Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myling
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,098
Reputacja: 85
Podziękowania: 922
Podziękowano 1315 razy w 650 postach
Myling
Myling (wesja mnoga: Mylingi) to demoniczne duchy noworodków.

Otóż w skandynawii Wikingowie mieli dość okrutny zwyczaj... a mianowicie kiedy rodziło im się zbyt wiele dzieci, brali takiego noworodka, topili go, zrzucali z klifu a następnie zostawiali w lesie.
Nie widzieli w tym nic złego, wręcz przeciwnie, uważali że to dla dobra całej rodziny I jest jak najbardziej ok. Natomiast kiedy chrześcijaństwo weszło ta praktyka została uznana za grzech... jeśli dziecko zostało ochrzczone. xD Uważali, że dziecko nie ochrzcone nie istnieje dla Boga... ten zwyczaj nie tak dawno został przerwany...

Inaczej na to wyglądało w perspektywie zamorodowanego noworodka, który od chwili śmierci stał się Mylingiem - demonicznym duchem rządnym zemsty. Mylingi mogły przybrać każdą postać, czaiły się przy drodze, wskakiwały na plecy przechodzącego człowieka I wciągąły go pod ziemię, były szczególnie szczęśliwe jeśli udało im się dorwać swojego rodzica - albo jeszcze lepiej, obu.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
19-09-2013, 16:04
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Elvie , Sea
Ingwar Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 58
Reputacja: 1
Podziękowania: 6
Podziękowano 31 razy w 13 postach
RE: Myling
Nie wiem jak to wyglądało z perspektywy historii, w sensie takie wierzenie. Jestem natomiast pewny że nie pozbywano się zwykłych dzieci. Im więcej pociech, im bardziej zdrowszych tym większy honor padał na rodziców. Mogło chodzić o niepełnosprawne albo inne "z gorszego sortu" - mówiąc zbyt kolokwialnie.
W każdym razie nie pozbywano się dziedziców którzy obronią przodków.
Tri nornar eg ber
at liv skal du spinne
Tri nornar eg ber
at liv skal du tvinne
Tri norner eg ber
at liv skal du binde
...binde til rota...
20-06-2016, 23:53
Znajdź Posty Reply
Alkadias Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 55
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 4 razy w 3 postach
RE: Myling
Zgadzam się Ingwar, to mogło być tak ja w Sparcie.
21-06-2016, 07:41
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB