Tabliczka Ouija
Autor Wiadomość
Irbis Niedostępny
Stały Bywalec

Liczba postów: 325
Reputacja: 10
Podziękowania: 53
Podziękowano 68 razy w 80 postach
Tabliczka Ouija
Tabliczka Ouija, której nazwa pochodzi od francuskiego słowa "oui" i
niemieckiego "ja" (oba wyrazy znaczą "tak"), zwykle składa się z
płaskiej, gładkiej deski z literami alfabetu wypisanymi na półokręgu. Po
środku znajduje się ruchoma wskazówka w kształcie serca, na której
kładą ręce uczestnicy seansu. Wskazówka porusza się i "wybiera" litery,
które układają się w odpowiedz na pytania skierowane do duchów.
Co ciekawe, gdy tabliczka "Ouija" powstała, wcale nie miała służyć do
rozmowy ze zmarłymi. Chociaż starożytni Egipcjanie posługiwali się
ponoć podobnym urządzeniem do kontaktowania się z przodkami,
tabliczkę, którą znamy dzisiaj, wymyślono jako grę towarzyską. Jej
autorami, a od 1898 r. także producentami, byli Amerykanie William i
Isaac Fuld.
Zdaniem wielu seans z Ouija jest jednym z tych zjawisk paranormalnych,
które dadzą się bardzo łatwo wytłumaczyć. James Randi, zawodowy
sztukmistrz, sceptycznie odnoszący się do wszelkich fenomenów
paranormalnych, twierdzi, że ruchy wskazówki po desce spowodowane są
bezwolnymi, niezauważalnymi skurczami mięśni rąk u osób siedzących
przy stole.

Jednak wielu badaczom i amatorom wywoływania duchów takie
tłumaczenie nie wystarcza. Jak bowiem wyjaśnić to, że w wyniku
nieskoordynowanych ruchów powstają całe, poprawnie zbudowane zdania?
Być może jest to tylko zabawa, lecz niektórzy uważają deskę ouija za
niebezpieczne narzędzie, które nie powinno znaleźć się w niepowołanych
rękach. David Farrant, przewodniczący Brytyjskiego Towarzystwa
Parapsychologicznego i Okultystycznego, uważa tabliczkę ouija za bramę
prowadzącą do potężnych i złowrogich sił. Jeżeli uczestnicy seansu nie
mają wystarczającego przygotowania, mroczne istoty mogą ożyć,
wkroczyć do ich życia, całkowicie nimi zawładnąć.
Na prośby licznych Czytelników zamieszczam zasady nawiązywania kontaktu z Energiami z Innych Wymiarów. Przede wszystkim dlatego, by osoby mające nieprzepartą ochotę na taki kontakt, nie popełniały podstawowych błędów, które potem mszczą się na uczestnikach takich spotkań.
* Nie wolno traktować wywoływania duchów, jako beztroskiej zabawy dla zabicia czasu. Trzeba do tego zajęcia podejść z powagą i mieć rzeczywiście istotny problem czy pytanie. Kiedy bowiem zadamy głupie pytanie, zgłoszą się do odpowiedzi niższe istoty astralne, często złośliwe, które będą się podszywać pod wywoływanego ducha. Takie nieumiejętnie przywołane astrale mogą pozostać na dłużej w miejscu seansu lub przyczepić się do którejś z osób. Nie jest to ani przyjemne, ani pożyteczne. W mieszkaniu astrale zaczynają urządzać rozmaite harce - słychać hałasy, unoszą się niemiłe zapachy - gdyż "niższe duszki" lubią się bawić i psocić. Wiele osób uczestniczących w takich seansach miało potem problemy ze snem i równowagą psychiczną. Dlatego w dniu, w którym zdecydujesz się wziąć udział w seansie spirytystycznym poświęć trochę czasu na kontemplacje, medytacje i modlitwę za dusze zmarłych bliskich i znajomych. Zapal im świecę specjalnie dedykowaną ich pamięci. Poproś swego Anioła Stróża o opiekę.
* W żadnym wypadku nie pij przed ani podczas seansu alkoholu, nawet na pozór niewinnego piwa. Nie można też przystępować do wzywania duchów po ciężkim intelektualnie bądź fizycznie wysiłku, ani w stanach silnego wzburzenia emocjonalnego. Pod żadnym pozorem nie powinny też w nim uczestniczyć osoby chore, a tym bardziej zażywające leki uspokajające czy przeciwbólowe. A wszyscy uczestnicy seansu powinni być poważni i skupieni.
* Przed seansem trzeba przygotować kilka niezbędnych rzeczy. * Jedną z najważniejszych przedmiotów jest specjalna tabliczka "oui-ja" lub narysowana plansza (rys.1). Na środku planszy rysuje się znak krzyża, a dookoła na pierwszym okręgu cyfry od 0 do 9 z wyraźnymi odstępami. W drugim okręgu wypisuje się wszystkie litery alfabetu - pamiętając o odstępach. Po prawej stronie planszy należy umieścić wyraźny napis "TAK, na lewej "NIE". Na górze "Być może", a na dole "NIE MOGĘ ODPOWIADAĆ".
* Na talerzyku lub okrągłym i płaskim kawałku wypolerowanego drewna należy wyryć lub namalować strzałkę.
* Stolik, przy którym będzie się odbywał seans spirytystyczny, powinien być okrągły i najlepiej bez metalowych połączeń. * Obok stolika powinna się palić świeca. Można również położyć przecięty na krzyż ząbek czosnku (zapobiega przybyciu tzw. larw astralnych i innych niepożądanych istot).
Jak odbyć prawdziwy i bezpieczny seans spirytystyczny
Po krótkiej modlitwie wszystkich uczestników seansu, przewodnik prosi ducha, aby przybył i odpowiedział na pytania. Może to być duch zmarłego krewnego lub duch jakiejś znanej postaci historycznej. Można też zwrócić się do ducha, który zajmuje się w Zaświatach problemami, jakie nurtują uczestników seansu. Należy pamiętać, by siedząc przy stole, mocno oprzeć obie stopy na podłodze, rozluźnić mięśnie i palce delikatnie oprzeć na brzegu talerzyka. Jeśli w seansie bierze udział więcej osób, wystarczy położyć na talerzyku czy deseczce tylko palce wskazujące. Kiedy przewodnik poprosi ducha o przybycie, należy się skupić i nie wykonywać żadnych ruchów. Gdy talerzyk drgnie i zacznie się poruszać, przewodnik może zacząć zadawać wcześniej przygotowane pytania. Sekretarz powinien bacznie obserwować ruchy talerzyka i zapisywać litery, przy których strzałka zatrzyma się na dłużej. Po zakończeniu seansu wszyscy wspólnie odczytają ułożone z nich wyrazy i zdania. Przypominam, że nawet Istoty z Wyższych Wymiarów nie muszą wszystkiego wiedzieć. Tam również istnieją różne poziomy świadomości. Nie dziw się zatem, jeżeli uzyskane odpowiedzi będą skąpe lub dziwaczne. Czasem "duchy" operują symbolami. Kiedy talerzyk po kilku odpowiedziach ani drgnie, to znak, że koniec seansu. Należy wówczas podziękować duchowi lub duchom za przybycie. Odmówić modlitwę. Zapalić kadzidełko lub ziele bylicy i wyobrazić sobie, że duchy wracają w Zaświaty. Pokój należy starannie wywietrzyć i koniecznie uczynić w powietrzu pożegnalny znak krzyża. Natomiast każdy z uczestników takiego seansu powinien w tym dniu wykąpać się w soli i wziąć potem ciepły, a następnie chłodny prysznic. Wówczas, nawet jeżeli jakieś duszki z astralu przykleiły się do niego, odejdą i nie będą go niepokoić. Przypominam! Jeżeli macie potrzebę rozmowy z Zaświatami, czyńcie to zawsze w atmosferze spokoju i powagi, dbając o BHP seansów spirytystycznych.
23-09-2012, 17:50
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 481
Reputacja: 37
Podziękowania: 24
Podziękowano 61 razy w 87 postach
RE: Tabliczka Ouija
Dla ciekawskich, OuiJa działa. Skurcze jakichś mięśni nie są w stanie spowodować "wyrwania się" wskaźnika z pod palców wywołujących. Opętań przez OuiJa nie było żadnych. Wszystkie, o których się wspomina to zasługa Kościoła. Opętanie przez OuiJa jest niemożliwe, gdyż duch faktycznie nie przybywa do nas, a jedynie korzysta z planszy jak klawiatury. Duch nie może się do nas przedostać przez tabliczkę do momentu, gdy wskaźnik nie zostanie z niej zrzucony. Podniesienie go się nie liczy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2015, 20:26 {2} przez Oth.)
10-11-2012, 12:12
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 4,768
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 193 razy w 334 postach
Nie zgadzam się. Były przypadki opętań przez Ouija, ezoterycy nawet o nich wspominają.
Duch zostaje wezwany do pomieszczenia... I porozumiewa się poprzez tabliczkę ale on jednak jest w pomieszczaniu i może nas zaatakować.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
10-11-2012, 18:18
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Ciekawe, moje doświadczenie twierdzi inaczej. Duch znajduje się tylko częściowo w naszym świecie. Niestety ja już się do OuiJa nie nadaję, więc nie mogę prowadzić dalszych badań w tej kwestii.
11-11-2012, 01:39
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Oth, zainteresowałeś mnie. Jak można badać coś czego się nie widzi i/lub coś co nie jest fizyczne?
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
11-11-2012, 02:44
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Tak samo, jak badać światy astralne. Macie rację, nie pomyślałem na początku, że można przywołać ducha i jako narzędzie do komunikacji użyć tabliczki. Wtedy jednak bzdurą jest stwierdzenie, że powodem opętania jest OuiJa. Nie ona, a sam fakt wywołania. Można jednak też użyć tabliczki jako pośrednika w kontaktach. W takim przypadku nie przywołujemy ducha, tylko jakby dzwonimy do niego. Ale on sam wtedy jest po drugiej stronie. By się przedostać do nas, musi "zbić szybkę", lub zsunąć wskaźnik z planszy, by otworzyć portal.
11-11-2012, 02:54
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Powodem opętań jest ludzka głupota... Chodziło nam o to że najczęściej do odwalenia tych głupot używa się Ouija, źle to ujęliśmy. ^^'
Normalność to wymysł.
-----------
11-11-2012, 02:58
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Tak, prawdopodobnie dlatego, że jest to najpopularniejsze narzędzie wśród nowicjuszy. Ja sam z nią zaczynałem, o ile pamiętam. Jednak jak w każdym przypadku - narzędziem trzeba umieć się posługiwać we właściwy sposób oraz robić to z głową. Deską się nie kroi, a nożem kuchennym nie poskramia smoków.
11-11-2012, 03:05
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

To bardzo delikatna dziedzina. Z jednej strony trzeba odnosić się z szacunkiem, a z drugiej zaznaczyć, że się nie boisz i jesteś pewny siebie. Ciężko się dopasować do duchów, których się nie zna, więc dobrze mieć w rękawie 4 asy. Niestety Utkany, nie da się zdobyć doświadczenia inaczej niż przez praktykę. To samo mówiłem, gdy się za to zabierałem. Nie miałem mistrza, który mógłby mnie w to wprowadzić powoli, więc dokonałem wyboru i podjąłem ryzyko. Niestety samouk nie ma innej opcji, jak zaryzykować. Można powiedzieć, że miałem szczęście. Oczko Nie każdy je ma, więc powinien się zastanowić 3 razy, czy jest gotów na najczarniejszy scenariusz.
11-11-2012, 04:24
Znajdź Posty Reply
Irbis Niedostępny
Stały Bywalec

Liczba postów: 325
Reputacja: 10
Podziękowania: 53
I tak na marginesie duchy wolą jak się je zaprasza, a nie przywołuje... tylko tu trzeba uważać bo są cwane i jako goście mogą się rozgościć i zrobić "wakacje u nas w domu". Więc trzeba zaznaczyć że na czas rozmowy, ale łatwiej jest jak wspomniał Oth "zadzwonić do ducha".
I równie istotne jest to że zapraszamy ducha nie dlatego że się go boimy to grzecznie... tylko dlatego iż się szanujemy, jego i siebie... Jesteśmy dumni i się go nie boimy więc go zapraszamy na rozmowę z szacunkiem.
Wyjątkami są charaktery duchów... bo duch duchowi nie równy podobnie jak człowiek człowiekowi...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2012, 17:58 {2} przez Olimpia.)
11-11-2012, 14:23
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB