Ocena wątku:
  • 7 głosów - 2.29 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uświadamianie innych - Czyli wielka misja mistrza Rkroha
Autor Wiadomość
Rkrohmorath
Żałosny Pomiot

Liczba postów: 28
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Uświadamianie innych - Czyli wielka misja mistrza Rkroha
Zasadniczo mam taki problem, że nie mam pewności czy ta strona to trolling, czy też faktycznie uprawia się tu szeroko pojętą wiarę w magię, która w rzeczywistości niestety nie istnieje.

I tak sobie pomyślałem, że się spytam.

Pozdrawiam,
Rkrohmorath
10-25-2013, 02:08
Helevor
Użytkownik

Liczba postów: 29
Reputacja: 1
RE: Uświadamianie innych
Odpowiedź brzmi: Nie, strona nie jest żadnym trollingiem. Dziwi mnie tylko nazwa Twojego tematu. To Ty uświadamiasz nas, że magii nie ma czy to my uświadamiamy innych, że magia istnieje?
10-25-2013, 02:16
Rkrohmorath
Żałosny Pomiot

Proszę o uświadomienie mnie, że magia istnieje. Bo z racji jej oczywistego nieistnienia ciekaw jestem, jak można tego dokonać.
10-25-2013, 02:20
Helevor
Użytkownik

Równie dobrze ja mogę Cię poprosić o zaprezentowanie mi dowodów, że magia nie istnieje. Poczytaj troszkę forum to się przekonasz. Poznasz nasze sytuacje i filozofie postrzegania świata.
10-25-2013, 02:24
Rkrohmorath
Żałosny Pomiot

Nie można udowodnić nieistnienia czegoś. Za to mogę Ci udowodnić istnienie wszystkiego, co istnieje. Z tego też powodu zakłada się, że nie istnieje np. Latający potwór spaghetti - racjonalne myślenie prowadzi do takiego zabiegu.

Jeśli założymy istnienie JAKIEGOKOLWIEK obiektu niemożliwego do poznania w żaden sposób, zakładamy błędnie. Dlaczego? Bo szansa na trafienie w coś takiego wynosi dokładnie 1/(nieskończoność), czego granicą jest 0.
10-25-2013, 02:27
Helevor
Użytkownik

Jasne, opierasz swoje założenia na matematyce/fizyce. Tylko musisz zauważyć, że zdecydowana większość z nas nie WIERZY w magię, tylko WIE o jej istnieniu, ponieważ doświadczyło jej na własnej skórze. To jest właśnie ta różnica. Nie można zakładać, że czegoś nie ma. Naukowcy zbadali chociażby ludzki mózg tylko w kilku procentach, a co dopiero cały otaczający nas wszechświat?
10-25-2013, 02:33
Rkrohmorath
Żałosny Pomiot

Nie zakładam, że czegoś nie ma, do póki nie odczuję tego braku. Odczuwam brak jakiejkolwiek "magii" w otoczeniu - poza umysłami wierzących.
10-25-2013, 04:44
Helevor
Użytkownik

Ty nie odczuwasz, większość na tym forum odczuwa. Odczucia są subiektywne i nie mają właściwe nic wspólnego z nauką, więc ta cała paplanina nie ma tak naprawdę sensu, bo ani Ja nie przekonam Ciebie, ani Ty nie przekonasz Mnie.

BTW. Napisałem Ci prywatną wiadomość. Byłbym rad gdybyś na nią odpowiedział.
10-25-2013, 04:48
Rkrohmorath
Żałosny Pomiot

Jeśli odczucia są wyłącznie subiektywne, to istnieje prawdopodobieństwo prawie równe 1, że są self-made. Chciałem was tylko poinformować/uświadomić, że nawet najciekawsze doznania wcale nie muszą być zasługą niesamowitej energii przepływającej w przestrzeni czy ludziach, a po prostu są wynikiem szczególnego rodzaju wykorzystywania mózgu (ograniczonego mózgu, bez zdolności parapsychicznych), oszukiwania go lub innego organu wewnętrznego.
10-25-2013, 05:47
FEBRa
Ten róóóóóóóóóóżowy

Liczba postów: 61
Reputacja: 4
Podziękowano 6 razy w 4 postach
wow. Mamy rozmowę katolika z ateistą gdzie każdy odrzuca racje drugiego stosując argument ignorancji i niedoświadczenia. Brawo za logikę, ale można ją położyć tak jak i wszystkie prawa fizyki odpowiednimi wzorami.
"Cynik jest łajdakiem, który perfidnie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jaki być powinien."
"Cynizm jest to udana próba zobaczenia świata, jakim jest on w rzeczywistości."
10-25-2013, 06:21

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB