Tymianek
Autor Wiadomość
Nocte Offline
Użytkownik

Liczba postów: 44
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Tymianek
Szukałam, szukałam i znaleźć nie mogłam. Co możecie powiedzieć mi na temat tymianku? Jakie ma właściwości lecznicze, ale i magiczne, bo to jakoś bardziej mnie interesuje. Uśmiech
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcT6P70lE5jxurcW3oRZCza...XIiL1QTVNO]
Straszną jest rzeczą, kiedy dusza zmęczy się życiem szybciej niż ciało.

Marek Aureliusz
16-09-2013, 17:37
Znajdź Posty Reply
Nightmare Offline
Poszukująca Prawdy

Liczba postów: 273
Reputacja: 3
Podziękowania: 72
Podziękowano 43 razy w 37 postach
RE: Tymianek
Ale obrzydliwy jest tymianek. Ble, ble... jeszcze czuje ten smak. Ile tego w tych ciastach było do cholery. xD
Nie powiem Ci bo nie chce mi się patrzyć w książce. Zresztą pewnie mało bym na ten temat znalazła. Nie mogłam się powstrzymać i chciałam napisać powyższy komentarz. Przepraszam. :D
[i]„Na co by się zdało twoje dobro, gdyby nie istniało zło, i jak by wyglądała ziemia, gdyby z niej zniknęły cienie?”[/i]
16-09-2013, 21:23
Znajdź Posty Reply
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 343
Podziękowania: 0
Podziękowano -18 razy w -21 postach
RE: Tymianek
Wujek Google nie gryzie, no ale skoro i tak nie mam o czym pisać, to napiszę ci coś o tym tymianku.
Opis magiczny
Władca - Wenus
Forma magiczna - świeże lub ususzone zielsko, olejek.
Dodawaj to zioło do jedzenia, by zwiększyć świadomość, intuicję i pamięć. Kąp się w olejku dla dokładnego i silnego oczyszczenia, po tym jak był kontakt ze " śmiercią ". Tymianek oczyszcza i odnawia duszę, a także wzywa siły pomocnych aniołów. Stosuje się go także w magii miłosnej, aby przywołać więcej zrozumienia i słodyczy w związku.

Zastosowanie lecznicze.
Działanie ma wykrztuśne, przeciwbakteryjne, ułatwiające trawienie, przeciwrobacze. Silne właściwości bakteriobójcze roślina zawdzięcza przede wszystkim fenolowym składnikom olejku eterycznego. Tymianek ułatwia odkrztuszanie, gdyż zwiększa objętość śluzu w górnych drogach oddechowych oraz wzmaga ruch nabłonka rzęskowego.

Wiedza zawarta w tym poście pochodzi z moich osobistych zapisków. :D
17-09-2013, 16:42
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB