatego gwiazda pentagramu to symbol siły i wiecznej, niewyczerpanej energii. Pentagram oznacza także świat niebios, nadzieję, jasność i czystość, które pozwalają zwyciężyć siły zła.

źródło: Alexandre Alexandr "Tajemna Moc Talizmanów"
Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej.
27-08-2013, 09:39
Znajdź Posty Reply
Amor Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 18
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Pentagram Agrippy
Dodam zdjęcia Uśmiech
[Obrazek: 92b25286-5260-4c6e-8cce-c2e8b6117ec1]
[Obrazek: wisior-amulet-ochronny-talizman-pentagra...220443.jpg]

No i opis jest niekompletny. Będąc złośliwym można by dopisać do zdania "Po jednej ze stron pentakla przedstawiony jest człowiek(...)" a pod drugiej kobieta! Uśmiech To też jest istotny "szczegół". Mówi się, że ochrania ciało astralne właściciela, miałem też jedną ciekawą historię z tym talizmanem. Uśmiech
"Piękno i siła, radosny śmiech i rozkoszne osłabienie, siła i ogień, oto co pochodzi od nas." - AL II:20
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2013, 13:16 {2} przez Olimpia.)
27-08-2013, 10:32
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB