Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawdziwe, czy kolejna manipulacja?
Autor Wiadomość
sh3v Offline
*Dążący do Prawdy*

Liczba postów: 24
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Prawdziwe, czy kolejna manipulacja?
Co o tym sądzicie ?
Prawdziwy ? Czy Fikcyjny ?
20-11-2013, 02:02
Znajdź Posty Reply
Arcane Offline
.

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Prawdziwe, czy kolejna manipulacja?
Z początku byłem jeszcze w stanie uwierzyć, że w jakiś sposób aż tak "fizycznie" widać jego energię. To, że nią leczył jest raczej normalne i dość powszechne. Do prądu odniosę się za chwilę, a jeśli chodzi o podpalanie no to... Właśnie to skłoniło mnie by tu napisać, nie wspominając już o zatrzymaniu kuli, czy śrutu gołą ręką. Impossiburu, takie rzeczy to tylko w hollywoodzie. Zdaję sobie sprawę, że w daleko idących teoriach mogłoby to być możliwe, jednak nawet będąc magiem, czarodziejem, czarownicą itp. (a może wręcz szczególnie będąc, którymś z wymienionych) trzeba zachować pewną dozę sceptycyzmu.
To moje zdanie. Teraz, wracając do prądu od razu powiem, że nim to napisałem dość skrupulatnie przeszukałem internety i niestety nie znalazłem filmiku przedstawiającego to o czym teraz napiszę.
Więc, jakiś czas temu - dość dawno ale pamiętam to dobrze - obejrzałem sobie jakiś odcinek "Guinness World Records", na pewno kojarzycie taki program z TV, nie wiem, czy jeszcze leci. Nie mniej, był tam jakiś facet, który wystąpił w programie, chciał pobić jakiś rekord, nie pamiętam czy mu się to udało, ale nie to jest tutaj ważne. Po występie podszedł do prowadzącego i zademonstrował coś co mocno przyciągnęło moją uwagę. Była to taka jakby bateria operacyjnie wszyta pod skórę uczestnika trochę nad splotem słonecznym (w programie często występowali dziwni ludzie, o równie dziwnych zdolnościach). Takowy implant miał sprawiać, że przez ciało kolesia przechodził prąd elektryczny i jeśli ten kogoś dotknął, podczas gdy "bateria" była włączona, dotkniętego kopał prąd, tak jak to widać na filmiku powyżej. Nie mogę być pewnym w twierdzeniu, że on to robi w ten sam sposób, przemyślenia zostawiam wam, bo przecież - powtórzę się - teoretycznie to także jest możliwe w sposób magiczny. Powiedziałbym nawet, że zdecydowanie bardziej niż podpalenie czegokolwiek.
Przebicie stołu pałeczką pozostawię bez komentarza. Nagłą zmianę poglądów, która jest jawnie sztuczna również.
20-11-2013, 23:21
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy
*

Liczba postów: 844
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 64
Podziękowania: 141
Podziękowano 649 razy w 161 postach
Post: #3
RE: Prawdziwe, czy kolejna manipulacja?
Amorte,

Chi to inaczej energia psychokinetyczna - odpowiednio ukierunkowana potrafi zdziałać "cuda".
Zatrzymanie śrutu z wiatrówki nie wydaje się zbyt nieprawdopodobne.

Podpalenie czegokolwiek jest również teoretycznie niezbyt trudne - zmienna oscylacja energii chi w przedmiocie powoduje wewnętrzne tarcie, rozgrzanie materii i w końcu zapłon (tak działa pirokineza).

Problem jest z dostępem do jakichś sensownych materiałów - wszystkie ciekawe ćwiczenia są przekazywane przez jakichś pokręconych sekciarzy pod przysięgą milczenia i takie tam pierdoły.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
20-11-2013, 23:57
Znajdź Posty Reply
Arcane Offline
.

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #4
RE: Prawdziwe, czy kolejna manipulacja?
Wiem jak działa pirokineza, cóż, jak napisałem teoretycznie nie jest to niemożliwe, choć nie sądzę by ktokolwiek tu na forum, bądź jakiś inny mag którego znacie był w stanie użyć jej tak dosadnie. A może się mylę?
Nie mniej, jeśli mowa o pocisku, zwróć uwagę, na chociażby sposób w jaki on to robi. Dlaczego nie powstrzyma śrutu przed spenetrowaniem jego dłoni metr od lufy? Dlaczego nie przebije stołu nie nakrytego obrusem?
Ja rozumiem, że w gruncie rzeczy wszystko jest możliwe, a rzeczywistość bywa ciekawsza niż film, ale dziś nie sposób mieć pewność co jest prawdą, a co nie. I trudno jest się z tym nie zgodzić.
21-11-2013, 00:22
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB