Eliphas Lévi, Wysoka Magia.
Autor Wiadomość
Aske Offline
Użytkownik

Liczba postów: 16
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 5 razy w 1 postach
Eliphas Lévi, Wysoka Magia.
Witam,
Chciałam Was zapytać, czy "Eliphas Lévi, Wysoka Magia. Część praktyczna: Rytuał" jest książką faktycznie godną polecenia. Znalazłam kilka aukcji na allegro i zastanawiam się nad kupnem. Nie znalazłam wersji PDF i nie mam pojęcia czy nada się dla... no. Początkującego. Uśmiech Jeśli ktoś z Was ma tą książkę w wersji papierowej lub PDF, bardzo bym była wdzięczna za podzielenie się opinią lub przesłaniem chociażby przedmowy i kawałka pierwszego rozdziału (tak dla rozpoznania terenu, jak nie teraz to za jakiś może się przydać).
Z góry dziękuję. Uśmiech
17-09-2013, 18:20
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy
*

Liczba postów: 842
Reputacja: 64
Podziękowania: 138
Podziękowano 646 razy w 161 postach
RE: Eliphas Lévi, Wysoka Magia.
Amorte,

Technicznie nie jest to dobra książka.

Błędów w zawartych tam rzeczach jest sporo, całość jest bardziej stekiem emocjonalnego bajania i niewiele praktycznych rzeczy można z niej wyciągnąć.

Jedyna zaleta tej książki to sporo ładnie napisanych cytatów, które można wrzucać przy okazji rozmaitych dyskusji.

Aby uzyskać cokolwiek z tej książki, trzeba poczytać też prace innych, cały Golden Dawn na ten przykład, Waite, Crowley itd. A potem oczywiście opracować samemu na nowo zaklęcia, poprawić symbole i posprawdzać w praktyce.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
21-09-2013, 00:48
Znajdź Posty Reply
Nocte Offline
Użytkownik

Liczba postów: 44
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Czytałam, przerwałam gdzieś w połowie. Mam jeden egzemplarz w domu. Szczerze? Książka jest w większości źródłem niepraktycznej wiedzy. Żeby choć trochę zrozumieć to, co jest tam napisane, trzeba posiadać już sporą wiedzę na temat magii ceremonialnej i (o ile dobrze pamiętam) warto zagłębić się też przed tym w hermetyzm.

Generalnie, książka trochę na wzór połączenia "Większego Klucza Salomona" z Crowleyem. Język
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcT6P70lE5jxurcW3oRZCza...XIiL1QTVNO]
Straszną jest rzeczą, kiedy dusza zmęczy się życiem szybciej niż ciało.

Marek Aureliusz
22-09-2013, 20:41
Znajdź Posty Reply
Aske Offline
Użytkownik

Liczba postów: 16
Podziękowano 5 razy w 1 postach
Dziękuję bardzo za Wasze opinię. Uśmiech Już na samym początku znalazłam kilka rzeczy dla mnie niejasnych, więc pewnie wrócę do niej nieprędko. Oczko Jak na razie zatrzymam się przy starym dobrym Bardonie i innych książkach "bardonopodobnych".
A, i jeszcze raz wielkie dzięki za "próbkę" Berries. Uśmiech
23-09-2013, 22:55
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB